Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
Millised on üldse visiitsuhtluse reeglid?
 
lahutatud naine 09. november 2014, kl 19.06
Meelega kasutasin sõna "suhtus", sest "suhe" oleks midagi tõsisemat.
Kui paar aastat tagasi oma pika abielu lahutasin, olid mul täiesti teised väärtushinnangud ja moraalinormid. Ainult unistus leida siiski tore mees, kellega luua selline suhe, et elaksime koos kui pere, sellest ei ole suutnud ma siiani loobuda. Nii ma muudkui otsin. Olen kohanud ka mitmeid toredaid mehi, kuid keskealised mehed reeglina enam uut kooselu ei taha. Kellel on kunagi pere olnud, lapsed olemas, ei taha uuesti kõrvetada saada, harjunud juba üksi elama. Lootusetutest vanapoistest ma parem ei räägigi.
Kuid mis mind häirib, on see, et mõne toreda mehega suheldes, eriti kui me ei ela samas linnas, on võimalik kohtuda ainult nädalavahetustel. Nii. Ja siit edasi ainult nendel nädalavahetustel, kui mees ei külasta oma eakaid vanemaid kuskil teises Eesti otsas. Või ei kohtu oma lastega või pole tal erakorralisi tööülesandeid. Selle koha peal tekib minus alati tõrge ja ma ei saa aru, kas ma olen justkui suhtes või mitte. Kui kohtun mõne mehega paar korda kuus ja mitte midagi meid ei seo - meil pole ühiseid lapsi ega ühist majapidamist, kummalgi pole teineteise ees justkui mitte mingeid kohustusi. Ühest küljest ma mõistan, et ta peab järgmine nädalavahetus olema tööl ja ülejärgmisel aitama oma ema. Kuid siis tekibki küsimus, et kas ma olen üksik ja vaba inimene või mitte. Kas ma näiteks võin neil õhtutel või nädalavahetustel millest mees on loobunud, minna kinno või kohvikusse mõne teise mehega, kes kutsub? Kas ma võin kõigil neil pikkadel vabadel õhtutel suhelda interneti tutvumisportaalides või peaksin ma kõik oma kontod kustutama? Mida ma vastan kui mõni mees küsib, kas ma olen vaba? Olen vastanud et elan üksi küll, sest suhtes ma kellegagi ei ole ometi. Edasi tekibki see küsimus, et kas ma võin pärast kellegi teisega näiteks teatris käimist selle mehe enda juurde ööseks kutsuda? Kas see oleks petmine ja kas ma peaksin selle pärast põdema? Mina ei tea samamoodi, mis elu mees minust eemal olles elab või mida ta teeb.
Ehh, tegelikult polegi point petmises või truuduses. Point on selles, et ükski keskealine mees ei lubagi, et loobub oma kodust ja tööst teises linnas, et minuga kokku kolida, keegi pole nõus nii suurt riski võtma. Mehele sobibki see variant, et käia külas siis kui talle sobib. Kuid mina olen see, kes tahab enamat ja nii otsin ma edasi.
Ma pole kindel, kas te minust või mu küsimusest üldse õigesti aru saite. Kuid ma tunnen ennast nii ÜKSIKUNA sellele vaatamata, et vahest keegi külas käib, kellega me ilmselt mitte kunagi kokku ei koli.
 
varrolane 09. november 2014, kl 19.14
Piibel ütleb sellepeale et naine kes on lahutatud, see ka jäägu lahutatud naiseks (s.t. üksikuks) elu lõpuni. Pole meest, pole probleemi. Usu mind, see on sulle parem kui erinevate meestega koerapulma pidada. Kui mind ei usu, siis usu vähemalt Kristust, ta on ikkagi Jumala poeg.
 
piripiiga 09. november 2014, kl 19.15
seda ei saa siit keegi sulle öelda. niisugused asjad sõltuvad ikkagi omavahelistest kokkulepetest ja taluvuspiirist.
 
LiisuTriinu 09. november 2014, kl 19.21
Heh, mul sama jama, ainult et oleme 30ndates, suhtleme suvest saadik. Mees on küll oma naisest lahus, aga lapsega pidevalt koos ja töö. Ükskord mõtlesin, et küsiks tema käest, kas oleme siis koos või mitte. Samas, jäi ikka küsimata, sest elukogemus ja sisetunne ütlevad, mis värk tegelikult on. Kui mehel on huvi, siis ta helistab,suhtleb, kutsub välja, leiab aja... Mina lähen oma eluga edasi ja elan nagu vaba naine. Enne hoidsin end tema jaoks. Otsustasin seda eile õhtul kui ta pidi minuga koos midagi tegema, aga jälle tuli midagi vahele...
 
Melilotus 09. november 2014, kl 19.28
Mina saan küll öelda.Peale pikka aega üksi elamist ,mis oli tõesti hea aeg ,hakkasin siiski otsima ka kooselu võimalust.Ja oligi nii,nagu teemaalgataja kirjeldab.Seega ,soovitan hoida selg sirge ja pea püsti.Lootust ei tohi kaotada ,kuid :tahan meest iga hinna eest,seda tunnet ei tohi ligi lasta,mitte mingil juhul.Juhus ja saatus on selle nimi,mis kas täidab lootused või ei.
 
kokku lahku 09. november 2014, kl 19.28
reeglid sõltuvad, kui kõrgelt end hindad.
vastuolu sinu ja meeste vahel ilmneb ses, et sa tahad perekeskset kodu ent keskikka jõudnud mehed tahavad vahelduvaid visiitdaame.
õige härra otsa ei ole sa veel komistanud, niiet pingete vältamise aeg kestab.
edu otsimiseks - kes väga tahab, see peagi leiab.
 
Melilotus 09. november 2014, kl 19.31
Ja veel.muidugi oled vaba ,kui on selline külas käimine.
 
..m 09. november 2014, kl 19.42
peale lahutust olin avatud kõigele. enne lahutust olin süütu võinoh mu mees oli mu esimene, seega nüüd siis mõtlesin, et miks mitte.
kõigile, kes minuga hakkasid suhtlema, ütlesin, et ei otsi tõsist suhet, võtame vabalt, vaatame, kuidas läheb.
läks nii et kõik jubedikud tahtsid muudkui armastust ja abielu. täitsa hullumaja. ma pidin neid kaikaga eemale peksma.
jube jama oli. loobusin sellest netivärgist. hakkasin klubidest vaatama, sealt muidugi sattus palju prügi külge, sellist mida oli raske pühkida maha. pühkisin hoolega ja leidsin lõpuks ühe sobiva tüübi ka. nüüdseks 20a koos.
 
ahzooloog 09. november 2014, kl 19.48
Sa peaksid selle meesterahvaga seda arutama.
 
eelmine 09. november 2014, kl 19.48
sry, 20a tagasi polnud netivärki, olid ekspressi tutvused, kus mehed valetasid oma pikkuse kohta oma 20+ cm. ma olin selle juba unustanud. kuidas ja miks.
 
ilus naine 09. november 2014, kl 20.05
Püha lihtsameelsus, kui vana sa teemaalgataja oled? Kui 20 siis ma saan su jutust veel aru, aga kui vanem siis...

Ma siis vastan sulle, kuna su enda mõte tundub rappa jooksvat.

Jah, loomulikult on sul õigus kohtuda teiste meestega ja neid ka ööseks enda poole kutsuda. Kuidas sa muidu mõtled oma soovi leida mees, ellu viia? Inimene peab olema praktiline ja lähtuma suhetes teiste täiskasvanud inimestega ikka iseendast.

Sinu soov on mees ja ühine kodu, sinu kepisõber ilmselt naist ja ühist kodu ei soovi. Vähemalt mitte sinuga. Muidu oleks ta oma tegudega seda juba näidanud sulle. Niisiis ei jää sul muud üle kui edasi otsida.

See ei tähenda et sa peaksid rapsima ja iga jorsiga voodisse ronima. Mõelda ikka enne aga mitte ülemääraseid piire endale seadma.
 
ang 09. november 2014, kl 20.26
Reeglid tuleb kahel inimesel ikka omavahel paika panna. Osad inimesed elavadki visiitelu ja on mõlemad sellega igati rahul - on pühendumus, kaaslane ja samas vabadus ja üksiolemiseaeg. Teemaalgataja ilmselt ei ole praeguse korraldusega rahul, seega oleks mõistlik ja aus seda ka oma visiitkaaslasele öelda. Samas, kui plaan on leida tõsine ja täiskohaga kaaslane, oleks mõistlik poolik suhe kohe lõpetada, sest tõsised mehed eriti ei taha tõsist suhet naisega, kes ajaviitesuhteid peab.
 
mees 09. november 2014, kl 20.27
See on ikkagi suhe ja teiste meestega voodisse ronida ei ole viisakas. Lõpeta visiitsuhe ja alles siis hakka otsima uut meest.
 
ilus naine 09. november 2014, kl 20.39
Jälle topeltstandardid. Näidake mulle ühte meest kes vanasse kaevu või kaevudesse enne sülitaks kui uus valmis, :D.

Ega siis kuival ei pea sellepärast olema, et mees peret ei taha ega koos elada.

Kui sa nii aus oled siis võid ju mehele mainida, kui oled uue "sõbra" leidnud. Siis ta saab ise otsustada, kas tahab sind jagada, päriseks endale või mitte üldse.

Aga mitte enne kui oled kellegi leidnud. Enne mune siis kaaguta.
 
Melolotus 09. november 2014, kl 20.50
Ei ole kerge leida enda kõrvale inimest ,kellega on käsi käes ja süda südames.Ma mõtlen tõsiselt.Ennast tuleb usaldada kõigepealt.Ja kui on midagigi,mis tundub kohe kahtlane,siis mitte jätta seda tähelepanuta.Aga kui on mäng ,siis miks mitte mängida.
 
piripiiga 09. november 2014, kl 21.05
ma päris ausalt ei kujuta ette, et mul on samaaegselt mitme mehega intiimsuhted. no ja kuival olemine oleks minu jaoks väiksem probleem, kui enda ühelt liinilt teisele ühendamine. õnnelikud naised, kes sellist seksi nautida suudavad. suudaks ma kah.
 
ilus naine 09. november 2014, kl 21.13
Viimasele.

Asi ei ole ainult seksis. Kui ma ütlesin teemaalgatajale et rapsida pole mõtet siis seda just silmas pidasingi. Ainult seksi pärast ei ole mõtet küll kellegagi voodisse ronida. Tõmbe pärast küll. Tõmme võib olla korraga mitme inimesega.

Tõmbe all ma ei mõtle suurt armastust, lihtsalt keemiat ja samas head vaimset klappi. Kui keegi arvab et see saab olla ainult ühe inimesega, siis see inimene ei ole piisavalt ei maailma ega inimesi näinud. Sellisest tõmbest võib välja areneda armastus, aga tavaliselt mitte, inimesi kelle suhtes on tõmme on elu jooksul lihtsalt liiga palju.
 
ang 09. november 2014, kl 21.14
Ei pea seda topeltstandardiks. Ma ka ei tahaks meest, kes ajaviitesuhteid peab, et mitte "kuival olla." Ma mõtlen just uue ja alles otsitava kaaslase seisukohalt. Ja visiitsuhtlekaaslasel on õigus teada, kas selliseid suhteid on kaaslasel korraga üks või mitu.
 
ilus naine to ang 09. november 2014, kl 21.21
Ideaalses maailmas oleks sul õigus.

Aga me ei ela ideaalses maaimas ja paljud inimesed ei teavita oma visiitsuhte kaaslasi, et neil on 2-3 või rohkem rauda tules. See üks ja ainus narr olla on ka imelik või kuidas?

Miks peaks olema lojaalne kellelgi, kes ei ole sulle keegi ja ei taha kellekski ka saada?
 
piripiiga 09. november 2014, kl 21.27
kle, ilus naine, kui ma olen kellelegi läbi selle lojaalne, siis ainult endale.

ma ei eristaks väga tõmmet seksist enda jaoks. ma ei kujuta ette, mis vägi peaks mind üldse ilma tõmbeta kellegagi voodisse viima? soov mehi rahuldades ema Theresat mängida?

selles ongi ju asi, et mind isiklikult ei rahulda seks mehega, kes pole minu jaoks muud kui ainult tõmme.
 
ilus naine to piripiiga 09. november 2014, kl 21.31
Aga sa ära mine siis, miks sa peaksid? Kellegagi voodisse minek ei ole kohustus. Kes tahab võib lausa süütuks jääda.

Minu jaoks tõmbest piisab täiesti. Suhte alguses muide ongi tavaliselt tõmme ei muud. Ka siis kui sellest ajapikku midagi muud peaks kasvama.
 
Melilotus 09. november 2014, kl 21.31
Mis reegleid saab üldse olla ,kui on suhe tule eile meile ja võta homne ajaleht kaasa.Kindlustunne tekitab reeglid iseenesest.Lähedus ja usaldus samuti.
 
ilus naine to Melilotus 09. november 2014, kl 21.34
Nõus sinuga.
 
piripiiga 09. november 2014, kl 21.37
ma ei lähegi ju! avaldasin kahetsust selle kohta, et ma ei suuda asja nii võtta, et võiksin minna. oleks endal lihtsam oma elu elada.
 
ilus naine to piripiiga 09. november 2014, kl 21.39
Võib-olla tõesti et oleks lihtsam, :D.
 
ang to ilus naine 09. november 2014, kl 21.45
"Aga me ei ela ideaalses maaimas ja paljud inimesed ei teavita oma visiitsuhte kaaslasi, et neil on 2-3 või rohkem rauda tules."

Kui selliste inimestega suhtlemine ja sellised suhted iseenesest sobivad, siis pole ju probleemi. Aga siis ei tasu ka imestada, et püsivat suhet ei leia. Kui eesmärk on aus püsisuhe leida, siis tuleb eelnevalt iseenda käitumine üle vaadata. Teemaalgataja paistab muudkui otsivat ja otsivat ning leiab vaid selliseid, kes päriseks teda ei taha, aga ajaviiteks küll. Midagi on naises valesti. Mitte halba, aga eesmärki silmas pidades valesti.
 
ilus naine to ang 09. november 2014, kl 21.48
Millest sellised tõsised järeldused? Tõsist ja eriti õnnelikku suhet ongi väga raske leida.

Kui teemaalgatajal midagi viga on siis pigem liigne kahtlemine ja põdemine. Raiskab aega inimesega kes teda ei taha päriselt selle asemel, et ringi vaadata.
 
varrolane 09. november 2014, kl 21.51
Piripiiga mainis alternatiivi, ema Theresa. Autor, kui sa ei taha üksinda olla aga samas tahad Taevariiki pääseda ning maapealses elus ka mehe ihu enda sees tunda, siis võid mängida püha prostituuti. Naist, kes on vaba silmakirjalikkusest ning kes annab tingimusteta halastusseksi kõigile meestele kes temalt seda küsima juhtuvad. Aga olgu sa hoiatatud:niipea kui sa mehi valima hakkad, oled libu. Aga kui kõigile valimata annad ning andud siis järelikult armastad võrdselt kõiki mehi, oled pühak ja muudad mehi lohutades maailma paremaks paigaks. Teoorias peaks see asi toimima ja garanteerima sulle igavese elu. Praktikas pole ma veel sellisest ennast ohverdavast naisest kuulnud.
 
ang to ilus naine 09. november 2014, kl 21.53
"Millest sellised tõsised järeldused?"

Sa ise andsid järgmises lõigus vastuse. "Raiskab aega inimesega kes teda ei taha päriselt"

Kui need ajaraiskamised ära jätta ja oma aega panustada vaid sellistesse kaaslastesse, kes otsivad sama, kui teemaalgataja, lähevad tõenäosusprotsendid üles.
 
reegel 09. november 2014, kl 21.53
Mul on üks kindel reegel, et ma ei loo suhteid naistega, kes elavad teises linnas. Pidevalt kuuleb seda idiootlikku fraasi, et Eesti on ju nii väike. Vot nii väike ta täpselt ongi siis, et kohtuda saab 2 korda kuus. Aga sel juhul küsiks, et mis elu see ka on. Ma küll ei kavatse kogu oma elu öiste kihutamistega autoroolis mööda saata.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!