Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
sõjavägi
 
urmas 18. august 2006, kl 10.49
naised, kas tänapäeval on oluline, et teie mees või elukaaslane, on käinud sõjaväes.
Või ei ole sellel mingit tähtsust ja kas on nendes meestes erinevusi, kes käinud ja kes mitte?
 
omast kogemusest 18. august 2006, kl 11.03
On erinevusi, sõjaväes käinud mehed ei solvu nii kiiresti, on vaimselt karastatumad, taluvad rohkem pinget, on võimelised poole aasta jagu ilma seksita elama (tavaliselt see aeg kui naine enne ja pärast sünnitust seksida ei taha) ja seksivad paremini, eriti pärast sõjaväest tulemist, igapäevane füüsiline koormus teeb mehe kehaga imesid.
Kahjuks aga hakkavad paljud jooma pärast sõjaväge.
 
mesimumm 18. august 2006, kl 11.05
pole väga oluline.
aga on hea, kui on käinud, sest juba tahtmine minna ja ennast proovile panna näitab inimese paremat poolt. küllap ka lojaalsust.
 
krõll 18. august 2006, kl 11.07
Kes on käinud sõjaväes, on minu meelest kuidagi mehelikumad ja asjalikumad. Ei pirise, kui nööp ripub ühe niidi otsas, vaid õmblevad selle ise tagasi. Oskavad süüa teha. Ei ärple sõjaväe ja riigikaitse teemadel (küll ma ikka võtaks vaat' püssi ja läheks riiki kaitsma... ! eesti sõjavägi on ikka nii s.tt ja kõlba kuhugi ja mis tehnika, hähh!), vaid avaldavad rahulikult oma asjatundlikku arvamust. Sõjaväes käinud mehed on justkui vähem "sõjardid" kui seal mittekäinud - ma mõtlen seda machotamist armeesümboolika, riietuse jmt-ga, st ei ilusta sõda ja sõjaväge ega mõtle sellele mingeid inglitiibu ja kullasära külge (ohh kui lahe! jess-jess!). Minu tuvusringkonnas on just aega MITTE teeninud mehed need, kes laiguliste särkide ja tanksaabastega ringi käivad, sõjajutte räägivad ja sõjamänge mängivad.

Iseenesest ei küsi ju keegi tuttavaks saades, et kas oled käinud ega tee otsustusi selle järgi, aga sellised erinevused on mulle silma hakanud. Lisaks on need sõjaväes käinud kõik miskipärast sellised hea huumorimeelega ja muidu aktiivsed vennikesed - see on ilmselt juhus. Aga ehk ei ole ka - hinnatakse ju kontrollis ka vaimset tervist ja pingetaluvust.
 
Margit 18. august 2006, kl 11.08
On oluline. Mees saab seal ikkagi meheks ja trenni ka natuke. No ma ei tea muidugi, äkki tänapäeval on tehtud sellest sõjaväest palagan ja käiakse seal vaid söömas, magamas ja lollusi õppimas. Aga veel 10 aastat tagasi oli ikka asja eest.
 
Kädi 18. august 2006, kl 11.11
Jah, nõustun eelkõnelejatega ja nende toodud põhjustega, miks see on oluline. Ja ma suhtun nendesse meestesse tunduvalt suurema austusega kui nendesse, kes sellest kõrvale hiilivad.
 
tibuke 18. august 2006, kl 11.13
Sõjavägi ei ole nüüd küll see koht, mis igast poisikesest mehe teeb. Mõni on vormis küll täitsa ponks ja tore, kuid kui armees käidud, muutub samasuguseks ahviks tagasi, nagu enne kroonu minekut. Samas on teine mees ilma sõjaväes käimatagi teadlik sellest, mis on enesedistsipliin, kuidas teha seda ja teist jne.

Minu jaoks see küll näitaja ei ole. Aga militaristidest ja pühapäeva-ernatajatest ma küll aru ei saa - eneseupitamine, ei muud. Ja see viimane küll mehelik ei ole.
 
to omast kogemusest 18. august 2006, kl 11.16
usu sa jah, et nad seal pikalt ilma on
kohe näha, et naised ei tea sõjaväeelust midagi :P
 
e 18. august 2006, kl 11.19
Sojavagi raudselt kasuks, nii fyysilist kui ka psyyhiliselt.
 
Styg 18. august 2006, kl 11.20
oleneb suuresti inimesest, sõjavägi ei ole mingi automaatprogramm, mis igaühest kohe mehe teeb. mõnest ei anna teha. mõnest pole vajagi teha. mõni juba on, onju.

põhimõtteliselt on mul ükskõik, kas mees on sõjaväes käinud või ei. käis, siis käis; ei käinud, ei käinud. oma asi. ma ei leia, et see nüüd NII kohutavalt inimest muudaks.
 
delfimutt 18. august 2006, kl 11.21
Sõjaväes käinud mehed on asjalikumad.
 
urmas 18. august 2006, kl 11.21
ma ise olen käinud sõjaväes ja tekkis õhtul voodis lihtsalt mõte(nagu ikka kõige paremad mõtted tulevad kui naine juba magab), et kes on käinud ja kes mitte.
Ilmselgelt minu sõpradest, kes kära käinud, palju kohusetruumad ja aitavad naisi kodutöödes.
Kes aga ei ole sõjaväes käinud on tegelikult päris lontrused, siis ongi naistel probleem, et mees logeleb ei aita jne.
See ei pruugi muidugi kõigiga nii olla, aga osadele oleks küll vaja sõjaväge.
 
Briccel 18. august 2006, kl 11.22
Mulle isiklikult meeldib, et ta seal käinud on. Põhjusi mitu, ei hakka lahkama. See on tõsi, et igast ahvist sõjavägi meest ei tee ja tõsi on ka paljude eelkõnelejate jutt.
Samas - on terve hulk mehi, kes sõjaväes pole käinud aga väga toredad ja haritud sellegipoolest (mäletate, mingil ajal (vist 1994-1996 sisseastunud) ei pidanud ülikoolis käivad mehed sõjaväkke minema üldse).
Aga suhtun äärmiselt põlglikult nendesse, kes lähevad arstide juurde või sotsiaalametitesse end hädaks tegema, et mingil otsitud põhjusel mitte minna (no ma saan aru, kui inimene põeb tõesti astmat ja näiteks suvine laager võib tema jaoks olla ohtlik). Mees peab tegema mis mees peab tegema, eks? ;)
 
to to omast kogemusest 18. august 2006, kl 11.23
no vot ongi näide,kes ei jaga nooti, aga võtab sõna ei tea, kus sealt siis saab, kumminaised pole lubatud sõjaväes.
 
seebikarp 18. august 2006, kl 11.23
Pole oluline, kuid vahe on ikka sees kas on sõjaväes käidud või mitte. Ja eks see annab suhtele kindlustunde ka ju kui kutt on sõjaväes ära käinud. Oleme kuulnud küll ju kui neid kõrvalehiilijaid 25- 27 aastaseid lorusid sõjaväkke kutsutakse, endal pered juba taga ja siis häda käes, et pole enam peretoitjat.
 
urmas 18. august 2006, kl 11.26
inimestel tekib üks väga hea iseloomuomadus seal, eriti kes üksikud lapsed, osatakse teistega arvaestada ja teistest lugu pidada, sest sa võid olla nii kõva mees, kui tahes karja vastu sa ikka ei saa, õpid teisi aitama, ka ilma kasu saamata
 
dea 18. august 2006, kl 11.31
Briccel on osanud minu mõtted ka kirja panna :)

A samas, kui nüüd nõuk. aega meenutada, suutis sõjavägi normaalse mehe närvid ka tuksi keerata. Nendel, kes sattusid Agf., oli pärast ikka tükk tegu normaalsesse ellu tagasi tulemiseks. Praegune kaitseväekohustuse täitmine on sellega võrreldes ikka skaudilaager. Nii paljukest peaks üks noormees ikka suutma (kui ta edasi õppima ei lähe)
 
Briccel 18. august 2006, kl 11.35
Ma eeldangi, et küsimus käis Eesti sõjaväe kohta. See mis nõuk.ajal toimus oli 80% eesti meeste suhtes puhas sadism. Hästi läks neil, kellel vene keel väga suus ja hakkamist ning pohhuismi nii palju, et kuskil steppides ellu jääda...
 
suslik 18. august 2006, kl 11.56
EI saa aru noormeestest, kes on nõus ennast Eesti sõjaväest hoidumiseks kusikuteks tunnistama.Teglikult suhtuvad poisid ise neisse ka põlgusega. Endal kolm poega sõjaväkke minemas ja arvan, et see on ikka täiesti normaalne. Saavad iseseisvamaks ja tublimaks, aga kes ikka ise ludri, ei saa ka sõjaväes normaalseks.
 
ika 18. august 2006, kl 12.06
Mina arvan, et kui poisslaps, kellel tervis lubab, on julgenud sõjaväkke minna, siis julgeb ta ka vajadusel oma riiki kaitsta. Kes lihtsalt ära laveerinud, teeks seda ka siis kui tegelik vajadus tekiks. Loodan, et ei teki.
 
neuseeli 18. august 2006, kl 12.10
Peaks ära käima küll, kuigi seda praegust kammajaad ei saa NL omaga võrrelda. Vb normaalsed tegelased veel nt Meegomäel jm üksikus kohas veel on, aga kõik muu..
 
Ruby 18. august 2006, kl 12.17
Ei ole oluline minu jaoks. Mulle on oluline, et mees mu kõrval kodus oleks, mitte ei passiks mitu kuud kusagil pioneerilaagris.
 
to Ruby 18. august 2006, kl 12.26
aga mees võta, siis kui tal käidud
 
Undiin 18. august 2006, kl 12.37
Oluline, ent pole peamine. Kui ei ole käinud, siis on oluline, MIKS ei ole käinud ja vot sellest sõltub palju, et mitte ütelda kõik.
Aga tegelikult ma peale kroonus käinute suurt muid mehi ei teagi oma tutvusringkonnas:)
 
to to Ruby 18. august 2006, kl 12.39
hilja...juba võetud.
 
neuseeli 18. august 2006, kl 12.41
Kui ikka praegusest lasteaiast (nimetame siis nii võrreldes vana ajaga) kõrvale hoiab ja nt endale suvaliselt haigusi külge mõtleb, et vabaks saada, on tegu ikka mõttetu mehega küll. Olgu see sõjavägi, mis on, aga ole siis juba mees ja tee see lasteaed läbi. Vähemalt õpivad enda eest hoolitsema natuke ja kella tundma. Hümni saab ka selgeks vist. Kuipalju on praeguse korra ajal mehi sõjaväkke vaja, on iseküsimus.
 
fuuria 18. august 2006, kl 12.42
Ei ole oluline. Tuleb vaadata inimest, mitte seda, kas on käidud sõjaväes või mitte. Kui ei ole käinud, aga inimene siiski tore ja toimekas, super ju. :)
 
fr 18. august 2006, kl 12.48
enamik vene mehi käinud sõjaväes kohustuslikus korras - tulemuseks, suur suremus,sadism, vägivald, depressioon,arengupeetus,jne

enamik usa mehi pole käinud sõjaväes - tulemuseks on usa ülikõrge sõjaline võimsus
 
krissu 18. august 2006, kl 13.02
minule iseenesest väga meeldib, kui mees on ikka sõjaväes ära käinud. tundub nagu mehisem või ma ka ei tea. kuigi olen sebinud kutiga, kes sõjaväes käinud pole. nihverdas välja end kurat. aga noh, viga tal ju eriti ka polnud.
 
S. 18. august 2006, kl 13.21
mul on sellest absoluutselt täiesti ükskõik. ei ole täheldanud mitte mingisugust vahet meestel, kes on käinud ja kes ei ole käinud. eesti sõjavägi nagunii üks pullikaka, vana sõjavägi vist jah jättis meestesse mingi jälje, aga kas positiivse- ei tea.

mu tuttavad mehed kõik ülikoolis käinud ja siis ei pea ju minema sõjaväkke? või kuidas see oligi?
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!