Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
Armastuse väärtus
 
Anna 07. märts 2002, kl 14.11
Jah Feliks. Kui ükskõiksus on ainult armastuse vastand. Mis on siis vihkamise vastand? põlguse vastand?jne? Kõikide nende tunnete vastand on ju siis ükskõiksus, või ei ole?
 
Feliks 07. märts 2002, kl 14.18
Anna: just...ma räägin mistahes tundest...matemaatikat tead? Noh see vektorite värk..et tunne on kui vektor..algab 0-ist ja suundub kellegi-millegi poole...kõigi nende "vastand" on 0 ehk ükskõiksus mu meelest.
 
Tess 07. märts 2002, kl 14.20
Gita

Intuitsioonil on mõistusega niipalju seost, kuivõrd ta võib olla kaasa tulnud sinu eelmistest eludest...
Kui sa mõistust seostad õpitud kogemuste ja tarkusega või sain ma valesti aru...aga kummaline...tunnen üht professorit, kel puudub igasugune intuitsioon.
 
Gita 07. märts 2002, kl 14.29
Tess: niiet Sina arvad, et intuitsioon on ikka selline natuke müstiline asi jah?! ma olen selles kahtlema hakand. see on tundlikkuse (tundlikkus ei võrdu siin tunnetega) küsimus pigem. loomadel ka ju täitsa olemas. intuitsioon ma mõtlen. nad küll ei mõtle (meie mõistes), aga meeled on ju neil erksad! meeleerksus on ka inimeste puhul intuitsiooni aluseks, nii ma mõtlen!
 
Fööniks 07. märts 2002, kl 14.44
Feliks: et... ma olin matemaatikas mitte eriti tugev kooli ajal, aga kuidagi mulle ikka tundub, et VEKTORI vastand ei saa olla nullpunkt, vaid negatiivne (teistpidine) vektor...
 
Tess 07. märts 2002, kl 14.48
Gita
Arvan jah:)
On veel see teema, et osadel inimestel tundlikkus(sinu mõiste) eriti hea, teistel üldse olematu...see sõltub...millest kas elatud elude kogumi suurusest:))
Loomad. Sa ju ei tea, ei tunne nagu nemad. me ei tea, mida nad tegelikult mõistavad, kuulevad jne. Tegelikult ei tea ju?
 
vovik 07. märts 2002, kl 14.50
Armastuse olemasolu vastand on armastuse puudumine, armastamise vastand on mittearmastamine, ehk mistahes väärtus hulgast (vihkamine, põlastamine, ükskõikne-olemine, mitte-eriti-hoolimine,...), kui juba matemaatikaks läks :).
 
Feliks 07. märts 2002, kl 14.56
Fööniks: vektor algas 0-ist...arvteljel on + ja - pool keskel 0:)))
Vovik: mis on armastuse (või nende teiste tunnete) puudumine-....kui ei ole , siison ju 0:)

Matemaatika on mu meelest üks teaduste teadus...nagu mu matemaatika õpetaja tavatses ütleda..kõike siin ilmas annab matemaatliselt väljendada:))
 
eneL 07. märts 2002, kl 14.59
(itsitab natuke)
No matemaatiliselt rääkides on Fööniksil isegi õigus.
Aga arvan endiselt, et armastuse vastand on ükskõiksus ja vihkamise vastand on ka ükskõiksus ning ei taha igat asja graafiliselt kujutada
 
Gita 07. märts 2002, kl 15.13
Tess: mina seda eelmiste elude teemat sisse ei toonud:-) ei julge tuua ka. ei ole ekspert. ja kindlasti ei tea ma ka vastust, miks mõni on tundlikum kui mõni teine!
loomade hingeelu ma tõesti sügavuti ei tunne:-) selles pole ka point. ma räägin nende intuitsioonist, mis on olemas ja mille eelduseks on nende erksad meeled! (nad kasutavad neid palju suurema hoolega kui inimesed - selle nägemiseks ei pea ise loom olema:)
 
Märtsijänes 07. märts 2002, kl 15.15
Nii jaburat juttu pole kuulnud mullu märtsist saati!
 
Fööniks 07. märts 2002, kl 15.20
Läheb jaburaks jah :))))) Tahaks midagi lõbusamat :)
 
Gita 07. märts 2002, kl 15.23
Fööniks & märtsijänes: ja samal moel läheb jaburaks misiganes jutt, mida pikalt aetakse:-) sõnad on ületähtsustatud. oleme parem vait:-))
 
vovik 07. märts 2002, kl 15.57
Feliks: null jah. Ega see teisi tundeid sellepärast olematuks tee. Ka ükskõiksuse tundmine on tundmine :)
 
eneL 07. märts 2002, kl 16.13
to vovik:
Ükskõiksus ei ole tunne. Ükskõiksus on mul nende vastu, keda pole eales kohanud ega tea nende olemasolust midagi. Või siis, kui keegi midagi räägib, fikseerin kõne ja unustan mõne aja pärast täiesti. Tavaliselt ma isegi ei teadvusta endale, et ma olen ükskõikne. Ma lihtsalt olen.
 
Feliks 07. märts 2002, kl 16.17
ükskõiksus=tundetus=0 tunnet
 
. 07. märts 2002, kl 16.29
 
Kaisa 07. märts 2002, kl 22.33
(.)punktikene-mis sa niipalju ja pikalt seletad?!

.
 
Kristi 08. märts 2002, kl 03.07
Armastust ei saa vägisi tekitada eda vägisi tõrjuda-ta kas on või ei ole.Vahet tuleks teha võib olla sellel-kas armastad konkreetset inimest või armastad tunnet enda sees...või Sulle meeldib lihtsalt armastada.Et mitte haiget saada-tuleks armastada "üldisemalt"ja seda tunnet tuleks kasvatada enese sees,niikaua,et ta täidab Sind üleni.Teises inimeses on lihtne ju pettuda,et mitte lõplikult kõrvetada saada,tuleks kasutada ka nn. armastuse ülekandmise meetodit ühelt inimeselt teisele ja mõista,et me oleme kõik ühesugused lihtsurelikud oma ebatäiuslikkuses-nii oled valutult võimeline armastama ükskõik keda...Teoorias kerge,praktikas paras pähkel...
P.S.seks ilma armastuseta on prostitutsioon...
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!