Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
"isa"
 
Valeria 28. veebruar 2002, kl 12.28
to: Üksikema Aeg: 02-27-02 20:42

-"Rohkem pärast seda päeva ei tea ma temast midagi, tean vaid seda, et ta on abielus. "-

Püha lihtsameelsust küll-kas te teineteist enne paremini tundma õppida ei võinud?Siis poleks mehe abielu ilmselt üllatuseks tulnud.Kas sa sellest oled midagi kuulnud,et enne elatakse mõnda aega lihtsalt koos ja vaadatakse,kas mees "isamaterjaliks" üldse sobib ja alles siis luuakse perekond?
Tänapäeval saab ju lapse sündi igati planeerida,selline asi ei tohiks enam "tööõnnetus" olla.
Üldiselt-kui ise olid nii naiivne,siis pole sul ka teistelt abi loota.
 
xxx 28. veebruar 2002, kl 12.56
to kim:
mis harjutamisest selle mehega sai juttu olla. Tal oli esimesest abielust selleks ajaks juba 16 aastane laps ja teisest abielust 2 last. kogemusi kui palju. aga nagu lõpuks väja tuli oli ta lihtsalt üks kiimas isane. muud midagi.
 
kim 28. veebruar 2002, kl 13.05
xxxle: Kas enne viljastamist planeerisite lapse saamist koos? Kas mehe kirev abielude ja laste galerii sind ettevaatlikuks ei teinud?
 
VIRVE 28. veebruar 2002, kl 13.08
Olen kahe vallaslapse ema. Tänaseks päevaks on mõlemast pojast kasvanud MEHED.Kirjutan nimelt suure tähega, sest hoolimata sellest, et meil on koos üle elatud väga raskeid aegu, võin nüüd kogeda, et mu elul on olnud mõtet.Tahangi öelda noortele emadele:
pole oluline, mis asjaoludel te oma last üksi kasvatama jääte. Oluline on, et te kasvatate last südamega ja ennastohverdavalt.Poistele on muidugi isa väga tähtis, aga...andke andeks! kui neid õigeid pereisasid ei jätku, siis tuleb laps lihtsalt üles kasvatada.Kas alimente nõuda või ei, oleneb sellest isast.Kui on teada ,et ta niikuinii oma sissetulekuid salgab ja maksma ei hakka, siis pole mõtet oma närve kohtuskäimisega rikkuda. Ideaalne oleks muidugi, kui isaga oleks võimalik kokku leppida mingis summas, mis ta lapse toituseks iga kuu annab. Muide, see polegi võimatu, mul on selline kogemus. Mu lapse isa maksis iga kuu kuni lapse 18-aastaseks saamiseni, samal ajal ei näinud ta oma poega kordagi.
Noored naised, armastage oma lapsi ja kasvatage neid kõigi võimalike vahenditega.Kui te teete seda õigesti, võite kunagi olla väga uhked, kui teie täiskasvanud lapsed teid selle eest hindavad.Tänu ärge eneseohverduse eest oodake, aga kui lastest saavad korralikud inimesed, siis see ongi vaeva väärt.
 
Ka üksikema 28. veebruar 2002, kl 16.58
Armas Naine!
Su lugu ei erine kuigi palju minu omast. Minu poeg on lihtsalt aasta vanem ja teenin niipalju, et elame suht normaalselt. Mis hinnaga... Lapse jaoks on aega vähem ja elu närvilisem jms
Ma arvangi, et enamasti on inimene nii uhke kui "ise" ja olud võimaldavad. Usun, et oleksin ammu murdunud kui peaks iga banaani juures mõtleba, kas saan seda lapsele lubada.
Ahjaa.....minu lapse isa visioon oli a la "Moskva pisaraid ei usu". Ja tema panus ongi seni olnud pakk mähkmeid ja mängulehm (oma lapse katsikul käies).
2 viimast aastat pole me suhelnud.
Aga mida sellise visiooni puhul ongi inimeselt oodata kui ta selge sõnaga endale luuseri rolli vabatahtlikult võtab...
 
juta 01. märts 2002, kl 10.58
to kim: osad mehed suhtuvad lastesse nagu mänguasjadesse või siis on neil lapsed selleks et eputada - näe millega mina hakkama sain. Nende elu juurde ei kuulu kindlasti laste kasvatamine ja laste eest hoolitsemine. Minu löapse isa oli see kes kindlalt väitis, et ta tahad last. Kui laps sündinud oli siis ei olnud tal iialgi aega/tahtmist lapse jaoks. Kui me lahku läksime siis lubati mulle igasugust toetust ja jumal teab kõike mida veel. Tegelikkus on selline et mulle teatati, et ma saan ilma lisarahat kah täiesti edukalt hakkama ja tema siis nagu ei pea oma lapse kasvatamiseks raha andma. Tõsi ta on, et mu sissetulek on piisav, et normaalselt hakkama saada aga kas ma ikka pean üksinda kogu vastutuse enda peale võtma.
 
Kim 01. märts 2002, kl 13.05
Sellepärast tulebki enne uurida, kui palju isa temaga tegeles. Ja leida mõned lapsed, kelle peal tema isa potensiaali hinnata.
 
Iks 01. märts 2002, kl 13.25
Kuule Kim. Sa oled täiesti võhik antud küsimust arutama. Sinul endal küll lapsi vist veel ei ole, kui nii arulagedat ja võhiklikku juttu ajad. Ära parem võta sõna selles küsimuses siin.
 
juta 01. märts 2002, kl 14.59
kim: see nüüd küll ei loe palju isa temaga tegeles. Ma tean kahte meest kelle vanemad enam vähem ühel ajal lahku läksid ja peale seda isa enam eriti lapsega ei tegelenud. Nende suhtumine lastesse on kardinaalselt erinev. Lapse bioloogiline isa ei leidnud temaga mängimiseks/tegelemiseks kunagi aega ja nn isa KT mängi "võõra" lapsega hoiab teda kasvatab ja õpetab.
 
Kim 01. märts 2002, kl 16.03
Iksle: On see vale, et soovitan isaga enne viljastamist nõu pidada ja konkreetsed plaanid maha panna? Paljud kurdavad - mees rääkis ilusast tulevikust, jäin rasedaks, mees oli abordi vastu, aga hiljem lasi jalga... Illusioone räägivad kõik, kuid lapse saamise otsus peab olema mõlemal. Võiks oma elu suhtes hoolsam olla!

jutale: Üldjuhul võtavad mehed positiivset õppust oma isadelt ja püüavad lastega tegeleda ja nende eest vastutada. Selleks tuleb neile anda aega. Hoolimatu isa puhul võib otsida aktiivseid laste isasid, kes näitaksid mehele, et parem on teisiti teha.
 
Elmar 02. märts 2002, kl 12.17
Kim,
mitme planeeritud lapse vanem oled ?
 
Kristi 08. märts 2002, kl 05.58
Huvitav-millised NAISED selliseid mehi kasvatavad????Mul omas elus olnud ka selline "mees"-luuserist noorpõlvearmastus,kelle suurim tegu ongi ilmselt olnud mulle titt taha teha...
Rublast sai kroon-ei ole ma näinud ei rublat ei krooni-mitte ühtegi.Ühe otsuse tegin küll õieti-et rahasaamise riigi hoolde usaldasin-ennemini 350.-vallasematoetust,kui närvesöövaid kohtuprotsesse.Kõige rohkem haiget teeb ja närve sööb-kui vaatan oma kunagist Suurt Kirge ja mõistatan m i d a ma küll temas nägin????
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!