Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Shovinisti nurgake
Kas mehed saavad naistega AINULT sõbrad olla?
 
alule 09. mai 2011, kl 14.04
las see jääb üksinduses vaevleva naesterahva unistuseks. et mehed teda riidest lahti koorivad
 
m. 09. mai 2011, kl 15.46
Küsimus on selles, et te ju ei maha ega astu suhtesse igaühega, kelle vastu tõmme tekib. Peast võib erinevaid mõtteid ja fantaasiaid läbi käia, mis iialgi ei teostu. Nimetage seda siis sõpruseks, platooniliseks armastuseks või tunnete mahasurumiseks.
Samast soost inimeste vahel tekivad ju ka sügavamad tunded või isegi tõmme. Sõbrad on sinu silmis kenamad, parema iseloomuga ja meeldivamad kui võõrad inimesed. Nimetaks siis kõik homoseksuaalideks kohe?
 
njh 10. mai 2011, kl 11.46
See on igivana teema, kas mehed ja naised saavad sõbrad olla. Isiklikest kogemustest pean järeldama, et kõik oleneb sellest, kas vastassoost sõber on atraktiivne või mitte, ka sõpruses peab olema mingisugune meeldivus, et teise inimesega suhelda. Kui sinu vastasoost sõber ei ole sulle atraktiivne, siis on kõik sõbra tasandil, kuid endal on olnud ka selline juhus, kus see pikaajaline atraktiivsus on viinud asjad ikka palju kaugemale. Seega on see kõik individuaalne.
 
N 25 10. mai 2011, kl 14.31
Kuigi mul on mitmeid meestuttavaid, ei saa neist ühtki sõbraks nimetada. Alati on õhus kerge pinge või taju, et niisama sõbrana mind ei võeta. Suhelda saab nendega küll paljudel teemadel, aga täielikult vaba ei ole õhkkond kunagi. Oma kogemuste põhjal väidan, et meeste ja naiste vahel tingimusteta sõprus pole võimalik. Mehed ja naised on lihtsalt nii erinevad ja kunagi ei saa vastassugupoolt niimoodi mõista nagu oma sookaaslast.
 
dunja 13. mai 2011, kl 11.08
... maailm on kirju, kas teate... ütles juurikas
Jumala õige! Siin ei ole ei õigeid ega valesid vastuseid, on vaid igaühe kogemus, millele tuginedes ta seda teemat ka kommenteerib.
Olla ja juhtuda võib kõike.
 
dunja 13. mai 2011, kl 11.11
Eks see oleneb ka sellest, millises eas meesterahvas on. Noortel meestel on sexuaaltuhinat kordades rohkem ja nii nad siis "riietavad neid naisi lahti".
Aga see mitte atraktiivse naise jutt võib ju täitsa paika pidada, kuid elu on näidanud, et esmapilgul mitteatraktiivne inimene võib muutuda aja jooksul atraktiivseks.
 
N25 13. mai 2011, kl 13.28
Täiesti õige, et iga inimene lähtubki oma kogemustest. Ma usun ka seda, et olgu mees noor või vana, naised meeldivad talle ikka. Mulle tundub ka, et see meeste ja naiste vaheline sõprus ongi rohkem naistepoolne arvamus. Naised suhtleksid meestega meelsamini sõbra tasandil kui mehed naistega. Meestel on rohkem uudishimu ja tahtmist konkreetne naine nö ära proovida, olgu ta siis sõbranna või mitte. Ürgne jahimehe instinkt.
 
gregor 13. mai 2011, kl 14.24
ei saa üldiselt. erand on kole, paks ja karvane naine, kellel on raha, mida saab enne palgapäeva laenata. põhjus on selles, et naine on mehe kasvavate vajaduste rahuldamiseks loodud.
 
Agnes 13. mai 2011, kl 19.07
Jah saab sõber olla, kui naine on kole ja mees on impotent. Vastasel korral kisub ühel poolel ikka asi käest ära. Kahjuks.

Siinkohal tekib küsimus kas sex rikub sõpruse?! Kas me mitte ideaalis ei looda, et parim sekspartner on ka parim sõber?! Kas kahte asja korraga ei saa mitte?
 
vassilissa 13. mai 2011, kl 19.59
Saavad sõbrad olla, kõik on mõtlemises kinni.
 
alu 13. mai 2011, kl 21.19
just. kõik on mõtlemises kinni. yhest kyljest võib naise omale sõbraks mõelda ja teisest kyljest võib mõtiskleda, et on see yldse vajalik. lähtudes meeste ratsionaalsusest kaldun eelistama viimast pakutud varianti. sõprus ei ole reklaam, kampaania ega ega kroonika teema, et seda avalikult kuulutada ja sellega hoobelda..pigem on ta nagu lotovõit, et selle saanuna tasub päris kuss olla.
 
mehike 14. mai 2011, kl 15.22
Ma tean ühte naist kellel oli väga hea meessõber (nagu ta ise kõigile väitis ja oma tollasele mehele ka),temaga seksiti ja mingi aeg hakati ka koos elama ja nüüd muidugi lahus ka juba,kooselu kestis vist tervelt oma 5 pikka kuud...Nii et...ah ei oskagi midagi öelda enam.
 
mix 18. mai 2011, kl 23.23
Mis seal vahet on mis soost sõber on? kellel ajud on peas ,sellel pole probleeme,aga kellel ajud on allpool vöökohta ,sellel on sõber ja sex täitsa üxkama,vaja anda,
 
alu 19. mai 2011, kl 09.27
mix,

kel on ajud peas, see saab ka aru, et ajud saavad olla nii peas, kui allpool vöökohta. ilmselt on siin yleliigne selgitada, et vastassugupool võib olla atraktiivne ja samas ka mitte.
 
Heh 20. mai 2011, kl 09.08
Ikka saavad mees ja naine sõbrad olla, aga seks on naise-mehe sõpruse juures loomulik osa, kui just mingi omasookalduvustega pole.
 
N25 20. mai 2011, kl 12.53
Intrigeeriv teema. Ma ei nimetaks sõpruseks seda kui mees ja naine omavahel ka seksuaalsuhtes on, olenemata sellest, kas nende vahel on armastus või ei ole. Sõprus naise ja mehe vahel, ilma igasuguse füüsilise läheduseta või külgetõmbeta, ei tundu võimalik olevat.
 
okaapi 25. mai 2011, kl 12.19
paar varianti võib siiski eksisteerida:
- näiteks on tuntav vanusevahe ja mõlemad on õnnelikult suhtes
- mees ongi lihtsalt madala libiidoga ja eelistab ebaõnnestumise asemel sõbralikku suhtlemist

võib ju olla et kole naine võib olla hea sõber, aga tegelikult on see päris alandav
 
siiras mees 07. juuli 2011, kl 11.29
EI ja JAH

EI
- vallalised mehed, eriti need kel endal suhet ei ole, siiski kiputakse salaja armuma või alateadlikult flriditakse, sellised sõprused leiavad kas lõpu voodis või peale paari kähkukat siis lõpetatakse naise poolt
- kui üks osapool on suhtes, see toidab teise armukadedust ja milleks õrritada, kui aga see suhe on nõrk - raskustes jms. siis on sedalaadi "sõprus" vaid legaalne vabandus n. JOKK et jätta oma mees või naine maha LOOSUNGIGA et mul on vaid uus sõber või sõbranna!

JAH

- kui mees on n. õdedega üles kasvanud ja harjunud naiste seas olema vms. kui on ületatud teatud sotsiaalne bärjäär, et ei astu nii lihtsalt reha otsa, et järsku märkab et uups käsi on selle toreda "sõbranna" püsksis jne.
- kui tegemist on kindlate põhimõtetega ja maailmavaatelise - aatelise mehega, kes vajadusel ei mõle kottidega vaid ajuga ning hoiab südametunnistust puhas

Aga väita et jah ja jah igal ajal on AJUVABADUS! Kahjuks on naistel teatud tõmme ja magnet poolus ning ületades väga kriitilise sõprus silla - läheduse, võib naine ise nö. sillas olla ja meest suudelda jms.

Kui ka ollakse sõbrad, siis peaks vältima koos ööbimist kusagil jms. samu reegleid mis välismaal firmades! Muide osades välisfirmades ei saadeta kunagi ärireisidele meest ja naist või kui nad lähevad ööbivad nad eraldi hotellides (tean omast käest seda). Need on kompaniid, kus ettevõtte tippjuhid ja ärieetika läheb kokku korraliku abielumeeste ja moraali nõuetega!

Aga vallalistega on teine lugu kui abielu meestega. Abielus olev mees EI TOHI omada elaeski oma naisest lähedamase suhtega meest, sel juhul tema abielu ei tööta. Abielu üheks vundamendiks on SUHTLUS - SIIRAS - INTIIMNE SÕPRUS!
ISegi kui oleks nii kõrge moraaliga inimest, kes suudaks kisatusele vastu panna ja oma abikaasale truu olla ning vaid temale kinkida kõige tulisema ja soojema sõpruse, siis oleks see abielule veskikivi kaela riputamine, kuna teine osapool tavaliselt seda ei talu või ei taha. Mehena ma peaks tegema ja küsima, mis naisele tähtis on. Kui ma lähen ta juurde jutuga, kle mul tööl, organisatsioonis vm. on üks naine, kellega saan väga hästi läbi, me istume koos jms. ajame juttu nagu hingesugulased, siis andke andeks see oleks jama.

Seega lõppkokkuvõttes südamesõber olla on pea võimatu kui mitte raskendatud.
Vallalistel on asi veidi kergem!

Truudusemurdjad pühitakse ära, on mingi vana rahvatarkus. Hoidkem oma südametunnistus ja aated puhtad, need antakse tulevasele põlevele ka geneetikaga edasi. See stalinistlik pläma ja euroopa soodoma on kaduv nähtus.

Ahjaa, oma vennaga saab küll väga lähedane olla :) ja peaks, kuid kurb et me maal on nii palju katkiseid peresid.
 
-> 07. juuli 2011, kl 17.17
siiras mees, mulle meeldis su arvamus.

defineeriks üldse, mis on sõprus? definitsiooni ei olegi ju ja igaühel on kuigivõrd erinev arusaam. mõnel on hulk tuttavaid ja nad kõik on omavahel suured sõbrad. inimesi jätkub kõikjale.

eriti noorte hulgas on keeruline aru saada, mis suhetega täpselt tegu.

kuna ma vallaline ei ole, siis käsitlen rohkem nö mitte vabade inimeste sõprust.

kõige tugevam sõprus saab olla (õigem oleks: peaks olema) ikkagi enda abikaasa või inimesega, kellega oled koos, sh sekssuhtes.

need, kellel nii ei ole läinud (ja neid on palju!), need ongi suured jutustajad, et keegi teine peale oma abikaasa saab olla lähedane sõber.

õiget sõpra valitakse ju ka teatud kriteeriumite järgi. õigemini: sõbraks saadakse. inimene peab meeldima ja vastastikku midagi pakkuma. need on ikkagi emotsioonid. emotsioonidest tekivad aga mis? piisavalt nõrgal jääl kõndimine..

võib küll olla nii, et ka keegi teine peale enda abikaasa oleks nö hea kaaslane/sõber, kuid eelisjärjekorras on ikkagi selleks su oma abikaasa. miks temaga ei suuda?

kas ühine elamine muudab siis nii palju inimesi, et ühel hetkel enam ei taha end abikaasale avada ja peab pidama südamesõpru või armukesi?
 
-> 07. juuli 2011, kl 17.24
inimene on emotsionaalne olend ja lähtuvalt sellest pole mitte kellelgi hea kuulata või tunda, et keegi teine, kellega abikaasa suhtleb, on temast tähtsam. võite arvata, et teine ei pane pahaks, aga tegelikult te seda ei tea, ei näe teise sisse.
muidugi iseasi on siis, kui abikaasa ikkagi ei taha suhet arendada, lähedust hoida või olla arusaaja, aga sel juhul pole mõtet koos ka olla.
 
oeh 07. juuli 2011, kl 17.46
ikka saavad, kuidas teisiti
 
naine siiski 08. juuli 2011, kl 23.37
Endal on selline lugu, et kohtasin ülikooli ajal üht noormeest, kellesse väga armusin. Kusjuures tema pööras esimesena tähelepanu. Käisime koos väljas, rääkisime tunde jne, kuid füüsiliselt jäi kõik vaid kallistuseks kokku saades ja lahkudes. Niimoodi suhtlesime tihedalt mitu aastat ja olin tõesti kindel, et ka tema on väga armunud. Ükskord võtsin selle jutuks ja ta ütles mulle väga karmilt ära. Ütles, et see pole võimalik tema muu elu tõttu - st. siis töö- ja sotsiaalse elu tõttu. Rohkem seda teemat ei puudutanud, abiellusin siis teisega ja nüüd on lapsed. Tolle esimese mehe nägemisest ma loobuda ei suutnud ja suhtleme aegajalt ikka edasi Koos on väga tore ja ma näen ta silmist ja olekust, et ma olen talle väga oluline. Ta on endiselt üksi. Mina ei suuda kuidagi välja mõelda, miks ta omal ajal just nii otsustas ja mulle vastas..
 
teismeline 13. juuli 2011, kl 01.09
Minul on väga lihtne olla tüdrukuga lihtsalt sõber - kui ta on mu sõbra tüdruk. Ja see on meeste geeni sisse kirjutatud, et esimene kord vaadatakse tüdrukuid "sellise" pilguga, kuid lihtsam on see maha suruda, kui tüdruk on su parima sõbraga koos.
 
M. 18. juuli 2011, kl 00.10
Minu kogemuste põhjal - ei saa. On küll erandeid, kindlasti, aga üldiselt mingi tõmme, (ühepoolne) meeldimine või (ala)teadlik flirt toimub mehe ja naise vahel ikka, ma arvan... :)
 
karbik 24. juuli 2011, kl 11.36
Kui oled eluaeg olnud naistega ainult sõber, sest sa oled ju nii tore, sümpaatne ja huvitav, kuid seksi ja muude suhete jaoks neile ei sobi, siis tekib keskikka jõudes sügavalt must masendus ja enam ei suuda tore, süpaatne ja huvitav olla.
 
Mann 07. august 2011, kl 19.58
Nojah, nüüd hakkan asjast lõpuks aru saama. Tahaksin ühe mehega olla lihtslt sõber, aga siis jälle lähme riidu.... ja nii juba kaua....
Mul on väga pikad juhtmed :(
Oehh, nüüd vähemalt tean...... milles asi :)
 
Priit 07. august 2011, kl 22.51
Mis segab mehe- naise vahel sõber olla ja ei ole ka midagi hullu, kui sõbraga jagatakse ka voodirõõme.
Perekond on midagi muud, seal tekkivad hoopis teised mängureeglid- kohustused, lapsed, uued sugulased jne.
Sõbraga saad pühenduda ainult ühistele huvidele, sisuliselt ei ole kohustusi. Kui lapsed ei oleks elu koostisosa, siis see vorm sobiks väga hästi tänapäeva.
 
m30+ 11. august 2011, kl 02.02
siiras mees Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> EI ja JAH
>
> EI
> - vallalised mehed, eriti need kel endal suhet ei ole, siiski kiputakse salaj
> a armuma või alateadlikult flriditakse, sellised s

Tähendab, et minul kui vallalisel mehel ei saa olla naistega sõprust? Kuidas ma seda siis nimetan? Saan nendega(kolleegid) väga hästi läbi, kuid midagi seksuaalset nendega pole.
 
TuhaJuhkam 15. august 2011, kl 12.23
Ei saa.
See mõte jäi mul meelde mingist raadiosaatest (või ajakirjast). Kujutage ette, et olete see abielunaine (või mees) kelle abikaasa ütleb, et ma lähen sõbraga kinno (teatrisse jne). Kas tahate öelda, et pole vahet, kas see sõber on samast soost või vastassoost?
Olen nõus ka kõigi nende kommentaaridega - kui on vastassoost sõber, siis varem või hiljem tekivad seksuaalsed alatoonid.
 
llllll 16. august 2011, kl 03.15
minul on kolm head meessoost sõpra - olen kindel, et ka nemad mind teise pilguga ei vaata. ma olen hea sõber oma endise mehega, kellega on suhte jama läbitud etapp ja järgi on jäänud austus ja sõprus teise inimese vastu. meil mõlemal on ammu juba ka uued kaaslased. teine on minu mehe hea sõber, nagu keegi siin mainis - normaalne mees oma sõprade naisi pilguga lahti ei riieta! kolmas on ammune töökaaslane, kellega jällegi puudub igasugune tõmme - mina pole tema maitse ja vastupidi, tal on olemas ka ilus ja tore naine ning lapsed.
lõppkokkuvõttes võiks öelda, et see inimene kellega võiksin vabalt kahekesi teatrisse või kuhu iganes minna on minu endine mees, olen kindel, et minu praegune mees oleks igati mõistev - ta saab oma endise naisega samuti hästi läbi :)
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!