Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
Mõtisklus: reaalne elu versus virtuaalne.
 
alu 05. november 2012, kl 23.22
pisut elevust ja kiiremat tegutsemist kardina taha lisaks muidugi mõni teine naine, kes mehe elus tyhja koha avastab:)

kindlasti on teema autor ja eesti naine siis nii suuremeelne mõistja ja teistele hea soovija, et loobub isegi virtuaalse mehe nimel võitlemast.

ei saa ju välismaale minna laste juurest. muig
 
kirjutada lihtsam 06. november 2012, kl 03.42
Mul jälle on kirjutamine lihtsam, saan selgemalt mõtteid väljendada. Rääkimine on tihti palju raskem, ei ole mul vestlemiseks annet. Osasid mõtteid ei oska rääkides selgelt edasi anda, puudub see anne.
Kirjutamine kukub mul paremini välja. Samuti rääkides teine alati ei viitsi kuulata ja ei kuulagi. Mul isegi paari tuttavaga nii, et ei viitsi nad eriti kuulata. Hiljem selgub, et inimene ei ole mind kuulanudki.
 
primadonna 06. november 2012, kl 09.47
pole see välismaale meheleminek nii ilmvõimatu asi midagi ja kui tunded suured, kannatab mees ka su järelkasvu välja. omal kogemused olemas. minul oli suhtlus tunduvalt reaalsem, aga abieluettepanek tehti ikkagi telefonis:)

praeguse mehega oli ka netitutvus, kuigi kumbki spetsiaalselt suhet ei otsinud. arg ja kole ja katkiste hammastega ka polnud- vastuväiteks alu teooriale.
meie puhul virtuaalne kirg lihtsalt jätkus sujuvalt reaalis, peale paarikuulist msn-i romanssi ja telefonikõnesid.
kohtumisega lõputult viivitamine mõjub pahatihti netis tärganud suhtele surmavalt. aga kui oled kindel, et partnerile pettumust ei valmista, miks mitte see kokkusaamine ära teha...isegi kui donjuan keset aafrikat pesitseb, paari päevaga peaks ju ikka kohale saama:p
 
& 06. november 2012, kl 12.05
Peab ikka hästi noor ja kena olema, et ette kindel olla, et partenerile pettumust ei valmista, olgu partner siis välismaalt või kodumaalt.

Noorust hindavad kõik mehed üle maakera. Ei taipa, miks naised tihti kirjutavad, et välismaalane ei vaata vanust ja välimust. Vaatavad ikka küll ja noored on alati eelistatud. Kui neil on valida tüse ja noor naine või vanem ja sale, siis tihti eelistatakse ikka nooremat.
 
Hääl reaalist 06. november 2012, kl 14.06
Minu arust pole virtuaalelul ja virtuaalsuhetel häda midagi, kui see suhte osapooltele sobib. Keegi eelnevalt ültes ka, et see on teatud juhtudel ainus võimalus üldse seltskondlikku elu elada ja suhelda.
Teemaalgataja, kui Sulle selline suhe sobib, siis lase käia! On mingigi vaheldus kurnavale argipäevale!
 
primadonna 06. november 2012, kl 14.30
totutaja,
võib-olla sinu meestuttavad on Alati sinule eelistanud mingeid pekivoldilisi plikse, aga see ei anna veel põhjust üldistada.
miskipärast minu mees tegutses just vastupidiselt, jättes oma mitte kõige kaunima figuuriga noore naise sinnapaika ja tuli ära minu juurde. valis seega treenitud, energilise ideaalkaalus naise, juhtumisi 15 aastat vanema:p
muide, ka välismaa mehega abielludes olin juba 3 kümbi piiri ületanud. kindlasti oleks sel mehel nooremaidki kandidaate olnud, kuna oli keskmisest jõukam ja korralik, hoolitsev mees. nii et kui mehel ikka tahtmine suur, pole takistuseks laps ega naise "kõrge" vanus.
on seda nii raske taibata?

& Kirjutas:
-------------------------------------------------------
Ei taipa, miks naised tihti kirjut
> avad, et välismaalane ei vaata vanust ja vä
> limust. Vaatavad ikka küll ja noored on ala
> ti eelistatud. Kui neil on valida tüse ja
> noor naine või vanem ja sale, siis tihti e
> elistatakse ikka nooremat.
 
Primadonnale 06. november 2012, kl 15.44
Kirjutad, et Su mees võttis endast 15 aastat vanema naise (Sinu) ja abielludes olid Sa 3kümbi piiri ületanud. Piiriületus tähendab, et Sa ikka siis veel 40 piirile ei lähenenud, järelikult pidid ikka päris posikese ära napsama, kui kolmenkümnendates endast 15 aastat noorema mehega semmisid. Ei tea, kas see on ikka asi, millega kelkida...
Või on Sul kohe mitu suurepärast võimalust meestega kokku elada olnud? Alguses välismaa mees, kellega abielluid, kui olid juba küps kolmekümnendates daame ja hiljem uus ja 15 aastat noorem mees?
 
primadonna 06. november 2012, kl 16.12
totutajale
21-aastane võib vägagi mees olla, mitte mingi poisike. eriti voodis:p see pole kelkimine vaid fakt, mida paljud eluvõõrad naised tunnistada ei taha..nagu sina näiteks.

3-kümbiselt aga kahjuks end väga küpsena ei tundnud, sellepärast ammendas ka abielu väljamaa mehega end paari aastaga. kuigi kõik oli jah...justkui suurepärane.
erinevalt sinust pole mul kunagi abieluhimulistest meestest puudus olnud. siiski olen piirdunud vaid kahe abielu ja kahe pikema kooseluga. praegune kooselu noore mehega on siiani parim, mis minuga juhtunud. kõik eelmised olid pigem nagu abielukoolitus:p
 
Briks 06. november 2012, kl 16.14
Suht koom, et mõni on veel uhke, et saab paljudele poistele kepikatiks olla
 
viiskümmend + 06. november 2012, kl 16.15
välismaale saab mehele küll ka viiskümmend +, kui sai tutvutud, oli neid välismaiseid tutvujaid ikka lademes.
võtsin enam- vähem endavanuse, nüüd ära juba 8 aastat.
Tegin ka Google ja uuringuid, andis pildi küll, kes on kes ja kas tasub tutvust arendada.
 
primadonnale 06. november 2012, kl 17.56
Jääb mulje, et arvad, et sulle vastab ainult üks inimene. Ei ole kõik kommid minu, mida sa minu omadeks pead.
 
primadonna 06. november 2012, kl 18.31
to viiskümmend +
selles asi ongi, et välismaise mehega abiellumiseks ei pea tingimata olema 18-aastane ja miss universumi koopia. mõnel siin on ainult mäekõrgused kompleksid, et lihtsatest asjadest aru saada.
mõni on ka uhke, et terve elu vanatüdrukupõlve nauditud. see ei takista ju oma fantaasiaid õpetussõnade pähe esitamast. ikka a la 30+ on vana naine ja jube raske meest leida ja üldse elu üks mõõtmatu p.saookean, mille lainetel üksikud kättesaamatud nokukandjad lillekestena hõljumas:D
 
appi 06. november 2012, kl 19.36
Mul poeg 21 aastane.Ei kujuta ette, et ta peaks võtma naiseks endast 15 a vanema. Katastroof ja kodusõda.
 
primadonnale 06. november 2012, kl 22.23
Kahtlemata on 20-ndates kaaslase leidmine tunduvalt kergem. Küllalt 30+ naiste komme, et sobivat võtta ei ole. Miks sa siis neid ei sarja ?
 
terve enesehinnang 06. november 2012, kl 23.13
terve enesehinnanguga inimene valib kaaslaseks endavanuse ja netivõimalused on tunduvalt avaramad kui reaalis ringi seigelda. Nii et soovitan küll netis tutvumist, aga tutvuse sobitja taust tasuks selgeks teha õige kiiresti..
 
alu 07. november 2012, kl 00.43
tervel enesehinnangul nii jäiga mõtteviisiga kaaslase valiku juures kyll midagi pistmist pole..
 
to terve enesehinnang 07. november 2012, kl 22.09
Mina jälle arvan, et terve enesehinnanguga inimene ei karda vanusevahet, kui kõik muu sobib, ega otsi iga hinna eest enam-vähem endavanust kaaslast, et keegi kuskil jumala eest ei arvaks, et tal on ehk enesehinnanguga midagi korrast ära. :)
 
to to terve enesehinnang 07. november 2012, kl 23.27
Ilmselt peeti silmas, kui noor inimene vaatab endast palju vanemaid, siis pole terve enesehinnang. Ja teatud vanusest väljas tutvumine on ka raskendatud.
 
to to to terve enesehinnang 07. november 2012, kl 23.41
Jah, väga võimalik, et peeti seda silmas, aga minu arvamus on ka selle koha pealt sama. Ehk selgitaksite mulle oma loogikat, MIKS peaks (tunduvalt) vanema kaaslasega noore inimese enesehinnang tingimata ebaterve olema? Miks te seda arvate, siiralt tahaks teie arvamust teada, sest mina ei mõista sellist arusaama.
 
enesehinnangule 08. november 2012, kl 01.41
Noor inimene, kui tal pole lööki omavanuste seas, hakkab ikka vanemaid vaatama. Muidugi on erandeid ja mõni tõesti armub hulga vanemasse.
 
primadonna 08. november 2012, kl 09.36
totutajale
sind on vaadanud ainult need noored inimesed, kel mingi viga küljes ja omavanuste seas lööki pole? ega sellest tasu kohe üldistusi tegema hakata.
üldiselt on nn. terve enesehinnanguga inimesel ikka esikohal tunded ja hea seks. vanusevahe pärast põevad just need, kelle enesehinnang sõltub suvaliste võõraste arvamusest.
 
Agnes 08. november 2012, kl 20.52
No tõesti, mismoodi erineb vitrtuaalne suhtlemine reaalsest? Omast arust seinaga räägite või?!
Kui inimene on selles asjas juba ette tõre ja skeptiline, siis pole lootustki, et tekib usalduslik ja positiivne suhtlus.
Võin asjast ainult ülivõrdes rääkida ja kui ka peaks tekkima mingi "probleem", siis mitte minu süül. Ilmselt.

Mjaaa...15 aastat noorem mees. Kui ma nüüd kujutan ette, et 55 aastaselt k.n 40 aastast kutti, siis on see nagu surmale ärapanemine :)))
 
appile 08. november 2012, kl 21.47
"Mul poeg 21 aastane.Ei kujuta ette, et ta peaks võtma naiseks endast 15 a vanema. Katastroof ja kodusõda."

Ei saa aru, miks see sinu arust nii hirmus oleks, kui su poeg endast tunduvalt vanema naisega koos elaks? Miks see sind nii kohutavalt häiriks? Ütleme, et ta elaks oma naisega sinust igati eraldi - kas see tõesti jääks sulle kuidagi ette? Ei mõista.
 
alu 09. november 2012, kl 01.08
""Mul poeg 21 aastane.Ei kujuta ette, et ta peaks võtma naiseks endast 15 a vanema. Katastroof ja kodusõda.""

kusjuures väga tabavalt kirjutatud. 21 aastane "mees" 36 aastase naise juures on vist tõesti nagu kodusõjas. ei soovitaks!
 
appi 09. november 2012, kl 07.21
Olen näinud oma elus paare, kus on vanusevahed suured. Milles seisnevad sealsed probleemid? Armukadedus, vanem inimene pole nii interaktiivne kui tema noorem partner. Armumisefaasis vanem partner suudab nooremaga sammu pidada, kuid lõpuks ta väsib ja tulevadki problemid.Kujutangi ette, et 21 a vana noormees ja temast 15 a vanem naine, tulevad probleemid kui noormees tutvub hiljem omavanustega ja ongi kodusõda ja katastroof majas, sest noorel mehel on "sarved" mahajooksmata.
 
primadonna 09. november 2012, kl 09.27
teadmiseks kõigile appikarjujatele: ka 21-aastasel mehel võivad olla sarved juba siledaks nühitud ning isegi mitmeaastane kooselukogemus pluss mitmed muud suhted selja taga. mõni alustab lihtsalt varem:p
põhiprobleem on pigem vast selles, et elades ühiskonnas, kus 4-kümbises mehes nähakse endiselt "kutti", kes laseb end 15 aastat vanema "muti" poolt ära kasutada, võib madalama enesehinnanguga inimene tundma hakata, et pole teinud õigeid valikuid jne. kuigi elama peaks ju ikka oma mõistuse ja südame, mitte naabrite arvamuse järgi.

alu,
mida tead sina soovitada või hoiatada, kui sa ise ilmselgelt pole taolises suhtes osalenud, kus kõik polegi "normide" kohaselt paika pandud. vaevalt et täisealine mees (mida 21-aastane kahtlemata on) meelega kuhugi kodusõtta tormaks, oma eelmisest elust täiesti loobudes.
kõige naljakam ongi see, et nii minu kui mehe perekond on selle "kuritegeliku vanusevahe" ammu aktsepteerinud. ka kolleegid töö juures ei tee sellest probleemi. kuigi jah, alguses salvavaid märkusi vahel esines, kuna töö juures enamus alla 3-kümbised vallalised naised, kes miskipärast mehele ei saa ega ka ühkti "regulaarset" austajat ei oma.
aga kõige rohkem karjuvad appi ikka anonüümsed netikommentaatorid, kes ise pole julgenud kunagi ühtki piiri ületada. huvitav, miks küll...
 
Agnes 09. november 2012, kl 11.58
Sellise karjuva vanusevahe puhul ei ole juttugi tervest enehinnagust. Ühel on see ebatervelt laes ja teisel madalam, kui muru ;)
Pole nagu eriline asi mida afisheerida.

Aga muidu lahe fantaseerida, et kui 4kymbi piir ületatud, siis muutun aplaks noore liha õgijaks :))
Küll ületaks piide ja küll väntsutaks, aga 15 aastat vanemat, ega ma mingi pedofiil ei ole :)
 
alu 09. november 2012, kl 12.43
primadonna,

et mida mina tean või? a kust sina tead, kui vana olen tegelikult mina ja kui noor on minu naine?:) irw

ei maksa nyyd ikka hyppama kyll tulla oma noorema mehega-arvad, et võiksid selle harulduse eest ordeni saada või? tunnustuse pealeselle, et nii "hea tulemus" vanusevahes? ole optimistlikum-ka parimagi tahtmise juures näeb ta nooremaid naisi ja mida päev edasi, seda rohkem. sa jääd ju vanemaks ja ka heinapalli najal on sulle juba ju taha pandud..
 
primadonna 09. november 2012, kl 12.45
Agnes,
kui sa 15 aastat vanemat väntsutaks, siis oleks ju tema see raugastunud pedofiil ja sina abitu tütarlaps, kas pole:p vaata ikka parem ainult endaga ühel ja samal aastal, kindluse mõttes veel samal kuupäeval sündinud mehi. muidu tekib ilmne pedofiiliasüüdistuse oht:D

mis puutub tervesse enesehinnangusse, siis see ei lase end loksutada võõrastest kaagutajatest, kelle maailmanägemist hunnik ravimatuid komplekse piirab. kokku jäävad ikka need, kes armastust, harmooniat ja hingesugulust esikohale seavad. normist kõrvalekaldumist paaniliselt kartjatest aga saavadki enamasti üksikud kibestujad...nagu sinagi, Agnes. kui elu sulle pakuks enamat, kas julgeksid saatuse jackpoti vastu võtta või mõtleksid esimese asjana, mida naabrid kõrvaltrepikojas arvavad? või hakkaksid põdema, et sa ei vääri seda, sa pole piisavalt noor, ilus jne.....nii palju siis tervest enesehinnangust:p
 
primadonna 09. november 2012, kl 12.57
alu
sinu postituste põhjal ei pea just eriline geenius olema taipamaks, et kui sul üldse mingi naisolevusega lähemaid sidemeid on, siis kindlasti mitte 15-20 aastat vanemaga.
järelikult pole ka sina siin mingi soovitaja, et kindlasti peaks selline suhe endast kujutama kodusõda, millest iga hinna eest hoiduda. oletusi võid teha, seda küll. aga see ka kõik.
vanemaks jääme miskipärast kõik. jah sinagi, alu. kas sinu noorem naine on sellepärast juba mõne noore mehe juurde pagenud? isegi kui ta seda teeks, vaevalt et sa koosoldud aega kahetseksid. eeldades, et tegu on kvaliteetajaga...
minul puudub hirm elamise, armastuse ja selle kaotamise ees. sellevõrra on rohkem võimalusi nautimiseks.
võib-olla sinu jaoks on see haruldane. tegelikult on maailm täis suure vanusevahega paare, kelle armastus aastaarvudele ei tugine. minu meelest pole ühelgi prääksujal õigust neid hukka mõista. kui sina arvad vastupidist- siis paluks loogilisi argumente, mitte oletustel põhinevat eidelikku viginat.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!