Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
Kust ma küll leian endale võrdväärse partneri?
 
Naine 15. veebruar 2013, kl 16.27
Igal alal ei saagi hästi minna ja tundub, et nii ka sul.
On olemas kõik materiaalne, aga pole kallist inimest, kellega olla koos ja pere luua. Ja nii nad jäävadki üksi.
 
to Clash 15. veebruar 2013, kl 18.23
Väga õige 5+. M48
 
m32 15. veebruar 2013, kl 19.46
Mnjah. Ma ei lugenud ühtegi vastust sinu teemale. Ma juba oletan, et saad uut ja vana teiste käest. Arvatavasti soovitatakse latti alla lasta, võtta „tavalisem“ mees ja „küll võite aja jooksul sobima hakata“ vms.

Tavaliselt ma irvitan naiste üle ja tänapäevases feministide toodud sugudevahelise sõja ajastul ma ei viitsi/soovi/taha mingi järjekordse naise plämale reageerida, kuid seekord on teisiti. Mis on teisiti? Ma tajun endaga sarnast inimest, see on teisiti. Tavaliselt ma irvitaks, et „jälle mingi naine kujutab siin ette ja tahab „ma-ei-tea-mida“, ise pole inimesena midagi erilist väärt“. Kuna mina ise olen nii ülinormaalne, siis pead ka sina olema. :) Mul on väga hea nina inimeste olemuse tajumiseks (jah, vot nii hästi arvan endast!).

Mida ma siis sulle soovitan? Ainult nii palju, et ära lase latti alla. Kui hakkaksid elama mõne mehega, kellega sa kohe algusest peale rahul ei ole, ega see rahulolu ei saabu ka. Kindel. Kulutaksid ainult aastaid. Hing poleks rahul. Siis tuleks lahkuminek, rohkem kortse näos, nooremad ja kenamad haritud konkurendid ka turul; kibestumus, et sai elu raisatud ja vaba olles oleks just selle õigega ehk kokku saanud… Kui latti alla ei lase ja tõesti jääd ilma meheta, siis pensionärieas arvesta sellega, et alati jääb „kuitamine“, kuid sellest tuleb üle olla. Kainelt ja ratsionaalselt võttes tegid õige valiku. Seega pole ka hetkel mõtet põdeda. Sa tead mida tahad ja inimesel on õigus seda saada, mida ta tahab. On kahte tüüpi inimesi: need, kes eelistavad varblast pihus ja need, kes tuvi katusel. Ma ju ei eksi, sina kuulud teise gruppi? Ei eksi.

Aga ole positiivne. Sinul on kindlasti lihtsam mees leida, kui minul naine. :) Ma olen lihtsalt nii tohutult valiv, et… (siia aseta ise mingi suur võrdlus). Isegi kui arvestame seda, et sinu elu peaks keerulisemaks tegema see, et soovid majanduslikult edukat meest, kes on ka hea sotsiaalse positsiooniga (mitte keevitajana head pappi teeniv kuju). Osad nendest meestest, kellel on raha, nemad on nõus ise naist üleval pidama ja ei näe selles mingit probleemi. Seega majanduslikult edukatel naistel on väga kitsas käes, kuna nende väheste meeste peale kandideerivad ka naised, kes on lihtsalt kenad nii väljast kui seest, kuid puudub majanduslik edu ja karjääri vihtumine. Naised aga juba nii lihtsalt „marry down“ tegema ei hakka. Kaasaegne võrdõiguslikkus küll, aga nii ei hakka tegema, nagu mehed on alati teinud.

Minul on hea see, et olen juba ammu peas löönud kokku püsisuhte plussid ja miinused. Miinuseid tuleb tohutult rohkem. Ühest küljest nagu midagi sees kripeldab ja tahaks omale naist, kuid sisimas tean, et ilma on parem. Närv on ilma naiseta rahulikum. Saab nautida elu, saab nautida aega iseendale. Rahu, vaikus. Ei mingit muret lapse kisaga ja sitaste mähkmetega. Ei mingeid lollakaid sotsiaalseid kohustusi naisega jälle kuhugi mingi tuttava juurde olengule ilmuda jne. Saab erinevate naistega seksida ka ja südametunnistus on puhas. :) Eks ikka lasen peast läbi mõtteid, et „aga kui elaks tavalist pereelu, milline naine mulle sobiks“ vms… ja saangi aru, et minusugusel on ülimalt raske naist leida. Naisel laps? Kriipsutame maha! Kirjutab ühe korra „tegemata“ asemel „tegematta“? Kriipsutame maha! Kirjutab „tühik-koma“, mitte „koma-tühik“? Kriipsutame maha! Korra panemiseks kõlbab. Pole selge ja kaunis diktsioon? Kriipsutame maha! On vaadetelt vasakpoolne? Valib sotse? Rõve! :) Ma annaks vist naisele tappa, kui peaks kuulma kodus juttu, et astmeline tulumaks on õiglane. :) Naerab nagu matsiplika? Piisab ainult ühest korrast ja kriipsutame maha! Meigib ennast nagu matsiplika? Kriipsutame maha! Räägib teemal, millest aru ei saa ja ei taju oma piiratust, kuid paneb tarka (tark inimene tajub, mis teemas ta on piiratud ja ei näita ennast kui selles valdkonnas teadjat)? Kriipsutame maha! Mõni tuttav mees on naist pannud? Minu ego seda välja ei kannataks, kriipsutame maha! Ei suuda napsusena soliidselt reserveerituks jääda ja läheb meeste tähelepanust puhevile? Kriipsutame maha! Eestis palju ilusaid noori naisi? Kuni 30 aastaste vanuses umbes ühel kolmekümnest naisest on välimuse poolest see miski, mis mulle meeldib. Nüüd arvestame juurde, et kui paljud naised on suhtes ja kui paljud vallalised. Enamus on ju suhtes. Tõenäosus muudkui väheneb. Nii, ja ma pole veel alustanudki oma nõudmistega. :) Milline iseloom, eneseväljendusoskus, huvid, teadmised peavad naisel olema…. Kelle aknale lumehelbeke langes, keda rahu – tasa, tasa ‒ otsis?

Jaa, kui sa arvad, et sul on raske vastassoost kaaslast leida, siis sa eksid. Nagu Einstein ütles: „Kui te arvate, et teil on matemaatikaga probleeme, ärge muretsege, minu probleemid on suuremad“.

Tuletan igaks juhuks käesolevat teksti lugevatele kanadele meelde, kellel meeldib igal teemal kaagutada ja arvata, et ikka kõik nii väga tahavad suhtes olla: pole vaja hakata mind siin analüüsima ja midagi soovitama. Kuigi ma kirjutasin endast (liiga) palju, ma ei otsi endale naist. Ma olen arvestanud, et kärvan üksiku vanamehenässina ja ei näe selles probleemi. See pole kurb. Vähemalt olen elanud ja tegelenud sellega, mis mulle meeldib. Latti pole ka alla lasknud. :) Kaaslane nõuab aega ja ajast on mul isegi ilma kaaslaseta puudus. Alati midagi lugeda, midagi uurida, midagi vaadata, midagi teha… Kas ma ütlesin, et alati midagi lugeda?

Muuseas, ega ka autor ei sobi mulle. :) Nimelt teda ei saa usaldada. Lõpuni usaldada. Teada, et ükskõik mis juhtuks, alati on tugi olemas. Tugi, mis mitte kunagi ei reeda. Isegi siis, kui ettevõtluses läheb ükskõik kui halvasti ja oled ükskõik kui luuser. Või käid alla ja töötad elu lõpuni laomehena. Teema autor, kuidas sulle laomehest mees sobiks? Kuni surm teid lahutab? Või kui tuleks isu põrutada maale pärapõrgusse elama? Sitta sellest rahast. Metsik loodus, pole inimesi, rahu, vaikus. Autor, oleksid lõpuni mehe kõrval? Või siiski armastus ja teine inimene pole nii tähtsad kui elamine linnas ja parem sissetulek? Selline väike materiaalne ja geograafiline asi ongi tähtsam?

Autor on meil siin selline, kes loeb kroone, vabandust, eurosid, kokku, et kui on reisile minek, kes kui palju panustama peaks. Jaa, kindlasti kindel tugi ükskõik mis olukorras. Lõpuni!

Üldse, mees saab lõpuni usaldada ainult oma ema. Ema ei reeda. Mitte kunagi. :)

Aa, ega mis mina ja mina?! Vaatame ikka teise inimese silmade läbi ka. Ega ka mina autori kõikidele punktidele ei vasta. Punktile nr 2 näiteks ei vasta. Ma võtsin gümnaasiumis käies ise paberid välja, kuna pidasin mõttetuks värgiks. Pole igasugust jama vaja pähe tuupida, mida elus vaja ei lähe. Seega 9-kl külakooli. Ja ma olen nii piiratud, et siiani ei oska puudust tunda koolihariduse vajalikkusest ning olen oma 9 klassiga ka rahul. :) Kui muidugi tööturul kandideeriks, küll siis puudust tunneks, aga ma olen nii laisk inimene, et las teised teevad minu eest tööd.

Kordan siis veel üle, mis on minu point. Ära nukrutse, et meest ei leia. Kui on saatuse poolt ette nähtud, siis ta tuleb. Kui hakkad latti alla laskma, siis õnnelikuks sa EI saa. Mees peab kohe algusest peale meeldima. Isegi siis, kui puuritakse meest ülimalt kriitilise pilguga. :) Väärikas daam ei lepi mingi sita mehega.

Välismaa poole pole vaadanud? Naised saunas rääkisid, et seal pidavat väärt mehed olema. :) Tegelikult ma kahtlen, et see autorit eriti aitaks. Asi pole ainult rahas. Mingi Norra mees, kes on keevitaja, see lükkab muidugi sitaks pappi kokku, kuid autorit huvitab, et mehel oleks ka sotsiaalset staatust. Sellised mehed on aga kohalike naiste poolt IGAS riigis kõrgelt hinnas. Kõik tahavad olla oma mehe üle uhked. Seega taolised tavaliselt ripakile ei jää.

Nagu ise nägid, on sinul suht lihtne meest leida. Ära põe. Kui peab tulema, siis tuleb. Kui ei tule, siis oled millegi muu jaoks siin ilmas. Seda midagi muud teosta aga ilma nukrutsemiseta.

Igatahes oli lausa lust lugeda autori korralikku õigekirja. Intelligentsus on seksikas.

Ma ei viitsi hakata siin mingit diskussiooni nüüd pidama ükskõik millise kanaga. Niigi sai pikalt kirjutatud. Seega pole vaja hakata mängima sitta psühholoogi ja minu isiksust lahkama ning mingeid küsimusi küsima ja variante pakkuma. Muidu tuleb mingi totutaja ja hakkab seletama „kompleksid saavad alguse lapsepõlvest ja need on sügaval! Mul vend ka vanapoiss!“ See pole minu teema, vaid „otsija“.

Vana muidu autor on? Lihtsalt intellektuaalsest huvist tahan teada. Ma su juba nagunii maha kriipsutanud, nagu tead. :)
 
Mia1 15. veebruar 2013, kl 19.55
minu arust on täiesti normaalne, et inimesel on teatud kriteeriumid paigas, mida ta partnerist ootab. kindlasti on seal veel asju, sest säde ei teki tühjast kohast. ja 99% oleme me natuke nõus oma kriteeriumeid korrigeerima, kui mõni muu asi jalust rabab.

elu on piisavalt lühike, et ei ole vaja teda raisata mingite suvaliste tegelaste peale ainult seetõttu, et kellegagi koos olla või kuna mingid anonüümsed foorumlased leiavad, et kui igat meest ei soovi, siis oled nõme (kusjuures küll nad juba ise iga juures vigu leiaks kui konkreetne mees neile ette asetada).

ja niikaua kui meil kedagi ei ole, niikaua võib ju unistada. ütleks, et ma ka unistasin ja ime ime - järsku ta tekkiski mu ellu. vastab 110% kõigile sinu (ja minu) kriteeriumitele :) nii et ei maksa kaotada lootust aga kindlasti tuleb uks ja hing lahti hoida ning mitte esimese asjana meest nõudmistetabeliga võrrelda.
 
Naine, kes sai äsja 50 15. veebruar 2013, kl 20.08
Teemaalgataja, sul on õigus! Neid mehi on väga vähe.Liiga vähe.Siin väikeses Eestis. Kuid ei tasu alluda ka siinsetele provokatsioonidele ja lasta latti alla. See, et mehel oleks enam-vähem võrdne sissetulek ja ka sarnane maalimavaade, on väga oluline. Vastasel juhul kasvatakse ikkagi lahku elu jooksul, isegi kui alguses mööndusi teha ja alustada "mehega alumiselt trepiastmelt". Ja siis on juba palju raskem neid erinevusi klaarida.Kui suur täpselt mehe sissetulek on, polegi nii oluline, kuid oluline on mehe suutlikkus elus edasi jõuda ja edukas olla. Ja edukas mees saab ikka vähemalt 2000 (no 1800) eurtsi palka.
 
mitte 15. veebruar 2013, kl 20.19
mingil juhul ei tohi latti alla lasta. ennem elan juba üksi, kui mingi nii öelda kohatäitega.
see allalati mees hakkab lõpuks närvidele käima.
mingi eneseaustus peab ka ikka olema.
ei pea lugu naistest, kes peavad lihtsalt kodus mingit meessoost olendit, selle nimel, et oleks ikka mees.
milleks?
 
venividivici 15. veebruar 2013, kl 20.34
pole siin mingeid latte. meeldivus ja armastus paneb asja paika. kui armastust pole, siis tuleb armastus suunata endale ja rahale. kah armastus, ja mõnele piisab terveks eluks.
 
Triin 15. veebruar 2013, kl 20.37
Naljaviluks ükskord ütlesin sama nagu arvas venividivici , et mul suur armastus olemas- raha- mina armastan teda ja tema mind:)Selleks ma endale meest enam ei leiagi:)
 
otsija 15. veebruar 2013, kl 20.45
Tänud huvitava arutelu eest. Ei taha tõesti nii elada, et lihtsalt "mees oleks kodus olemas". Ikka tunded peavad olema. Lihtsalt, puhtalt kriteeriumidele vastava mehega, kellega mul tundeid pole, ma koos elada ei suudaks. :)

Naljakas, et see haridus kõigile ette jääb. Minu jaoks on kõrgharidus midagi loomulikku. Mu vanemad on kõrgharidusega, mu vanavanemad kõrgharidusega. By default, minu jaoks kõrgharidus näitab, et inimene on olnud mingis eluetapis motiveeritud edasiõppima, samuti on teda huvitanud sügavamalt mingi teadusvaldkond. Ja see hariduse kriteerium ei ole ka selline, et "võtan üks kõik kelle, peaasi, et kõrgharidus" - ei, kindlasti mitte, pigem on see nagu eelselektsioon. Ma tahan, et kui ma lapsed saan, siis mu lapsed vaatavad oma isa uhkusega, et nende isa on ülikoolis käinud, akadeemilises mõttes ennast arendanud. :) Aga see on ainult minu nägemus asjadest. See ei tähenda, et see ainuõige arvamus.

Ja kindlasti pole ma sendi-euro-lugeja. Võin rahulikult mehele välismaareisi välja teha. Või ta autole uued veljed osta. ;) Loomulikult, kui ma teda armastan, siis armastan teda nii heas kui halvas. Aga ma ei taha, et raha muutuks eraldi "issue"'ks kooselus. Raha las olla, see ei ole primaarne. Lihtsalt, et seda mõista, et raha ei ole primaarne, see eeldab sellist sarnasel level olemist. Omamoodi iroonia, kas pole.

Lihtsalt, siin on ka mentaliteedi küsimus - võrdväärne partner (st antud ajahetkel) võiks tuua suurema tõenäosuse, et meil on kodus hea asjade üle arutleda (suudame samal tasandil mõelda) ja seda mitte ainult täna, vaid ka homme ja ülehomme.

to m32: olen alla 30. Ja soovin Sulle edu sobiva partneri leidmisel. Oled mehe kohta ju üsna noor, miks mitte ei võiks ühel päeval Sinu ette üks tore ja noor naisterahvas sattuda, kes vastab kõigile Sinu kriteeriumidele. Võib-olla see ei juhtu homme, võib-olla juhtub aasta või isegi 5 aasta pärast. Aga seda suurem on siis ju see rõõm, kui see juhtub. :) Ja selles osas on Sul täiesti õigus - intelligentsus on VÄGA seksikas.
 
Triin 15. veebruar 2013, kl 20.54
Jah minul kõrgharidust pole. Ja olen seda meelt, et oma last sundima küll ei hakka, et peab selle kindlasti omandama.
On tõesti elukutsed, kus see vajalik- arstid, õpetajad jne.
Aga seda ärijuhtimise valdkonda, mida noored tohutult omandavad, ma ei väärtusta. Äritegemine ja organiseerimine on inimesele emapiimaga kaasa antud. Sa võid õppida nii palju kui tahad, aga kui sul vaistu ja tunnetust raha teha pole, siis ei aita see kraad midagi.Õpi palju tahad.
Igaüks sellega elus hakkama ei saa ja ei peagi.
Jah ma võin loll olla, kuid oskan elada. See paistab mulle endale nii.
 
Smile 15. veebruar 2013, kl 21.18
....elulahkajad koomikud eetrisse lastud
 
n29 15. veebruar 2013, kl 21.19
Triiniga täiesti nõus.
Ühel võib olla kasvõi doktorikraad ja elab üsna kesiselt. Teisel keskharidus ja elab väga hästi. Ma ise ka samasugune. Elu on ilus:)
 
Triin 15. veebruar 2013, kl 21.22
Smile-le, see ju delfi naisteka depatt- ümarlaua ümber surma ei saa- vaielda aga küll:)
Elu on tõesti ilus. Õnneks ma ikka vanatüdruk pole, seda hirmu tundsin noore plikana, aga jube ruttu võeti ära...
 
Smile 15. veebruar 2013, kl 21.41
....mind pigem kummastab puudu -või ülejääkide ülesse loetlemine nagu need päästaksid inimese heaolu muutuse paremuse suunas. Vahest jääb küll mulje, et otsitakse toetusgruppi et, siis liugu lasta mõnda aega.
 
m32 15. veebruar 2013, kl 21.58
otsija

"Ja soovin Sulle edu sobiva partneri leidmisel."

Võid edusoovid endale jätta. :) Ma tegelikult ei taha mingit naist leida. Ilma on parem. Ei taha mina oma elu ära rikkuda mingi naisega. Veel hullem oleks, kui oleks ka laps. Iga päev tänan jumalat, et ennast nii ummikusse pole elanud, et oleks selline koorem kaelas (ma ei tee nalja). Saan elada iseendale. Tahan rahus elada.

Jutt oli kirjutatud võtmes, et kui ma tõesti tahaks, siis oleks mul ka raske leida.

"Naljakas, et see haridus kõigile ette jääb."

Haridusest kirjutasin ma seetõttu, et see oli ainuke punkt, milles ma ei kvalifitseerunud.

"By default, minu jaoks kõrgharidus näitab, et inimene on olnud mingis eluetapis motiveeritud edasiõppima, samuti on teda huvitanud sügavamalt mingi teadusvaldkond."

Ma olin juba gümnaasiumis nii vähemotiveeritud, et jätsin selle jama pooleli. Ei kahetse. Ma põlgan kooli.

Muidu nendest punktidest:

1. "1. hea materiaalne kindlustatus, st oma elamispind, hea töökoht (alates keskastme juhist, palgaga 2000+ EUR) - vastan ise samadele kriteeriumitele, oman sellist tööd, oman enda kodu."
--------------------------------
Tõsi, keskastme juht ei ole. Olen ettevõtja ja tööandja IT valdkonnas.

2. "2. hea haridus - olen ülikooliharidusega, ootan mehelt sama." /---/ Ma tahan, et kui ma lapsed saan, siis mu lapsed vaatavad oma isa uhkusega, et nende isa on ülikoolis käinud, akadeemilises mõttes ennast arendanud. :)
--------------------------------
9-klassi külakooli ja meie lapsed peaks isa häbenema. :)

3. välimus - keskpärane ehk siis normaalne - olen ka ise samasugune, võimalik, et ka lausa ilus, aga ennast väga kiitma ei hakkaks. :)
--------------------------------
Vähemalt keskmine.

4. isik omab autot - mina kellegi taksojuhiks olla ei taha, ise sõidan küll mersuga, aga mehe autovalikule jätaks vabad käed.
--------------------------------
Ma vihkan ühistransporti. Samuti ei mäleta, millal viimati ennast mõnel tuttaval sõidutada lasin.

5. inimest huvitab kultuur ja raamatud - käin ise teatris, loen pidevalt raamatuid (nii erialaseid kui ilukirjanduslikku)
--------------------------------
Eks kõik inimesed arvavad, et nad teavad kultuurist nii mõndagi. Mina ka. Luulekogud vedelevad siin mööda elamist laiali (vihje sellele, et ma olen lohakas).

Ma ei ürita siin nüüd ennast kuidagi välja pakkuda. Mul on sinust sügavalt savi. :) Ma ei otsi naist. Lisaks, nagu ma ütlesin, sa ei ole selline naine, keda ma sooviks. Sind ei saaks lõpuni usaldada ja teada, et ükskõik mis juhtuks, oled kõrval alles. Alatiseks.

Nii kaugele ei peakski minema. Kuule, mulle meeldib rahu ja vaikus. Lähme maale elama? Vahetad hea sissetuleku Tallinnas/Tartus ja mersu väikese sissetuleku ja roostes Opeli vastu välja? Kumb on siis tähtsam: ARMASTUS ja olla mehe kõrval, lõpuni, või siiski materiaalne külg ja elukoht 150 km põhja pool? Näed, mehele tekitab mürarikas linn stressi. Ehk tahab hakata lihtsalt metsatööliseks? Stressivaba töö looduses.

Nagu ma ütlesin: mees saab lõpuni usaldada ainult oma ema. Ema ei jäta kunagi, ei reeda kunagi, on lõpuni. :)

Pole vaja vastata. See on lihtsalt mõtlemisaineks. Ja kui isegi üritad midagi vastupidist seletama hakata, siis ma nagunii ei usu. Ära üritagi. :) Aga ega sa ei pea end seetõttu halvasti tundma. Inimesed ongi sellised. Lisaks, sa soovid täiesti normaalseid asju ja nagu ma soovitasin: ära hakka latti alla laskma, muidu kahetsed. Kui üldse ei leia meest, ikkagi parem. Õpi seniks elama iseendale, kuniks meest veel pole. Tuleb, on hästi. Ei tule, pole kah maailma lõpp.

Edu siis! Ma usun, et igal inimese on olemas saatus ja selle vastu juba ei saa. Sa lihtsalt ei tea, mis su saatus on. Mõnikord lubatakse natuke piiluda tulevikku, kuid see on juba üks teine jutt. Esoteeriline jutt. Seda me rääkima ei hakka. :)

Reede õhtu, mine välja meest otsima. :)
 
viimasele 15. veebruar 2013, kl 22.14
Tänan, mul oli vaja neid kahte lauset lugeda!

"Nagu ma ütlesin: mees saab lõpuni usaldada ainult oma ema. Ema ei jäta kunagi, ei reeda kunagi, on lõpuni. :)"

"Ma usun, et igal inimese on olemas saatus ja selle vastu juba ei saa. "

Kõike head!
 
lilli 15. veebruar 2013, kl 22.47
ületan kõiki neid tingimusi 3-4 kordselt

sina kullake, ei ületa mingeid tingimusi.
sul on tugevad kompleksid, psühholoogilsed probleemid ning seetõttu jääd sina automaatselt valikust välja.
vaata, et sinust tulevikus põletaja-valerit ei saa.

tunnen kaasa naiivsele naisele, kes sinu otsa komistama peaks.
 
mitte 15. veebruar 2013, kl 22.58
otsija
ei puutu küll antud juhul teemasse, kuid vaatamata sellele, et oled haritud suguvõsast ja hea kultuuritaustaga ei oska sa ennast enam emakeeles väljendada.
mis asjad need "issued" "by default"-d kõik on?
kas järjekordne - jorh aadniel kiire sugupuu esindaja?
jäägem ikka tootsideks ja tõnissonideks.

olen elanud ligi 15a inglismaal, olen inglasega abielus ning seetõttu püüan oma keelekasutust jälgida.
millest tuleb aga see, et haritud noor eesti naine oma kultuurist lugu ei pea?
kas kõrgkoolis pole seda õpetatud?
 
üks 15. veebruar 2013, kl 23.17
Oi, mulle meeldib ka m31trt :)Kindlasti vahva mees.
Ise enam ei otsi, vaid pere-elus. Aga tahtsin öelda, et mul olid ka igasugu kriteeriumid, aga leidsin mehe, kes vastas minu ja enam-vähem ka teemaalgataja kriteeriumidele, aga on minust 2 cm lühem. Algul ikka päris häiris, aga nüüd üsna ükskõik. Seega see õige ei pruugi olla see, kes 101% igasugu kriteeriumidele vastab.
 
brit 16. veebruar 2013, kl 00.03
Kui palju meil rõhutatakse sellele, et kui on oma kinnisvara, oma auto, hea töökoht ja sissetulek, siis oled tegija ja peaksid sõrme nipsutades endale sobiva kaaslase leidma.
Raha ja tundemaailm on kaks täiesti erinevat asja. Naised arvavad, et mehed hindavad naistes seda, mida nemad meeste juures. Kuid mehi sageli ei huvita naise edukus, piisab kui ta saab endaga hästi hakkama. Nagu keegi eespool ütles, peab suhtes olema tasakaal ja üksteist tuleb täiendada. Kui mõlemad on teadlased, poliitkud jne., siis jah, neil on millestki rääkida, kuid pigem on sellised suhted rohkem mõistuse- kui tundeabielud.
Teine asi on hariduse teema. Jah, me arvame, et haritud inimesega on millestki rohkem rääkida, eeldame, et ta suudab kirjutada ilma kirjavigadeta ja tal on potentsiaali saada kunagi edukaks. Kuid kõrgharidus ei tee kellestki veel hästi edukat inimest, kui sul pole loomulikku annet. Kui vaadata kasvõi praegu, kui palju on kõrgharidusega inimesi, kes läksid õppima kõrgkooli vanemate, õpetajate ja ühiskonna survel ja uskumuses, et kui sul on kõrgharidus, siis sul läheb hästi ja saad rikkaks. Kahjuks peavad paljud kõrgharidusega inimesed oma töö valikul nüüd tegema järeleandmisi. Kõik ei saa ja ei sobi juhtideks. See on tõepoolest paljuski isikuomadustes kinni, mida ei saa koolist kaasa.

Kõige aluseks on ikkagi omavaheline klapp ja keemia. Kui inimene on enesega rahul, siis see kiirgub ka väljaspoole ja ei jää ka teistelegi märkamatuks.
 
Nneka 16. veebruar 2013, kl 01.36
Tahaks lihtsalt seda öelda, et otsija kasutab otsingusüsteemina tõenäosusteooriat. Millised kriteeriumid oleks tõenäoliselt kõige sobilikumad, et klapp parem oleks... Suhted ja nende keerdkäigud on vähe keerulisemad ühe guugeldaja jaoks või nii ja üldse... shallow much slängikeeli?
Aga mida mina ka tean, päriselt ka.

Edu otsijale "sektsioneerimisel"
 
irwww 16. veebruar 2013, kl 05.40
Mingi jube naistepeksa vist, kes arvab, et raha ta õigeks inimeseks teeb. Naine ei ole endast "üliheal" arvamusel pelgalt seepärast, et kirjutab faktidest oma elus, ta isegi ei kiida end. Ja kui kiidakski, kuidas see erineb sinust või teiste meeste enesekiitusest? Miks arvatakse, et naisel on ainus võimalus raha saada suhuvõtmistega? Miks on naise ainus väärtus sinu meelest mees ja lapsed? Ma olen ka lastetu mõrd ja meesteta, aga mitte väärtusetu. Loogiline, et ei taheta olla koos inimesega, kes peab teatripileti raha küsima. Enne suhtesse astumist võiks ikka elu olla majanduslikult kindlustatud ja prioriteedid paigas.
ületan kõiki tingumusi 3-4 kordselt Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> aga vot ei taha sellist endast üliheal arvamusel o
> levat. pahatihti põhjendamatult nn "naist" sellise
> d arvavad, et tänu paarile suhuvõtmisele natuke ka
> rjääri teinud (noo, mis palk on 2000 € tõsi paljud
> saavad vähem), päranduseks saaadud või laenuga os
> tetud korter teevad tegija. kaob töökoht ja oled v
> a keskmik mudas. see, et sul hetkel lläheb sõbrann
> adest paremini ei tähenda, et see igavesti kestab.
> nagu näed polegi sa midagi väärt kuna pead siit k
> eppi ja meest kerjama. usu mind sa lastetu mõrd se
> lleks sa jäädki
 
Parem.. 16. veebruar 2013, kl 08.18
..öelge kust leida meest, kes on intelligentne, lihtne ja maalähedase hingega. Kes ei tarbi alkoholi liigsel määral ja kes ei aja taga materiaalsust..Minu arust on kõik kohad täis just selliseid mehi, kes peavad kindlasti omama BMWd, uhket maja, mingit tuunitud tibi sinna kõrvale (kes kaalub max 49 kilo). Mina tahaks leida just sellist meest, kes on rahulik, kellega lihtsalt on millest rääkida ja kellest tead, et teda võib usaldada, kes ei jäta sind ka kõige hullemas olukorras. Mina ei taha rahas kinni istuvat egomaniakki, kelle peamine eesmärk on kõigile näidata, kui "tegija" ta on :P
 
tagurpidi 16. veebruar 2013, kl 10.10
Kõigepealt - ootamatult meeldiv lugemine, palju asjalikke ja tunnetatud kommentaare.
Olen paljuga siinkirjutatust nõus, kuid olles loomult väitleja, vastuargumentide otsija, läheneksin oma kommentaaris teemale teisest küljest.
Tähelepanu alla jäid eelkõige otsija kriteeriumid, kohati ka hambusse järamiseks. Kui oleks ise samas seisus, siis üritaks ka enda jaoks mingid kriteeriumid paika panna. Lähtealust on tohutult, iseenesest mõistetavat punktiks vormida pole justkui mõtet. Pealegi, ega punktide arvuga saa liiale minna. Nii jäävadki üle kainele analüüsile alluvad kriteeriumid. Sisuliselt on need aga kontekstist välja rebitud, sest taustsüsteemi pole näha.
Mõtted on mitmekihilised, arusaamad sageli ka lihtsalt tunnetatavad. Püüda neid sõnaliselt väljendada on kohati isegi võimatu. Kõik sõltub millestki, kõik on omavahel seotud. Võrdluseks nt lõngakera, mille iga kiud midagi tähendab. Kera olekus on vorm hoopis teine kui lahtiharutatult. Kusjuures lahtiharutatud lõng ei mahu samasse ruumi, äärmisel juhul saab sest vormida sasuse puntra, mis kaudselt meenutab kera. Nii on ka lineaarselt kulgevate sõnadega. Nad ei väljenda kunagi täpselt sügavuti tunnetatud mõtteid, aimdusi. Nad liiguvad mingis suunas, võivad kaugeneda algmõttest, tervik võib oma tähtsuse minetada, algmõte kaduda või siis kõik võib välja näha hoopis teistsugune kui algul. Ei suuda minagi oma mõtet lihtsalt ja loogiliselt seletada, sõnaline väljendusviis on piiratud. Mida rohkem seletad, seda enam laialivalguvam see on ning kärsitute jaoks näib see mõttetu sõnamulinana.
Nii ei võtaks ma otsija kriteeriume nii sõna-sõnaliselt. Neil on oma loogika ja mõte, kuid erijuhtumeid need ei näita.
Tõenäosus kõrgharitute seast leida intellektuaale on suurem kui väikse haridusega inimeste seast, kuid erandid on võimalikud.
Raha tähtsusest. Inimene on materiaalne olend ning elamiseks vajab materiaalseid asju. Õhust ja armastusest ära elada pole kahjuks võimalik. Millisele kohale pingereas keegi raha paigutab, siiski iseloomustab inimest.
Miks otsija on kohtunud selliste meestega, kes mingil määral on teda materiaalselt ära kasutanud?
Ehk on põhjus selles, et ta raha ülemäära tähtsaks peab? Kas ei piisaks, kui üheks kriteeriumiks oleks materiaalselt hakkamasaamine ning valmisolek perekonna eest vastutada. Miks see konkreetne summa 2000 kirja sai? Vb on seniste meeste ligitõmbamine märguandeks, et suhtumises materiaalsesse tuleb miskit muuta? Olla altim jagamisele, pidada miskit materiaalsest olulisemaks vm.
Elu koosneb õppetundidest. Kui märguannetele reageerida, siis rängemaid õppetunde polegi vaja läbida. Ja unistada tuleb, siiralt ning usuga. Kartused, ka alateadlikud, kipuvad täide minema, nii nagu unistusedki.
 
Natuke elu näinud 16. veebruar 2013, kl 11.22
Teemaalgataja arusaamad ja soovid on täiesti kohased, lihtsalt ta sõnastas need pisut vildakalt nii, et need paljudes trotsi tekitavad.
Kui ridade vahelt lugeda, siis otsib teemaalgataja lihtsalt enese ja oma eluga normaalselt hakkama saavat meest (2000 eurone palk ei võimalda ju midagi erilist, samas tähendab see seda, et "külmas ja näljas" ei ole), kellel oleks haritust ja üldist laiemat silmaringi (haridus ei riku küll matsi, kuid tavalisel inimesel suurendab loogilise mõtisklemise ja filosoofilise arutlemise võimekust ehk siis annab haritust) ning piisavalt loomulikku sisemist intelligentsi. Seda viimast teemaalgataja küll otse ei maininud, aga aru on saada, et just see on talle väga oluline.
Minu arust täiesti inimlikud soovid, ei midagi ülemäärast. Muidugi võib juhtuda, et mõni vähesema haridusega inimene annab haritumale silmad ette, aga see on siiski pigem erand kui reegel.
 
jpp 16. veebruar 2013, kl 11.56
Ja kuidas delfikad saavad teemaalgatajat aidata? Kiita takka, et tubli oled, kui latti alla ei lase? Pigem ootab ta vist argumenteerimist teema üle, kui kiidulaulu.
 
jee 16. veebruar 2013, kl 11.58
Mina jälle just soovitan oma nn latti liigutada. Iga kohting ei pea kooseluni viima, nii et kui sind kutsub välja keegi, kes vastumeelne ei ole ja kes sõidab vana Volkswageniga, töötab nt müügimehena ja teenib 1000€ kuus... jumala eest - MINE! Võid meeldivalt üllatuda. Või siis lihtsalt lõbusalt aega veeta.
Mul oli ka kunagi sama teema... hullult tähtis oli mehe pangaarve ja töö, aga need on ju tegelikult nii muutuvad asjad. Mees saab ju edasi õppida, leida uue ja tasuvama töö, hakata ettevõtjaks... oma elukaaslsega kohtudes oli ta minust rahaliselt palju halvemas seisus ja suhte alguses elasime minu korteris. Samas oli meil alati lõbus ja huvitav, olime valmis ühise ilusa tuleviku nimel tegutsema, tahtsime samu asju, meil oli hea siis, kui raha ei olnud ja on hea ka nüüd, kui raha on. Vähem reegleid, parem elu!
 
oqa 16. veebruar 2013, kl 12.21
Rikkad ja edukad mehed pole sageli kõige usaldusväärsemad. Raha ümber tiirleb palju naisi ja mehed on siiski jahimehed, kellele alati noored naised huvi pakuvad. Kui mehe väärtushinnangud pole paigas ja iseloom on nõrk, siis sellises suhtes peab arvestama, et kui ilmub välja ilusam ja noorem, siis võib mees kergesti ahvatlusele järele anda. Raha annab inimestele vabaduse ja osad kasutavad seda väga osavalt ära.
 
m28 16. veebruar 2013, kl 12.36
Otsijal on täiesti normaalsed tingimused. Sellest on võimalik ka aru saada, et matemaatika termineid kasutades ütleb ta "need on tarvilikud aga mitte piisavad" tingimused.

Mul mehena oleks ka hea meel, kui leiaks ise ka sarnastele tingimustele vasta naise. Ise neil vastan.. mõningate mööndustega, palk on veidi alla 2000 ja elan üürikas - ootan, et koguneks piisav hulk raha normaalse sissemakse jaoks(ei taha maksta laenu elu lõpuni) ja mõtlen kus üldse tahaks elada edaspidi. Oma auto olemas, magister ka peaaegu käes, päris kultuuritu ka ei ole.

Mida ütles ka eelmine kirjutaja - kui keegi vastab neile tingimustele, siis on ta ise ka asjalik ja normaalne inimene, mitte lihtsalt vegeteerija. Pidi ju kuidagi vaeva nägema, et see kõik saavutada.

Ma küsiks teistpidi - kus on sellised naised?
Puudu jääb pigem just ambitsioonikusest ja soovist kuskile jõuda (nende seas keda ma ise tean, ei üldista kõigi peale). Näide: sõbranna ütles, et tema küll kunagi endale korterit ei osta, pole raha ja ei hakka kunagi nii palju teenima ka. Pole ka soovi midagi selles muuta, et elu paremaks teha. Oleks nagu rohkem neid, kes lihtsalt lepivad sellega mis on, jääb puudu edasipüüdlikkusest.
Miks see minu arvates tähtis on? Mitte, et poleks nõus jagama oma raha naisega, vaid kui naine teeniks sama palju või vähemalt üle Eesti keskmise, siis oleks esiteks mõlemal parem elu ja teiseks.. kunagi peret luues ja lapsi saades saaks neile paremat elu pakkuda. Laste jaoks on ju isegi suur vahe see, kas nad peavad kahekesi ühes toas elama või on igaühel oma tuba.

otsijale veel nii palju, et latti kindlasti mitte alla lasta, need näites mis tõid olid tõesti tobedad. Mees kes tahab, et teda kuskile sõitutataks pidevalt või soovib autot laenata kuna sinu oma on edevam küll midagi väärt ei ole. Normaalsel mehel oleks häbi midagi sellist üldse küsidagi... või siis pigem oleks ükskõik sellest kui edev auto on.

Lõpetuseks veel: kus siis sellised inimesed liiguvad?
Ehk: kus otsija ja teised siin, kes vastavad tingimustele ringi liiguvad?
 
Mia1 16. veebruar 2013, kl 12.37
Lase latt alla lõbusad lood (ehk siis igale matsile ei maksa ka võimalust anda, isegi kui ta jätab päris alguses enamvähem OK mulje):

1. deidil läksid minu kaaslane ja tema sõber peaaegu kaklema Olümpia all olevas bistroos mingite meestega, kes neile vist lihtsalt ei meeldinud. Väga piinlik, hea et keegi tuttav ei näinud.

2. esimesel kohtingul ajas mees überrumalat juttu ja pärast ahistas veel paar kuud, et miks ma temaga rohkem kohtuda ei taha.

3. peale esimest kohtumist mees helistab ja palub kohe endale tagasi helistada (tõlge - ihnur ei raatsinud kõne eest maksta).

pole vist vaja mainida, et need kõik olid viimased kontaktid nende meestega :)

Ja mis asja siin õiendada, et rikkad mehed tõmbavad ringi. Kalevipojad ei ole ju rikkurid aga 99% naisi usuvad, et need peavad mitut naist.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!