Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
Miks peaksin noorusaega taga nutma?
 
Senza la Donna 22. september 2014, kl 14.00
pesumodell, see viidatud artikkel ei räägi meestest suurt midagi, pigem vananevatest naistest, kes soovivad oma noorust pikendada ja elu ning seksi nautida. See veerand rootsi mehi (vanus oli targu märkimata jäetud, arvestades rootsi meeste keskmist iga, siis ilmselt üsna vanaldane veerand), kes selliseid naisi vaatavad, on ju ikkagi vaid veerand, ülejäänud vaatavad ju nooremaid. :)
Seega on see artikkel lohutuseks hästisäilinud vanematele naistele, kes siiski võivad ka veel oma õnne leida noorma mehega seksisuhet alustades.
 
Agnes 22. september 2014, kl 16.20
Naese jutuga (21.sept 2014, kl 23.32) olen ma üldiselt nõus, et inimese õnn ei sõltu enda silmipimestavast ilust, meeste tähelepanust, ega ka nüüd teemas mängu tulnud seksist ja selle tahtmisest/mittetahtmisest.

Samas.

Naised, kes ei pea enda välimust mittemillekski, ei pööra sellele tähelepanu või on enda elu rajanudki üksinda ja kavatsevadki selle üksinda mööda saata, milles mõistagi sel juhul puudub ka seks ja kõike seda edu ja toredust saadab ood - ma olen iseseisev ja nedaga hakkama saav naine!
Siis need naised polegi nagu niiväga naised..võib olla mingi kummalise mõttelaadiga erakliku eluviisiga monstrumid ja võib olla palju rohkem enesekesksemad, kui jeepi ja muud, ihaldav "tibi".
Naine (minu arust) peaks olema kena, õrn, habras..naiselik ühesõnaga.
Miski poisi pea ja ruudlise pükskostuumiga seitsme diplomiga pr.Iseisvus ei ole seda kohe kindlasti.
Kui palju on naine naine ja kui palju jääb ka pika suhte ajal naises naiselikkust alles, see usun, et sõltub paljuski mehest.

Ilmselt mansion ghost ja teised samalaadse mõttelaadiga mehed igatsevadki just naiselikku naist ja seetõttu ei suvatsegi..ilmselt ka ei oska, ega taha..viisakalt vastu reageerida meesnaistele, kes valimatult jagavad verbaalseid kabjahoope ja üritavad kividega surnuks loopida iga mehe, kes nende ka pisut lopsakamat ilu ja mõtteviisi ei kiida.

Aga, eks inimeste eelistused ja maitsed on erinevad. Minu isiklik tuleneb sellest, et mees peab olema Mees ja laskma mul naiseks jääda. Kui ei, siis..:)


* * *

Senza la Donna,

Tegelikult ma väga hästi ei saa aru su nime tähendusest.
Tõlkes nagu viitab, et tegemist on naisega, kes milleski/kellestki ilma..naine, kelle miskit puudu :)
 
piripiiga 22. september 2014, kl 16.24
senza la donna peaks tähendama "ilma naiseta". pean tunnistama, et olen seda kirjutajat ilma süvenemata koguaeg naiseks pidanud :P. kui nüüd tuleb välja, et mehega tegemist, siis üllatus suur.
 
Senza la Donna 22. september 2014, kl 17.57
piripiiga, sa pole esimene, kes nii arvanud on. :D
Tegelikult ei ole ma oma sugu kuskil rõhutanud ja eks seepärast võib see Donna ära petta. Samas on siin foorumis üsna mitu inimest, kellega ma suhtlen ka väljaspool siinset keskkonda ja seepärast pole enda määramine soopõhiselt esmatähtis tundunud. Mis aga Agnesesse puutub, siis ilmselt õrritab ta siin niisama, pole ta nii rumal ühti, et ei teaks, mida mu kasutajanimi tähendab. :)
 
Agnes 22. september 2014, kl 18.24
Ei ole ma nii totalmente stupido tõesti, et mitte aru saada, et see petlik nimi on üks suurepärane võimalus SID´il delfi naistega suhelda :)

Mingi hetk hakati delfis nimesid lühendama ja see nimi meenutab mulle pigem Jääaja sõbralikku ja veic ohmakat pudilõugset Sid´i, kellelt tsitaat: "Olgu olukord kuitahes hull, iga nurga taga on vikerkaar"

Delfis on vist moes endale uus nimi võtta, aga pläma jääb ikka samaks :) Oh seda meeste edevust ;)
 
ahzooloog 22. september 2014, kl 19.09
oot, mis, Agnes, et siis naiselikud, õrnad ja kenad naised polegi iseseisvad ja oma eluga hakkamasaavad või kui on, siis varem või hiljem moonduvad sootuteks meesnaisteks? Naine peab siis selleks, et säilitada oma naiselikkus mitteiseseisevolema ja mitte eriti hästi oma eluga hakkama saama?:)
On naisi, kes hiljemalt keskea saabudes tõepoolest oma sootunnused kaotavad ja lohvakateks poisipeaga meesnaisteks muutuvad. Enamasti on selleks ajaks ka üksikud ja võimalused mees leida suht väikesed. Teine äärmus on igavesti kaunid, haprad haldjasnaised, kes pmst neiueast kuni hauani meeste tähelepanu keskpunktis keerlevad. Aga sinna vahele mahub terve plejaad naisi, kes ei pea ennast ise erilisteks kaunitarideks, kuid on ometi naiselikud, hoolitsetud ja kenad.

Aga tegelt pole ma saanud vastust oma küsimusele, et miks Agnes mind meeste tundmise alal mingiks spetsialistiks pidas?
 
piripiiga 22. september 2014, kl 20.05
ok, arusaadav. pole detailidega kursis.

aga siis ei ole ta ju naine, kellel on midagi puudu. hoopis naine, kellel on midagi üle? :P
 
Agnes 22. september 2014, kl 20.31
Väga õige tähelepanek, piripiiga :)

Ja äkki keegi märkab, et mis ripakil, see ära :)
Naist tal pole, nii, et ei lähe seda vaja kahh :))
 
Senza la Donna 22. september 2014, kl 20.41
Oh teid õelaid ja kasuahneid eitesid küll, kohe kui miskit märkate, küüned taha. :D

Tegelikult tahtsin ma aga naiselikkusest natuke teemat edasi arendada, aga lugedes teema pealkirja, siis otsustasin loobuda. Vanuritel pole vahet, on ta mees või naine. :)
 
Agnes 22. september 2014, kl 20.44
Kas sul siis tõesti mingit vahet ei ole, SID? :)

Niiet, räägi välja! :)
 
Senza la Donna 22. september 2014, kl 20.59
Agnes, oled kindel, et tahad teada, mida ma "naiselikest" naistest arvan? Või tahtsid sa vanadusest teada saada? Viimasest ma veel omast kogemusest rääkida ei oska, sest millegipärast tahavad mu partnerid mind järjepidevalt "noormeheks" kutsuda, kui ma oma mugavusele viidates end elatanud inimeseks nimetan. :D
 
naene 22. september 2014, kl 21.02
Imelik küll jah, et vana naine ei tohigi olla mõnede arvates õnnelik, sest ta ei pea enam taluma meeste imetlevaid - ihalevaid pilke? Ja selline naine loomulikult seksi ei naudi ega pole iial nautinud, sest tema elu ei keerle kogu aeg vaid meeste ümber. Püha lihtsameelsus. Huvitav ka arvamine, et kui naine ei pea meest ja suhet elus kõige tähtsamaks, siis tal pole ei lapsi ega meest ega sõpru, et siis on ta selline üksi omaette kulgev tegelane. Tulge palun tänapäeva ja vaadelge erinevaid võimalikke õnnelikke elusid enese ümber. Kõik ei klammerdu igapäevastampidesse ja julgevad elada täpselt nii, et see teeb neid õnnelikuks. Kes omaette, kes kambas ja kes kord nii ja kord naa. Mina toon esile selle, et naine saab olla väga rahulolev ja õnnelik ilma selleta et oleks noorus, ilu ja meeste tähelepanu. Elu on ja jääb ilusaks, kui see ilusaks ise elada.
 
tuul 22. september 2014, kl 21.05
Just nii see ongi..kes on õnnelik üksinda, kes abielus, kes niisama suhtes, kes...mis iganes.
Naine saab olla igatepidi õnnelik...ja ka mees.
 
gr 22. september 2014, kl 21.07
Mansion ghost'i veini ja naiste võrdlus on hea, kuigi ainult ohutust kaugusest ja teooriana :)
Gurmeeteemat laiendades võrdleksin mehi näiteks juustuga. Juust on kahtlemata delikatess, kuigi võib hullult haiseda; juustude valik on võrdlemisi rikkalik, igaüks leiab oma. Mõnda juustu kiidetakse taevani, kuigi haiseb jubedalt, mõni on lihtsalt maitsetu, mõnes jälle on liiga suured augud ja väga vähe juustu nende aukude kõrval. Ja kui ainult ühte juustu süües tundub elu liialt üksluine või su kunagine lemmikjuust külmkapis lihtsalt üheks kõvaks roheliseks krõnksuks kuivanud on, võib proovida ju teisi erinevaid juustusorte näksida - kas selline asi külmikus konutavale juustule meele järele on, on iseasi.
 
piripiiga 22. september 2014, kl 21.10
ikka saab olla õnnelik ka ilma nooruse ja meeste tähelepanuta. siiski ma ei kujutaks ette, et keegi mulle ütleks praegu - vaata, piripiiga. lapsed sul on juba ja juurde sa neid ei soovi, milleks sulle mingi mees? aitab sulle, rohkem ei saa....

ma olen naine ja ma tahan olla justnimelt ilus, leebe ja armas. see ongi naise olemus ja naisenergia. minu jaoks.
 
ahzooloog 22. september 2014, kl 21.17
aga kui ühel päeval mingil x põhjusel mehed maailmast kaoksid, kas siis tahaksid ikka samamoodi ilus, leebe ja armas edasi olla?
 
ang 22. september 2014, kl 21.21
Mis ma siis nüüd tegema peaks? Pole ma ei habras ega leebe... Siis ikka polegi naine? Mis ma siis olen?
 
piripiiga 22. september 2014, kl 21.25
ahzooloog - ikka tahaksin olla. ma ei taha seda olla ainult meeste pärast.

ang - sina ära tee midagi, mida sa teha ei taha. ma ju kirjutasin, et see on minu jaoks nii. olen sinu postitustest arusaanud, et sul on asjad elus paigas ja see kõik on sinu jaoks täiuslik. mul on siiralt hea meel seda lugeda.
 
Senza la Donna 22. september 2014, kl 21.26
Uskudes igasuguseid statistilisi uuringuid, siis kuskil keskea teisest poolest alates (mälu järgi kuskil 50 eluaasta ümber), hakkavad inimesed järjest õnnelikumaks muutuma. Mingi hetk saavutatakse koguni sama õnneliku olemise, kui lapsepõlves. Seepärast tegin ka mina ettevalmistusi, et seda rõõmsamat aega oleks koos kellegagi võimalik nautida. Jagatud rõõm on ju topelt rõõm ja ma küll ei plaani oma vanadust üksi veeta. Mind see vanadus ei kohuta ja pole ka midagi väga hirmsasti sealt noorusest taga igatseda. Ikka on ju parim aeg just see, milles hetkel elame. :)
 
Agnes 22. september 2014, kl 21.29
Loomauurija küsimus on väga õige!
Ilmselt, kui mehi poleks, oleksime kõik nagu mingid samasoolised vihmaussid.


SID, vb sa oma partnerite jaoks oledki noor mees, nende kõrval :) Jestas, kui vanad nad sul siis on?! :)
Aga ok, räägi nüüd naiselikkusest enda pilgu läbi..naiselikkusest, mitte "naiselikkusest"..kuulame kõik kõrvad kikkis :)
Vanadusest ära räägi. Selles pole midagi ilusat :)
 
Agnes 22. september 2014, kl 21.30
Sid, see on dementsus! :)))
 
ahzooloog 22. september 2014, kl 21.33
no täpselt, piripiiga:) meeste tähelepanu on meeldiv, aga ainult sellele ka naiselikkus ei tugine.
Täpselt samamoodi, nagu naiselikkuse eelduseks pole vaid habras kondikava ja jumalikud näojooned.
Haprust midugi võib mitmeti tõlgendada, iseloomu haprusena näiteks...ei, krt, see on labiilne närvikava:)
Naised on naiselikud igas suuruses, vanuses ja kujus, kui nad ise endid naistena tunnevad ja no eks siin paratamtult ole oma roll ka meestel....
 
naene 22. september 2014, kl 21.38
Iga naine on naiselik, sest ta on naine.
 
piripiiga 22. september 2014, kl 21.42
ahzooloog - inimestel on asjadest erinev arusaam. armas, ilus ja leebe ei samastu minu jaoks hapruse ja jumalike näojoontega. see võib olla selle osa, aga ei pruugi.

naene, siinkohal ei ole sinuga nõus. lingvistiliselt õige lähenemine küll, jah.
 
ahzooloog 22. september 2014, kl 21.44
Mhmh, mina olen armas, ilus ja leebe, aga ma pole habras ega jumalike näojoontega:)
 
Agnes 22. september 2014, kl 21.44
"Iga naine on naiselik, sest ta on naine"

See mõttevälgatus oli nüüd küll Täitsa Ämber :)

Ehk lühem variant sellest:

"Naised on naiselikud igas suuruses, vanuses ja kujus, kui nad ise endid naistena tunnevad"

Jah, kui nad ise tunnevad, aga ei pruugi igale kõrvatvaatajale seda olla :)
 
ang 22. september 2014, kl 21.50
Tänan, piripiiga! Tuleb tunnistada, et ma olen tõepoolest õnnelik inimene. :)
 
naene 22. september 2014, kl 21.52
Aga miks peab enesekindlat naiselikku naist huvitama eelkõige teiste hinnang, kas ta ise ei suuda ega oska olla lihtsalt naine? Miks sõltub naiseks olemine ümbritsevate hinnangust? "Naiselikkus" on tegelikult ju meeste poolt loodud määratlus. Miks naine peab oma enese mina muutma mehe soovi kohaselt? Kas pole natuke keskaegne lähenemine? Naine ongi naine, igas olekus.
mansion ghost 22. september 2014, kl 21.53
´Agnes´
"Ilmselt, kui mehi poleks, oleksime kõik nagu mingid samasoolised vihmaussid."

Vihmauss on paraku hermafrodiit, ehk mõlemasooline.
Inimene paraku liigina ei kesta ilma teise sugupooleta.
Aga võibolla on mõne unistus elada (hõbe)kogrena, isaste puudumisel on kõik järgnevad põlvkonnad tütred :D)
Täiuslik matriarhaat, kuni tiiki mõni isane eksib.
 
ahzooloog 22. september 2014, kl 21.55
Kas peaks iga kõrvaltvaataja pärast nahast välja pugema, et kas ma ikka paistan kõigile piisavalt feminiinne välja?
Kui mõne kõrvaltvaataja jaoks on naiselik vaid 50 kilone naine, siis ma ei tohiks ennast naisena tunda? Või kui teise kõrvaltvaataja jaoks on naiselikud vaid fuck-me kontsaga kingad, siis ei tohks ma oma viie sentimeetrise kontsaga tänavakingas naiselikuna tunda? Kui kolmanda jaoks on naiselikkuse tunnuseks vaid pikad blondid juuksed, siis mina oma punapruunide juustega ei olegi naiselik? No ei ole ju see naiselikkus mingite standardite alla surutud:)
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!