Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Shovinisti nurgake
Kas mehed saavad naistega AINULT sõbrad olla?
 
Huviline 21. aprill 2011, kl 11.39
Kui on teema mehe-naise platoonilise sõpruse võimalikkusest, siis naised reeglina vastavad, et jaa, saab küll!

Seekord huvitab ainult MEESTE arvamus: kas te mehed saate naissoost inimesega lihtsalt sõbrad olla, ilma igasuguse füüsilise tõmbeta/ ei teki kunagi sõbrannadega suheldes voodimõtteid?
Rääkige, kuidas asjad tegelikult on? Millal ja miks viitsite "sõbrannatada" ? Kui omal suhe olemas, kas siis ka "sõbrannatate"? Mis rolli nad teie elus mängivad?
 
Huviline 21. aprill 2011, kl 11.43
Siinkohal pole mõeldud "naistuttav" tasandit, kus tegu töökaaslaste, sõbra naistega või muu sarnase neutraalsetel teemadel üldise suhtlemisega.
Vaid just keda mehed sõbrannaks nimetavad ja kahekesi vahel kokku saadakse, et isiklikel teemadel lobiseda.Samas kummalgi suhe olemas.
 
alu 21. aprill 2011, kl 14.01
sed teemat on siin piisavalt käsitletud, kasuta otsingut.

kordamiseks võiks lisada, et mingit niisama sõprust pole olemas. see oleks võimalik ainult mingi räige vaalaga, kui endal satub olema mölapiiramatus ja vajadus naise kombel kõiki emotsioone kellegiga jagada. aga kuna pole, siis ahvatleva naise vastu vaid sõprus on ettekääne ja aja kysimus ainult..
 
n 21. aprill 2011, kl 14.57
Teema tõusis kord kahe sõbra vahel ülesse. Üks (vanem mees) väitis, et on võimalik. Teine, tulisem, seiklushimulisem ja noorem väitis, et mitte ilmaski. Väitis samade sõnadega, mis alugi.

Paraku läks aastake aega ja tõsi tema on, ka vanem mees pidi taganema oma esialgsetest põhimõtetest. Ei olnud võimalik mitte armuda ja mitte omaks ning kalliks hakata pidama seda inimest, kes alguses vaid sõbranna staatuses oli. Kellega sai rääkida loetud raamatutest, käia teatris või arutleda filosoofilistel teemadel.

Ega seda talle pahaks saanud panna, sõbranna oli ilus, soe ja südamlik, mitte mingi inetu vaal. Võib olla tõesti on teine lugu inimesega, kes pole nii atraktiivse välimusega, aga samas tore vestluspartner, kellega mõnus niisama lobiseda. Ei tea, pole mees, aga vahendasin oma elus kogetu.
 
alu 21. aprill 2011, kl 15.09
on täiseti ilmselge, et iga, abs iga naine hakkab iga vähegi mehe silmis testima oma naiselikkust. ehk siis lihtsalt huvi pärast tahab teada, kuidas ta naisena on/oleks, mida mees tast arvab.. noja kui ikka on kena naine, siis peaks mees ykskõikselt suhtuma ja raiuma pähe omale, et sõpra "nii" ei vaadata? c'on, igal inimesel on tunded ja nende tekkimine pole just reguleeritav..
eks sellel põhjusel ole paljudel naistel, kel pole just seda "õiget" olemas, soov sõpruseks-miks muidu naised seda yldse võimalikuks peavad:)
 
muttmutimullahunnikuotsas 21. aprill 2011, kl 15.14
Ei saa alati üheselt võtta. Oleneb, kuidas ja miks nende suhe üldse algas (ja seda teavad vaid asjaosalised). Kui nad armastasid teineteist juba alguses, siis varem või hiljem juhtub vältimatu.

AGA: kui nad ei meeldi teineteisele ja suhtlevad vaid suhtlemise pärast, siis ei pruugi nad hakata meeldima teineteisele ka hiljem.

A G A: on olemas variant, kus alguses nad vihkavad/ei salli teineteist ja sellest saab kirglik armusuhe, mis aga lõpeb kõva pauguga.

Nii et, variante on vähemalt kolm, kuid võib olla ka enam (praegu ei tule rohkem pähe).
 
tjah 21. aprill 2011, kl 15.25
Võivad olla naistuttavad kellega ei sexita.. sõbradeks naisi nimetada küll ei saa.. Ehk ainult oma ex naine võib tõesti sõber olla.. kellega pikkalt koos elatud kuid hiljem lahku kasvatud. Aga ka siin pole mitte mingit garantiid et vahel ei maandu need samad inimesed uuesti voodis. Ja lisaks mul ei ole tõesti huvitav naistega oma aega veeta rohkem kui korra nädalas, liiga erinev on meie mõttemaailm ning arusaam. Naine on ikka eelkõige naine, sõbrad keda tõesti sõbraks kutsuda saab on vaid mehed. Kuigi on ka palju n.ö sõbrannasi kellega pole kunagi maganud ja kes mind oma sõbraks peavad.. ja ka teistele naistele sellest räägivad, kuid minu jaoks on nad lihtsalt meeldivad tuttavad.. aga mitte sõbrad.
 
mees netist 21. aprill 2011, kl 21.55
ma arvan, et naine võib olla mehele sõber siis, kui mees temaga reaalselt ei kohtu, suhtleb temaga vaid läbi neti, kuigi ka siis tõenäoliselt muutub see suhtlemine mingil ajal flirdiks... või kui ei muutu, siis lihtsalt suhtlus vaikselt mingi aja jooksul hääbub...
 
ainoh 21. aprill 2011, kl 23.42
Väga primitiivne on taandada kõik suhted seksuaalsusele. Mehe ja naise vahel võib vägagi sõprust olla, küsimus on, mis elujärgus keegi neist parasjagu on, millistel alustel on sõprus tekkinud. Sõprus on suur sõna oma olemuselt ja tähenduselt, sel puhul ei ole sugu oluline- pigem on see suhtes olematu tähtsusega ja enamasti mõlemad pooled teavad seda. Inimesed, te ise elate oma elu keeruliseks, sõprus on väga kaunis asi ja sugu ei oma siin mingit tähtsust!
 
Eedu 22. aprill 2011, kl 02.53
Pakun, et mees saab naisega olla ainult sõber siis, kui mees on kas aseksuaalne või meestearmastaja või on mehel püsiv naissuhe olemas. Õpingu- ja töökaaslastega saab ka sõber olla.
Kui aga mehel pole mitte kedagi, siis seksiga suhte asemel sõbrannatamine kena naisega ja lobisemine moe, ühiste tuttavate jms teemadel ajaks peast hulluks. Sõprus on kahtlemata ilus ja suur nähtus, aga sõpruse tekkimiseks peab inimene olema rahulik.
 
Tõnisson 22. aprill 2011, kl 07.35
Ikka saab, aga selleks peab naine olema selline, et mehel puudub seksuaalne tõmme või siis on mingi mu vaimne piir vahel, näiteks sõbra naine, sugulane jne.
Ainult, et sellest alati ei piisa. Mul olnud kaks korda selline olukord kunagi, kuid need naised arvasid enamat tahtvat. Tulemus siis selline, et me pole enam sõbrad ja loomulikult ka midagi rohkemat ei saanud. Naised lihtsalt ei kannata, kui neile korv antakse.
 
alu 22. aprill 2011, kl 21.36
sõprus seksika naistuttavaga ehk oleks isegi võimalik, kui ka tema on järjepidev sõpruses. aga naised tavaliselt ei ole, ikka on neil vaja kõrvalepõikeid ja võimalusi oma piire tunnetada, et oleks põnev, ja et oleks millestki muljetada, uhkeldada oma sõbrannade ees. elu võitlus meeste pärast. sõprusest pole enam mõtet rääkida peale selle, kui ta on end ahvatlevaks mänginud. iga normaalne naine teeb seda. sõpradega ei mängita mänge, kus kõik teed viivad rooma.
 
Tipskin 24. aprill 2011, kl 11.43
Ehkki küss oli vaid meestele, siis ma küsiks vastu. Kas pead silmas sellist sõprust, et väliselt ollakse sõbrad ja surutakse tunded all või?
Minu näiteks on häid meestuttavaid palju, aga mul lihtsalt puudub 99% meeste suhtes igasugune tõmme. Samas peetakse mind heaks vestluskaaslaseks ja minuga suheldakse hea meelega. Mida nad sisimas mõtlevad/tunnevad, ei tea. Ei tahagi teada, sest suhet ei otsi.
Samas ei ole neist keegi mulle nii lähedane nagu naissoost sõbrannad...
 
Eeslik 24. aprill 2011, kl 13.46
Küsi mehelt,mida arvab.
 
oss 24. aprill 2011, kl 19.20
Jah, saavad küll!
 
katu 24. aprill 2011, kl 20.04
 
parandus 24. aprill 2011, kl 21.23
ehk mõtlesid platoonilist armastust? platoonilisest sõprusest pole kuulnud...
 
m 24. aprill 2011, kl 22.30
"platooniline sõprus" mehe ja naise vahel - milleks seda veel vaja?
Kui kellelgi on väga vaja, eks siis saab ka. Elu teeb omad korrektuurid.
 
Tõnisson 25. aprill 2011, kl 10.52
Nagu ma juba eelpool mainisin siis teatud tingimustel saab, aga on veel üks aga.
Kes on sõbrad, kes head tuttavad?
Tavaliselt ei saa naine olla sõber, sest sõbraga võiks ju saada ka omi probleeme arutada, sõbrale võiks vajadusel toetada, teda saaks usaldada, aga naisterahvas ......???
Ma arvan, et mehe sõber saab ikka üldiselt mees olla ja teatud tingimustel võib naisterahvas olla hea tuttav.
 
TK 26. aprill 2011, kl 11.30
Isiklikele kogemustele tuginedes ei näe küll vahet, et kas sõber on nais- või meessoost. Võib-olla kehtib see, et naissoost sõpru ei saa olla ainult nende meeste kohta, kes kõigis naistes ainult panemise objekte näevad.
Mitmel minu naisoost sõbral põhiliselt meessoost sõbrad ongi. Neil ei ole nende sõpradega mingit suhet ja asi pole nende atraktiivsuses. Nende arvates mehed oskavad paremini sõbrad olla.

Tipskini meestuttavad naudivad ilmselt temaga suhtlemist ja enamusel mingeid muid soove ei tekigi või kui mõnel tekibki, siis nad teavad väga hästi, et Tipskini soovib lihtsalt suhtlemist.
 
oss 29. aprill 2011, kl 18.38
Mul enamus sõpru mehed, kuid ühega juhtus nii, et läks edasi, aga oleme sõbrad ka. Tema ainus, kellega kaugemale läinud, ülejäänud mehed on kõik sõbrad.
 
Keegli 29. aprill 2011, kl 20.08
Ikka nii ja naa kui mees monstrumina nurgas seisab.
 
zoubi 29. aprill 2011, kl 23.34
Jah, saab! Mul on väga palju häid meessoost sõpru, s.h. endised klassikaaslased ja kursakaaslased. Kuigi jah on ka keerulisi momente ette tulnud, kus üks tahab sõber olla ja teine rohkemat. Sellisel juhul aeg aitab -- kui tunded ongi, siis lähevad need paari kuuga üle ja edaspidi on rahu.
 
realism 02. mai 2011, kl 15.37
2 sugupoole vahel "niisama sõprust" kunagi ei ole- alati on 1 osapooltest (kas siis naine või mees) huvitatud ka seksuaalselt.
Tuttavad võivad olla, kuid sõbrad mitte. Naised tavatsevad mõelda, et oo, neil on meessoost sõbrad. Aga kui te nende meeste pähe näeksite, siis teaksite, et mõttes nad riietavad teid lahti ja tahaks teid keppida. (kui te just välimuselt peletis pole).
 
Juurikas 05. mai 2011, kl 14.45
Täiesti olen sõber oma ühe klassiõega.
Isegi samas voodis maganud.. ilma et oleks seksi poolegi asi läinud :)
Põhjus on jumalast lihtne - ta pole minu jaoks naisena veetlev :) Sõbrana aga küll, täitsa normaalne sõber on, isegi kord kaks pudelit veini koos ära joodud.
... maailm on kirju, kas teate.
 
Arutleja 05. mai 2011, kl 15.33
Aga defineerige sõna "sõprus". Miks ei võiks ka sõprade vahel olla seksuaalset atraktsiooni. Seks ei tähenda armastust (neil on küll ühisosa, aga nad pole samad ja üks saab ka teiseta olla)
 
kl 09. mai 2011, kl 08.48
Kui on ikka atraktiivne naine siis mehel hakkab varem või hiljem suu vett jooksma.Kui on suvaline albiino siis loomulikult saab kasvõi terve elu lihtsalt sõber olla.
 
vastus 09. mai 2011, kl 10.55
Arvan, et sõbrad saavad mees-naine ainult siis olla, kui naine on ebaatraktiivne mehe jaoks.
 
m. 09. mai 2011, kl 13.30
Miks ei või sõprade vahel ka olla tõmmet? Mehed riietavad nii ehk naa pea kõik naised mõttes riidest lahti. Kui piirid on selgelt paika pandud, ei teki suuri probleeme. Ja uskuge, neid naisi ja mehi on päris palju, kes võivad sellised sõbrad olla. Ettevaatlik tuleb olla nendega, kellel polegi lootust mujalt partnerit leida, siis võib küll tekkida tugev kiindumus
 
alu 09. mai 2011, kl 14.02
"Mehed riietavad nii ehk naa pea kõik naised mõttes riidest lahti."

ega ikka ei riieta kyll!
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!