Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
armukesed
 
Fööniks 28. november 2001, kl 17.41
Imestab veel vaikselt omaette: kas mu mõttelaad on seetõttu siis tõesti mehelik, et ma mõistan nii nn. esimese kui ka nn. teise naise tundeid ja ka meeste omi...
 
TESS 28. november 2001, kl 17.44
pipa
II sort, I sort, III sort
Mu vanaema jagas jahu niimoodi.Et kus see kirjas, et inimesi samaselt???
Mis sordi naine ise kah oled?
Saa aru, suhteid ei reglementeerita selle järgi olen/ei ole abielus, elan/ei ela koos...sort see/sort teine
Mis siis kui olen see sinu esimese sordi abielunaine, aga olen armunud mujale...Kas siis kui mu mees mingil ajal armub kellessegi, kes on rohkem väärt, kui mina...kas see keegi on siis II sort? Miks?Miks mina siis parem olen, et mul on paber või...?
 
: 28. november 2001, kl 17.47
Murda saab mitte truudust vaid truudusetõotust, "truudusemurdmine" on metafoorne väljend. Kui pole midagi lubatud, pole midagi ka murda. Ametlik abielu kui selline oma idee järgi peaks olema (seksuaalse) truuduse tõotus, vastasel juhul on ta rohkem fiktiivne värk kuigi fiktiivabielu iseenesest keelata ju ei saa. Vähemalt meie riigis ei piirata küll kellegi keppimisvabadust. Vabaabielus on see leping kahe inimese omavaheline asi. Üldiselt - eks igaüks ise teab, mida ta kellegile lubanud on ja kas talle lubaduste täitmine ka tähtis on. Kui nii võtta, siis vaba&vallaline armuke, kes pole seotud tõotustega, ei rikugi ju mingit kirjutamata ega kirjutatud moraalireeglit. Rikkuja on ikka see, kes murrab oma tõotusi, s.o. armukest pidav (vaba)abieluinimene.
 
Pipa 28. november 2001, kl 17.51
Hahahaa, küll nüüd läxid leili.
Mõtteviisist ei tea ma midagi, ent kuskil seletasid et sind ei taha/saa keegi mehex võtta vms. ja üxki naine ei saa sellise avaldusega hakkama isegi sellise "vahva" vahelevõtmisega et olen ju naine...
aga labane on armukestepidamine, kuigi olen ise neid pidanud ja ise selline ka olnud ja mitte kord...
ja ise olen nad ka maha jätnud sest asi on läinud kontrolli alt välja.
armukeste võlu-valu ongi naudingus.
NAUTIGE aga ärge jahuge kes etem naine või armuke
armukesex olemise kaif ongi see et ei pea sokke pesema, torumeest tellima ega kaabeltelevisiooniga maid jagama...
 
TESS 28. november 2001, kl 17.56
pipa
Kuule sa oled pealiskaudne või lihtsalt purjus.
 
Fööniks 28. november 2001, kl 17.57
Jah, see meheksvõtmise jutt oli jah :)

Ja kas mind saab siis meheks võtta või???? Mitte ei saa aru kohe. Kuidas naist saab meheks võtta? Kas sa loogikast oled kuulnud? :)

Aga kui konkreetse avalduse juurde tulla, siis see oli niimoodi, et keski naisterahvas väitis, et ta ei taha delfikommentaatorit endale meheks võtta :)

No selle peale ma vastasingi, pikk rida smileysid ka veel jutul järel :)
 
Pipa 28. november 2001, kl 17.58
Olen lihtsalt elu näinud.
Siinsed kribijad on ilmselt just nunnakoolist välja lastud.
 
Fööniks 28. november 2001, kl 17.59
Pipale veel: Minu arust on vastupidi, et üks, kes jahub, et kes on parem, kas naine või armuke, oled sina! Mina (ja Tess ka näiteks) räägime kogu aeg et inimene on inimene ega muutu inetuks halvaks ega labaseks selle nn armukese staatuse omandamisega. Kui... just inimene juba enne inetu, labane ega halb ole :)
 
Fööniks 28. november 2001, kl 18.00
Ot kuda need mehed sinna nunnakooli saavad? :) (Noh, mina kui mees - väidetavalt - ja kribija küsin :)))
 
Fööniks 28. november 2001, kl 18.02
Krt ajasid hinge täis jah mul :)

Ma mõtlesin veel seda kah, et minu (kunagine) nn. armuke jagaks raudselt maid minu kaabeltelevisiooniga, kui ma teda vaid paluks!
 
Pipa 28. november 2001, kl 18.08
Just nimelt, aga oma kaabeltv. jätax naise ajada...
sinu kohta see nunnajutt ei käinudki
 
Pipa 28. november 2001, kl 18.12
ja tegelikult kogu mu jutt oli mõeldud Mariale, et ta ei elax illusioonide maailmas
nautigu oma armukesestaatust ja kui see nigel näib siis leidku endale see üx ja tõeline...
 
Fööniks 28. november 2001, kl 18.13
Aga miks mitte, kui ta neid asju NIIIIIIIIII mehelikult hästi suudab teha... mina vaataks andunud ilmel kõrvalt :)
 
Pipa 28. november 2001, kl 18.18
Kindlasti oled sa rohkem väärt kui handyman/woman jagatud mitmex osax..
aga võib-olla ka mitte...
 
Fööniks 28. november 2001, kl 18.20
Sorri vat nüüd ei saanud aru sinu allegooriast :)

Kas sa tõlgiks äkki?
 
Pipa 28. november 2001, kl 18.24
Saad ju ise ka hakkama, suur tüdruk/poiss juba.
Essu sest kaabeltv.st hing ihkab ju midagi suurt ja ilusat mitte kildudex jagatud rõõmu...
 
Fööniks 28. november 2001, kl 18.26
Ega kaabeltv seda suurt ja ilusat nüüd kaasa kah ei vii.. või viib?
 
Pipa 28. november 2001, kl 18.34
Mina olen selle polügaamia endale selgex mõelnud-proovinud ja mulle see ei sobi.
On ka päris suur tutvusringkond kelle pealt asjadekäiku kaeda - siiralt õnnelikud ja rahul pole neist keegi(mõtlen südamlikke, intelligentseid, toredaid inimesi, mitte mingeid saagimeid)nutavad patja mõlemad pooled - nii lollitatud armukesed kui ka lollitatud seaduslikud naised.
Sestap ise seda enam ei harrasta.
 
Fööniks 28. november 2001, kl 18.45
Jumala eest - nõus! Ega ma olegi väitnud et see on miski asi mis aitab õndsaks saada. Või õnnelikuks. Aga lihtsalt vahel lähevad elus asjad nii, et kukudki mitut armastama. Et vat ei ole mingi meelelahutus ja vat hoolid temast ja tema hoolib sinust ja kui tal on halb, siis hakkab sul süda tema valu pärast valutama... ja kui sul on halb, siis on tal kah kurb... ja kui vaja, siis aidatakse üksteist vastastikku ka muul moel (siis kaabeltv näide).

Aga meeste peale ära ole kuri (sinu patjanutmise näitest seda nagu natuke kumab) - et naised lollitatud ja nutavad patja... Nutavad mehedki.... enamasti seespidiselt, aga nutavad samuti...
 
Pipa 28. november 2001, kl 18.52
Ohei, MINA patja ei nuta(vähemalt mitte praegu,ptüi) mul on sama mõtteviisiga ja sordiga mees juba välja õngitsetud.
Ja süda on puhas - 3 abielu jäid minu poolest rikkumata, las nood rumalad mehed nutavad, ehk jagavad tulevikus armukese mõistet paremini.
 
james 28. november 2001, kl 20.17
Õhtust, tüdrikud! Nüüd lausa arvamustevahetuseks, et mitte halvemini öelda, läinud. Aga Tessile - elu nii, et seitse last nelja emaga ja põlevast majast päästaks nad vist kõik (ja lisaks
noorima kallima:)))))
 
Fööniks 28. november 2001, kl 20.26
Õhtust, James :)

Oh, me niisama siin... olid lahkarvamused kaabeltelevisiooniga jändamise vallas... Pipa arvas et see on midagi igavat, mina jälle hoopis, et kui seda teeb inime, kes muidu ka armas on ja kes seda väga hästi oskab, siis võib andunult kõrvalt vaadata ja vaatama jäädagi :) Aga mis sellel kõigel armukestega ühist on... no oli vist see, et kas armuke kah kaabeltv-ga jamab, või on see abielumeeste privileeg :)
 
Pipa 28. november 2001, kl 20.36
Jajah, James, ära muretse.
Ainus kes paha maigu suhu jättis oli tess - ilmselt nõnna noor veel...
 
james 28. november 2001, kl 20.42
No nii, ärgitasingi jälle üles:))
Asi nii, et armukese kaabel-TV-ga ei jända põhimõtteliselt.
Kellele armuke, kellele kallis, kellele mees, kellele abikaasa.
Kõigile lihtsalt ei saa ja ka ei jaksa võrdselt hea olla. Ka headust saab portsude kaupa jagada. Hiljuti ütles mu see armuke,
vaadanud temaatilist naistesaadet,et temal on au ja rõõm olla hea mehe mitmes naine. No tal pole esimest meest kah:(((
 
Fööniks 28. november 2001, kl 20.45
Novot :) Sina ei jända põhimõtteliselt, aga mõni kindlasti jändaks :)
Aga kes on sinu terminoloogias "kallis"? Kas armuke ei ole kallis? :)
 
james 28. november 2001, kl 20.48
1)abikaas
2)kallis
3)armuke

:)))))
 
Fööniks 28. november 2001, kl 20.52
Abikaasast saan aru. See on see, kellega koos on kaarikuga kirikusse sõidetud ja sõrmus sõrme pandud. Kuni surm lahutab.

Armuke.... kes see on - kas see, kes eksisteerib abikaasa kõrval meelelahutuslikel eesmärkidel? Saan õigesti aru või?

Aga seal vahepeal on veel üks müstiline "kallis"...... Jube huvitav - kas see on midagi sellist, et ta on kallim kui armuke ja ei saa olla abikaas, kuna abikaas on juba olemas..... Äratasid minus tõsist huvi sellise terminoloogiaga! :)
 
james 28. november 2001, kl 20.56
you`re right, Fred, sry, Fööniks! Sina tabad ära minu üdi-terminoloogia. Mul lausa hea meel . Sa üks tark tüdrik! Kas kaarikus juba sõidetud:)))
 
Fööniks 28. november 2001, kl 21.00
:)) Vaat siis... ei julgend lootagi et õigesti mõistsin... aga ilmselt on sel omad põhjused (õigestimõistmisel noh)

Kaarikus sõidetud jah :)

Ja usun, et tean ka seda, mis tähendab olla lihtsalt "kallis" :))

Mõtlesingi kogu aeg, et sõna armuke on tegelikult midagi hoooopis muud :)
 
Pipa 28. november 2001, kl 21.05
Panid tähele et armuke oli nr.3 , isegi mitte nr.2...
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!