Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
Armukesed ajavad vihale
 
Tabu 15. november 2001, kl 20.47
Teate, minul on küll sügavalt kõrini nendest naistest, kes räägivad, et on kellegi armukesed ja nii edasi.
Ma ei saa aru, miks naine alandab end selleni, et hakkab kellegi armukeseks. Ütlesin ühes eelnevas kommentaaris, et kui mina kuulen, et mehel on naine või kindel suhe, on see mees minu jaoks seksuaalne laip. Finito.
Jah, olen ise pidanud tegelikult mitut meest korraga või - nii, et oli kindel suhe ning veel dubleeriv suhe. Aga siis tegin ka esimesega lõpu.
Aga ise ei suudaks kunagi olla armukese alandavas rollis. Tahan olla see ainus, keda armastatakse, mitte kellegagi jagada. Ja kui selguks, et minu BF-il on keegi teine - lõpp, päevapealt!
 
mono 15. november 2001, kl 21.12
ka mul on olnud 3 stabiilset meest mingil perioodil(2a) aga kui selle kõige õigema leidsin ja kokku kolisin ütlesin eelmistele viisakalt ära, kusjuures nad kõik olid üxteisest teadlikud, sest ma lihtsalt ei oska valetada ja vassida - siiani helistavad ja uurivad kuidas mul läheb... aga ühe ja ainsamaga on ikka kõige parem!
 
Fööniks 15. november 2001, kl 21.28
sellisest asjast nagu Armastus oled kuulnud?
 
Tabu 15. november 2001, kl 21.48
Fööniks, kui see küsimus mulle suunatud oli, siis - kui mehel on teine naine, siis seda AAArmastust ju ei olegi või ei ole piisavalt! Ja seepärast ei tahagi suhet mehega, kes on kinni - sealt ei saa piisavalt armastust.
 
Fööniks 15. november 2001, kl 21.52
Piisavalt - et nagu 100% pühendumust või? Natuke egoistlik arvamus :(

Alati on olemas inimesed, kes mingil hetkel suudavad/oskavad rohkem kui sa - mõista, kuulata, olla, mida iganes.

Milline mees on kinni? Abielus? Ja mis on armukeseks olemise piir?
 
mono 15. november 2001, kl 22.48
armastus on midagi helget ja lihtsat, seal ei pea vassima ja sudima kuskil nurgatagustes hotellides ja baarides, see armukeste asi kipub olema väike räpane saladus... loomulikult leidub igast ilusast ja targast naisest keegi veel ilusam ja targem kuid nood armukestepidajad reeglina ülinaist ei otsi, neile läheb peale iga vähegi kobedam kints.
 
Fööniks 15. november 2001, kl 22.57
küsin siis uuesti - kes see armuke on?

Magatatud teine naine?

Ei oma sellist sõna oma leksikonis, sorry ette ja taha :(
 
mono 15. november 2001, kl 23.02
võib asja vaadata nii et seaduslik naine ja armuke moodustavad midagi minihaaremitaolist, seega seaduslik naine on naine nr.1 ja armuke loomulikult nr.2
 
Fööniks 15. november 2001, kl 23.10
Kuni seaduslik naine nr. 1 ongi ju kõik OK. Ainult naine peab ise selles veendunud/veentud (imelik sõna, ei oska paremini kirja panna) olema :) Kindlasti on selliseid mehi kes ongi loodud rohkemaks kui üks naine :) Misiganes vallas.
 
mono 15. november 2001, kl 23.18
nojaa, aga Tabu küsimus oli püstitatud pigem naine nr.2(IIsordi naine?) eneseuhkuse/teadvuse kohta - et mix nad end nii madalalt hindavad...
 
Fööniks 15. november 2001, kl 23.25
Kes? armukesed? Teine sort... :((((

Hmmmm.... võtab vaikima aga päris ei saa kah (vaikida). Elus tuleb igasugu asju-hetki ette ju :)

Ja vahel võib nn armuke (ikka ei saand vastust küsimusele kes ta on) luua tee millegi suuremani suhtes nr 1 -ga :)

Ja veel - ei ole see madal eneseuhkus alati. On kahe tahte surveproov :)
Ja nagu mees nii ka naine -alati ei pea survele vastu :) (See oli vabatõlgendus Aita Kivi viimasest luulekogumikust :)
 
mono 15. november 2001, kl 23.43
seni kuni naised mehi väljavabandavad a la loomulike vajadustega seemet kõikjale külvata seni need mehed pihku itsitavad ja külvavad nii mis mühiseb. mina isiklikult naine nr.1 olla ei taha, tahan olla üks ja ainumas ja olen olnud ka 6a juba, armukestest on mul pigem kahju sest tihti on nad mingite totrate illusioonide kütkes vaesed äratillitatud tüdrukud. sorry nii ebapoeetilise väljendusviisi pärast
 
Sam 16. november 2001, kl 04.55
Tabu, Sul on sygavalt korini armukestest, aga ise tunnistad, et oled olnud suhtes mitmega, ja mis on dubleeriv suhe? Saan aru, et pead ennast kiitma, sest keegi teine seda ei tee ja pohjust ka nagu ei ole, soovitus vaata oma hingepeeglisse (kui moistust kyllalt on), voin ytelda et ykski mees sellist naist kyll pikemaks ajaks ei taha.
 
Feliks 16. november 2001, kl 08.28
Inimesed, kes soovivad olla ainuke, on mu meelest äärmuslikult egoistlikud - enesearmastajad..neile ei lähe korda teine inimene, olgu see või ta enda "armastatuks" nimetatav. Tegelt nad ei armasta teda vaid armastavad läbi tema iseennast. Tunnevad endale paistvat aupaistet teise silmadest-ümmardamistest.
See polnud hukka mõistev...eeldusel,et see teine ei kannata taolise enesearmastaja käte vahel.
 
XS 16. november 2001, kl 09.33
Tegelikult ka see,peab mitut suhet armastab ju iseend, tema egoism ei ole põrmugi väiksem.(Mõtle, kui inimlik või isetu või... mina olen, ma ei ole ego, ma annan vabad käed. Kellele siis? Eelkõige ju endale). Me kõik ajame elus omi asju, ka siis kui arvame,tahame mõelda, et nii ei ole.
Ja olemas on ju ka veel moraal ja eetika ja õrnad ja soojad inimsuhted, mida ei peaks oma tühipalja väikese ego pärast ära labastama.
Elu võiks võtta märksa lihtsamalt.
Mis kellegi jaoks lihtsam on muidugi.
Ja armastus on midagi muud kui kõrvalt noolimine.
 
mari 16. november 2001, kl 09.53
XS on kirja pannud just selle, mida ma ise olen küll alati tundnud, kuid sõnadesse pole osanud panna.
Just nimelt - see on egoism, millega seletatakse oma armukese pidamist - "minul on hea", "mina küll ei suuda praegu talle ära öelda", "mina oleksin ilma temata (ja ilma sinuta ka, kallis!) väga õnnetu, lausa inimvare".
Ma olen tegelikult täiesti veendunud selles, et alati armastatakse kedagi rohkem. "See on erinev armastus" ja "ma suudan korraga armastada mitut, sest mul on niiiii suuuur süda (ja kõik muu)" on omaenese egoistlike mõnude (kas siis vaimsete või füüsiliste) säilitamise eesmärgil aetav jama. Sest tegelikult ei saa ju see "suure südame" omanik päris kindel olla, et see teine, see kullakallis, see imetark ja ilus tibu-kulla- nunnu ka siis veel selline on, kui leivad ühte kappi pandud. Ja seegi on teadmata, kas ta ise (egoistlikult) seda kullanuppu veel järgmisel aastal armastab. Just need (egoistlikud) kahtlused ei lase mehel oma naiste juurest ära minna. Liiatigi, kui oma naine mehele pigem armuke kui teenija on.
 
' 16. november 2001, kl 10.10
Kõik inimesed on egoistid, on nad siis armukesed või mitte:) Ja ainult loll ei leia oma tegudele vabandust
 
Anna 16. november 2001, kl 10.40
Kulla tabu!

Ja miks siis kohe vihale sind ajab!

Ja kus on kirjas et armuke vallaline on? Mõlemad võivad ju abielus või kooselus olla! Ja kumb siis alandavas rollis on?

Ja mis asi see armuke üldse on!
Ja suhtleme me ju ikka inimestega kes seda meie arvates väärt on. Ja kui mina tahan kellegiga suhelda ja tema tahab minuga suhelda ja meil koos hea on, siis miks ma ennst kuidagi alandatuna tundma peaksin!
 
Anna 16. november 2001, kl 10.41
ja kirjutan alla kõigele mis Fööniks on kirjutanud!
 
mari 16. november 2001, kl 10.47
Mind huvitab see, kui paljud siinkirjutajatest on abieluinimesed, kes oma kaasat tõesti armastavad? Kas te olete tõepoolest nii avarad, et tahate oma meest- naist jagada kellegi teisega? Ja see kohe üldse haiget ei tee? Ma tahaksin väga mõne sellise inimesega kohtuda ja näha, kui rahul ta on rääkides oma kaasa õnnelikust suhtest kellegi kolmandaga. See annaks mullegi võib olla inspiratsioni oma egoismi (et olla ainus) vähendamiseks.Kas keegi tahaks oma positiivseid pikaajalisi kogemusi 1. naise/mehena 2., 3., 4., jne. kõrval minuga privaatses vestluses jagada? Eriti huvitaksid mind sel moel õnnelikult elavad mehed ja abielunaised alates 35-eluaastast. Saades positiivse vastuse, annan oma eMaili.
 
crissu 16. november 2001, kl 10.51
Mari
Olen abielus
armastusest oma kaasa vastu ei hakka siin patrama

praeguseks olen küll arvamusel, et kui minu senist elukorraldust asi halvemaks ei muuda - siis lasku aga käia
 
ise 16. november 2001, kl 10.53
no kuulge, kui mees ise on nn teise suhte (arnukese) algataja, siis on juba kodune olukord nii hull, et peab rahu ja armastust kusagilt mujalt minema otsima. Ja naine, kes tema teele ette satub, pole mitte mingil jhul süüdi!
Arvan, et suhe abielumehega võib viia ka välja uue abieluni. Kõik ei pea toimuma ainult nn magatamissuhtena,vaid armastusena!
 
Feliks 16. november 2001, kl 10.57
Kuule Mari...tahad teada...võid teada saada miskeid fakte kellegiisiklikust elust...eks igal ole omad põhjendused ja seletused...aga kui Sul pole teistmoodi mõtlemist (nagu nt Fööniks) ei saa Sa seda mõistma. Võib rääkida ohtralt südame suurusest ja oma partneri austamisest. Ja ku ima küsin Slt "Mis asi on amastus ja kuidas seda süüakse" loed Sa ette oma isikliku tunnetuse miskid parameetrid mis e isobiks sugugi nt väitele, et sa armastad nt lilli. Aga teadmata - mstmata põhjalikult kellegi eraelu nüansse kõigis nende rohkuses ei saa keegi kõrvalt tajuda neid piire, et kust alates miski ja kuidas peaks käima...igaüks on niivõrd erakordne..liiga erakordne, et keegi teine kõrvalt seda lõpuni mistaks..isegi kui püüab
 
Anna 16. november 2001, kl 10.59
Ise

Ei ole nõus sinuga, et kodus midagi hullusti olema peab!
Alati ei olegi mingeid suuri põhjusi elus toimuvale, suhted on erinevad ja oma erinevates variatsioonides omamoodi ilusad ja antud ajahetkel järelikult vajalikud!
 
´´ 16. november 2001, kl 11.00
 
crissu 16. november 2001, kl 11.22
Feliksi ja Annaga nõus
 
alandatud&solvatud 16. november 2001, kl 11.34
Tabu, miks sa arvad, et armukese seisund alandav on?
Igaüks vaatab asju oma mätta otsast ja need, muide, on erineva kõrgusega...
Ja inimene muutub. See, mis 20aastasena tundus võimatu, on 40sena aktsepteeritav.
 
Fööniks 16. november 2001, kl 11.37
Mari, küsimus ei ole ainult selles mida mina tahan või ei taha. Muidugi me oleme kõik egoistid, aga kuskilt jookseb ikkagi läbi teisepoolega arvestamise piir. Vaat see piir ongi kõigil erinev. Feliks tegelikult seletas kenasti ära, et teine pool peab olema õnnelik. Nüüd kui tal (minu teiselpoolel muidugi, mitte Feliksil) mahub peale minu südamesse veel keegi, siis võib edasi mõelda mitut moodi - esiteks see tavaarusaam, et läbi! ta ei armasta mind enam! Aga miski jama - vaatan ja tunnen et armastab küll. Aga seda teist armastab ka. Ilmselt kuidagi teistmoodi. Nüüd siis peaks keskmisel armukadedal naisel käivituma see mehhanism, et vali!! Aga miks peaks? Küsin siis vastu, et miks peaksin endale võtma vabatahtlikult koorma olla supernaine, kes oskab superkombel olla igal ajahetkel ja igas olukorras superüle kõigist teistest suguõdedest.
 
' 16. november 2001, kl 11.39
Fööniks, oled Sa sellist olukorda kogenud? Ma nii lihtsalt uudishimust:)
 
ellu 16. november 2001, kl 11.40
Idamaade seksiõpikus oli umbes nii: mehele on esimene naine küll ihaldusväärne, kuid ihaldusväärsem on teine naine. Veel ihaldusväärsem on aga armuke. Kuid kõige ihaldusväärsem on naine, keda ta pole veel saanud. Ja number üks on naine, keda ta ei saagi kunagi.
Nojah, kes ei tahaks olla olümpiavõitja, aga keegi ei jää selleks igavesti alati tulevad nooramad ja tugevamad peale. Siis on kaks valikult, kas leppida 4 kohaga või minna madalama tasemega turniirile, kus siiski saad esikoha.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!