Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Shovinisti nurgake
kuidas miinimumpalgast ära elada?
 
rott 10. märts 2014, kl 16.32
Olen arvutanud nii ja naa, kaalunud kolimist sinna ja tänna. Ikka ei mõtle välja.
 
kui 10. märts 2014, kl 17.05
on üürikorter siis suhteliselt raske jah...
 
hmm 10. märts 2014, kl 17.33
õpi putru ja riisi sööma.
 
esmaabi 10. märts 2014, kl 17.37
kõigepeal kontrolli, kas sul oleks õigus sotsiaaltoetustele. teiseks otsi lisateenistust, nt tasub maapiirkonnas uurida käbide korjamise võimalusi. kolmandaks pane kulud üksikasjalikult kirja ja hakka vaatama, kust kärpida annaks - neid kohti on kindlasti.
 
hmm 10. märts 2014, kl 18.11
http://palk.crew.ee/

netopalk 355.-

sellest maha peavari, s.h. kommunaalid ja elekter
telefoniarve ka, nett ja telekas ka
järgi jääb söögiraha

minu puhul siis nii:
355-180-20-5-20=130, mis ongi söögiraha

MIDA siit näpistada?!? Riiete jaoks ei jää ju midagi, hambaarstist, juuksurist ja ravimitest rääkimata!

Keegi kohe tuleb teatrist ja muuseumitekülastusest rääkima...
 
möh 10. märts 2014, kl 18.17
130:30= üle 4 euri päeva kohta.
ja sa ei ela ära ???
selle eest saab isegi kuskil odavamas kohvikus väikse päevaprae + kodusele toidule jääb piisavalt raha.
 
Naine 10. märts 2014, kl 18.21
tee söök ikka kaheks päevaks. iga päev süüa tehes lähebki päris palju raha. eks söögi arvelt annabki näpistada.
 
hinna-abi 10. märts 2014, kl 18.26
1kg riisi maksab ca 1 EUR. Kui mitu söögikorda saab 1kg riisist? Võimalused: riisipuder, riisi-piimasupp, riisi-köögivilja-lihasupp, keedetud riis hapukoorega, lisaks tomativiilud (ja mingi lihapala).

Kaerahelbed, tatar jne.
Kui ise kodus süüa teed, saad ikka väga odavalt hakkama.
 
heeh 10. märts 2014, kl 18.33
Siis sul veel hästi, ma oleks õnneseen, kui mul 130 eur alles jääks. Jääb vaid kuskil 40 eur. ringis. Palk 400 kätte, aga mul eluasemelaen (130 eur) ka, sest üürimine oleks omal ajal olnud veel kallim. Apteeki läheb ka iga kuu 30 eur, vahel ka rohkem ja neid kulutusi vältida ei saa, muidu pole varsti töötegijat enam. Ravimid on analoogid, odavam variant.

Riideid vms, või ka paremat sööki ostan siis, kui lisatööd õnnestub teha, siis ostan ka shampooni jne natuke varuks, sest need kuud, kui jääb 40 eur, ei saa normaalselt midagi lubada.
 
viimasele 11. märts 2014, kl 10.26
Annaks mõned šampoonid, kosmeetikumid, riided...sellised paremad. Kirjuta meilile :)
 
Nu 16. märts 2014, kl 23.07
Inimesed on ikka täiesti juhmid. Katsu säästa siit ja sealt, söö riisi. Selle eest hoiab tõesti hinge sees aga ei muud.Tervislikust toitumisest ärme räägigi.Krt, sellest polegi võimalik säästa. Ongi pekkis see riik ja elataksegi peost-suhu.Enamus Lõuna-Eestist elab niimoodi, kahjuks.Keegi küsib 4 euri päevas ja sa ei ela ära? Hügieenitarbeid ja kultuuri, meditsiini, transporti ju eluks inimene ei vaja, eksole. Ainult riisi. Kuradi matemaatikud.
 
... 19. märts 2014, kl 05.07
No tõepoolest, minule tundub samuti, et 4 euroga ikka ei ole võimalik ära elada päevas. Söök söögiks, aga inimesele on siiski vaja ka eluks muid asju ja ma ei mõtle siinkohal luksusasju, aga kasvõi hügieenitooted, arstiabi jms vältimatud kulutused maksavad ju kõik raha. Kahjuks ei oska küll muud lahendust pakkuda, kui otsida ikkagi edasi paremat tööd. Ausal teel mina muud võimalust ei näe paremini elama hakkamiseks.
 
... 19. märts 2014, kl 05.10
Lisaks eelnevale jutule pean märkima, et kui elad üksi miinimumpalgaga, on olukord ikka väga lootusetu, aga teise inimese kasvõi samasugune miinimumpalk parandaks olukorda juba päris palju. Samas ega koos elamiseks on vaja muidugi pisut rohkemat kui lihtsalt paremini hakkamasaamise eesmärk...
 
e 19. märts 2014, kl 09.03
4 euri söögile päevas on võimalik ära elada väga lühikest aega ja/või siis veel nii, et iga kuu mingid päevad või vahel harva. Niimoodi on võimalik teha ka siis, kui sa teed seda teadlikult mingitel perioodidel, kuigi sul on tegelikult raha. Et vat see nädal katsun mitte laristada, hoian kokku ja säästan ja siis vaatan, kui palju suutsin säästa ja kokku hoida. See eeldab seda, et sul on varud olemas mingid. Eriti hea on kokku hoida ja püüda olla kasin, kui inimesel on teadmine, et aga ma võin ka muud osta, kui tahan, siis pole ka nii suurt soovi seda kohe osta.
Nagu kaltsukast ostetu asjadegagi. Nii hea on käia inimestel kasutatud asjade poodides kraami valimas, kui see pole ainuke võimalus endale midagi saada. Kui see on ainuke variant, siis pole see enam nii lahe.
Eks kõige hullem on see miinimumpalk ja kallid maksud, elektyer, küte ja muidugi eluase ise.
Kui ma elaks üksi, ma ka ei saaks hakkama. Kahekeisi on ikka kergem.
Aga vaeseid aastaid on olnud meil palju, lapsedki kasvasid nendel aastatel üles. Võtmsõna on olnud mul kokkuhoid ja suur arvestus.
Ma aitaks ka kedagi natukenegi mõne asjaga, kui saaksin. Kuigi meie kodu pole veel kinni makstud ja lapsed löhevad järjest kodust, aga neilgi pole võimalust praegu peale üürimise midagi osta või laenata, palgad väikesed.
 
õde 20. märts 2014, kl 16.59
Arvesta, kuidas arvestad, aga miinimumpalgaga, ehk siis 299 euroga (kätte) pole võimalik ära elada.
 
Lisette 21. märts 2014, kl 09.00
See energia, mille sa kulutad hakkamasaamisele olematu rahaga- otides ja "guugeldades" retsepte ja nipitades- see kasuta hoopis uue töökoha leidmisele või selle planeerimisele. Olen mitmeid kordi olnud olukorras, kus sissetulek kukub ära aga iga kord kannustab mind mõte, et karta ei tohi suuri väljaminekuid vaid väikseid sissetulekuid.
 
eelmisele 23. märts 2014, kl 01.48
lollimat juttu pole veel kuulnud! hämmastav alaareng!
 
Lisette 23. märts 2014, kl 04.11
Noh "eelmisele", kui sa soovid just nii nimetada aga siiski, ehk põhjendaksid enda solvangut?
See suhtumine, millest kirjutan ei ole mul kunagi lasknud olla nii augus, et peaks kaaluma miinimumpalgaga hakkamasaamist. Kõigil on 24h ööpäevas, eks. Kui ka hetkel on vähe raha, siis tuleb kõik toimingud päeva jooksul viia selleni, et kohe kohe oleks rohkem raha. Siia sisse kuuluvad muuhulgas ka huvipakkuvate ettevõtete omanikega vestlused, isegi kui neil kuulutusi pole üleval. Olen kõik oma paremad töökohad just sel viisil saanud. Julgust ja pealehakkamist teemaalgatajele!
 
et kuidas või 28. märts 2014, kl 18.52
Otsi tööd juurde, ära passi internetis ,tööta.
 
Miinimumpalka saab ca 15 tuhat 29. märts 2014, kl 07.01
inimest Eestis. Kokku on palgasaajaid ehk ca 600 tuhat. Neist miinimumpalgalisi ehk siis ca 2,5 %. Internetist jääb mulje, et neid on vähemasti enam kui pool.
 
prole 29. märts 2014, kl 10.31
Praegu , nädal enne palgapäeva , on söögieelarve 2 eur päev ja tulen normaalselt välja . 4 eur on juba hea tulemus . Imestan et mõni sellega toime ei tule .
 
keegi 30. märts 2014, kl 17.59
299 euri sentidega kätte on 355.- miinimumpalgast ja sellega ei saa isegi surra. Väike kalkulatsioon:
1. Üür 100.- (ümmarguselt talvel oelnevalt küttest, suvel 50-60)
2. Tel.-d 17.- (2 mobiili)
3. Elekter 34.-
4. Lapse trenn 20.-
5. bensiinikulu tööle sõiduks kuus 50.- (kui töökoht asub kilomeetrite kaugusel ja jala võimatu minna)
6. Internet 39.-
7. Lõunasöök tööl (kaasa võetud võileib või supp ´la 2.50, kuu kulu 50.-)
8. Lapse koolilõuna 30.- kuus
Need kulud juba kokku 340.- euri ja ühtegi ei saa ära jätta. Lisaks tahaks ka hommikul ja õhtul süüa, vahel teatris, kontserdil käia, hügieenitarbed, sünnipäevad, riietest ja jalanõudest ma ei hakka rääkimagi.
Ma tõesti ei tea, kuidas inimesed sellise rahaga hakkama saavad. Isegi riisi söömine ei aita.
 
prole 31. märts 2014, kl 11.59
Kas ühistransport ei käi , mul ühistranspordi kuukaart poole odavam , kui sinu bensiinikulu , suvel näit sõita jalgrattaga . Miks internet nii kallis , mul 5 eur kuus mahuvaba . Tööle kaasa võileivad -sai miski 30 centi säästusai+ torupasteet miski 70centi , odavam viilutatud vorst sama . Soe toit , kui kaasa võtan , siis ikka sama , mis ise kodus söön (tihti teen mitme päeva laari ja võtan tööle purgiga kaasa) .
 
Mari 01. mai 2014, kl 19.12
Need, kes te siin väidate, et saate 4 euroga päevas hakkama, äkki siis avalikustate terve kuu väljaminekud.
Eriti huvitav oleks teada, mida igapäevaselt selle 4 euro eest sööte?
 
to Mari 02. mai 2014, kl 12.28
no näiteks praadisin just küüslauguga õlis leiba, jube maitsdev igatahes, juurde joon jasmiiniteed. hommikuks tegin kaerfahelbe putru , kohv. õhtuks praen veel leiba küüslauguga. palgapäevani pean vastu:)
 
mina 02. mai 2014, kl 15.27
Esiteks:"Ligi 80 000 töötajat peavad läbi ajama miinimumpalgaga"
Teiseks olen nõus Lisettega.
 
õde 02. mai 2014, kl 18.07
Lisaksin veel, et midagi pole teha, kui kodukohas tööd pole või on ainult miinimumpalgalised ametid, siis tuleks kolida sinna, kus tööd on. Suurematesse keskustesse, pealinna, välismaale. Võimalusel õppida midagi juurde, tõsta oma kvalifikatsiooni. Võibolla minna paariks aastaks kooli tagasi, õppida uus amet ja siis leida tasuv töö piiri taga, et õppimisele kulunud raha tagasi teenida. Olen kõike seda, mida siin soovitan, ka ise teinud. Kerge pole, aga tahtmise korral saab hakkama.
 
miinimumpalgaga alimendimaksja 05. mai 2014, kl 22.45
Eriti raske on miinimumpalka saaval mehel alimente maksta, äraelamisest ma pigem ei räägigi... aga keda see kotib, kas/kuidas minusugune mees elab või sureb, peaasi, et iga kuu oleks alimendid makstud sellises summas nagu seadus ette näeb!
 
eelmisele 05. mai 2014, kl 23.13
Mis tegid neist lastest kui neid majandada ei jõua?
 
katsejänes 06. mai 2014, kl 08.33
Elan üksi ja üürikorteris.
Otsest vajadust polnud, aga kokkuhoiu nimel proovisin 2 nädalat elada võimalikult väheste kulutustega söögile. Just söögile, sest vajalikud maksud olid makstud, midagi muud polnud vaja soetada.
tulemus- nädalas kulus 6-9 eurot- kartul, porgand, külmutatud juurviljasegud, pudru, pasta, keefir, jogurt, sepik. Kannatas osta hakkliha ja sellest teha juurviljasuppi, mida portsudeks jagatuna sai ka sügavkülmutada. Kui häda käes, on inimene leidlik.
Vorsti ei söö ma niikuinii ja selle peale ei hakka isegi raha kulutama.
Käisin poes ostunimekirjaga, enne olin vaadanud üle kodused varud ja nuputanud, millest saab süüa teha mitte võileiba näksida.
Loomulikult pole selline toitumine tervislik, aga paraku on meie palganumbrid ka kõike muud kui tervislikud.
Kindlasti on üksi elades raske maksta makse, aga kui sööjaid on üks, on siiski lihtsam kui kahekesi, muidu hakatakse teineteise kallal närima.
Selline koonerdamine võimaldab hoida raha millegi hädavajaliku tarbeeseme soetamiseks.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!