Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
Armukesed ajavad vihale
 
crissu 16. november 2001, kl 14.19
mu meelest see mida Anna kirjeldab on armastuse sarnane asi
ku see teeb inimesed armukesteks - noh mis siis ikka

kui suhe kodust välja ei sisalda selliseid tundeid nagu siin kirjeldatud siis võiks seda kutsuda pigem mitte armukese(armukeste) pidamiseks vaid lihtsalt ringilitutamiseks
 
XS 16. november 2001, kl 14.31
Tipsi!
Sa vana k....!
Seal siis ongi need uued kardinad, mis me mehega ostma pidime!
 
alandatud&solvatud 16. november 2001, kl 14.35
kui mees sõrmust ei kanna ja valjuhäälselt vasakule ja paremale ei hõika, et on abielus, kuidas sa ta ära tunned? küsid järgi, et kas on vaba või mitte ja alles siis hakkab keemia kehas vahutama???
 
Näu 16. november 2001, kl 14.35
Tõenäoliselt toimub ka armukeste valikul looduslik valik. Neiu vaatab, et oleks jõukas ja jõuaks teda üleval pidada. Mees vaatab, etoleks ilus ja tark ja noor, et lapsed tuleksid sama vitaalsed.See ei tähenda, et armukesel peaks kohe laps tulema.
Aga millal need abielud moodi läksid? Enamus aega on inimene vaadanud elujõulist paarilist.
 
Feliks 16. november 2001, kl 14.44
To alandatud&solvatud: kuule...vaata tänaval ringi...täpselt on inimesele peale aadates võimalik aimata, kas see inimene on abielus või mitte:)) Kui see on tähtis üleüldse inimesega suhtlemist alustades. Ja seda, kas ma tea hakkan suguelu elama või mitte..ma loodan, et neid inimesi, kes alustavadki suhteid vaid kepiks....ma lodan, et neid inimesi on väääga vähe.
 
Tabu 16. november 2001, kl 14.44
Näule - kas Sulle ei tundu, et selline asi teeb maailma halvemaks - et noored naised lasevad vanameestel arveid kinniplekkida, et samal ajal valida omale kaasat eluks - ja seesama kaasa hakkab tulevikus, kui need noored naised vanemaks saavad, jälle noortel arveid kinni maksma???
Minule küll selline maailm ei meeldi. Ega inimesed, kes seda, kord mingist armastusest sonides, kord rahast rääkides, õigustavad.
Olen isegi lasnud, jah, arveid kinni maksta. Aga mitte abielumeestel.
Inimesed võiks ka kaugemale vaadata kui oma nina ette.
Olen surmanuhtluse vastane, aga saan aru mehest/naisest, kes oma kaasa armukese maha laseb. Ausalt.
 
Tabu 16. november 2001, kl 14.47
alandatud&solvatud -

jah, mul võib hakata keemia kehas vahutama mõne mehe peale, aga kui saan teada, et tal on naine või GF - jääb see paugupealt seisma!
 
Anna 16. november 2001, kl 14.54
Tabu
miks nii kuri!
Ja iial ei ole mina lasknud kinni maksta oma arveid, ei praegu ega ka vallalisena. Ma suhtlen inimesega suhte eesmärgil ja kõik. Ei mingit raha ja arvetemaksmist ja kallihinnalisi kingitusi.
Sõbrannadega väljas käies ei lase iial võõrastel noormeestel endale välja teha jne.

KUIDAS SA ARU EI SAA ET ON OLEMAS TUNDED JA KINDLASTI ON INIMESTEGA SUHTLEMISEKS ERINEVATEL INIMESTEL ERINEVAD MOTIIVID, AGA SEE EI OLI NII ÜHENE JA JÄLE, ET ANNA RAHA JA KEERA TAHA.

VABANDAN, SÕNAKASUTUSE PÄRAST, MULLE EI MEELDI ENNAST NII VÄLJENDADA AGA ...
 
Feliks 16. november 2001, kl 14.55
Tabu: et abielus inimesed justkui alamrass(-klass, -kast, pidalitõbine jnejne)? :))
 
.. 16. november 2001, kl 14.56
 
Tabu 16. november 2001, kl 15.01
Mind paneb sügavalt hämmastama üks asi. Nimelt nihe inimeste väärtushinnangutes. Olen sügavalt üllatunud, kui agaralt on inimesed Delfist mulle peale hüpanud ülestunnistuse eest, et mina ei ole valmis abielu rikkuma. Respektist abielu vastu. Respektist - ja hoolimisest selle võimalikult petetava abielunaise vastu.

Ma pole väitnud, et abielus inimesed on alamrass. Ma väidan lihtsalt, et minu jaoks on abielus mees meesteturult väljas. Sest ei taha kellelegi haiget teha.

Kes meist nüüd väärastunud on???

Loodan, et Delfis esindatud vaated on siiski mitte Eesti ühiskonna mainstream, vaid tõesti ekstreemsus. Muidu lähen ära, ära Iraani elama. Või kasvõi Vahemere äärde. Olete lugenud viimast seksuaalsuse uuringut? Sealt selgus, et eestlased teevad suhteliselt rohkem kõrvalehüppeid kui naaberriikides. Mind masendab see mentaliteet, mis siin valitseb.
 
alandatud&solvatud 16. november 2001, kl 15.04
tabu: kui saad teada... aga kui saad teada alles siis, kui oled lootusetult sees?

felix: seda muidugi, et enamasti on aru saada, kes abielus, kes mitte, paraku mitte alati... see oligi siuke veidi irriteerida sooviv väide.
 
Tabu 16. november 2001, kl 15.04
Annale -

Sinu ülesastumine oli masendavalt mõttetu. Tunnetest ma räägingi, sealhulgas austusest potentsiaalselt petetava abielunaise tunnete vastu, mis blokeerib minu jaoks igasugused tunded abielumehe vastu.

Ja mis puudutab arvete maksmisesse - ma ei leia, et selles on midagi laiduväärset, kui seda teeb armastav mees armastava naise jaoks, kes on võib-olla üliõpilane ja kel pole rikkaid vanemaid.
 
alandatud&solvatud 16. november 2001, kl 15.06
tipale:
minu meelest keegi ei reklaami ennast ja oma rahulolu, teatavasti on parim kaitse rünnak
ja kas see, kes mingil põhjusel on sattunud suhtesse abielus inimesega, peaks ainult mööda seina ääri käima ja käies endale ka veel kogu aeg tuhka pähe raputama?
 
Tabu 16. november 2001, kl 15.09
alandatud&solvatud -
kuidas Sa saad austada meest, kes on Sulle valetanud, kes ei ole Sind informeerinud, et tal on naine? Ma ei mõista Sind hukka, ma leian, et kui Sa tõesti ei teadnud, ei ole Sa midagi halba teinud. Kuigi - mina Sinu asemel esiteks peaksin aru, kas üldse tahaksin valetajaga edasi koos olla (ilmselt mitte) ning kui tahaksin (mida ma ei usu), esitaksin lihtsalt ultimaatumi.
 
Anna 16. november 2001, kl 15.12
Tabu

Igale oma vihast ja loobi palju süda ihkab.

kui olen sinu arvates mõttetu eks las siis olla.

mina ei tunne ennast alandatuna suheldes äärmiselt meeldiva inimesega, küll aga tunneksin võttes vastu raha ükskõik kui armastavalt mehelt siis ja olles ise kui vaene üliõpilane tahes.

olemegi kindlasti väga erinevad.

lihtsalt mind häirib selline äärmiselt nõme arusaam

armukesed = seks+raha

Ah mis siin ikka nagunii me üksteisest aru ei hakka saama.
Ja ma ei väidagi et kõrvalsuhe, oih kui tore ja et nii peabki olema. Samas ei suuda mina ennast niimoodi blokeerida nagu sina. oled siis tugev ja siirad õnnitlused sulle!
Mina olen teistsugune ja miskipärast arvan et mitte halvem inimene kui sina.
 
Feliks 16. november 2001, kl 15.14
To Tabu: selle eest, et Sa väidad eitavat nn kõrvalehüpet, ei tauni Sind keegi..saad valesti aru. Taunime Su mõtet, et Sa taunid kõrvalsuhteid omavaid inimesi ega suhtu neisse tolerantselt. Miks loodad leebemat suhtumist, kui Sul endal on eitus sees? ....ma pole sedagi aru saand, et kas nn"meie" hulgas on ikka kedagi sellist, kes laidaks Sind...talu meid..ja meie talume Sind.Kui oled huvitav inimene, ei takista see mind vähemalt küll Sinuga suhtlemast...ja see, kas ja kes kellele välja teeb pole üldse oluline. Egas kohvi (ja/õi muu) välja tegemise ei ole ometigi seksi ostmine? Või kui sa tõesti nõnda võtad......siis ma küll Suga suhelda ei taha, see on primitiivne ..sorry:(
 
Tabu 16. november 2001, kl 15.21
Feliks -

Mind hämmastab - ja teeb ebakindlaks lihtsalt see, kui normaalseks peetakse abikaasa petmist, ning kui vähe mõeldakse petetava abielunaise tunnetele.

Võib olla on minu väheses tolerantsuses, kui Sa seda nii nimetad, süüdi ka see, et mul ei ole lihtsalt kõige vähemaidki kogemusi selliste abielurikkumiste osas - mu lähedaste seas pole kellelgi olnud mingeid armukesi.

Võib-olla olen siis kasvanud islamistlikus või keskaegsete rüütliromaanide vaimus, ah? Abielu on minu jaoks lihtsalt püha. Seepärast polegi seni veel abiellunud ilmselt... Ja ennem jääksin eluajaks vallaliseks, kui et abielluks inimesega, kes mind petta võiks või keda ma ise petaksin. Kellega abielu ei tundu püha.
 
Feliks 16. november 2001, kl 15.25
Tabu: kas a lõpuks seletad mulle, mis asi on petmine? Muidu vaidleme ja vaidleme ja ise pol eterminiteski kokkulepinud.:) Oleks jukah naljakas, ku ilahmime teieneteis ilmaasjata:))
 
tipsi 16. november 2001, kl 15.27
to Tabu
huvitav, miks Sa arvad, et armukesed tuleb maha lasta, pigem ikka
truudusetu abielumees või abielunaine. Mis sa põrgid siin armukeste peale, enamjaolt on need abikaasad ise süüdi.
 
crissu 16. november 2001, kl 15.27
ma ei saa ka aru mis lahmimine siin lahti on läinud

kui ei taha abieluinimestega suhteid sõlmida ja suudad olukorda niivõrd kontrollida(et kui selgub et teine abielu - siis keemiatehas stopp!) siis palun ütle kes sellest numbrit teinud on?

on aga juhtumeid ja olukordi kus üks asi viib teiseni ja enne kui arugi saadakse on tutvus üle minemas suhteks ja kui siis tuleb "tõde" lagedale et teine abielus - ei saa ju alati otsekohe nii võtta et miks ta nii pettis jne
kõik oleneb ju olukorrast ja inimestest enestest

tihtipeale ei juhtu need "armukeseks hakkamised" ju mingi plaani ja sihipärase tegutsemisega

kõrvalehüpe kui niisugune paistab olevat ikka natuke teine mõiste kui armukese pidamine(või armukeseks olemine)

see siin lihtsalt minu arusaam ei süüdista ega õigusta kedagi ega midagi
tuleb ikka vaadata igat juhtumit/olukorda eraldi ja selles taustsüsteemis, mis sinna juurde käib
 
Anna 16. november 2001, kl 15.28
Tabu

Millest sa siin siis räägid, kui endal igasugused kogemused puuduvad.

Kas sa arvad et abielludes saad eluaegse garantiikirja, et sina ega su kaasa mitte iial enam ei armu jne.

Abiellu ja ole abielus 10-20 aastat ja räägi siis sellistel teemadel.

Minu arvates on see sama hea kui hakkaks praegu näiteks rääkima kui tohutult nõme inimene on näiteks Mari Kala, ise teda tundmata ja teadmata.
 
' 16. november 2001, kl 15.29
Tabu: ära iial ütle iial. Kust Sa võid kellegi kohta öelda kindlalt, et ta pole mitte kunagi valmis Sind nö petma. Hea küll kui endas nii kindel oled, aga teiste kohta otsustada? Kardan, et sel juhul Sul jääbki abiellumata:)
 
Tabu 16. november 2001, kl 15.31
Feliks - petmine on mahasalatud seks kellegi teisega.

Ühesõnaga - petmine on vale. Ja ärakasutamine. Naine teeb kodus töid, hooldab abikaasa lapsi, mees aga... magatab kedagi teist, tühjapilgulist, ilma abikaasa teadmata.

Haarem näiteks ei ole petmine. Seal on kõik kokku leppinud. And it´s very sexy.

Ka mäng, kus abikaasad on kokku leppinud, ei ole petmine.
 
Feliks 16. november 2001, kl 15.35
Tabu: et seks kellega teisega...aga suudlus? Aga sügav kuid väga platooniline tunne, aga ei puutu ega seksi? Ja töölt lähen kogu aeg koju ja kodus olen tubli mees aga tööl ei saa sellelt piigalt silmi...kas ma juba petan?
 
Tabu 16. november 2001, kl 15.36
Annale -

Ma ei saa öelda, et mul pole kogemusi. Olen 27. Esimene poiss oli mul siis, kui olin 15. Ja ma pole selle 12 aasta jooksul mitte kunagi sattunud abielumehe armukese rolli. Just selle blokaatori pärast.

Kas sattun kunagi petetud abielunaise rolli - seda ma ei tea.

Algatasin selle vestluse siin, et teada saada, kas olen tõesti ainus, kellel on blokaator. Ja tundub, et vist tõesti...
 
Fööniks 16. november 2001, kl 15.37
Petmine ja seks... hmmm

Petmine on ikka midagi vägapalju laiemat kui suguakt kellegagi kes pole abikaasa....
 
Anna 16. november 2001, kl 15.39
Tabu

OK!

See millest sina räägid on siis kõrvalhüpe või üheöösuhe vms.

Ma ei usu, et normaalne mees mingeid tühjapilgulisi magatamas käib.

Ja ka see nn. armuke kasvatab lapsi, teeb süüa, koristab ja on igatepidi hea kaasa.

Sinuarvates ilmvõimatu, oli ka minu arvates pikki aastaid, aga elu teinud omad korrektuurid.

On kogemused, nii et tean millest räägin.
 
tšikk 16. november 2001, kl 15.41
mix üldse diskuteerida inimestega kes ei jaga mõisteid petmine ja armuke - minge kommige mujal kui teemale pihta ei saa ja kui endal analoogsed kogemused puuduvad siis on teie targutamine pehmelt öeldes mõttetu!!! elage jaanalindudena edasi.
 
Tabu 16. november 2001, kl 15.43
Feliks -

ma ei ole jurist, ei tea nüansse. Aga arvan, et petmine algab - jah - mõtetest tegelikult. Nii imelik kui see ka ei tundu - mina näiteks ei taha seksuaalselt kedagi teist kui oma BF-i... Ja kui hakkan kedagi teist tahtma, nii väga, siis lihtsalt on mul uus BF...

Aga olen vist targemaks saanud selle vestlusega. Kui oletada, et siin esitatud vaated on Eesti mainstream, saab teha 2 järeldust:

(1) minu vaadetega pole mõtet abielluda, vähemalt mitte võttes meheks Delfi-kommentaatorit.

(2) või kui abielluda, siis eelistatavalt islamiriigis, kus naistel näod kaetud, meestel max 4 naist. Aga võid olla kindel, et ta ei himusta salaja kedagi teist.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!