Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
Iivet aitaks kõvasti tõsta naistele kohustuslik sõjavägi
 
Noor sõdur 06. jaanuar 2017, kl 20.16
Miks arvatakse, et sõjavägi on ainult meestele ja naiste kohus on lapsed. Lapsi teevad ikka mees ja naine koos mitte pühast vaimust. Las siis tüdruk valib kas laps või sõjavägi. Kui tüdru lõpetab kooli ja ei taha sõjaväkke minna siis päris paljud hakkavad kohe last tahtma! Arvan, et iive tõuseks mitmekordselt!
 
Alu® 06. jaanuar 2017, kl 21.43
Milleks see iibe mitmekordne tõus hea peaks olema? Eestlane ei mahu niigi oma riiki enam ära, igalpool on teiste kõrid ees, mida kohe närima hakata. See selleks.
Lastetahtmise teema. Irw, moodsad naised hakkavad omale kohe keisrilõiget tahtma, kes seda neile ostma hakkab? Parem las heietavad unistust, et peale neljakymmet on paras emaks hakata. Peale tegelikkuse ilmnemist, et neid pole tarvis enam kellelegi, saaks taolistest muttidest hoopis armee moodustada, roomavad läbi igalt poolt keppi lootuses, ykski takistus pole yletamatu:)
 
mh 06. jaanuar 2017, kl 21.45
Sõjavägi kasvatab lapse pärast üles ka või, 18 aastat järjest?
 
to mh 06. jaanuar 2017, kl 21.58
miks sõjavägi peaks kasvatama, kui tüdruk on valinud lapse saamise sõjaväe asemel? tuult oled saanud või?
 
noh 06. jaanuar 2017, kl 22.55
mh arvas, et lapsi hakatakse sõjaväes tegema. kus need noored tüdrukud ja poisid mujal ikka kokku saaksid.
 
aga 07. jaanuar 2017, kl 13.27
Kas sõjaväeteenistus kestab siis ka ca 18 aastat? Ja kas seal peab endale ise söögi ja majutuse välja teenima?
 
skdsla 07. jaanuar 2017, kl 13.39
Naisel ongi siis võimalus mitte sõjaväkke minna ja otsustab selle asemel lapse saada. Samal põhjusel saab ka noormees vabastuse kui tal on näiteks ülikooli ajal loodud pere ja tal on ka lapsed.
 
Naine34 12. jaanuar 2017, kl 12.11
Kuna kuulun teatud naisorganisatsiooni, siis iga kell sõjavägi tittede asemel. Nii, et ma arvan et noored neiud astuvad meelsasti Kaitseliitu või NKK-sse selle asemel, et sundkorras täätu ja üksikema olla. Mingi EKRE-lane oled või, autor?
 
eks 12. jaanuar 2017, kl 13.01
Eesti noorte meest hulgast sobib kaitseväkke ainult osa, ülejäänutel on mingi viga juures. Naised on üldiselt kohusetundlikumad ja ei hiili nii palju kohustustest kõrvale(sh. ka lapse kasvatamise kohustus, kui isa on tuulest viidud).
Seega on meie armee aastate pärast üks naistekari. Mitte et see otse halb oleks, aga millekski peaks ju mehed ka sobima, muidu hakkab päris kasutuks massiks muutuma.

Ja iivet ei tõsta selline jaburdus nagunii. 11 kuud armeed on olematu lapse kasvatamise töö ja ajamahu kõrval
Maris Kurm 12. jaanuar 2017, kl 14.25
Kui on väikegi variant, et peaks last üksi kasvatama, siis ikka hiilin kõrvale küll! Mismõttes KOHUSTUS? See on naise enda keha ja naise enda valik, mitte kohustus.
 
Alu® 12. jaanuar 2017, kl 14.33
Tean lausa kahte noort eesti lastevaenulikku naist, kes on sõjaväkke läinud just meest otsima. Nyydseks on mõlemad laste emad ja vistiti ka õnnelikud. Niiet naiste jutt on ikka naiste jutt ja ega nad tea õieti isegi, mida tahavad.
Ja Maris, miks peaksid last yksi kasvatama, kardad, et oled nii võimatu iseloomuga, et mees tõmbab minema?
 
Martine 12. jaanuar 2017, kl 17.46
Naistele võiks kohustuslik sõjaväteenistus olla küll aga valikutega. Kui on sõjaolukord siis peavad ka naised selleks valmis olema. Mitte küll püssiga rindele minema aga peale selle on ka muid panuseid mida oma rahva kaitseks vaja on. Teiseks kui noor naine on tugev ja tereenitud siis sünnivad ka tervemad lapsed. See on ammune tõde, et sportlik tegevus hoiab ka inimese vaimu tervena. Miks mitte kui naistel on võimalus ka sõjaväes õppida heal tasemel enesekaitset. Oleme paraku lähenemas ühiskonnale kus on rohkem kuulda olnud kui üksikuid naisi rünnatakse. Me ei ela islamimaailmas kus naisel peab olema kaasas mees-saatja. Eks see omal ajal islamimaades on soovituslikult koraldatud, et on nii turvalisem liikuda. Minul üks tuttav naisterahvas läbis sõjaväeteenistuse ja pärast seda tekkis tal huvi ka rohkem tervisespordi vastu. Nüüdseks on tal kolm tervet last kes kõik sporditrennis käivad. Pole need geelküüntiga ja kunstripsmetega blondiinid ka õiged naised. Ei sobi nemadki emadeks, pigem tahavad need kepijanulised tibid mõõda öölklubisi kooberdada ja lõunamaa mehi noolida...
 
Alu® 12. jaanuar 2017, kl 21.50
Sellest moraal. Naistele pole vaja armeeteensitust, kus kedagi tapma õppida ja poris roomata, aga eneseväärikuse õpetust kyll. ehk siis võiks näiteks olla paariaastane koolitusaeg, mille vältel pole mingeid kyysi ega ripsmeid ja on näiteks esmaabi andmise õpe jms eriolukordadeks vajalik. Kasvõi näiteks söögi tegemine ja loomade talitamine.
 
vana mehe ootused 13. jaanuar 2017, kl 01.17
kas vana mees alu otsib töötegijaid: söögitädi ja koerasitakoristajat, sigade eest hoolitsemisest rääkimata?


kas alul endal kukuvad nagu käed küljest ära vä? eriti sõjaolukorras. naised võiks enda eest jah seista, st osavamalt kui kirvest voodi alla peites, et mehel nagu ärevus ikka hinges püsiks.
 
eelmisele 13. jaanuar 2017, kl 10.46
tsau makaak, kuidas käsi käib?
 
Alu® 13. jaanuar 2017, kl 12.43
Eluaeg olen enda järel ise kraaminud, pole selleks vaja naise abi ega teenuseid. Et see nii valus teema on mõnele siin eri nimede all kraaksuvale hetoorale, on vaid märk sellest, et ta ise tunneb puudust orjast, kes ta järelt kokku korjab pudeneva ilu riismeid.
 
kaine 13. jaanuar 2017, kl 15.43
kui on valida, kas saada 18-aastasena ilma hariduse ja sissetulekuta ei-tea-kellega (missugune 18-aastane poiss unistab isaks saamisest?) laps või vedeleda 8 kuud kasarmus ja harjutada supikeedu-esmaabioskusi, siis vaevalt neid lapse kasuks otsustajaid palju on.
 
Alu® 13. jaanuar 2017, kl 16.16
Ainuke viga, et peale 35 tahab nii mõnigi lastepõlgur yhtäkki emaks saada. Kuid on juba hilja.
 
pole meest ju vajagi 13. jaanuar 2017, kl 17.37
no üle 35 sed saavad ju lahedaly lapsi ka ilma meesteta. vanim sünnitaj aoli 60-nd, arvestades tänapäeva medistsiini, pole 40 ne sünnitaja mingi probleem ju.
ainult laste isad vamas eas soetatud lastel kipuvad ära surema ja idioodistuma. Alu näide sii ja Sid näiytasid siin kerge autismi tunnuseid.
 
Alu® 13. jaanuar 2017, kl 18.41
Huvitav aint, et missa siin ulud juba 10a neid mittetahetavaid vanu mehi? Mingi synnitrauma või? Irw
 
arvan 13. jaanuar 2017, kl 21.40
Kui sõdurid tõesti arvavad, et Venemaa ründab, peaks kohustuslik kaitsevägi olema mitte kohustus, vaid õigus. Mis mõttega jäetakse osale inimkonnast kasvõi praktiline enesekaitse, relva käsitlemine ja looduses ellujäämine õpetamata? Isegi puudega inimesed peaks saama mingi väljaõppe. Kunagi ei tea, kuhu võid sõja ajal sattuda, alati ei ole kaitseväge läbinud meest sind aitamas.
Iseasi, kas kaitsevägi peaks olema selline, nagu praegu, et kõik on ühes väikses kasarmus kinni ja tekib selline ahvilik grupihierarhia, kus nõrgemaid või lihtsalt omapäraseid mõnitatakse. Nagu koolikiusamine. Muidugi ei juhtu see igas rühmas, aga pahatihti ei pane populaarsemad sellist asja isegi tähele. Lisaks on inimesi, kes ei suuda 24/7 sotsiaalsed olla või kes suudavad suhelda u 2h päevas, väikses ruumis 20 teise inimesega lähevad hulluks. Isegi magada ei saa, kui keegi norskab, Juba kool oli paljudele raske just grupihierarhia ja normaalsusesunni pärast, ehk ole täpselt selline, nagu kõik teised, ära mõtle oma peaga, allu käskudele. Paljud veidrikud on tegelikult intelligentsed ja leidlikud inimesed, kelle omapärast mõtlemist saab ka sõjavägi ära kasutada. Kõik ei pea olema jalamehed. Üldfüüsilist treeningut ja relvakäsitlemist peaks saama aga kõik, nii mehed kui ka naised.
Samuti võiks sõjaväekohustus olla sooneutraalne, aga selle eristusega, et väikeste lastega mehed ega naised ei peaks sinna minema, küll aga üldfüüsilisse treeningusse, mis võiks olla juba keskkooli tunniplaanis või muuta nö sõjaväelaager kohustuslikuks, kui sul pole füüsilist puuet. Muidugi võiks oma grupi ise valida, mitte nii, et mõni peksupoiss satuks oma nõmedate klassikaaslatega kokku, kes on veel sellises pubeka vanuses.
 
Alu® 14. jaanuar 2017, kl 00.12
Kui sõdurid tõesti arvavad, et Venemaa ründab, peaks kohustuslik kaitsevägi olema mitte kohustus, vaid õigus
Parim kaiste on rynnak ja hävitava vastulöögi andmiseks võiks eesti vastu saata vihaseks köetud (võin vajadusel aidata) 5kymbiste muttide armee-seda kokku saada ei tohiks probleem olla. Need halvavad vaenlase juba pilguga ja varjavad valguse enda tagumikega.
Selmet ses teemas yldse muretseda meeste armeekorralduse yle, naised olid ju teemaks.
 
Naine 14. jaanuar 2017, kl 15.12
Tead autor ja nii mõnigi veel, käige õige kuradile! Ma ei kavatse mitte kumbagi teha ja see on iga inimese enda otsus ja vaba valik, kas ta saab lapsed või mitte, keegi mulle seda peale sundima nyyd kyll ei tule! Mis see teiste asi on, kas ja kui palju lapsi kellelgi on?!
 
Kolmekympine 14. jaanuar 2017, kl 15.34
Mulle näib, et sul autor ei ole seal peas küll kõik korras, peaksid vastava spetsialisti poole pöörduma. See ei ole mitte kuidagi sinu asi kas naised saavad lapsi või ei ja sellist asja ei saa ega tohigi kellelegi peale sundida, vastasel juhul on see inimese vägistamine!!!!
Sina saa neid palju tahes, keegi ei keela ega kätt ette ei pane, see on individuaalne otsus, aga teiste inimeste selliste vahenditega mõjutamine nagu (lapsed või sõjavägi) läheb juba inimese vaba tahte võtmise ja vägistamise alla. Ma tõepoolest ei kujuta ette, kui keegi mu tuttavatest sellist asja hakkaks peale suruma, selle eest võib isegi vastava kaebuse/süüdistuse esitada. Need inimesed, kes on otsustanud lapsi mitte saada on oma valikutega igati rahul,kaasaarvatud mina, aga just need lastega on millegipärast need, kes oma nina teiste asjadesse topivad, ilmselge näide, et oma elu ei ole piisavalt, ega muidu oma nina igale poole ei topiks, kuhu pole vaja. Elage oma elu (kui teil seda on) ja ärge tüüdake teisi. Mitte keegi ei saa kedagi sundida sünnitama ja lapsi saama, kui inimene seda ei soovi, jätke ükskord meelde.
 
Naine, lastetu 14. jaanuar 2017, kl 15.38
Tunnen igakord internetti lugedes, et mind ahistatakse ja vägistatakse täiesti jõhkralt. Lapsed mulle ei meeldi, mehed on lollid ja vastikud, teisi naisi ma ei salli, vanainimesed ajavad oksele. Kõik nad istuvad internetis ja arvavad igaüks midagi, mis ajab öökima. Täitsa lõpp!
 
Ja 14. jaanuar 2017, kl 22.01
lastetu naine ei arva midagi? Tore inimene oled, kuid öökima ajab ikkagi!
 
Martine 17. jaanuar 2017, kl 17.54
Mu isa kunagi rääkis kuidas vene kirsa ühte tallu murdis. Peremees viidi ära. Mõne aja pärast olid sõdurid majas tagasi. Vanamutt oskas kõik viis sõdurit vagaseks teha. Ta kasutas kavalust. Ta pakkus sõduritele algul teed. Seejärel kärakat. Kärakas oli ikk nii kange olnud, et enam sõduritest asja ei olnud. Purjus noormehed nüpeldati panniga päris korralikult läbi. Julge mutt oli kes oskas vastu hakata :-)
 
maniila 17. jaanuar 2017, kl 18.19
Oksele ajav vanainimene. Ei nahuta lastetut naist. Täitsa nõus, et laste saamine on vaba valik. Ja internetis kolamine ei ole sunduslik - või mida arvad?
 
Möödaminnes 17. jaanuar 2017, kl 19.47
Minul on täiesti kama 2 nendest üllitistest, nagu ka see teema siin, see on internetifoorum ja selliseid arulagedaid teemasid võib igaüks treida palju tahes, ega sellepärast ükski naine veel oma elu ja põhimõtteid muutma hakka, et mingi poolearuline sõdur''? siin ''tarka'' paneb. Saab naerda vähemalt! :))))
 
Jobuekrelasest autorile 01. veebruar 2017, kl 13.46
@ra rohkem enam peale joo.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!