Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
Defineerime daami
Karl Kindermacher 07. august 2012, kl 19.26
Alustuseks üks tsitaat prostide teemast.

_Lihtsalt siin on keskealisi LAPSnaisi, kes käituvad ja räägivad nagu teismelised, õigemini lapsed. Uskumatu, et sellised ongi keskealised daamid._

Selliseid näiteid võib kuhjaga tuua, kus naiste käitumine on ebaloogiline ja (vähemalt mulle) arusaamatu.
Aga kui kui ma paluks kujutleda skaalat, mille ühes otsas on _daam_ ja teises _eit_, siis kuidas te kumbagi kirjeldaksite?
Meeste puhul sobiks vist _härra_ ja _mats_ või kuidas?
________________________
Ah jaa, lepiks kokku, et vähemalt esimese 10 kommentaari juures ei too nimelisi näiteid. Nii viisakuse pärast.



Toimetatud 2 kord(a). Viimati Karl Kindermacher 07.08.2012 19.33.
 
väga madal 07. august 2012, kl 19.32
Kas Teil ei ole millegagi tegeleda, Karl? Kuidas defineerida meesterahvast, kelle suurimaks hobiks on naistenurgas pläkutamine?
 
kurb vaadata 07. august 2012, kl 19.34
Teiesuguste pärast peab Delfi varsti oma uksed kinni panema. :(
Karl Kindermacher 07. august 2012, kl 19.35
väga madal Kirjutas:
-------------------------------------------------------
Meeldiv tutvuda, pr. (hr.) Väga Madal. Ja küsimusele küsimusega vastamine näikse Teie nimega sobivat.
 
ilus naine 07. august 2012, kl 19.56
See on lihtne. Daam on ilus või vähemalt hoolitsetud, tark või pigem teatud teadmistega näiteks ei paiguta Senegali Aasiasse ega arva, et Gerhard Schröder oli Vana Rooma riigi keiser või oskab näida sellisena, et tal on need teadmised. Silmakirjalikkus on üks põhilisi omadusi. Väliselt hoolitsetus, ei lähe taktist välja, vastab masside ootustele. Hoiab pigem suu kinni.

Siin võtavad paljud allasurutud daamid sõna tundes, et anonüümselt võib lõpuks ometi kogu maailmale nii s...i öelda kui süda soovib.

Eit on kogu aeg ropp ja rõve, tema ei pea silmakirjatsema.
Karl Kindermacher 07. august 2012, kl 19.59
kurb vaadata Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Teiesuguste pärast peab Delfi varsti oma uksed kin
> ni panema. :(

Palun, kas ma tohiks teada milline mõttekäik viis sellise vägeva tulemuseni? Mul ei õnnestu kuidagi seost tabada, aga oleks väga huvitav teada küll kuidas saaks Delfi hävitada.
 
Arvamus 07. august 2012, kl 20.03
Esimene silmatorkav vahe (enne kui suu lahti tehakse) on daami ja eide (samuti härra ja matsi) vahel väljanägemine. Esimene liik on väljapeetud ja hoolitsetud, teine sort lohaka(ma) väljanägemise ja maalähedase käitumisega.
Sealt edasi tuleb juba harituse ja silmaringi ja eneseväljendusoskuse ning sõnavara jne teema.

Kui nüüd küsida, kas hoolitsetud ja väljapeetud olekuga naine, kelle sõnavara on nagu vene voorimehel ning silmaring olematu, on eit või daam, siis julgen arvata, et eides on alati midagi hoolitsematut, samal ajal daam oskab ka kesise silmaringi korral harimatusega mitte vahele jääda.
 
Agnes 07. august 2012, kl 20.17
Heade kommete ja hea maitsega intelligentne naine.
Karl Kindermacher 07. august 2012, kl 20.19
Huvitav jah, et naistele on väline nii tähtis. Pane aga peenemad hilbud selga ja värskem meik näkku ja juba oledki parem (OK, väike iroonia)
Aga kui härral on maamaja ja ta veab parasjagu sõnnikut peenardele just sellel hetkel kui teda esimest korda kohtad? Vean kihla, et ta ei tee seda kikilipsuga ja mustas ülikonnas. Kas Sa siis ei usu enam, et ta on härra, sõltumata sellest, et käitumine ja kõne on igati väljapeetud?
 
ilus naine 07. august 2012, kl 20.22
Eks igaüks loeb seda, mida ta loeb. Keegi pole siin öelnud, et välimus on esmatähtis.

Aga ilma välimusta ei ole daami ega härrat. See on selgemast selgem.
Karl Kindermacher 07. august 2012, kl 20.26
Ei ole tõesti öeldud. Lähtusin lihtsast loogikast, et esmalt pannakse kirja see, mis kõigepealt pähe tuleb. Aga esimesena tuleb pähe see, mis on arvaja meelest tähtsam. Alati ei pruugi muidugi nii olla: protsessid, mis meie ajudes toimuvad on erilised.
Aga eks ma natuke provotseerin arutlema ka ;)



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Karl Kindermacher 07.08.2012 20.26.
 
* 07. august 2012, kl 20.28
Härra on ka siis hoolitsetud väljanägemisega, kui ta parasjagu sõnnikut veab. Ega hoolitsetus ei tähenda ainult kikilipsu jaülikonda, ka tööriided võivad nii lohakad kui hoolitsetud jumega olla.
 
* 07. august 2012, kl 20.30
Esmane mulje inimesest kujuneb üldjuhul ikkagi välimuse põhjal, seega välimus on tähtis ja esmatähtis tegur (see ei tähenda, et ainutähtis või peamine).
 
mooor 07. august 2012, kl 20.39
Kas väljanägemine on ikka peamine? Minu meelest tõeline daam jääb daamiks ka dressides ja kummikutes, ja vastupidi - mõni võib ju kallid tualetid selga panna ja ennast igatpidi "lille lüüa", aga tervikpilt on ikka kõike muud kui daam... Minu jaoks peitub daamilikkus pigem sellistes asjades nagu (enese)väärikus, väljapeetus, maitsekus, intelligentsus... lisaks pisut salapära ja sarmi, ja veel mingi määratlematu "miski". Lihtsalt mõni on daam ja mõni ei ole, kui pingeliselt ta ka ei püüaks...
 
to Karl Kindermacher 07. august 2012, kl 20.52
Daam loeb Teie sõnavõtte ja muigab heatahtlikult. Ei kommenteeri, ei ütle halvasti. Ikkagi inimene...
 
kahekümpine 07. august 2012, kl 21.19
Daam teab, millal sahtel kinni hoida ;)
Karl Kindermacher 07. august 2012, kl 21.26
to Karl Kindermacher Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Ikkagi inimene...

Hmmm ... huvitav, kumb küll?
 
to Karl Kindermacher 07. august 2012, kl 21.34
Kas tõesti Teil ei ole juhilube? Vot see on huvitav.
Karl Kindermacher 07. august 2012, kl 21.37
Põnev, eks!
Daam peab teadma kõike teiste inimeste kohta. Eriti hea on tead seda, mida too ise ei teagi.
 
Anja-Nanja 07. august 2012, kl 21.39
-



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Anja-Nanja 24.07.2014 14.27.
Karl Kindermacher 07. august 2012, kl 21.42
Anja-Nanja, kas ma saan õigesti aru, et eitad nii daamide kui ka härrade olemasolu. Kusjuures daamide puudumises on süüdi see, et pole härrasid?
 
to Karl Kindermacher 07. august 2012, kl 21.47
Viisakusest küsisin ja tänan vastuse eest!
 
Anja-Nanja 07. august 2012, kl 21.55
-



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Anja-Nanja 24.07.2014 14.27.
Karl Kindermacher 07. august 2012, kl 22.01
Märkan, Anjake.
Ja see teeb kurvaks, et päris paljud vanad head väärtused on minema visatud.
 
Karlile 07. august 2012, kl 22.14
Mina olin su vastu alguses natuke julm. Aga nagu ma nüüd aru sain...., see naiste teema on tõesti täiesti ebapopulaarne. :)
 
mööduja 07. august 2012, kl 22.18
Mäletan oma tädi (esimese EW ajal kasvatuse saanud), kes ütles, et tõelisel daamil pole iial külm ega iial kuum (ei virise selle üle, isegi kui ta tunneb külma või kuuma). Riietub maitsekalt, soeng on alati korras. Ta oskab käituda kriitilistes situatsioonides pead kaotamata ja jääda väärikaks. Teab millal vaikida ja millal sõna sekka öelda. Ei halvusta kedagi. On alati viisakas kõigiga kellega ta suhtleb. Loomulikult tunneb/teab ta etiketireegleid une pealt jne.

Paari päeva eest temast rääkides nentis mu tuttav ka ohates, et kahju on sellest, et sellised väärtused pole enam moes ja kaovad. Kahjuks.
 
greip 07. august 2012, kl 22.22
Miskipärast on minu jaoks sõna "daam" alati seostunud sisemise ja välise vabaduse puudumisega, selles sõnas puudub igasugune mässumeelsus. Seepärast loodan, et minust ei saa kunagi daami, tahan olla lihtsalt normaalne inimene, kõigi normaalsele inimesele omistatavate omaduste ja väärtushinnangutega, pluss paar väikest kiiksu. Eetika jm samalaadsed väärtused kuuluvad ju ka lihtsalt inimese juurde, selleks ei pea olema ei daam ega härra. Mulle meeldivad inimesed, kes on lihtsalt tasakaalus - kes soovivad nii vaimselt, hingeliselt kui ka füüsiliselt vormis olla. Ja kes elavad elu, mitte ei esine teiste jaoks mingis maapinnast kõrgemalseisva rollis.
 
ilus naine 07. august 2012, kl 22.27
Greip, seda minagi silmas pidasin.

Tahan olla mina ise, Inimene mitte olla sildistatud daamiks, härraks või kurat teab kelleks. Elu on liiga lühike ja ilus selleks et kellegile meeldida püüdmiseks rollimänge mängida.
 
jajahh 07. august 2012, kl 23.11
mulle lööb ette paar pilti prouadest, keda võiks tõesti daamiks nimetada: alati äärmiselt väljapeetud, korrektne nii riietuses, soengus kui käitumises.

Aga.... daamid küll, aga pagana igavad ja külmad ning nendega on raske suhelda, sest nad ei avalda oma arvamust, puuduvad emotsioonid, näomiimika peaaegu puudub (kortsud ju tulevad :D), ei mingit kätega vehkimist, ei viha, ei rõõmu.
Mulle ei meeldi tegelikult sellised inimesed.
 
def: 08. august 2012, kl 06.44
Jõukas mittetöötav naine, keda iseloomustab kommete, maitse ja stiili eriline rafineeritus.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!