Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
Millised on üldse visiitsuhtluse reeglid?
 
üksik naine 11. november 2014, kl 10.13
Mulle tundub,et teemaalgataja ei ole veel siiski oma pikast suhtest üle saanud.Minugagi on täpselt samuti juhtunud kui tema ja paljude teiste naistega.Vahe on selles,et mina olen saanud sellest aru,mida oma abielus valesti tegin ja et mu hinges pole enam kibedust ex-mehe vastu.Mis oli on möödas.Ma pole paaniliselt suhet otsinud,sest saan ka üksi hakkama,kuigi vahel on tõesti väga raske.Kui teemaalgataja tahab uut kaaslast leida,siis minu arvates peaks ta rohkem usaldama.Ebaõnnestunud abielust ei saa järeldada,et väärtushinnangud valed olid.Ela,ära rabele,naudi elu iga hetke ja ära oma lapsi unusta.
mansion ghost 11. november 2014, kl 18.08
´teemaalgataja Mansionile´
"Ma olen elanud VÄGA pikalt abielus, kus ma kõigi nende aastate jooksul isegi mitte ei suudelnud kellegi teisega, muust rääkimata. Ma ei kujutanud ettegi, et võiksin kunagi veel kellegi teisega üldse voodit jagada. Kuid kõik need põhimõtted ja väärtushinnangud ei teinud mind ometi õnnelikuks. Järelikult ei olnud see valitud tee ometi õige."

Ja nüüd arvad õnne leidvat paljudes erinevates partnerites? Juhtumisi ma tunnen üht samamoodi mõelnut. Ei ole märgata, et ta nüüd palju õnnelikum oleks. Aga tegelikult, küsinud ka ei ole.
 
kehitab õlgu 11. november 2014, kl 18.16
omalajal oli 4 mehega samaaegselt visiitsuhe, ei mäleta, et keegi nendest kurtnud oleks..ei näe nagu probleemi kuni pole lausutud need sõnad: .." kuni surm meid lahutab.."
 
n46 11. november 2014, kl 18.59
probleemi näeb eelkõige madala enesehinnanguga mehike. alateadvuses peitub klassikaline hirm naabrimehe vägevamat vänta proovinud naise poolt hüljatud saada. pluss puhtegoistlik omandiinstinkt. ise peab selline tüüp muidugi end hullult kõrge moraaliga musterisaseks, kelle ukse taha võiks süütud missuniversumid sappa võtta.
mansion ghost 11. november 2014, kl 19.53
"alateadvuses peitub klassikaline hirm naabrimehe vägevamat vänta proovinud naise poolt hüljatud saada."

Oot, miks siis selle vägeva vända juurde pole jäänud?
Otsib ehk veel vägevamat? Ja jääbki otsima - alati ja "suuremat", isegi kui iga järgmine on vägevam.

"pluss puhtegoistlik omandiinstinkt."

Mitte kedagi ei saa võtta kui omandit, likviidset vara. Kui ei soovi koos olla siis sund ei aita. Kummitus ei soovi ebastabiilset partnerit, kes mistahes hetkel meelt muudab.

" ise peab selline tüüp muidugi end hullult kõrge moraaliga musterisaseks, kelle ukse taha võiks süütud missuniversumid sappa võtta."

Milleks? Järjekorrast unistavad ehk need tõelised musterisased, kes panevad valimatult kõike, mil eluvaim sees.
 
sina ei soovi 11. november 2014, kl 20.26
aga see oleks ainuke mõeldav variant sinu puhul. kust sa seda paremat saad, kui sa ise oled.
 
ilus naine 11. november 2014, kl 20.57
Vaatan, et see teema on algsest kõvasti kõrvale kaldunud kui mängu on tulnud juba vändad, vändagängsterid ja naabrimehed, :D.

Ise olen jätkuvalt seisukohal et visiitsuhte kõrvalt ringi vaatamine on normaalne ja suhte lõpetada saab alati.

Mõistuse piires muidugi.
 
teemaalgataja Mansionile 12. november 2014, kl 02.21
Ära unusta, et tegelikult ei saa Sa mitte kunagi kindel olla, kui palju partnereid Sinu uuel naisel enne on olnud. Jah, sa võid seda temalt küsida ja Sa võid ka vastuse saada, kuid kas see number ka tõde on, seda teab ainult see naine ise. Seda esiteks. Teiseks, kindlasti vaatad ka Sina ennekõike naist ennast, mitte tema eelmiste partnerite arvu, mis niikuinii on küsitav. Kuid kujuta siiski ette endale olukorda, et oled lõpuks leidnud selle enda unistuste naise, te klapite kõiges nii uskumatult hästi. Kuni Sa ühel päeval saad teada, et sellel sind armastaval ja Sulle truul naisel on olnud rohkem eelnevaid partnereid kui Sa sooviksid. Mida Sa siis teed? Kas jätad selle naise selsamal hetkel ainult ühe numbri pärast maha? Loomulikult võid Sa sellise ekspromtotsuse ellu viia, kuid ma ennustan ette, et see jääb Sind kummitama, et Sa kahetsed seda emotsionaalset sammu hiljem.
 
ang 12. november 2014, kl 05.32
"Ise olen jätkuvalt seisukohal et visiitsuhte kõrvalt ringi vaatamine on normaalne ja suhte lõpetada saab alati."

Oled sa, ilus naine, endiselt seisukohal, et sel teemal pole visiitsuhtepartneriga rääkidagi vaja, et tema arvamust asjast teada?

Kuidas suhtuvad naised sellesse, kui ühtäkki teada saavad, et mees ringiratast mitmega magab ja neile sellest aimu pole antud? "Siga selline" või midagi sarnast, eks?
 
teemaalgataja Üksikule Naisele 13. november 2014, kl 01.12
Ma olen ise ka mõelnud, et see võibki nii olla. Et pole üle saanud. Ikkagi palju ühiseid aastaid, parim osa elust. Ühised lapsed lisaks.
Jah, ma sooviksin uut ja toimivat suhet ja unistan sellest. Kuid kindlasti ei otsi ma seda paaniliselt. Ka mina saan oma eluga ise suurepäraselt hakkama ja mingiks paanikaks ei ole põhjust. Sellepärast olen ma kahtlemata väga valiv kõigi nende variantide vahel, keda reaalselt valida on. Tihti olen just mina see pool, kes pole edasisest suhtlemisest uue meestuttavaga huvitatud. Põhjused selleks võivad olla täiesti erinevad.
No näiteks. Mees võib olla meeldiva välimusega, osata naistega suhelda, seksida hästi, käia isegi tööl... Kuid edasise suhtlemise käigus hakkab välja kooruma, et mehe minust kaks korda suuremast palgast ei jää tegelikult suurt midagi järele. Kuna mees on hakanud mind usaldama, siis räägib ta ise, et ta pangakonto on tegelikult blokitud. Et sealt peetakse suur summa kinni mingi tobeda aastatetaguse kiirlaenu katteks. Mõni aeg edasi selgub, et tegelikult on lisaks veel mitu suure summa eest liiklustrahvi ka kiiruse ületamise eest... Sellisest infost mulle piisab, et igasugune minupoolne huvi kadunud oleks. Jah, ma võin varem sümpaatsena tundunud mehega kohtuda, kellega koos oli tore olla. Kuid ma olen ära otsustanud, et suhet ja kooselu ma selle inimesega ei taha. Ma ei oska ehk objektiivselt kõrvalt hinnata, kas ma muidu hea südamega inimesele äkki liiga ei tee, kuid ma tunnen, et ei saa ega taha siduda ennast inimesega, kellest suure tõenäosusega tulevikus probleemid tekivad. Mind huvitab, mida teie sellise konkreetse näite peale ütlete.
 
n46 13. november 2014, kl 01.38
aga just likviidse varana sa naist kohtleksidki. dikteerid oma tingimused ja võtad naise võimalikku moraalset libastumist suhte surmana. aga kas pole selline suhe nagu üks hädine seebimull, mis tillukese nõelatorke peale olematusse hajub.
tõeline armastus peaks ju olema tugevaimaid tundeid, milleks inimene üldse võimeline. ja kuhu jääb andestus? sinu suure ego ja naabrimehe gigantsete genitaalide varju?
tegelikult näitab see pigem su enda ebastabiilsust kui prioriteediks on suhtes partneri füüsiline omamine. justkui muul polekski tähtsust.
ja teemaalgatajal on õigus- sa ei saaks parima detektiivi palkamiselgi naisesse tunginud väntade arvu teada... kui ta ise avameelitsema ei kuku. mis on vähetõenäoline. ka nümfomaan või eksprostituut oskab vajadusel piisavalt süütut nägu teha, et mehe ego kergitada. ning kerge lõunapausikepp kolleegiga pole ju ka asi, mida kodus ogaralt armukadeda mehega arutada.
seega pole sul mõtet end tarbetu idealismiga koormata. sest truuduse garantiisid lihtsalt pole.

mansion ghost Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Mitte kedagi ei saa võtta ku
> i omandit, likviidset vara. Kui ei soovi koos olla
> siis sund ei aita. Kummitus ei soovi ebastabiilse
> t partnerit, kes mistahes hetkel meelt muudab.
mansion ghost 13. november 2014, kl 07.18
´n46´, mis on Sinu jutu eesmärk suures plaanis? Mainekujundus? Et kõik peavadki kõigiga läbisegi paarituma? Kas Sinu täkk paneb samaaegselt veel 4-5 siresäärt ja see on puhas rõõm? Ravid aga järjepanu koju toodud "kingitusi"?
 
Üksik naine Teemaalgatajale 13. november 2014, kl 09.35
Ütleksin sssejuhatuseks ,et aielus olin 26 aastat ja lahutatud olen 14 aastat.Seega piisavalt vana aga siiski ka valiv.Minul läks 7 aastat aega,et oma purunenud suhtest üle saada.Arvasin et ei taha haiget saada ja uut suhet ei tulegi kunagi,alles kahel viimasel aastal mõtlen sellest,et võiks olla visiitsuhe.Siiski ei soviks ma sellist meest,kes on seotud vanade SMS laenudega-minu arvates on see ju näide sellest,et inimene ei oska rahadega ringi käia.Milleks selline mees.Eks minulgi oleks juba olnud mõni suhe kui ma nii palju ei juurdleks.Mina leian,et üksi on küll kurb aga viletsat suhet pole küll vaja.
 
niiijanaaa 13. november 2014, kl 10.27
visiitsuhteks sobib ka laenudega mees :))). muidex arvan, et visiitsuhe ongi vilets suhe. valivale inimesele küll ei kõlba mingi visiitsuhe.
 
n46 13. november 2014, kl 10.54
milleks liialdused? pole kunagi silmas pidanud kõigiga läbisegi paaritumist. jutt hoopis sellest, kas on mõtet partneri paari kõrvaltpanemise peale lasta egoistlikul solvumisel armastuses ära lämmatada. nagu solvunud laps liivakastinurgas mossitamas: mina enam sinuga ei mängi!
printsipiaalsus on tore asi, aga mingil hetkel hakkab see sulle endale käru keerama.
kingitusi, mida ravima peaks, pole ükski mees mulle veel koju toonud. aga egas seepärast täkust vähem hooliks kui ta korraks käikski kellegi siredaid või jämedamaid sääri näppimas.
jutu eesmärk on näidata, et saab edukalt kooselus olla ka partnerit enda külge aheldamata. seda enam, et on praktiliselt võimatu tõestada ja kontrollida kellegi sajaprotsendilist vooruslikkust. või on sul omad nipid selleks su must-valges maailmas, Kummitus?

mansion ghost Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> ´n46´, mis on Sinu jutu eesmärk suures plaanis? Ma
> inekujundus? Et kõik peavadki kõigiga läbisegi paa
> rituma? Kas Sinu täkk paneb samaaegselt veel 4-5 s
> iresäärt ja see on puhas rõõm? Ravid aga järjepanu
> koju toodud "kingitusi"?
 
tjah 13. november 2014, kl 14.54
Mansioni ja ka mõne muu meessoost (vist:)) kommenteerija arvamusi lugedes meenus mulle üks reklaamilõik mingist saatest, kus üks 50ringis nahkvestiga onkel otsis endale naist. Lahutatud ei tohinud olla, mahajäätud ei tohtinud olla, ilmselt oleks vist parem olnud, kui oleks süütu ka olnud:)
Prioriteedid on paigas:D
 
printsipiaalne 13. november 2014, kl 17.41
Kutsarinnalised inimesed ei kuulu ühelgi moel minu ellu ja ei saa ka kunagi minu kaaslaseks. Kui jutus kõlab kasvõi üks kitsarinnalisusele vihjav lauseräbal, on see inimene minu jaoks igavesti aut. Olgu ta siis süütu või kandku voorusevööd. Kitsarinnalisus on sageli viide psühholoogilistele probleemidele ja hullidega juba oma elu ei jaga. Mansion ghost, just sinu kohta käiski eelnev jutt. Enne elan koos patuse minevikuga inimesega kui psühhopaadiga, kes igal sammul kontrollib, lämmatab ja ahistab :P
mansion ghost 13. november 2014, kl 18.27
´printsipiaalne´, ühtviisi meeldiv teada aga püüa nüüd selgusele jõuda, kuidas küll saaksid ahistatud kellegi poolt, kes väldib kontakti Sinuga.
Nünfomaania on samavõrd isiksusehäire. Milleks vaevuda kedagi kitsarinnaliseks tembeldama kui selle taga pole solvumist. Millegipärast tekitab raevu, kui öelda oma arvamus kerglase seksuaalkäitumise kohta - see seltskond pole minule. Omavahel ja endasarnastega tehke mida iganes. Või on siin midagi, mida ma aiman aga veel välja öelda ei tihka.
 
aga 13. november 2014, kl 18.48
sinul ju on ka kerglane seksuaalkäitumine. miks see teine kerglane siis nii halb on sinu meelest. sa tead ju küll, et inimestel on vajadused. sest sina oled veel õelamast mõnitanud neid, kes ei ole kerglane. tuled siia lihtsalt rumalaid mutte torkima ja ärritama. siis oled ise parem või? aga eks torgi pealegi, kui sedamoodi kergem hakkab.
mansion ghost 13. november 2014, kl 19.03
´n46´
"milleks liialdused? pole kunagi silmas pidanud kõigiga läbisegi paaritumist."

Aga ise üldse ei lasku liialdustesse :D) Jutt suhtesse aheldamisest jne üli- ja absoluutväärtused.


" jutt hoopis sellest, kas on mõtet partneri paari kõrvaltpanemise peale lasta egoistlikul solvumisel armastuses ära lämmatada. nagu solvunud laps liivakastinurgas mossitamas: mina enam sinuga ei mängi!"


Kui keegi vajab kõrvalhüppeid, on ta ilmselgelt rahulolematu ja tal tuleb lasta minna. Vaba järgimaks oma sisemist kutset.

Ja ikka raiud vastu:
"jutu eesmärk on näidata, et saab edukalt kooselus olla ka partnerit enda külge aheldamata."

Ei mingit aheldamist. Kui ei piisa ühest on aeg inimesele jätta vabadus valida need kellest piisab.
 
printsipiaalne 13. november 2014, kl 19.43
Kitsarinnalisuse ehe näide on salaja nurgataga luurates ja käkke keeeates suure häälega kisada: "Ei huvita, ei huvita." Kui ei huvitaks ei torgiks, eksole. Kellelegi labaselt seljataga keerata, on ilmselge viide ahistavale loomusele. Kui sa ei tee nii nagu MINA tahan, maksan sulle alatult ahisades kätte. Ära lohuta ennast mõttega, et võiksid oma hullises mingisuguselgi tasandil korda minna, kui läheksid, küll siis näeksid ka huvi. Küllap tead, et ainus rõõm mis sulle jäänud, on primitiivne kättemaks ja senikaua kuni seda viljeled, oled ahistaja, nõrk ja vilets kaotaja. Mõeldud mansion ghostile, ennast naiseks pidavale nörgale ja kitsarinnalisele "mehele".
mansion ghost 13. november 2014, kl 19.57
Nüüd tekkis päris huvi kohe milline võiks olla kummituse kokkupuude müstiliselt neurootilise tegelasega ´printsipiaalne´. Mõni kõrvalejäetu?
Kisab nagu oleks neti kaudu tripperi saanud.
Äkki arutaks avalikult, kellega on AU vastamisi olla.
Reaalses maailmas pole ainustki hinge, kes võiks sellist vaenu kummituse vastu kanda. Virtuaalmaailm on täis veidrikke ;D)
 
ohoh 13. november 2014, kl 20.27
võib olla küll, nagu printsipiaalne ütleb. on ennegi juhtunud, läheb ikka jumala marru ja hakkab täiega segast panema, kui trehvad õigesse kohta suskama. terve inimene ta küll ei ole, ega tore truu pereisa, et võiks teisi õpetada. see on igatahes kindel. läheb nii marru, et tuleks käsitsi kallale, kui saaks.
 
printsipiaalne 13. november 2014, kl 20.28
Vaeseke, kujutab endiselt ette, et tema pisike nahariba on kellegi jaoks ihaldusväärne. Kui liita sinna juurde seksuaalsusega seotud kompleksid, saab kokku üsna kummalise koosluse, mis ei ole ühelgi moel atraktiivne ega ihaldusväärne. Seega, ära kujuta endale liialt ette, kullake :)
 
n46 13. november 2014, kl 20.30
Kummitus, absoluutse truuduse nõue suhte eeltingimusena iseenesest võrdubki aheldamisega. mitte just füüsilises mõttes. kuigi, sul poleks vist midagi naisele voorusevöö paigaldamise vastu. või on sul veel mingid läbiproovitud vahendid igavese vooruse ja truuduse tagamiseks ja kontrolliks?

kõrvalehüppeid ei tehta sugugi alati rahulolematusest. vahel asjad lihtsalt juhtuvad.
ja miks peaks vabaduse andmine armastatud inimesele tähendama kooselu lõppu? ega sa ei tule selle pealegi, et see võiks hoopis suhet tugevdada nagu ülima usalduse avaldus.
 
sedas et 13. november 2014, kl 20.35
Sellise suhtega juhtus mul nii, et ühel heal päeva avastasin juhuslikult netist pildi, kus tal sõrmus sõrmes. Ta oli vahepeal abiellunud, aga minuga käis endiselt kohtamas nagu miška. Nojaa tagant järgi meenus tõesti, et ta ei rääkinud ühisest tulevikust ja vihjas, et oh ei ära sa mind küll oota.

Seega, kui ikka mees mingeid konkreetsemaid vihjeid ei anna, et sa oled minu oma ja ma ei taha, et kellegi teisega kohtud, siis parem lõpeta ära. Järgmises suhtes sain kohe ilma lilledeta aru, et mees taha püsisuhet ja et ainult tema jaoks oleks.
 
seda et 13. november 2014, kl 20.42
Ma tahtsin lisada, et see järgmine, kes õigeks osutus, oli lahutatud mees. Seega see ei saa selle järgi järeldusi teha, et oh ta juba oli seotud ja nüüd kardab uusi suhteid. See mees, kes polnud varem abielus olnud, oli palju ettevaatlikum ja kõhklevam ning väga kõrgele lati seadnud.
 
Siril 13. november 2014, kl 20.45
Kui sa pole mehes omanditunnet tekitanud, siis on jama. Armastusega koos käib armukadedus. Ainult mitte armastav mees on ükskõikne, kellega sa kohtud ja käi kus tahad, mis see minu asi.
mansion ghost 13. november 2014, kl 21.16
"kõrvalehüppeid ei tehta sugugi alati rahulolematusest. vahel asjad lihtsalt juhtuvad.
ja miks peaks vabaduse andmine armastatud inimesele tähendama kooselu lõppu? ega sa ei tule selle pealegi, et see võiks hoopis suhet tugevdada nagu ülima usalduse avaldus."

Kui inimene tahab piiramatut "vabadust" siis olgugi vaba, milleks end siduda kellegiga.
Siin on hoopis teistpidi situatsioon tekkimas kõrvalhüppe sooritanu AHELDAB partneri vastu viimase soove ja tõekspidamisi. Tahab suhte hüvesid ja samas nautida kõrvalsuhteid?
mansion ghost 13. november 2014, kl 23.04
Kõrvaltvõtja eeldab "püsipartneri" poolseid kohustusi aga kõrvalsuhted on kohustustevabad.
Kumb on suurem egoist, kas see, kes isetult on truu partnerile ja eeldab sama enda suhtes, või see, kes lähtub vaid iseenese huvidest/vajadustest? Huvitaval kombel on esimene alati tembeldatud aheldavaks egoistiks. Ei tea küll miks? Enamasti lastakse ju eksinu vabaks, kuigi sageli kipub just viimane suhtesse klammerduma. Uued võimalused, andestamine, suhte tugevdamine jm jamps - peaasi, et suhte riismetel edasi vegeteerida ja võimalusel samamoodi jätkata.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!