Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
Kas 9 klassi haridusega naisest võib asja saada?
 
Haridusega Mees 31. mai 2015, kl 11.42
Tere naised!

Olen kõrgharitud keskealine meesterahvas ja mulle on silma hakanud üks nooremapoolne naine, kes on päris kenake ja lõbus, aga kahjuks olevat tal vaid 9 klassi haridust ja kuna temake raamatuid üldse ei loe, aga mina vastupidiselt pean üsna tihti raamatulugemist naudinguks, siis kas sellise naisega oleks võimalik mingi tõsisem suhe?
 
haritud keskealine naine 31. mai 2015, kl 11.58
Absoluutselt välistan sellise suhte. Mina otsin ka tõsist tutvust, kuid ei kõneta ainsatki meest, kelle ankeedis on "lõpetamata keskharidus". Keskhariduse puhul siiski kõnelen, kuid ka see pole see. Autor, pea meeles, et ainult naise ilus välimus ja hea klapp voodis ei ole piisav, et ehitada üles pikalt kestev ja hästi toimiv suhe.
 
nojahh 31. mai 2015, kl 12.21
no kui sulle meeldib ülejäänud elu kuulata ainult mõttetut loba küünte hooldusest, dieetidest, trennidest, soengutest, vaadata telekast ainult mingeid sisutuid tibidele tehtud saateid, seebikaid .... siis miks mitte. Oma sõpradega (kui need on sinu tasemel) kohtumised lõpetad sa ilmselt varsti, kuna ei jõua temakese suust pudenevaid "pärle" ära häbeneda.
Ilmselt saad sa isegi aru, et mingit intellektuaalset suhet sellise naisega olla ei saa, muidu sa poleks selle küsimusega siia tulnudki. Aga kui tibi ilus välimus selle kõik üles kaalub, eks sa ise tea.....
 
Nneka 31. mai 2015, kl 12.28
No arvestada tuleb ka sellega, et korralikult on ta õppinud ehk 4-5 klassi, ülejäänud on kindlasti kuidagi kolmedega vaevu välja venitatud....
Ise ei peaks sellist suhet tõenäoliseks, keskhariduse puhul võib ju veel mõelda, et hiljem omandab näiteks rakenduskõrghariduse või midagi. Üldiselt haridustase on palju määravam kui elukutse või majanduslik seis.
 
Ära põe 31. mai 2015, kl 12.35
Vahel ei piisa ka kahest doktorikraadist, et naisest asja saaks. Või mehest.
 
nkweaf 31. mai 2015, kl 12.48
Eks see oleneb, kui noor see nooremapoolne on ja mis põhjustel tal seda haridust vaid põhikooli jagu on. Pole sugugi harvad juhused, kus inimesed pisut vanemana, kui mõistus koju tulnud on, haridusteed jätkavad.
Haritud keskealisest naisest on mul küll südamest kahju :) Eriti just meeste puhul ei saa nende üle otsustada selle üle, mitu aastat nad koolis on käinud. Paljudel edukatel ärimeestel pole koolis just eriti hästi läinud, samas kui palju on kõrgharidusega jobusid:) Näiteks mu enda vennadki on keskharidusega(ausalt öeldes ma pole kindel, kas seegi neil lõpetatud)...ometi on mõlemad omal alal tunnustatud spetsialistid, üks neist suisa Baltikumi tasemel ja vägagi haritud, laia silmaringiga ja paljulugevad.
Naiste puhul tõesti võib nende kohta pisut rohkem arvata selle põhjal, kui palju neil haridust on, kasvõi selle poolestki, kui püsti mõni kõrgharidusega naine oma ninakese ajab:)
 
*_* 31. mai 2015, kl 12.49
Autor, vastupidiselt eelkõ elejatele, tundub mulle, et oled viimaks endale sobiva kaaslase leidnud. Jutu järgi on naisel isegi rohkem haritust kui Sinul. Kesise 7-8 klassi pakuks Sulle, rohkem küll mitte. Oma kõrghariduse oled kindlasti omandanud mõnes tasulises, mitte arvestatava tasemega koolis, mis peegeldab Sinu tõusiklikku ja üleolevat suhtumist. Pead ta vist ikkagi ära võtma, sest kõrgelt haritud naised jooksevad sinusuguste juurest esimesel võimalusel minema. Eks see elgitab, miks Sa siiani naiste jahti pead, selle asemel, et targa, ilusa ja eduka naisega perekonnaelu elada ja lapsi kasvatada.
 
jäta ta eemale 31. mai 2015, kl 13.17
Saada niisugune lipakas pikalt. Enamus selliseid keskendusid ringitõmbamisele kui teised õppisid hariduse omandamiseks.
 
........ 31. mai 2015, kl 13.18
Asi ei ole hariduses, vaid pigem harituses ja elunägemuses.
Kui üks armastab palju lugeda ja elu üle filosofeerida jne, teine huvitub aga vaid praktilistest teemadest ja soovib pidevalt liikuda-tegutseda vms, siis sellises suhtes ei ole lihtsalt ühisosa, mis tagaks suhte jätkusuutlikkuse. Samas hariduse maht ei ole otsene näitaja kui haritud ja milliste elupõhimõtetega inimene on.
 
njahh 31. mai 2015, kl 14.42
Ära põe Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Vahel ei piisa ka kahest doktorikraadist, et naise
> st asja saaks. Või mehest.

no siin taandubki kõik sellele, mida suhtest oodatakse. Kui kogu huvi piirdub voodiga, siis tõesti pole vahet, millise haridusega keegi on.
 
sdffffff 31. mai 2015, kl 14.54
sõltub, milleks sul naist vaja on, kui otsid lemmiklooma siis pole väga hull valik. Hooldajaks ei sobi, selleks on palju kohusetunnet ja teadmisi vaja.
 
njahh 31. mai 2015, kl 15.15
kui tahad rumalaid lapsi, siis lase käia. Uurimused on näidanud, et laste arukuse ja edasijõudmise määrab ema IQ, mehel pidada ses osas vähe kaasa rääkida.

Ja kui oma tutvusringkonnas ringi vaatan, siis paistab, et elu kinnitab seda teadlaste väidet.
Algallikat, kus sellised väited kirjas olid, ei viitsi praegu otsima hakata.
 
zxc 31. mai 2015, kl 16.17
Sul suu peas. Eks räägi temakesega, peale lugemise on ehk muudki, mida märgata oskad. Armunult räägitakse huvidest ja unistustest, kui ise pead end harituks, siis peaksid üldpildi inimesest saama.
Kuidas on huumorimeelega?

Paber ei tee kellestki INIMEST.
 
eiei 31. mai 2015, kl 18.09
laste emaks küll mitte
 
kõrgharitud kutt, 31. mai 2015, kl 21.46
eestis polegi naist,kes sobiks,käi raamatukogus võõraid mõtteid lugemas ja öösel löö pihku,mõeldes võõrastele naistele!
 
njahh 31. mai 2015, kl 22.37
vau, ja nii need eestlased välja suridki - haritud naisele pole sobilikku kõrgharitud meest ja kõrgharitud mehele naist...

Aga sa, kõrgharitu, vaata sinna Venemaa kanti või kuskile. Ehk leiad ikka endale sobiva teenija...
 
ingrid 01. juuni 2015, kl 08.55
Kui kõrgharidusega mees üleüldse küsib nii - et kas on võimalik selline suhe?...no, ma leian, et järelikult siis on! Järelikult on miski säde või keemiavärk kuskil hõljumas(päris tühjast ju küsimust tekkida ei saa!) ja no teate, kui see on olemas ja toimib, siis kõik muu paindub ja sobitub väga hästi sinnavahele ära.
Üks sõna mulle ei meeldi. See "lõbus". No tausta ma ei tea, äkki on lihtsalt sõbralik ja selline eksole. Aga kui just ikka lõbus selle sõna otseses mõttes, siis jätab küll kohtlase ja lollakas mulje. Nagu need sotsiaalmeedia kangelased - puberteet, kelle idee ja elu mõte ongi lõbus olla ja pidu panna.
 
Ebareaalne 02. juuni 2015, kl 02.19
Miks ollakse nii kitsarinnalised? Tal pole PABERIT,järelikult ei kõlba millekski? Teate,kui palju PABERITEGA inimesi ma tean,kes ei suuda omale kuradi makaronegi ilma emme abita keeta? See nö paberi mentaliteet,paber ei tee inimesest INIMEST,kogemused ning elutahe teevad ning kogemused on näidanud,et need nö " ilmselgelt mingi puudega,neil pole haridust" inimesed on palju südikamad,töökamad ning ausamad! Haridus pole haritus!
 
vägagi ilus 02. juuni 2015, kl 04.20
suhe võib tulla:) Väiksema haridusega naised hoiavad rohkem kodu ja lapsi kui kurja pilguga karjäärinaised kes vaid sõbrannadega mööda baare traalivad.
 
keskealine mees 02. juuni 2015, kl 07.31
Esialgu seksutage niisama ja minge seltskonda, seal on kohe näha, kas valmistab piinlikust või vastupidi. Endal nii hea kui ka halb kogemus. Üldiselt tark naine ei kiida end, kui tark ta on aga kui rumal endast niimoodi arvab, siis see on lõpuks päris tüütu.
 
vaevalt küll 02. juuni 2015, kl 08.04
Ei usu. Miks tal nii vähe haridust on, on see teil jutuks tulnud?
 
.. 02. juuni 2015, kl 08.23
Üks kolme klassi haridusega mees on ehitanud suurepäraseid laevamudeleid (meremuuseumis nägin), aga siis oli selline aeg. Praegu ikkagi tekiks küsimus, miks pole lõpetatud keskkool või miski kutsekool pärast 9. klassi.
 
Õelik 02. juuni 2015, kl 09.56
Aga milleks naisele haridus? Kokaraamatut lugeda oskab? Koristamisega saab hakkama? Lastele unejuttu lugeda suudab? Siis haridust täitsa piisavalt.

Kui ta just ise ei arva, et ta hirmus tark on, siis anna minna. Tee talle kuus last, hoolitse selle eest, mis mõistust vajab ja elate õnnelikult nigu tuvipaar.
 
Belle 02. juuni 2015, kl 10.39
Vanasti õpetas inimesi elukool ja nii mõnigi ilma koolihariduseta inimene on elus väga kaugele jõudnud. Olgu need siis kunagised kõvad jahimehed, kalamehed ja mõnigi uhke talu üles ehitanud aga see tarkus on siiski saadud vanematelt mitte koolist. Nüüd on ajad muutunud ja suur osa inimesi elavad linnades ja äraelamiseks on vaja teis oskuseid. Selleks ongi erinevad koolitused, et inimene saaks edukalt hakkama. Ei kujuta ette kas pooliku haridusega ema oskaks ja suudaks oma lastele selgitada koolihariduse vajadust ja tähtsust. Võib juhtuda, et lastest võivad kasvada samasugused.. Minu vanemad nii ema kui isa on haridusega inimesed ja kõikidele võimaldati kool ja huviringid. Ema suutis isegi lastele järelaitamistundegi teha enne eksamit. Näiteks matemaatikas mis 9 ndas veitsa raskusi tekitas. Teemast jäi mulje, et tegemist vist linnatüdrukuga siis kardan, et see suhe ei pruugi sobida. Siis iseasi kui tegemist on talus kasvanud tüdrukuga ja on vanematelt õppinud talupidamise oskused siis võiks perenaiseks sobida küll. Ilma hariduseta linnatibi jääbki ühest kohast teise lendama.
 
nja 02. juuni 2015, kl 12.33
"ankeedis"
Et sa siis lased omale kohe CV saata kui keegi tahab sinuga käia.
Irw.
 
mcr 02. juuni 2015, kl 13.19
Ei usu et haridusest suhte kvaliteet oleneb. Ka k6rgharidusega broiler v6ib samasugune kyytnest ja gucci kottidest jahvataja olla, ning 9 klassi haridusega inimesel v6ib olla rohkem elukooli teadmisi ja originaalsem vaade elule ja inimestele. Ka nina pysti ajamise syndroomi kohtad sa neiu praeguse haridustaseme juures arvatavasti v4hem.

Ka siis kui ta oleks megalugeja ei usu ma et teie suhtesse tekiks "koos lugemise" 6htuid. Lugemine on ikkagi asi mis tahab privaatsust ja vaikust. Kyllap leiate midagi muud mida koos teha. Edu
 
naine 02. juuni 2015, kl 15.28
Saan teemaalagatajast väga hästi aru, usu see on takistuseks, kui mitte kohe siis mõningase aja möödudes küll. Väga raske on kui sa vesteleda teemadel millest teine aru ei saa ja ei tahagi saada.
 
Belle 02. juuni 2015, kl 16.53
Aga täitsa huvitab millest siis 100 aastat tagasi vesteldi kui paljudel naistel polnudki haridust?
 
Belle 02. juuni 2015, kl 16.55
Paljud mehed kurdavad, et naised on liiga haritud ja ei saa pere luusa. Kui polegi haridust siis jälle häda, et nii lolliga pole millestki rääkida.
 
autorile 02. juuni 2015, kl 18.09
Ei sellisest suhtest asja saa, mul perekonnast näide vötta. Kui ühel on lai silmaring ja huvi igasugu asjade vastu ja teisel see puudub, hakkab suhe varem v hiljem lonkama ja sest kannatajaks on vähemalt üks. Suhtes tahab haritum pool ka intellektuaalset rahuldust.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!