Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
Kuradi Amway!
 
Ulk 18. august 2010, kl 11.49
Ma lihtsalt ei jaksa enam.
Sõber on mul langenud amwaylaste küüsi ja nüüd sain maili, et kuidas ikka inimesi ära rääkida. Kõik telefonikõned on planeeritud ette, et kuidas ikka vastata ja mis küsimusi võib teine pool küsida...
Süda läheb pahaks lihtsalt. Ja mõni loll lihtsameelselt usub ka kohe kõike.

Mis värk sellega on, et inimene sihilikult püüab mingi tulu eesmärgil oma sõpru ja tuttavaid lollitada lihtsalt?
 
jee 18. august 2010, kl 12.32
Mul ka üks sõber nende võrgus. Kusjuures TOOTED ise on neil täitsa OK, need paar asja, mis ma tellisin tema kaudu, mulle meeldisid ja ilmselt tellin neid veel.
AGA... see ärikontseptsioon... no esiteks mind juba vihastab, kui räägitakse salapäraselt "lisarahast" ja Amway nime ei mainitagi, öeldakse, et on üks organisatsioon. Siis lõpuks tatatata - Amway.
Ja siis, et see ei ole müügitöö. No ON JU müügitöö. Aga ei - sa ei müü tooteid, vaid tutvustad ärikontseptsiooni. Dziisas.
Kuskil USAs võib see peale minna, aga no kahtlane, kas siin ma suudaks parimagi tahtmise juures nii palju inimesi ära seebitada, et tulu saama hakkaks.
 
hahahaa 18. august 2010, kl 13.43
See on ju selge sekt- mingil juhul ei tohi kahelda selles sogas, mida ülemyused räägivad. Kohe oled ketser. Parim pala on see, et soovitav ei ole suhelda sõprade ja ka pereliikmetega, kes sellesse roppusse lõksulangenut pühas ürituses ei toeta.
 
maalt obesega 18. august 2010, kl 14.11
seletage ullikesele,mis põhimõttel see amwaylane teenib,et sellega nii hullult tegeletakse?

no teistes võrkturustusfirmades saab teatud protsendi vastavalt müügitulemustele jne,kas amways on sama või midagi muud?
 
viimane 18. august 2010, kl 14.40
Tahad, ma annan su kontakti oma sõbrale? Ta on suurima hea meelega nõus seletama!
Kahjuks ise ei oska, sest ma ei saanud aru:P
 
nonii 18. august 2010, kl 17.47
ka minu hea kolleeg, kes pole sugugi rumalate killast tegeleb sellega ja on üritanud ka mind sinna kutsuda. Käisingi ühel koolitusel lihtsalt uudishimust...ajupesu oli kõva, ime, et sinna võrku langetakse. Aga mina olin tubli- saatsin selle sekti põrgu ja tundsin sellest hetkest, et kontakt kolleegiga pole enam nii hea kui varem. Praegu ei julgegi temalt küsida, et noh, kuidas läheb. Selge on ju see, et kui oled esimene siin riigis ja püramiidi tipus, siis oled võidumees. Kahjuks on tipp hõivatud ja ülejäänud lihtsameelsed, kes sellesse võrku langevad, teenivadki neid ülemisi, ise krossigi saamata.
Lööge googlisse Amway ja saate kogu infi sealt.:)
 
kiisska 03. november 2010, kl 13.04
Jube kui rumalad ikka inimesed on, ei ole asjaga kursis ja muudkui arvavad:)
amway ei ole püramiid. Võibolla müügitöö on püramiid aga amways on 3 võimalust.
a) olla tarbija
b) teha müügitööd
c) core isik

Core isik ei tegele müügitööga ja firma ei maksa välja üle 21 % muidu tekiks finantspüramiid. müügitöö kohta ei oska kahjuks õelda, kuidas seal on.
 
gwendolyn 04. november 2010, kl 19.26
Kui üks mu tuttav sellega kunagi tegelema tahtis hakata, siis uurisin veidi asja kohta netist. Ja mis selgus: ülemused teenivad põhiraha just nende "müügiagentide" pealt, kes ostavad materjale, et paremaks müüjaks saada, ja võtavad osa Amway konverentsidest, et kuulda tippe rääkimas.

99% liitujatest kaotab raha, selle asemel et seda teenida (see on kusjuures kahjumlikum kui klassikaline püramiidskeem ilma müügitööta). Amway on ikka üks jube asi küll...
 
summer1983 02. jaanuar 2011, kl 14.54
Amway pole kohe kindlasti püramiidsüsteem...kui teil on huvi siis lugege ise http://vorkturundus.com/vorkturundus-vs-puramiidskeem-kas-need-on-sama-asi-1-osa/

Siit ka loo moraal ennem kui kaagutama hakata tuleks vaadata kas muna üldse tuli. Viige ennast asjadega ikka ennem kurssi...ei ole mõtet rääkida teemadel millest midagi ei jaga...mina ei lähe ka ajukirurgile rääkima kuidas operatsiooni teha...

ENAMUS MAAILMA RIIKIDES KAASAARVATUD EESTIS ON PÜRAMIIDSÜSTEEMID KEELATUD...kuidas siis Amway saab tegutseda 95 riigis ja alates 1 novembrist 201p ka baltikumis täiesti ametlikult...
 
k 02. jaanuar 2011, kl 15.53
viimasega nõus, täiesti ametlikult eestis, ei ole püramiid
mulle ka tooted meeldivad, eriti mugav, et nüüd saab ka koju tellida kasvõi südaöösel kvaliteetkaupa
ei tegele aktiivselt süsteemis, olen vaid tarbija
 
muig 02. jaanuar 2011, kl 16.19
-----------ENAMUS MAAILMA RIIKIDES KAASAARVATUD EESTIS ON PÜRAMIIDSÜSTEEMID KEELATUD...-------------------
nimetame püramiidi kolmnurkseks piimapakiks või tetraeedriks ning ongi lubatud...........enamikes riikides, k.a eestis :DDD
 
z 02. jaanuar 2011, kl 19.23
no sõprade ja kolleegidega ei maksa sellepärast veel tülli minna.. no lasid ennast ära rääkida ja nüüd siis punnitavad.. ise teavad, millega tegelevad.. ja keegi ei käse ju osa võtta kui ei taha ja huvi puudub. maailmas on palju asju, millega tegeletakse, ei pea ju jõudma kõigest osa võtta. pigem on ehk asi selles, et eestlasel on raske välja öelda seda ei´d:) saab ju jummala rahulikult öelda, et jah sõbrake, see kõik on väga tore aga mitte minu jaoks.
 
Alvin 02. jaanuar 2011, kl 19.57
Summer1983 pani siia ühe , ma panen lausa kaks:

http://www.skeptik.ee/index.php/2007/11...

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti...

Minu jaoks on Amway sugused firmad võrdsed ususektidega.
 
kiisu 02. jaanuar 2011, kl 22.11
Tööd tuleb ka seal teha, noh müügitööd, ega sa päevapealt ka firma direktoriks ju ei saa, nii et mis sa pasundad, sinu töö tulud lähevad üldjuhul ka firmajuhtkonnale, nii et tegelikult pole siin midagi uut maakeral, täpselt niimoodi töötad sina ka:D
Tean ka kedagi, kes sellega kõrgele redelile jõudnud, endal aga selleks praegu küll jaksu pole. Aga üldjuhul peaks need inimesed just võõraste hulgast endale leidma need agendid, tuttavatele võib müüa.:D
 
Matemaatik 02. jaanuar 2011, kl 22.25
Inimesed, kes väidavad, et tegemist pole püramiidiga, minge kooli ja õppige matemaatikat.
 
to matemaatik 03. jaanuar 2011, kl 15.59
Palun seleta siis ära, kuidas erineb tava firma püramiidist? Sa teed ju tööd selleks, et juhtkond saaks seda kasumina välja võtta. Sama toimub ka seal, kuid mingi hetk peaks sa ise hakkama ka osa kasumist saama.
Selle järgi on kõik ettevõted ju püramiidi skeem ja tglt ju ongi... tulu lähebki püramiiditipule... ja alumine osa, töökad töömesilased saavad kõige vähem ja toodavad kõige suurema osa tulust.
 
ohh 03. jaanuar 2011, kl 20.34
suht haige süsteem, Eestis ei ole enam eriti midagi võimalik teenida, turg lihtsalt täis juba, teenivad Randed, nemad jõudsid õigel ajal jaole ja on väga agressiivsed.
Ma tõesti kahetsen seda perioodi oma elus umbes 1 aasta, kui uskusin ja püüdsin ja proovisin, tulemus oli kahjum, raha kulus palju , aega kulus veel rohkem . oleks pidanud suutma oma juhendajale õigel ajal EI õelda. Piinlik meenutada seda perioodi oma elust. Hea et sõbrad alles jäid.... jube
 
ohh kirjeldas teemat väga hästi 03. jaanuar 2011, kl 21.07
Ehk nii 10 aastat tagasi oli minul kaks kogemust: GNLD ja Kristuse Koguduse koosolekud. Üldiselt nägid nad üks ühele sarnased välja. Ainult ühega sai teoreetiliselt raha ja teisega hinge teenida. Mina töötasin sellel ajal firmas, kus palk oli 14K bruto+tutikas keskklassi auto ja mobla aga GNLD teema oli ahvatlev. Ikkagi 20k kasvõi töö kõrvalt jne. Sattusin sellel teemal rääkima töökaaslasega, kes oli tõesti hea müüginaine. Tema väitus, et tegeles sama teemaga ja teenis max. 3k kuus. Seega unustaga ära see huina-muina võrkturustus jms.
 
kiisu 03. jaanuar 2011, kl 21.27
üleüldiselt on inimese tunde küsimus, ka praegu suudab keegi vast ennast haljale oksale tõsta ka selles skeemis, aga mina tean, et minust ei ole agressiivset ja selles mõttes järjepidevat inimest. aga kui keegi tunneb, et on seda, siis miks mitte. Aga soovitus, töökohast küll mitte alguses loobuda:D
 
Ants 04. jaanuar 2011, kl 19.14
Käisin koos sõbraga huvi pärast ühel GNLD õppusel. See oli sürrealismi kool! Salvador Dalile oleks see seltskond meeldinud!
Huvitav kas inimesed tõesti ise ka usuvad seda, mida nad suust välja ajavad? Või on soov ja vajadus uskuda nii suur, et ajule antakse käsk mitte mõelda, või vähemalt lõuad pidada?
 
Inimene 12. jaanuar 2011, kl 12.13
Jah seda firma näidet jahuti ka seal "äriidee tutvustusel" kuhu ma heatahtlikusest tuttava vastu kohale ilmusin. Võrdlus püramiidskeemi ja tavalise juhtimis struktuuriga on absurdne..

Püramiidskeemi põhiline omadus on see et tulu sõltub otseselt alumiste astmete rahalisest panusest ja eelis on varasemal liitujal.

See et igasugune käsuahel on ka püramiidi kujuline pole ju point. Kõige alumisel astmel olev spetsialist võib teenida mõnel juhul rohkem kui boss ja käsuahelas saab liikuda ülespoole kuni tipuni välja ja teoreetiliselt liikuda kohe tippu sest maksavad oskused ja tulemused. Püramiidskeemi puhul loeb ainult liitumise aeg ja inimeste arv keda suudad veenda liituma.

See on tõsi et Amway puhul pole tegu pettusega ja põhimõtteliselt pole võimalik sellega raha kaotada. Tavaliselt neid asju just seostatakse püramiidiskeemiga ja tõepoolest Amway erineb suvalisest "investeerimiskeemist" kus ei tekitata mingit lisatulu vaid kandidakse raha püramiidi tipu poole. Raha kaotus Amwayga tuleb igast seminaridel osalemisest ja "koolitusmaterjali" ostust. Lihtsalt ostes Amway kaupa ei "kaota" sa raha rohkem kui mina kaotan ostes selveri piimapaki asemel kroon kallima Tere piima paki.

Amway on lihtsalt üks turundusstrateegia. Viis kuidas panna inimesed ise oma tutvusringkonnale mingit asja müüma. Asi on negatiivse maiguga selle pärast et inimesed ei taha lihtsalt oma tuttavate ja sõprade käest kuulda mingit reklaami paska pidevalt. Seda tuleb igalt poolt meile piisavalt ja lihtsalt see kui mulle varasemalt sümpaatne inimene lihtsalt näkku valetab on nõme ja ebameeldiv. Vale all ma pean silmas just juttu nende toodete kohta mida mulle müüa üritatakse. Kindlati pole need üldse halvad asjad aga kuna inimene on otseselt motiveeritud neid asju üle kiitma omakasu saamise eesmärgil siis muutub ta liikuvaks ja rääkivaks reklaamitahvliks kust ma ei loodagi mingit töde näha vaid võtan kerge muigega.
 
hehh 12. jaanuar 2011, kl 18.05
Terve ameerika põhineb sellel - müü ennast või oled eikeegi. Tahad raha saada, siis normaalne, et poed pükstest välja selle nimel, et oma toodet müüa.
 
Vastukaja. 27. jaanuar 2011, kl 15.14
Kallid kaasmaalased :)

Esiteks, kui te oma informatsiooni, kuidas elus läbi lüüa võtate portaalidest nagu Delfi ja Skeptik, siis palun minge orjake edasi palgatööl ja olge õnnelikud, kui te seda sealt leiate. Niiet teil pole pointti edasi lugeda.
Edu teile :)


Aga teised kaasmaalased, kes pigem põhinevad faktidel mitte teiste inimeste magedal arvamusel, mis täna turul kõige odavam kaup on, siis teile niipalju..

Olenemata, mida arvavad, Delfi kasutajad "Ants", "Hehh", ja "Inimene", olenemata, kas see on Amway mõni teine organisatsioon, kes pakub võimalust ehitada endale ärisüsteem, kust on võimalik teenida passiivset tulu, KEEP GOING! Sest see tähendab vabadust. Uskuge mind, Delfi kasutajad "Ants", "Hehh", ja "Inimene" ei tule teie toidukorvi eest maksma, kui te kassa järjekorras ootate.

Ka mina olen see nn. hull Amway-kas, kes teiste ajusid pidavat pesema nagu ma siit välja loen.. aga selle kohta üks tore artikkel täiesti Amway väliselt (http://www.stevepavlina.com/blog/2006/07/10-reasons-you-should-never-get-a-job/)

Ja muide, kui mina selle nn. PÜRAMIIDIGA liitusin (ma ei hakka üldse vaidlema, kas see on püramiid või ei ole, pole minu asi teid veenda) rääkisid kõik sedasama juttu, et püramiidi tipp teenib ja keegi Rande on see tipp jne.. Huvitav, et minul see korporatsioon maksab kõik minu kulutused kinni ja ma ei pea enam tööl käima, kuigi siin mainiti, et ainult Rande teenib ja 99% kaotavad raha..

Ja teie Skeptiku ja Delfi fännid, kes minu kommentaari lõpuni lugesid, miks te lugesite? Miks te raiskasite oma väärtuslikku aega, mida oleks saanud palju kasulikumalt kasutada, näiteks oleks saanud selle oma tööandjale müüa :)
Ja ega te olete nii targad, et ega teie naha vahele ükski süstal ei lähe, arvan et sellepärast te siin delfis ringi tuulategi, kuna teil nii palju raha ja aega on, et sellega pole midagi targemat teha.

Ja veel, kutsun ülesse inimesi lugema Robert T. Kiyosaki teoseid, sest teie Finantsiline Kirjaoskus on imbetsilli tasemel :) Need kes on lugenud, need teavad :)
Ja kui Robert ka teie arust PÜRAMIID on siis vaadata üks tore film ära. (http://video.google.com/videoplay?docid=7065205277695921912#) Zeitgeist on selle nimi ja saate aru kui kuradi lollid te olete, kui te ikka arvate, et oma aja müümine tööandjale on jumala OK tegevus.

Kuna te kõik olete kallid kaasmaalased, siis soovin teile kõigile edu, eriti neile, kes on otsustanud uurida fakte enne, kui oma kõrge EGOga targutama hakkavad.

Ma enda õiget meili aadressi ei anna, sest ma ei taha, et sinna igast prahti kogunema hakkab, aga kes mulle miskit õelda soovib, siis palun - litlehevylboy@hotmail.com, luban vaatan sinna postkasti 1-2 korda nädalas, et teiega suhelda :)
 
- 27. jaanuar 2011, kl 16.17
ja jumal on rääkinud!

mis sind, vastukaja, nii hirmsasti pöördesse ajab, kui meie, need lollikesed, oma VÄÄRTUSLIKU AEGA tööandjale müüme? sul peaks ju köik jumala hästi olema, millest siis selline vapustus?
 
ahsoh 27. jaanuar 2011, kl 16.29
Et korporatsioon maksab kõik kinni? Tõsi või? Siis kui ma esitlusel käisin (see meenutas küll rohkem mõne ususekti koosolekut, aga olgu, see pole hetkel oluline), siis "sissepääsuks" tuli maksta 25 krooni (aasta tagasi oli see). Sellest rahast väidetavalt tasuti konverentsisaali renti. Väike saal oli rahvast täis. Esitluse lõppedes jäi pilk peale (sattusin liiga lähedal seisma ja kuulma), kui rendist ülejäänud raha Amway jüngrite vahel ära jagati, umbes, et sellest saavad siis tulevastele jüngritele reklaamiks ja prooviks kaupa anda.

"Korporatsioon maksab kinni", eksole! ;)
 
Pets 27. jaanuar 2011, kl 17.55
Ei tule täpselt meelde kust ma seda olen kuulnud aga kuskil sai seda kaamli ila mulle köhitud. Amway ei olnud, midagi muud oli...aastaid tagasi.
Jeerum, järgmine tegevus, kus kogutakse jüngreid nagu aamen kirikus. Nagu Amway kirikus: Oleme siia kogunenud, et võidelda üksteise eest nende halbade (samasuguste petturite) eest. Aamen!..
Suured Uudised: Kõik on praktiliselt sama asjad, mis teistel rahakihi koorijatel. (Aga hei, vähemalt Amway lubab panna natuke midagi tasku kaa!) :) jaa, jaa... See nagu, et siga lendab aga lendab Quasimodo kostüümis.
Jüngritele antud käsud "Uurida 'ja müüa kõike mis haiseb." Tundub, et nõudlus on suur!
Amway koosolekutel käimine on nagu täites sõelaga ämber veega ( pead kaua masseerida saanud ohvrid sõelvuad kogu ülejäänud elu) ja minu siiras nõu teile on hoida sellistest nii kaugule kui võimalik.
Muidu nagu kaamlid köhite!
 
max 27. jaanuar 2011, kl 20.35
Vastukaja. Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Ja muide, kui mina selle nn. PÜRAMIIDIGA liitusin
> (ma ei hakka üldse vaidlema, kas see on püramiid
> või ei ole, pole minu asi teid veenda) rääkisid
> kõik sedasama juttu, et püramiidi tipp teenib ja
> keegi Rande on see tipp jne.. Huvitav, et minul
> see korporatsioon maksab kõik minu kulutused
> kinni ja ma ei pea enam tööl käima, kuigi siin
> mainiti, et ainult Rande teenib ja 99% kaotavad
> raha..


Sooh või Vastukaja. istub kodus tugitoolis ja raha muudkui tuleb ? Kurat sellist elu tahaks omalegi.
 
Vastukaja 27. jaanuar 2011, kl 20.43
Tere taas :)

"-" Minu vapustus oli see, et täna meie kihistunud ühiskonnas on alam ja keskklass kogunenud teatud portaalidesse kaeblema ja erinevaid võimalus maha tegema ja oma ebaproffesionaalset arvamust jagama.

"Ahsoh" Miks sa räägid minust, kui nendest, kellega sina kokku puutunud oled. Aasta aega tagasi olid sellised üritused, kus sina käisid mitteametlikud ja see, mis seal toimus ei ole kellegi vastutada, ametlikult. Täna seaduslikult sellist asja ei saa toimuda, kui just mingeid isehakanud sellist jura ei korralda. Aga õnneks see ei puuduta mind.

Ja "Pets" sinu suhtumine on eriti tore :) Ja muide ma olen suga kohati vägagi nõus.
Kirikul on omad jüngrid ja neil on oma jumal keda nad kummardavad.
Minul on oma jumal aga ma nimetan seda lihtsalt teisiti, erinevus on vaid see, et minu jumal tasub minu arveid, olenemata kas ma enam teen tööd selle raha nimel või mitte.
Palgatöötajal on ka oma jumal ja selleks on tema tööandja, meeldigu see talle või mitte, nii see on. Ja millegipärast armastavad palgatöötajad oma tööandjat palju rohkem, kui oma peret, kuigi nad seda ei tunnista. Miks nad muidu oma päeva kõige paremad tunnid talle müüvad, samamoodi müüb palgatöötaja maha oma parimad kuud aastast ja parimad aastad oma elust.
Mina see eest annan selle aja oma lähedastele ja veedan oma aja nii nagu soovin nedega, kellega ma seda aega kõige rohkem veeta tahan, nii nagu ma tahan.
Müüa oma aega raha vastu on kõige kehvem tehing mida üldse teha saab. Me elama 21 sajadis mitte 19 sajandil, mil aja müük raha vastu oli hit.

Inimesed, selgitage palun üks asi lahti, mis te siin foormites kaeblemas käite, et kõik asjad, kus keegi midagi saavutanud on või ei ole on kohe mingid jurad ja püramiidid jne? Kes te sellised olete, et siin inimesi mõjutamas käite oma naiivse ja negatiivse mõtlemisega?
 
kle Vastukaja. 27. jaanuar 2011, kl 20.54
Vastukaja Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Minul on oma jumal aga ma nimetan seda lihtsalt
> teisiti, erinevus on vaid see, et minu jumal tasub
> minu arveid, olenemata kas ma enam teen tööd
> selle raha nimel või mitte.

Mismoodi see jumal siis sinu arved tasub ilma tööd tegemata ? Liitudes Amway´ga annad neile lihtsalt oma arve numbri ja heast südamest kantakse sinu kontole iga kuu kindel summa või ?
 
Vastukaja 27. jaanuar 2011, kl 23.42
"kle Vastukaja" Kes on õelnud, Amway maksab sulle raha selle eest, et sa kaubamaja partneriks hakkad? Raha makstakse selle väärtuse eest, mida sa lood. Ega see mingi munasjutt ei ole. Tööd peab tegema, lihtsalt siin on üks erinevus, millest enamus inimesi aru ei saa. See on see, et see on projektipõhine. Raha makstakse peale töö tegemist ka siis, kui sa enam midagi ei tee, tulu aga tuleb vastavalt väärtusele mille sa loonud oled.

Tehke endale ometi finantspüramiidi mõiste selgeks.
Amway ei ole finantspüramiid, kui te seda arvate siis järelikult on teie Finants intellekt madalam, kui teie ph tase suus, ehk imbetsilli tasemel. Vabandust väljendi eest.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!