Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Perekond
perevägivald
 
elukogend 11. veebruar 2010, kl 11.49
Tehke mulle palun selgeks, mis sunnib inimesi koos elama, kui üks või mõlemad vägivaldsed on, olgu siis füüsiliselt või moraalselt? Igasugu tühistel põhjustel minnakse lahku, aga vägivaldse küljest ei saa kohe kuidagi lahti?
Joh - mulle sünnivad juba järjest lapselapsed, seepärast arvan teadvat, et tänapäeval tehakse lapsi suht samamoodi kui 30 aasta eest st. et lapse tegemiseks peab partner igati sobima. Kui ei sobi (on vägivaldne, joob, tõmbab ringi), siis sellisega ju ei seo ennast normaalne inimene, veel vähem ei muretse ta sellisega lapsi, tänapäeva vahenditerohkuse juures eriti.
Saan aru, mida Sa mõtled selle lapse relvana kasutamise all. Siin on ühiskonnal palju teha, et igasugu lastele suunatud või last ärakasutav vägivald üheselt arusaadavaks teha ja hukka mõista. See on loll jutt, et lapsel on kõige parem kasvada oma vanematega, olgugi et kodus antakse söögi asemel peksa või ahistatakse muul moel. Laps ei oska paremat tahta, kui pole paremat näinud ja see kandub edasi tema enda täiskasvanuellu. Just seepärast tuleb lapsi vägivallast säästa.
kalliga nõus, et meeste ja naiste maailm ongi väga erinev, aga meil ei õpetata seda noortele, samuti ei õpetata perena elamist. Kui kodus ka eeskuju pole, siis ei saagi noor inimene ellu astudes neid teadmisi kaasa. Põhikoolis õpetatakse banaanile kondoomi peale tõmbama, nagu see oleks inimsuhete alus.
 
Lollakas 11. veebruar 2010, kl 12.16
Muiates, mina ei solvagi sinu ema, sa ise solvad teda naisi solvates. Hakkas piinlik ka või? Või oli su ema üks neist naistest, kes kõiki teisi naisi litsideks sõimab?
 
Johannes Tuhk 11. veebruar 2010, kl 13.24
elukogend,
kellelegi ei saa midagi selgeks teha, küll aga saan rääkida oma nägemusest, mida siinkohal ka teen.
suhtelised väärivad teineteist. sellepärast, et kaaslane valitakse oma alateadvuse nö käsul, see käsk põhineb aga lapsepõlvekodus saadud väärtushinnangtest ja kogemustest. seetõttu kui räägitakse ühe poole vägivaldsusest, on see teine pool ka mingil moel vägivaldne. iseasi kas seda tahetakse ära tunda, näha või tunnistada.
vägivaldse küljest ei saada lahti mitmel põhjusel. esiteks, et ollakse ehk laste, korteri või majanduslikkuse kaudu seotud. teiseks, et lahtisaamine ei pruugi veel kellelegi õnne tuua (seda tajtakse), sest suure tõenäosusega saab järgmine kaaslane olema samane. asja võib siiski muuta asjaolu, et seotus on sel juhul teine, näiteks pole ühiseid lapsi jne.
sidumise ja lapsetegemise hetkel pole poolte vägivaldsus veel avaldunud, seepärast, et vägivaldsus avaldub ikkagi probleemide kuhjudes, st omavaheliste arusaamatuste pikajalise lahendamatuse tingimustes.
lapsi tuleks vägivallast säästa, täiesti nõus. samas ei arva ma, et see niisama lihtne oleks. eelkõige oleks vaja vägivalla teemat analüüsida erapooletult ning komplekselt. seni kuni kasvõi meedias korrutatakse aina, et mees on vägivalduse kehastus ja naine ikka ja alati ohver, pole mu meelest lootustki selles osas kusagile jõuda
 
arvan 11. veebruar 2010, kl 16.19
Arvan, et üks vägivaldsuse põhjus on ka oma privaatruumi puudumine. Iga elusolend vajab oma ruumi, kasvõi mingikski ajaks, et end tasakaalu saada.
Aga linnas ollakse kui küülikud puuris, pole mõnes kohas isegi oma nurgakest, kus olla omaette. Peale selle pidev naabrite melu ka segamas. Lähed tänavale, rahvas voorib, müra ja autode vool -- no hakkab halb, pea käib sellest lausa ringi.
Ja siis sellisest koduvälisest voolust koju jõudes, ootab ees veelgi suurem melu - lapsed trambivad, kisavad ja voorivad, naine on väsimusest närvis, sest kell tiksub, aga teha veel palju.
Pole aega rahulikult aegagi maha võtta...
...no pole võimalik sellises olukorras jääda rahulikuks (enamusel).

Lähebki ütlemiseks, keegi pole su murest huvitatud, sest pole aega ja endalgi mure ülepea..
Nii ta algab, vigin ja tigedus. Saad aru, et peab asi paranema, aga hoopis läheb hullemaks, sest pinged kuhjuvad ja lõpuks on neid juba liiga palju, et nendega hakkama saada.

Hea öelda, et mine teraapiasse... aga kui pole raha..
Raha ajabki asjad hulluks ja inimesed vastikuks...aga keegi ei saa seda tunnistada, sest raha on ju nii pagana oluline.
Kes aga mõtles selle raha illusiooni välja. Inimene , kes nüüd ise viriseb, et näe igal sammul vaid vägivald.
 
Lollakas 11. veebruar 2010, kl 16.54
Ma olen postitajaga arvan täitsa sama meelt. Kindlasti on üks närvilisuse põhjustest see kui inimene ei saa rahulikult iseendaga olla ja välja puhata. Siit ka moraal, ei maksa teha rohkem lapsi kui koju ära mahub. Igal inimesel peaks olema võimalus oma nurgakesele. Aga selline asi ei aja närvi mitte ainult mehi vaid ka naisi ja lapsi. Inimene peaks saama vajaduse korral aja maha võtta ja end välja puhata.
Raputatud beebi sündroomi põhjuseks on ka üleväsimus. Emal või isal jookseb lihtsalt kuul kokku kui ei saa, ei saa ja ei saa magada sest laps viriseb, viriseb ja viriseb.
 
muiates 11. veebruar 2010, kl 18.53
Lollakas
Muiates, mina ei solvagi sinu ema, sa ise solvad teda naisi solvates. Hakkas piinlik ka või? Või oli su ema üks neist naistest, kes kõiki teisi naisi litsideks sõimab?
*


Minu sõnavarasse sellised sõnad ei kuulu, mis sinu elus võivad olla igapäevased.;)

Sa proovid tüüpilise ja naissoole omase käitumisega viia vastaspool endast välja. Kuid nähes et see ei õnnestu, hakkad alavääristada tema lähedasi.;)Hiljem aga plaksutad naiivselt ripsmeid, et sa pole midagi teinud.

Kui sa arvad, et mehed ei pane sellist manipuleerimist tähele, siis eksid.

Raske saab olema sinu pereelu..;)
 
muiates 11. veebruar 2010, kl 18.58
Jookske vähem beebidega mööda kauplusi, tehke rohkem nendega pikki turismireise, käige mööda sünnipäevi ja õllepidusid, siduge ta rihmadega auto tagaistemele kinni - ja ärge siis kurtke, et laps muudkui viriseb ja viriseb.
 
Lollakas 11. veebruar 2010, kl 20.34
Su ema oli naine, järelikult käitus ta naissoole omaselt. Kas su ema püüdis ka naissoole omase käitumisena teisi endast välja viia alavääristades kellegi lähedasi? Selge, kust tuleb sinu verine viha naiste vastu. Püüa nüüd oma lapsepõlvest üle saada ja oma elu elama hakata.
Sind endast välja viia ma ei ürita, milleks? Lähed veel koju ja annad naisele profülaktika mõttes peksa, et ta tüüpilise naisena käituma ei hakkaks.
 
muiates 12. veebruar 2010, kl 19.35
lollakas

Ma olen nii liigutatud, et sa leidsid ikka veel aega mul sabas sörkida.;)

Järelikult tundsid ennast puudutatuna...;)
 
KORD 22. oktoober 2021, kl 22.23
Naine on inimese sõber aga kui ta vaenlaseks muutub ja persega näkku hakkab hüppama siis peab talle sariaadiseadused kehdestama Niikui venes Vasja toimetab Masaga algul peks ja siis seks
 
Mihail Pardik 10. november 2021, kl 22.20
MIks mu seen nii vaike on.Emme ei saa imeda seda ses t mu seen ei kodita ta kurgumandleid
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!