Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
Siiras küsimus
 
Anna 08. märts 2002, kl 12.10
inimestele kes põlastavad neid kes arvavad teisiti.

Küsimus: kui mina olen truu, siis põlastan ja ei saa aru inimestest kel elus läinud teisiti. Meeldib ainult seks ühe kindla armastatud partneriga, vihkan neid kes eelistavad teistsugust seksi.

Kas samamoodi põlastate te kõiki kes on teist erinevad või kelle mõttemaailm on teie omast erinev. No mis seksi puutub siis kindlasti homoseksuaalid saadate ravile jne.

Aga elus üleüldse, kas põlastate mustanahalisi, asiaate? Kuidas on lood usuga?

Kas õige on elus ainult see kes või mis teie olete, kuidas teie käitute, mida teie mõtlete?
 
Feliks 08. märts 2002, kl 12.14
Anna: :))) egas sa ometigi looda, et nad vastavad jah..ma olen kõigeshovinist..ja ei salli kedagi? :))

Psühholoogid on arvanud diktaatorite käitumismalle ja ajendeid...üks versioon, mis nad olevat nõn atalitanud (mõtlen eelkõige äärmusluste likvideerimist) on just see, et inimloomuse hulka kuulub äärmuste pelgus....mida rohkem kalduvad inimese arvamised äärmusesse, seda suurem onoht, et nad mõtlevad...seda suurem on oht, et nad ei allu...aga mõtlemata on hea ju:))
 
ylenna 08. märts 2002, kl 12.18
Kas see on turu-uuring?
 
itsitis 08. märts 2002, kl 12.22
 
fille 08. märts 2002, kl 12.23
õudsalt igav oleks, kui kõik oleksid roosad amööbid, isikliku arvamuseta kaasakoogutajad, a mul savi stiilis 'tolerandid', mulle meeldivad selgrooga inimesed, kes ei pelga oma arvamust välja öelda.
 
itsitis 08. märts 2002, kl 12.25
 
doktor.martin@mail.ee 08. märts 2002, kl 12.26
no mina küll kedagi ei põlasta. arvan, et igal inimesel on õigus erineda teistest. aga selliseid, kes arvavad, et alati nende tee on õige... neid on kohutavalt palju. aga minu jaoks suhteliselt igavad. inimene võiks olla kõrge fantaasiaga.
 
sipsu 08. märts 2002, kl 12.27
Anna, rahune maha... ära võta endale eesmärgiks kõigile meeldida, Sa pole münt...kui oled jõudnud arusaamisele, et Su mõttemaailm on teistest nii erinev...õnnitlen Sind...kus on standardid....need on inimeste peas....ja nagu Feliks ütles..."aga mõtlemata on ju hea"...ju sa siis mõtled, armastad ja naudid...Kes saab Sulle seda keelata??? ;))

Tule ma suudlen sind, naistepäeva puhul...na zlo vsem;))
 
Kärt 08. märts 2002, kl 12.35
Tegelikult on nii et tore on ju inimeste arvamusi kuulata ja neid kommenteerida. Keegi ei sunni sul nendega nõustuda ja arvamus sinule on ju ka täiesti lubatud. Enda seisukohalt ütlen seda et lihtsalt oma arvamustest ma ei tagane ja olen suhteliselt kindel asjades mille olen endale selgeks mõelnud. Aga ma ei sunni teisi sellega nõustuma.
 
Anna 08. märts 2002, kl 12.53
Pealkirigi on ju, et siiras küsimus e. siis siiras huvi.

loomulikult on erinevad arvamused teretulnud.
kui kil ütleb olen truu, armastan oma kaasat väga, tema armastab mind ka väga, meile meeldib monogaamne seks, oleme õnnelikud ja ei kavatsegi üksteist petta jne. siis on see imeilus ju. Tõesti on.

Aga ma ei saa aru miks on vaja inimestele halvasti öelda a'la perverdid ja ravile jne.

Võib muidugi, ega ma ju keela;) lihtsalt tundsin huvi millest selline põlgus teisitimõtlejate vastu tekkib ja kas asi ainult mõtetes või muus!
 
vip 08. märts 2002, kl 13.06
anna, aga sa ise a'la tõstad selliseid tobedaid teemasi päevast-päeva ülesse. ja ega sa ikka ise ka pole see kõigesööja. ja miks ei või öelda kellegile perverdid? milleks peab alati läbilillede ütlema, et sa oled ntx. tropp või midaiganes. on ju nn. sõnavadus. mind on siin ka tublisti @!#$ saadetud,irw, ja ma peaks siis kohe teema võtma, et ärge irisege minu kallal? äh, kui julged kommida, siis ära erutu liialt vastukomme saades.
 
Mai 08. märts 2002, kl 13.06
Anna, mida sa lootsid, et inimesed sulle vastavad? eelolevad vastused on just sellised, tavainimeste omad. huvitav, et keegi ei julge isegi siin erineda. kõigil üks vastus, jah, meie sellime kõike ja kõiki.
kõikide inimeste elukogemused on ju erinevad. igalühel on õigus põlastada ja vihata kedagi, just sel määral kui ta vajalikuks peab. kui ma kritiseerin kedagi, see ongi ju see, et mul on oma arvamus. võib ju ka naerul näo ja ilusate sõnadega kedagi nn. kapsamaale saata.
to Feliks
äärmusi on väga erinevaid.
 
skiso 08. märts 2002, kl 13.15
Asi ongi ju selles, et kas lihtsalt omada mingit arvamust, või siis ka teisiti mõtlejaid halvustada. Kui ma teisi nende suhtumiste pärast ei pea endast halvemaks, ei tähenda see seda, et mul endal seisukoht puuduks :) Tolerantne inimene minu jaoks vähemalt ei tähenda roosat amööbi :)))
Vip - kui tihti Sa tavaelus näost näkku ütled inimestele, et "Sa oled ikka üks perver vmt". Miks ei võiks virtuaalselt kah pisutki viisakas olla, mis siis, et sind ei nähta, ega teata :)
 
vip 08. märts 2002, kl 13.16
just just mai:) miks alati arvatakse et kui kedagi nn. kapsamaale saadetakse, siis peab see lõpp vihane värk olema.
 
Ben London 08. märts 2002, kl 13.16
Mina küll põlastan inimesi, kes arvavad ja käituvad teisiti. Seda seepärast, et nad on nii lollid ja teevad asju valesti.

Üks soovitus. Naised, jätke oma mehed maha või visake nad kodust välja, sest nad mõtlevad ja teevad asju teisiti. Ja meestele muidugi sama soovitus.

Ilusat naistepäeva
 
Ülle 08. märts 2002, kl 13.17
Olen kuulunud ka nende põlastajate leeri hulk aastaid (mitte küll siin netis, vaid elus üldse). Olin siis eluga rahul,hea,tark, abielus, truu... See olukord muutus äkki (ja aitähh elule selle õppetunni eest!) ning nüüd mõtlen, mis õigusega mõistsin kohut teiste üle!? Oma arvamus on üks asi, aga see põlastamine ja halvasti ütlemine midagi muud. Uskuge, sellised inimesed on kitsarinnaliselt oma mätta otsas, uhked enda saavutuste ja hea elu üle ning ei tahagi teisi mõista. Veel vähem aidata. Hukka mõista on ju palju kergem. Kohati lausa mõnus! Ja ka mina olin selline! Andke, inimesed, mulle andeks, kui saate!
 
Kärt 08. märts 2002, kl 13.18
Õelus tuleb ju kadedusest ja mõtlematusest. Sallivust oleks tõesti vaja rohkem,mitte kiirustada hukkamõistuga. Minu meelest selline tobe hukkamõistmine tekib ka inimestel kes on elus põletada kõvasti saanud või on nende silmaring mingitel põhjustel kitsakene. Arvamus selline et kus te kulla naised nii kergelt sellist suurt hukkamõistu avaldate kas teie tutvusring kuidagi väikseks ja üksluiseks ei jää??
 
Anna 08. märts 2002, kl 13.18
Sain aru!

vip: ei solvunud isiklikult mitte millegi peale.

lugesin ühte teemat ja tekkis küsimus.

vihake ja põlastage aga edasi ja elulõpuni kui nii hea on. minugi poolest.

nii et kui keegi arvab teisiti, siis kohe nägu täis sõimata?!

Huvitav kas ka tavaelus nii käitutakse.
 
Kärt 08. märts 2002, kl 13.20
Veel üks asi Kellegil pole õigust teist hukka mõista vaid ainus õigus on teist püüda mõista.
 
tsinna 08. märts 2002, kl 13.25
Aga mina käisin just mere ääres jalutamas (on selline töö, et saan ise aega planeerida) ja niii mõnus ilm, täitsa kevad juba! Minge ka nädalavahetusel kuhugi loodusesse, metsa lõket tegema või mere äärde. Ja Tartu inimesed, Peipsil pidid Nina küla all ikka täitsa arktilised jäämäed olema, sõitke vaatama.
 
Fööniks 08. märts 2002, kl 13.28
Rohkem tolerantsi jah... Päike kah paistab :)
 
vip 08. märts 2002, kl 13.32
anna, paistab et sul on tõeline maania selle põlastamise ja vihkamise suhtes. "nii et kui keegi arvab teisiti, siis kohe nägu täis sõimata?!" aga ütle kes oled sina, et ütled et nii ei või teised teha? miks sa tahad koguaeg teisi suunata, et kuidas oleks õige ja kuidas parem. mis vahet seal on kuidas keegi ütleb, elu läheb nagunii edasi.
 
vovik 08. märts 2002, kl 13.37
Inimesed võivad minu poolest kiiksuga olla, aga ärgu üritagu mulle aktiivselt Vahitorni, Kesknädalat või II sammast pähe määrida. Näiteks jutu nagu 'Sa ei söögi tigusid? Ei usu, küll sa salaja ikka sööd! Ma pole veel näinud et ükski mees teo söömisest keelduks, kui tigu tema taldrikule ronib. Ok, praegu ei söö, aga küll sa tulevikus hakkad, never say never.' rääkijasse ei saa ma kuidagi kuigi leplikult suhtuda. Mul ei ole midagi inimeste vastu, kes 'tigusid söövad', ausalt ei ole. Aga kui mõni tuleb mullegi neid 'suhu toppima', siis on kuri karjas küll.

Head naistepäeva kah, naised.
 
jaan 08. märts 2002, kl 13.42
Ei ole tolerantne, ei taha. Ei vaimustu neegritest, homodest jne... ytlen ka kui tahan, ei salli seda roosamannat et m6istkem jne kui keegi sinu naisega lesta laseb siis lyyx selle raisa laiax kyll.
Ei m6ista, teisi igatahes ei s6ima.
 
Fööniks 08. märts 2002, kl 13.48
Tolerants just ongi see, et TEISI hukka ei mõisteta ja ENDASSE kah nats kriitiliselt suhtutakse. Aga muidu..... hea naistepäev jah.

Vovik: Vahitorni... ha-haaa (Fööniks kah ei ole väga tolerantne, ta on nimelt igasuguste mittetolerantidest kaelamäärijate suhtes väga mittetolerantne :)
A la: Miks sina ei joo? Mis auto, mis see üks klaas teeb JNE JNE. Miks sa ei taha? Mis sul on viga midagi vä? (variatsioonid võimalikud).
 
roosa amööb vist 08. märts 2002, kl 13.48
kui olin 15, oli mul mitmete asjade kohta õige arvamus olemas. selline ilus pisike jäik õige arvamus. elugi oli selline lihtne, must-valge.
kunagi hiljem sai mu lemmikajaviiteks inimeste tegude tegelike põhjuste üle juurdlemine, sealt edasi on raske üldse midagi väga kindlalt arvata. enamasti on ju asjade tegelikud põhjused suht varjatud ja asjad ei ole hoopiski mitte nii nagu nad paistavad olevat. kuidas siis hinnata mingit käitumist või arvamust, kui ma näen vaid millegi tagajärgi, mitte põhjuseid. võibolla on konkreetsed halvad tagajärjed siiski parimad, mis tegelike, hoopis halbade põhjuste puhul üldse tekkida said.
millelegi hinnangut andes tahaks nagu olla võimalikult objektiivne ja õiglane.
milline väärtus on "arvamusliidri" subjektiivsel arvamusel?
olgu, lähen arenen edasi.
 
Anna 08. märts 2002, kl 13.59
No kuule vip.

keda ma suunan ja mis moodi. kellele ma olen öelnud, et peab nii või naa tegema.

Küsimused olid kas ja miks. Onju.

Ehk olengi maniakk. Aga ei hakka nüüdsest kedagi sõimama ei kirjalikult ega suuliselt.

Elu läheb edasi ja tõesti kui on tahtmine inimesi solvata ja sellest elu ilusam tundub, siis tore ju.

Sain ju ka vastuse. Kui ei sõima olen roosamanna ja maniakk. Seda küsisingi ju et miks on vaja oma arvamuse avaldamiselt teistmoodi arvajat sõimata. Aga kui see laseb ennast paista suurema ja tugevamana ja veel ehk õhtul magama minnesgi saad mõelda, vot nüüd olin kõva naine/mees ja panin need lollid paika. Siis on ju tore. Tore on see mis õnnelikuks teeb ja kui selleks on ropud sõnad ja sõimamine siis tuld!
 
sipsu 08. märts 2002, kl 14.00
No raffas, mis te sebite selle tühja tähja pärast...suudleme parem;))
 
Tädi 08. märts 2002, kl 14.01
Nõus Vovikuga.
 
vovik 08. märts 2002, kl 14.15
sipsu: nooh, selle tühja-tähja sebimise pärast nüüd kohe suudlema...
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!