Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
Meie Issa palve
 
Norija 19. jaanuar 2004, kl 15.16
Põhjusmõtteliselt on kümme käsku teises moosese raamatus, 20. peatükis:

1. Ja Jumal kõneles kõik need sõnad, öeldes:

2. Mina olen Jehoova, sinu Jumal, kes sind tõi välja Egiptusemaalt, orjusekojast.

3. Sul ei tohi olla muid jumalaid minu palge kõrval!

4. Sa ei tohi enesele teha kuju ega mingisugust pilti sellest, mis on ülal taevas, ega sellest, mis on all maa peal, ega sellest, mis on maa all vees!

5. Sa ei tohi neid kummardada ega neid teenida, sest mina, Jehoova, sinu Jumal, olen püha vihaga Jumal, kes vanemate süü nuhtleb laste kätte kolmanda ja neljanda põlveni neile, kes mind vihkavad,

6. aga kes heldust osutab tuhandeile neile, kes mind armastavad ja mu käske peavad!

7. Sa ei tohi Jehoova, oma Jumala nime asjata suhu võtta, sest Jehoova ei jäta seda nuhtlemata, kes Tema nime asjata suhu võtab!

8. Pea meeles, et sa pead hingamispäeva pühitsema!

9. Kuus päeva tee tööd ja toimeta kõiki oma talitusi,

10. aga seitsmes päev on Jehoova, sinu Jumala hingamispäev. Siis sa ei tohi toimetada ühtki talitust, ei sa ise ega su poeg ja tütar, ega su sulane ja ümmardaja, ega su lojus ja võõras, kes su väravais on!

11. Sest kuue päevaga Jehoova tegi taeva ja maa, mere ja kõik, mis neis on, ja Ta hingas seitsmendal päeval: seepärast Jehoova õnnistas hingamispäeva ja pühitses selle.

12. Sa pead oma isa ja ema austama, et su elupäevi pikendataks sellel maal, mille Jehoova, su Jumal, sulle annab!

13. Sa ei tohi tappa!

14. Sa ei tohi abielu rikkuda!

15. Sa ei tohi varastada!

16. Sa ei tohi tunnistada oma ligimese vastu valetunnistajana!

17. Sa ei tohi himustada oma ligimese koda! Sa ei tohi himustada oma ligimese naist, sulast ega ümmardajat, härga ega eeslit ega midagi, mis su ligimese päralt on!"

Erinevad kirikud ja usud loendavad neid käske erinevalt. Juudid ühetmoodi, katoliiklased teistmoodi, vabakogudused omamoodi, minu teada ortodoksid samamoodi nagu juudid.
Nii et see "kindel ja püsiv kogu moraali alus" on tegelikult üsna... Nohjah.
 
Lea 19. jaanuar 2004, kl 15.17
 
dea 19. jaanuar 2004, kl 15.20
Undiin:
sellise vabanduse/põhjenduse peale annab ikka tulla, seepärast silma jäigi.
 
liis 19. jaanuar 2004, kl 15.54
Tahaksin ka käia kirikus ja endale head saatust paluda, aga ei viitsi.
 
nähtus 19. jaanuar 2004, kl 16.04
muidugi väga tähtis palve,tähtis on ka mõelda palve sisu peale ja kuidas meie igapäevased palved on kooskõlas jumala tahtega
 
Üits tidrik 19. jaanuar 2004, kl 16.10
to liis: selleks, et paluda, ei pea kirikusse teps mitte minema. Õnneks on 10 käsku küll sellised, mille täitmiseks peab loobuma, mitte tegutsema, st sobivad väga hästi, kui ei viitsi...
 
Mõttlik 19. jaanuar 2004, kl 17.39
1.
Suur Austusekäsk
Mina olen Issand, sinu Jumal. Sul ei tohi olla muid jumalaid minu kõrval.
(Jumal on kõiges)

2.
Sina ei tohi Jumala nime ilmaasjata suhu võtta.
(mulle on alati tundunud, et see käsk hoiatab ennast liiga targaks pidamast. Ärge patrage liiga palju. Käib antud juhul minu kohta)

3.
Sina pead pühapäeva pühitsema.
(kirjutaks selle sõna õige lahku, püha päeva. Ehk teisisõnu, ära vedele, ära virele, ela kogu hingest. no pühalt muidugi)

4.
Sina pead austama oma isa ja ema.
(austa traditsioone, nende kogemusi, kes olid enne sind.)

5.
Sina ei tohi tappa.
(ära hävita midagi, ära oma hävitavat hoiakut ka kellegi teise mõtteavalduste suhtes, muust rääkimata.)

6.
Sina ei tohi abielu rikkuda.
(kui sa kedagi taltsutanud oled, siis sa ka vastutad tema eest, nagu juba väike Prints õpetas)

7.
Sina ei tohi varastada.
(nagu enamus on ka see austusekäsk. Igaühele oma. Iga asi saabub loomulikul teel)

8.
Sina ei tohi anda valetunnistust oma ligimese vastu.
(nagu enamus käskudest on ka see tegelikult väga raske täita, sest ta kutsub üles mitte valetama. Kui pidada valetamiseks ka igasugust vassimist, väikesi kaunistusi oma mõtete edastamisel jne. siis on absoluutne ausus kõrgem pilotaaz.)

9.
Sina ei tohi himustada oma ligimese koda.
(ikka seesama, kusjuures hinge koda on keha. See käiks siis ka vaimse vampirismi kohta)

10.
Sina ei tohi himustada oma ligimese naist, sulast, ümmardajat, kariloomi ega midagi muud, mis on tema oma.
(no kes see ligemene siis ikka on? Ikka igaüks vist)

*a kes mind keelab vabalt tõlgendada. Näib kas hakkab pussnuge sadama?
 
nähtus 19. jaanuar 2004, kl 17.53
ei ole vaja midagi piiblist tõlgendada kõik on piibliskooskõlas ja alati lugeda ikka piiblit tervikuna mitte ainult käske nii on võimatu nendest aru saada.Näiteks nagu 3. pühapäeva pühitsema-see päev (meil siin 7 päev on pühapäev)on iseenesest juba püha ka jumal ise puhkas 7dal päeval kõikidest oma loomistest,nii on ka inimesel soovitav see päev puhata kõikidest oma töödest ja pühendada see päev jumalale
 
piloot 19. jaanuar 2004, kl 18.51
...kas seda peab ka omas kodus enne seksi lugema???
 
tibu 19. jaanuar 2004, kl 22.35
liis!
Sa ei pea selleks kirikusse minema, et jumalt paluda. Võid seda teha kõikjal, jumal kuuleb sind kõikjal. Alusta sellest, et õhtul enne magamaminekut tänad teda päeva eest, mis ta sulle andnud, palud, et sinu kaitseinglid sind maha ei jätaks vaid su kõrval oleksid ja loed sellesama Meieisa palve ja alustuseks on küll.
 
Ali 19. jaanuar 2004, kl 23.50
Liiga ?ovinistlik/jäik/julm/ülbe on see juutide Jumal. Või pole ma veel vaimselt piisavat arenenud et "näha puude taga metsa".
Maa-ema tundub hubasem ja omasem.
 
abix ehk 20. jaanuar 2004, kl 01.18
to Ali
julgen avaldada oma tagasihoidlikku arvamust,et vaimselt oled hästi arenenud,piisavalt pole me keegi,kuni surmani.Ja kes oskaks öelda,mis on õigem,kas pime usk või arenev analüütiline mõtlemine?Mis annab rahu,õnne,õndsuse,rahulduse või kogu selle komplekti mida inimene on alati ihaldanud,ise seda isegi mitte väljendada osates?Elu on lõputu otsing,leidmine ja kaotamine,pettmine,pettumine ja leppimine kõigi ja lõpuks kõigega.Lõppeks tahab ta rahu ja selles saab teda aidata ainult tema enda loodud Jumal,tema on oma,teadatuntud,äraproovitud aidanudki elus,kui ei siis oma viga,mingi visioongi olemas ja peaasi oma,lähedane.Ja nii ongi meile antud aega terve elu,et jõuda arusaamale mis on meile kõige armsam,usutavam,tõepärasem ja talutavam ja ärge kunagi inimesed unustage,et kõige väärastunum usund on see mis tekitab inimeses kartust,mitte austust ega armastust.
 
inimkonnale 11. jaanuar 2020, kl 01.17
https://www.google.ee/search?q=surilina&sa=N&biw=1093&bih=499&tbm=isch&tbo=u&source=univ&ei=MF9JVJCJMYj2Os6_gLgM&ved=0CBsQsAQ4Cg

https://www.youtube.com/watch?v=XmH6GJn1ZCw&feature=share&fbclid=IwAR14a5jHiDkh3sfgVnVmJ3bG0hHvr70eZyAqbSvpV1CdoGMk66-PtfkSAvQ
Agne Tamm 12. jaanuar 2020, kl 13.44
Naine peab allaheitlik olema, heidab alla, piiblist õpitud abitus ja viisakus, kui midagi ei tee, kuimnjee lõdvestus, mille järel tuleb orgasm! Aga mõni mees ütleb roni peale, tahab ise kuimnjee lõdvestust!
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!