Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
Miks noored eesti mehed ei hooli oma välimuse eest?
 
alule 08. aprill 2008, kl 14.52
Vähese eksemplari kasimatus ...ei ei kulla alu, eesti mehed on rasvunud ja hoolitsematud, ei tasu jaanlindu mängida. Mine eesti piiridest välja ja vöta eeskuju.
 
selline see on 08. aprill 2008, kl 15.05
autoril on paljuski õigus ja tõsi, et eesti mees (enamuses nooremad poisikemees) kardab olla korralik ja puhas kuna arvab, et siis hakatakse teda pedeks pidama ja on veel teisi nõukogude ajast tingitud komplekse( nõue sarnaneda teistega). Veel on eesti meestel väärarusaam, machost, s.o see meheliik, millest kõik mehed siin unistavad, kuid nad ei saa aru macho mees on see mees, kes julgeb oma ego näidata ka sealhulhas vahel nõrkust. Eesti mees arvab vääralt, et õige mees e machomees on räpane mustas tagis- sinistes lötakates teksastes ja karvane inimahv, kes luristab plastpudelist odavat õlli, liigub kohmakalt nagu karu või elevant ning ülbitseb iga vastutulijaga ei tunne sõnu palun tänan või ei oska üldse inimkeeles suhelda( n: möhh, hähh, ahh)
 
to chen 08. aprill 2008, kl 15.28
Millest sa järeldasid et mul meest pole. Mul on mees täiesti olemas ja ta on täpselt selline nagu üks MEES peab olema. Ta hoolitseb enda eest, ta suudab omale ise sobivad riided valida ja ta on viisakas ning tähelepanelik. Tal on riiete suhtes väha hea maitse ja ta peab isiklikust hügieenist väga lugu.
Uskumatu ex aga kujutad ette, selliseid mehi on ka maailmas ja ma arvan, et minul pole mitte ainueksemplar. Kindlasti on veel palju naisi kellel on taoline tore mees.

Kulla CHEN pole vist selliste meestega kokku puutunud nagu minul on, mix muidu sa arvasid et mul meest pole.Kas sina arvad et maailmas polegi mehi, kes enda eest täiesti vabatahtlikult hoolitseks. Tõesti kahju, kui sina pead oma meest(kui sul on) emmetama ja sundima hoolitsema enda eest. Sinu mees on vist selline nagu kirjutas autor -selline see on-.
Tõesti kahju!
Vaata veel väheke ringi, vast leiad sellise mehe kes hoolitseks enda eest ka sellepärast et ta tahab seda teha, mitte et PEAB seda kellegi pärast tegema. Samas, kes teab- äkki oled sa ise samasugune. Iga pada ju leiab oma kaane!
 
alu 08. aprill 2008, kl 15.30
selline see on.

räägiksid nagu peredraama väljaheitest.

eks ta ole. kohtusid kord eesti mees ja haritud eesti naine. lõid perekonna. pereema jäi kähku vanaks poolel haridusteel ja kukkus karjääri asemel hoopis ratesse. mees põgenes kodunt seniteadmatus suunas. pereema on rates kõva tegija ka 4kymbiselt kui eesti kõige lyhema roosa seeliku kandja ja perepoeg õpib omal käel taolistele meele järgi olema.
 
Maria 08. aprill 2008, kl 15.33
Mul on teemaalgatajale üks küsimus: miks soome mehed nii kangesti armastavad endale kasvatada pikad juuksed ja ette sellise kitsehabeme? kas see on mingi traditsioon või mida see sümboliseerib? Kohe väga palju selliseid mehi hakkab soomes silma.
 
jah jah 08. aprill 2008, kl 15.35
Tundub jah et see eesti naine on alati ja köiges süüdi. Isegi mehe pesematuses.
 
alu 08. aprill 2008, kl 15.41
jah jah,

kle, mõtle nyyd natuke...kaudselt ju tegelt ongi. harv ju, kui eestlane poetab mingigi kiidu või muidu tunnustava sõna. eesti naine on laitmises, virisemises ja syydistamises omakorda aga vailedamatult maailmameister. mehed on ja mehed pole. no-mõni mees lihtsalt loobub seda kuulamast, ei viici ega oska yhelegi meele järgi olla, elab oma yrgmehe kasimatut elu. ega lähe talle enam midagi korda mingi tädi ving, et
"Mehel(samuti ka naisel) peaks olema juba vanematekodust kaasa antud kasvatust hügieeni alal, samuti ka, et inimetse hulka minnes võiks puhtad ja terved riided panna puhtale ihule, mitte teisi tappa oma keha haisudega"
 
jah jah 08. aprill 2008, kl 15.48
Kui tihti siin foorumis möni mees oma naist kiidab? Harva vöi veel vähem. Eesti mehe ego juures on temale tädi vigin savi, ta lihtsalt ei viitsi end pesta.
 
Chen 08. aprill 2008, kl 15.51
Kallis nimetu sõber, ma vaatan, et sa tunned ennast väga puudutatuna küsimusest, kas sul on mees või mitte? Järeldan, sellest, et sul ikkagi ei ole. Lõid oma vastuses küll ülla, ideaalmehe kuju, aga tundub, et sa oled siiski kibestunud "karjäärinaine". :)
Ja kujutad ette, et jah, ma juhendan oma meest tema riiete valikul ja soengute lõikamises jne jne. Ta ise sellest tõepoolest, ei hooli (appi, ma loodan, et sa nüüd ei minesta!). Ma ei räägi siin pesematusest, see on tõesti miski, mis on igal inimesel kodust kaasas ja ei maitsemeele puudumine ega vaesus ega miski muu õigusta räpasust ega lohakust.
 
alu 08. aprill 2008, kl 15.57
jah jah,

see et... siin foorumis meestele tavaliselt visatakse esimene asi kohe, et kas sul midagi muud teha pole, kui siin istuda...
 
to Chen 08. aprill 2008, kl 16.00
Ja mis sa ise oled, kibestunud "koduperenaine". Ähhh
 
irw 08. aprill 2008, kl 16.00
alu ärritub siis ka, kui talle öelda, et ta isik välja uuritakse.
 
alu 08. aprill 2008, kl 16.08
naljakas juba. ausalt.

siin figureerib mingi irw, kel on lihtsalt vaja kellegi kannikas oma hambaid hoida. nagu mingi vanatädi pisike koerake, kes klähvib ja kaitseb ja ryndab. 4kymbiste kaitseingel.

kle, ole hea, võta ette ja uuri välja. avalikusta. ja ära niisama klähvi.
 
irw 08. aprill 2008, kl 16.14
vaata kui ma saan oma tutava nõusse, kes arvutiasjandusega tegeleb siis jah, sisi ei julgeks sa ju enam midagi siia kirjutada, kas pole.
 
itimees 08. aprill 2008, kl 16.47
Alu, ää karda. Seniks kui keegi sinu peale politseisse ei kaeba, ning politsei Delfilt sinu IP aadressi ei küsi ning siis omakorda Elionilt, et kellele see IP aadress kuulub, seniks jääb see "lihtsalt neljakümbiste vihapurskeks ja hirmutamiseks..." :)

Kui sa teatud rahvust ahju ei saada, siis on kõik OK. Neljakümbised ja muud "haritud ning edukad, niii tegijad" hauguvad, kuid ei hammusta.
 
irw 08. aprill 2008, kl 16.51
sorry people aga olen veel 20ndates ja ip välja uurimiseks pole luba vaja, seda saab ka muud moodi teada, ma arvan, et sa tead seda ise ka.
 
alu 08. aprill 2008, kl 16.53
just. ja seni on meil siin 1 vanatädi tige koerake nimega irw. kes haugub ja yritab ka hammustada. ahjaa. omakorda tunneb ta ka yhte rotveilerit (tuttav arvutiasjanduses), kuid see ilmselt ei lasku nii madalale, et hakkaks mingi nähvitsaga koos kanda kargama.
 
irw 08. aprill 2008, kl 16.55
ega keegi ei peagi uskuma, pärast oel näha kui nalja hakkab saama. tänan alu, olen meelitatud, et 26 selt juba vanatädi olen :)
 
alu 08. aprill 2008, kl 16.59
sel juhul oled sa 1 erakordselt tyytu 26. teisisõnu varakymbine.
 
irw 08. aprill 2008, kl 17.00
mitte tüütum kui sina siin foorumis.
 
Mariale autorilt 08. aprill 2008, kl 17.11
”Mul on teemaalgatajale üks küsimus: miks soome mehed nii kangesti armastavad endale kasvatada pikad juuksed ja ette sellise kitsehabeme? kas see on mingi traditsioon või mida see sümboliseerib? Kohe väga palju selliseid mehi hakkab soomes silma.”

See on tõsi ja ma olen kindel, et see juhtub sellest, et mitmed soome mehed armastavad heavy metal muusikat ja võtavad sellest moest eestkuju. Minule isiklikult see stiil ei meeldi, aga mulle meeldib see, et nendel on mingit idee oma riietumise ja elustiili suhtes. Samuti mulle ei meeldi rootslaste H&M-stiil, mis tähentab et kõik noored ja vanad riietuvad samamoodi viimaste moeuudiste järgi. Soomes (ja ka näiteks Saksamaal)
võib näha palju elukaaslased ja paarid, kes mõlemad riietuvad samal viisil (gootid, heavy metall fans, karjäärinimesed, kunstnikud, ”pissiksed”, hiphop-noored jne...) ja teevad selle väga põhjalikult (riided, juuksed, meikid) ja kasutavad palju fantaasiat. See on väga huvitav! :)

Ma ei taha õelda, et Soomes oleks kõik paremini. Me oleme ka ilusad, inetud, peened, hoolikad, tüsed, mistahes inimesed. Aga üldiselt on see nii, et samasugused inimesed suhtlevad samasugustega: tüsedal mehel on tüse naine, ilusal naisel ilus mees, sportlikul mehel sportlik naine, haiseval naisel haisev mees, räbalaste riietega mehel naine kellel on ka räbalased riided... ;) Selles mõttes on see asi Eestis väga hämmentav, et naised on alati nii ilusad aga nende mehed sagedamini mitte.
 
emis 08. aprill 2008, kl 18.03
jah täitsa usun, et teemaalgatajale selline paradoks silma torkab. kui ise peale kahte aastat Suurbritannias Eestisse tulin, tundusid kõik Tallinna tänavad lausa supermodellidest naisi täis olevat. mehed aga ilmetud, stiilitud, maitsetult riides ja tihti hoolitsemata. kontrast on tõesti suur...

aga alu saavutas käesolevas teemas tobeduse tipu selle arvamusavaldusega:
"räpaste meeste probleem on reeglina igalpool see, et pole naist, kelle nimel enda välimus korda teha ja pingutada. kyll mees juba muutub, kui õige naine silmapiirile ilmub."

naermaajavalt lapsik, kas pole.
samas on nyyd ka teada, et vallalise ja yksikuna alu peseks end tõenäoliselt korra aastas, sest pole ju mõtet niisama pingutada:D

no comments.
 
binn 08. aprill 2008, kl 18.05
Absoluutselt tõsi! Tänaval tunneb välismaise mehe kõhklemata selle järgi ära, et ta on puhas ja korralikult riides. Ja eriti vanahärrad! Eesti vanemad mehed on õudus kuubis, hakka öökima kui ühistranspordis su lähedusse satub. Eesti mehest hullema välimusega on vene mees.

Aga miks nii? Esiteks eesti mees hirmasti kardab, et teda hakatakse homoks pidama kui vähegi enda eest hoolitseb. Teiseks on emmed nad nii ära hellitanud, et nad ei saagi iseseisvalt enda eest hoolitsemisega hakkama. Riided viis alati emme pessu, triikis ära ja pani kappi tagasi. Toa koristas samuti emme ja söögi pani laule. No vot kui mees emme juurest ära kolib, siis ta ei saa aru, et miks asjad end ise kapis ära ei puhasta.
 
w 08. aprill 2008, kl 18.12
Soomlased on priskemad küll, aga paremini riides kahtlemata. 40 pluss soome naised on samuti eesti naisest paremini riides. Noored naised on meil kenad, aga vanemad naised mutistunud, hallid ja ilmetud.

Aga Suurbritannias on rahvastik palju kirjum etniliselt, rassiliselt, kultuuriliselt. Eestis kõik ühte tõugu ja tegu. Ja eks iluideaal ole alati olnud sinisilmne blondiin.
 
no est 08. aprill 2008, kl 18.14
Siin Eestis jah arvatakse kohe, et kui sul on tumedad juuksed ja pruunid silamd, siis oled venelane
 
... 08. aprill 2008, kl 18.55
Mulle jälle meeldib selle teema autori juures see, et ta niivõrd hästi eesti keelt oskab:)
Kui arvestada, et muidu põdralast pärit:)
 
eestlanna 08. aprill 2008, kl 19.00
Olen ise ka Soomes, Rootsis käies tänavapildis märganud palju rohkem hoolitsetud, maitsekalt riides ja kenasid mehi kui Eestis.
Silm puhkab.
Eestis vast alles iga 20-nda mehe kohta võib öelda, et hoolitsetud (kammitud,soeng korras, lõhnastatud) ja maitsekalt riides. Miks see nii on, ei oska paraku öelda. Kenade hoolitsetud naiste konsentratsioon on Eestis tõesti suurem kui kenade meeste oma.Peaks selle teema vist meestefoorumisse panema, las nad vastavad, miks nad välimuse suhtes hoolimatud.
Eks ta laiskus ja lodevus on, mis muud.Või kardetakse, et hoolitsetud välimusega peetakse neid homoks vms:)
 
tea 08. aprill 2008, kl 19.00
olgem ausad,eesti naised näevad oma välimuse pärast liiga vaeva ja tulemuseks on ida-euroopa litsi välimus. sorry, aga mii on. isegi moekuntsnikud on mures eesti noorte riietuse pärast, läheksid nagu pittu kogu aeg ja mitte normaalsesse pittu vaid kusagile kus kahtlane kuulsus.
muidu olen autoriga igati nõus, mehed tõesti hoolitsevad liiga vähe aga tuleb välja, et ka yle pingutada ei maksaks (mõjub ka halvasti)
 
mea 08. aprill 2008, kl 19.02
sorry aga nii ei ole, see on ainult sinu ettekujutus.
 
meeli 08. aprill 2008, kl 19.03
"Autor: juku
Eesti mehed on lihtsalt rohkem arenenud - rõhk on sisemisel ilul"

Kellel sisemus ilus, oskab seda ilu ka kenasse pakendisse vormida. Kui aga välimus e. pakend on @!#$, ei viitsi keegi hakata su olematut sisemist ilu "kaevama".
Võtame näite: kui sul on poeriiulil kõrvuti 2 sama sarja toodet, mille hinnaklasski ei erine aga ühel on pakend tõsiselt kole.Kumma toote sa ostad?
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!