Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
kuidas võtta seda nyyd
 
noor ja loll 12. september 2004, kl 07.51
Mehega koos olnud paar kuud.Mõlemad oleme suht otsekohese ytlemisega.Olen mehesse armundja tema minusse ilmselt ka.Aga..
Mees on rääkinud mulle,et on olnud kõva naistemees kunagi aga ,et ta on õnnelik,et kõik need suhted on "metsa"läinud ,et lõpuks minuni jõudis....ja niisama arutades ytles ta eile mulle mingisuguse teema sees,et see on normaalne ,kui mees on 40 ja armastab oma naist,kuid kui 20 aastane teeb ettepaneku magada siis kasutaks võimalust!No siiani oleme rääkinud plaanidest ikka kaua aega koos olla aga nyyd ma nagu hakkasin mõtlema,et mis kuramuse suhtumine see on??Et kas see mees yldse armastabki ,kui väidab,et 40 selt on normaalne ringi litutada????Või olen ma liialt naiivne uskudes,et ,kui armastab on truu...??!Saan aru,et mul veel pea 20 aastat aega 40 saada mehel natuke vähem aga ,kui siis ongi kunagi nii saab ta ju öelda ,et ma ytlesin sulle kallis ,et nii läheb.......???!Kas põgeneda juba pragu v siis luua oma pere sellise mehega??
 
tirts26 12. september 2004, kl 08.30
kahtlane suhtumine küll..äkki ei mõelnud hästi mida suust välja ajab?
 
vana loll naiivitar 12. september 2004, kl 08.32
ah, mida siin ikka sellest loost arvata - üks asi on mulle küll selgeks saanud, et paljud mehed ei seosta kiindumust-armastust seksiga. Seks on neil füüsiline vajadus - noh, umbes nii, et mõni tunneb ennast ebamugavalt, kui kolm-neli korda nädalas metsajooksu tehtud ei saa, mõnel jälle eluküsimus, et nädalajooksul uus tibi ära proovida ...
Oled idealist ja konservatiiv ja ürita oma seisukohti oma väljavalitule selgeks teha, kui ta lõpuks väidab sind mõistvat ja arusaavat ka sinust, siis ehk on teil isegi lootust, ütleme kuniks sinnamaani, kui ta võimaluse saab suvaline tibi ära proovida ...Kas ta peale seda enesega rahulolev siis ka on - isegi selgeltnägijad ei oskaks selle peale midagi kosta vist, inimesed muutuvad paraku ka täisealistena pidevalt.
Nii, et ära nõustu tema mõttevälgatusega selles osas, siis pole tulevikus tal sinule selles osas midagi ette heita - et ma ju ütlesin!
 
Karta on, 12. september 2004, kl 08.36
et mees valmistab tagalat ette just nimelt ringilitutamiseks,et siis oleks tal õigustus,kuna on sind juba "hoiatanud".Ükski mees pole normaalne,kes mingi suvalise ettepaneku peale voodisse läheb. Õige mehe tunnuseks on austus naise vastu,truudus,stabiilsus ja vastutustunne. oma instinkte suudab tõeline mees vaos hoida,mitte ei ole loom,kes iga emase peale kohe jookseb.Kulla laps,ära seo oma elu kogenud naistemehega,saad haiget,sest küürakat parandab enamasti ikka ainult haud.Ta ei jäta ringijooksmist enne järele,kuni seesamune asi tal funktsioneerimise lõpetab.Ja ma küll ei usu,et isegi meesterahvas on õnnelik,et kõik suhted on metsa läinud. Sellise asja üle ei saa keegi õnnelik olla. Täiesti loll jutt.Niimoodi rääkida on vaga lugupidamatu naissoo vastu,seda enam,et naisi olevat tal ju palju olnud. Tekib küsimus,mida naine kui selline tema jaoks üldse väärt on?Järgmine,kellega suhte untsumineku üle ta õnnelik on,oled siis äkki sina...Ei taha su tuju rikkuda,aga nii noores eas on mõtet endast peaaegu 2 korda vanema mehega elama hakata ainult siis,kui on selge,et sa oled temale kõik ja igaveseks.Ja paar kuud on niiiii lühike aeg,küllap sa jõuad tema juures veel nii mõndagi avastada.Ma loodan,et ma selle jutuga su hommikut ära ei rikkunud,sest paistab,et see on juba niigi veidi rikutud.
 
praktik 12. september 2004, kl 09.31
mina olen oma varsti45 eluaasta jooksul kohanud ainult ühte abielumeest kes jättis regulaarselt kasutamata võõraste naiste liginemiskatsed. Ülejäänud mehed (arva ise kui palju võib selle aja jooksul neid kohatud olla, just, lugematu arv)KÕIK kasutavad meelsasti ära soodsa võimaluse keppida võõrast tibi
 
noor ja loll 12. september 2004, kl 09.54
To karta on: su jutt on nagu mu oma mõtted !!Tagala kindlustamine seda esiteks!!Ytlesingi talle,et isegi ,kui austad ja armastad sain vatuseks,et jah isegi siis!Et need ONGI mehed ja midagi pole teha.Vanem on ta minust 7 aastat.Mina 20.Seega mõtlengi siin ise ja olen ka temaga arutanud(kuna ta ise rääkima hakkas,et olen olnud ringitõmbaja,tahan olla sinu suhtes kõiges aus ja seepärast seda räägin ja et sinuga tahan jääda kokku väga pikaks ajaks....)Nu jutt on tal ka selline ,et ala mei teeme siis ja meie oleme siis ja meil on siis...(tulevikus nagu)..tema tegudes ja tunnetes HETKEL ma ei kahtle,et tal peale minu keegi veel oleks aga just see nö tulevikus hea öelda,et"Ma ju ytlesin" hakkas mind närima ja enam ei saa yle sellest...:S
 
urrloomusk 12. september 2004, kl 11.57
Ma kardan, et sa teed suure vea, kui temaga kokku jääd.

Ma ei ole kohanud meest, kes sellisel moel usub. Ja seda ka naisele ütleb?!?

Tema arvates võib see nn meeste kiiks olla, kuid maailmas on palju mehi, kes leiavad, et truudus tähendab hoopis midagi muud. Sa oled veel nõnda noor - miks peaksid sa enda elu selliste põhimõtetega mehega siduma, kui on võimalus leida keegi, kes tõepoolest sind armastab ja teab, mis on truudus?

Paar kuud on nii lühike aeg, ja kui juba selle aja jooksul sellised avaldused tulevad, on midagi väga mäda. Ära tee seda viga, saad tulevikus väga haiget.
 
noor ja loll 12. september 2004, kl 13.02
mh aga kas jääks mulle ka võimalus,et aja jooksul hoopis tema oma põhimõtteid muudab??!
 
urrloomusk 12. september 2004, kl 13.24
No kui juba kahe kuu möödudes (püsisuhte suunast vaadates on see vaid HETK) sellised avaldused tulevad, siis kardan, et ei muuda ta oma põhimõtteid.

See võimalus küll on, aga kindlust mitte. Ka usaldust mitte: ta võib küll lubada, et muudab end, aga need on sõnad. Kahtlus jääb ikka hinge. Minu jaoks on usaldus suhte alus.

Ma soovitaks sul temaga tõsiselt rääkida, öelda välja need kahtlused, mis hinges on. Ja vaadata reaktsioone rohkem kui vastuseid.

Temaga kokku jäädes sa ju tahes-tahtmata kiidad tema väärtushinnangud heaks. Tema mõistab seda kui aktsepteerimist. Aga kas sina oled selleks valmis? Minu jaoks tekitaks selline põhimõtete vastandlikkus suured käärid, ja vaevalt, et ma suudaks mehega leppida. Aga sina oled teine inimene, ehk suudad? Sa peaksid kogu selle tohuvabohu ise kindlaks mõtlema, arvestama ka sellega, et kui on sellised mõtted öeldud, siis kas sa elaksid selle ka üle, kui ta neid täide hakkab viima?

Elukaaslaseks valitakse inimene, kellega ollakse ühel lainel, kellega tahetakse elu lõpuni koos olla ja kellele ollakse pühendunud (ja kes on sulle endale pühendunud). Olulised märksõnad on truudus ja usaldus.

Raske valik. Kas pole?
 
urrloomusk 12. september 2004, kl 13.30
Ja veel:

kuivõrd ta mehena koos oma väärtushinnangute ja suhtumisega sinu elukaaslase ideaali lähedane on?
 
karta on to noor ja loll 12. september 2004, kl 13.48
miskipärast arvasin,et su mees on vanem kui selgub. Aga selles valguses paistavad tema sellised seisukohad veel koledamad - mõnelt vanalt elus pettunud küünikult võiks seda ju ennem oodata,aga alla 30-selt mehelt...Olen oma elus nii palju targemaks saanud,et teisele inimesele,keda ei tunne,selget retsepti anda ei tohi. Aga kuna sa nii noor oled,siis soovitaks küll tasa ja targu edasi liikuda,mitte siduda end temaga laste ja vara kaudu,vähemalt esialgu,enne kui selgub,mis inimene ta on,aga see ju võtab aega. ja muidugi peate sellest rääkima. Kui ikka suhtumised nii erinevad on,siis vaevalt sa sellest elust rahuldust tundma hakkad.Kunagi ei tea ette,kes lahku lähevad ja kes mitte,aga alustada suhet mõttega,et 40-ndates(tegelikult kama kaks,mis aastates) on petmine õigustatud nagunii- see on juba petmiseks valmisolek.Saaks veel aru,kui tuleb suur tunne,ootamatult,nagu vastu tahtmist,nii et inimene nõrkeb selle all,aga vähemalt algul,kui ollakse nii värske paar,ei tohi selline mõte pähegi tulla.Ilmas on küllalt mehi,kes ei mõtle nii,minugi tuttavate hulgas on selliseid igatahes rohkem kui naistekütte,oma meeski tubli ja aus,kes kunagi ei reeda.sa väärid selliseid ja leiad ka.Vau,kui mina nii noor oleksin,siis ma igatahes valiksin küll ja pirtsutaksin ja laseksin meestel enda järel joosta,kuni leiaksin selle õige.Loe ka urrloomuski jutt veel tähelepanelikult läbi,jumala õige jutt tal.
 
noor ja loll 12. september 2004, kl 14.16
oh te nii asjalikud siin:))Rõõm kohe lugeda teie vastuseid ja sain ka kõvasti mõtteainet.Tean,et temaga sellest rääkida on ehk samahea ,kui mõtetu sest siis ytlekski ta mulle,et AGA nii on ja kõik.Ehkki jah ma pole talle jõudnud veel öelda,et mulle see variant YLDSE ei sobi.Ehk oskab ta selle koha pealt midagi asjalikku öelda.Ja nii suhte alguses tuleb tal kindlasti mulle öelda ka ,et vaatame ,mis yldse saab,et vähe aega alles koos olnud jne jne...Muidu on klapp hea,mõistmine ja teineteise ärakuulamis oskus on nagu olemas ja ka praktikas varem kinnitust leidnud ning ta on öelnud,et minuga koos olla tundub talle nii loomulik kuidagi....nuh naised:)Minu kord vist hambaid näidata talle ja oma seisukohad valjult välja öelda.Parem vist kohe siis lahku minna(juhul ,kui ta ikka kindlaks endale jääb ),kui nu u 13 a pärast(siis peaks ta 40 olema:D),kui oleme juba rohkem seotud ja lapsed olemas ehk.Lapsed jääks isata ja minul oleks raskem uue eluga alustada.Hakkasingi mõtlema armastuses ,minna laskmisest ja andestusest...Et võimalik,et mees ei suuda truu olla..aga enese ette teadmata ehk jah elus võib tulla situatsioone,kus truudust murtakse..Siinkohal siis armastus=oskus andestada...aga kui nii mees ette teatab,et kallis see on ju normaalne ,kui mees 40 a 20 aastase naisega tolle ettepanekul magab (omades ise naist)siis paraku on mul just praegu vajalik otsustada kas leppida v mitte...Lootus jääb,et ta seda tõsiselt ei mõelnud...armastab teine vahest lõõpida:D

Veelkord suured tänud teile:))
 
urrloomusk 12. september 2004, kl 14.41
Nagu siin ka kunagi keegi märkis, on see "armastus tähendab andestamist" seotud lollusega. Suhe on terviklik, kui mõlemad pooled üksteisega arvestavad, mitte nii, et mees teeb, mis tahab ja naine andestab. Sest armastab...

Ja see lõõpimine... Kui nii, siis see on väga halb nali ja iial ei saa ju päris kindel olla, et see tõesti vaid nali oli. See mõte on juba öeldud.

Aga tahtekindlust sulle!
 
Suhe 13. september 2004, kl 09.31
s.t. armastus toimib ainulk kahe inimese koostöö tulöemusel. See on nagu hea korpallimeeskond, ilam srtrateegiata ja harekutamise ja lõputute läbirääkimisteta asi ei toimi. Mõlemad pooled peavad seda soovima. See küll nüüd liga lame võrdlus, aga meil mehed enamasti arvavad juba abielus olles, et naine peab andma j andma ja kõigega nõus olema . Kulla noored naised, ei ole vaja hakata endale ette kujutama, et keegi ehk teie pärast muutub jne. See avaldus on ju selgelt selle inimese suhtumine suhtesse: tema soovib jätta endale võimaluse käituda nii nagu tema soovib( vabaduse), tegelikult on ta selle juba otsustanud ning seal ei ole mingit vahet , kas sa vastad, et sulle ei sobi , või sulle sobib. Soovitan ikka enne suhelda pikemat aega , kui hakata ühiseid plaane tegema. Muidu tulevad lapsed ja kohustuse,siis naised reeglina kannatavad välja ebarahuldava elu laste nimel ning lahkuminek tuleb enamasti ikka. Mina ei saa aru, kuidas on üldse võimalik 2 kuulise tutvuse järel perekonda luua, see võib olla selge ämber
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!