Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
Lihtne küsimus.
 
llll 31. august 2012, kl 21.06
Millise netopalga eest oleksite nõus hetkel tööle minema või tööd vahetama?
 
Annemai 31. august 2012, kl 21.11
Miinimum 1000 kätte.
 
jah 31. august 2012, kl 21.15
1000 kätte vähemalt
 
annemaile 31. august 2012, kl 21.16
miinimum 1000?Sul on siis kõva haridus taga ja töökogemused ja oskused ka?Pole paha!Mina,oma 12 aastase tööstaaži ja oskustega saan healjuhul 800 max kätte.Pean siis veel vhemalt 10 aastat rügama,et sinu tasemele jõudma.
 
Eh 31. august 2012, kl 21.24
Ega see vaid haridusest ja oskustest ja staažist ei olene, ikka valdkonnast ka, kus töötatakse. Mõnes ei ole lootustki 1000 kätte saada, teises ei kujuta ettegi, et nii vähe võiks teenida.
Kui mul tööd ei oleks, siis 1000 eest läheksin tööle kindlasti ja rõõmuga. Praegusel hetkel aga pigem mõtlen, et vaesed inimesed, kes nii vähe teenivad. Mis palga eest oleksin nõus töökoha vahetamise peale mõtlema? No see peaks ikka kordi siin jutuks olnutest suurem olema.
 
kõrg 31. august 2012, kl 21.50
haridusega ei saa ka sellist palka.ligi arvas,et palgad tõusevad.kalkunka arvas...
Karl Kindermacher 31. august 2012, kl 22.15
Kui saaks tonni kätte, siis vilistaks praegusele töökohale. Tean küll, et tööandja satub pagana kehva seisu, aga ikkagi vilistaks.
 
vaene vist 31. august 2012, kl 22.27
Palgataseme järgi kuulun keskmike hulka, saan 650-700 euri kuus kätte. Aga töötingimuste poolest elan kui kuninga kass - töötan kodus, ca 1,5-2 tundi reaalset tegutsemist päevas, võin ka mitu päeva üldse mitte midagi teha. Tahan, teen öösel, tahan, teen päeval, aga pean olema kogu aeg arvuti ja oma programmide läheduses, telefoni teel annan vajalikku infot 10 h. Elan linnast 15 km kaugusel. Kui pakuti töökohta 8 h päevas kellast kellani praeguse töö asemel linnas (900 kätte), siis ütlesin lausa kaalumata ära - kulusid lisanduks nii palju, et ei tasuks üldse(kütus, riided, kodus tegemata tööd, muud autokulud).
 
** 31. august 2012, kl 22.56
Mnjah, aga kes siis need tööd ära teeb, kus Eesti riik maksab nt miinimumpalka, kui siin mõni läheks tööle alates miinimumist 1000.- kätte (nt lasteaia abikasvatajad, päästjad jmt) ja veel väljapool Tallinnat elades / töötades?
Mitu Eestit meil siis on?
Kuidas elab Eesti nt 10, 25, 50, 100 a pärast?
Kes siin Eestis üldse elavad nt 100 a pärast?
Milline on praegune iive ja miks ta selline on?
Jah, Eesti on väike ja meid on vähe, aga kui efektiivne Eesti on?
Kui palju läheb meile korda isiklik heaolu, jah väga, aga riiklik, et meil kõigil ühiselt läheks hästi ja et Eestis oleks tõesti hea elada?
 
tõesti vaene 31. august 2012, kl 23.01
Miinimumpalga eest läheks tööle.
 
** 31. august 2012, kl 23.12
Vaadake ju nt töökuulutusi CV Keskusest ja CV Online'ist. Mitut töökuulutust näete, kus saab 1000.- neto kättte (Eestist käib ikka jutt!?)?
Ja siis töökuulutuste kõrvale võiks vaadata nt üürikuulutusi. Mismoodi need kaks omavahel küll kokkusobivad!? Ja kui veel on lapsed? Kui suur siis peaks veel palk olema?
Mis palga eest siis peaksid tööl käima need, kes ei ole it-poisid / -tüdrukud jmt, aga samas ka nende teiste töö on oluline ju meile kõigile?
 
kle 01. september 2012, kl 08.36
Kuule vaene vist,sa oled ju täielik tööori ja sa ise nimetad seda kuninga kassi eluks?!!?Ma küll sellise niru palga eest sellist tööd ei teeks.
 
vaene vist 01. september 2012, kl 10.18
No sulle, kle, pole seda keegi pakkunudki:) Mulle meeldib. Aga mismõttes töö ori?
 
väikefirma omanik 01. september 2012, kl 14.58
olgu pealegi saad 1000 kätte aga selleks pead sa olema nii kõva tegija, et kahekordistad firma käibe kõige hiljemalt 3 kuuga ja mind ei huvita jutt et enamus eestlasi on vaesed, firmad ei taha kulutada vaid kokku hoida, sügishooaeg on pommiauk suve ja jõulude vahel jne bla-bla-bla. Tahad raha, teeni raha.

See tähendab seda et sa pead kohe tööle asudes olema lambist minust 2x paremmate tulemustega, kes ma selle firma nullist üles ehitasin ja esimesed kolm kuud üksi kõik päevad rügasin.

Aga üldiselt ilma bullshitti ajamata: Tee ise firma ja siis näed kuidas olukord tegelikult on ja kuskohast sul see 1000 tulema peaks. Firma tegemine pole iseeneest raske taotle raha, kirjuta äriplaan, kaitse ära, siis oota ülekanne oma kontole ära ja hakka pihta.

Ja ma toon sulle firma esimeseks aastapäevaks kasti viina, kui sul on õnnestunud esimese aastaga oma palk 1000ni ajada nii et firmal pole võlgu ja kõik maksud makstud!
 
** 01. september 2012, kl 15.56
Selle teema juurde sobib mu meelest hästi lugejakiri "Rahva hääle" rubriigist:
http://rahvahaal.delfi.ee/news/uudised/ara-monita-lihttoo-tegijat.d?id=64888192

Aga eks palganumbrid on omaette teema. Elame kapitalistlikus ühiskonnas, kus paljugi määrab nõudlus-pakkumine ja ega kõigile polegi võimalik ju maksta a'la 1000.- euri neto. Ainult sellise elukorralduse (palgasüsteemide) juures on mu mureks eesti rahva tulevik, (negatiivne) iive. Mis meist (kui rahvusest) saab niimoodi jätkates?

Mis valikuvõimalus üldse on väljapool Tallinnat elavatel nt keskealistel inimestel töökoha (sh palganumbri!) valikul? Nn maakohtades on üldse hea, kui sul mingigi töökoht on, ehk siis mingigi sissetulek. Kohati jääb mulje, et küsimus on ellujäämises. Eks paljud noored pered kolivadki maalt ära suurematesse linnadesse või siis lausa välismaale. Mida teeb Eesti riik, et iive oleks positiivne ja laste kasvatamine sotsiaalselt turvaline...

Ja see nn keskmine palk. Kui paljud siis reaalselt ka sellist ametlikus statistikas kajastuvat nn keskmist palka saavad (kas enamus või vähemus või mismoodi see on jaotunud)?
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!