Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Shovinisti nurgake
kui palju te palka saate?
 
eesti keskmine palk 11. märts 2010, kl 12.52
Kõik rõhutavad et palk peaks olema vähemalt 40000 pere kohta et kuidagi ära elada. Küsin siis julgelt et kuidas te ära elate ja milline on teie (pere) sissetulek?
 
eesti 11. märts 2010, kl 13.16
kysi endalt kuidas åra elad ,ei usu et sa 40000 saad ja see oleks juba liiga palju,isegi 5000-ga elab åra,øpi elama
 
no 11. märts 2010, kl 14.13
ma saan 10 tonni ja 4 peale,linnakorteris
 
nojahhh 11. märts 2010, kl 15.12
35k elan üksi, meessoost
 
s 11. märts 2010, kl 16.00
Mis mõttes kõik rõhutavad? Esimest korda kuulen. Vist ükski tuttav ei teeni nii palju.
 
katu 11. märts 2010, kl 18.00
ma keskmist palka 12000 ja kahekesi sellest
 
noorik 11. märts 2010, kl 18.24
üksi elan, palk varieerub (suvel rohkem, talvel vähem), aga viimaste kuude keskmiseks sain 9800 kätte.
 
ametnik 11. märts 2010, kl 18.27
12 000 kätte- üksi elan
 
ssss 11. märts 2010, kl 18.40
ära elab ka toimetulekuga, aga aga seda oma tervise arvelt. Normaalseks ei saa seda kuidagi pidada. Alles eile oli keskmisest ja mediaanpalgast artikkel äripäevas või kusagil, seal oli pakutud mediaanpalgaks u 10 200 ja statistiline keskmine 12 000.
Viimane eon siis see palk millega saab ihe aasta töötamise eest 1 staažiaasta.
 
tiiu 11. märts 2010, kl 19.29
30 tuhhi kätte, elan üksi
 
palgatöötaja 11. märts 2010, kl 20.34
16 tuh kätte, elan üksi.Toetan vahel juba iseseivalt elavaid lapsi, pensionärist ema ja mõnda sugulast.Elan pealinnas ning oman korterit.
 
Nojah 11. märts 2010, kl 22.15
32000.- kätte ja peres 4 inimest
 
vaegur 11. märts 2010, kl 23.21
3100 krooni ja see jaguneb 3,5 inimese peale.
 
liisa 11. märts 2010, kl 23.42
30 k, elan üksi, naissoost.
 
naine provintsist 12. märts 2010, kl 00.22
minu teenistus on kätte 8300.- ja mehel 6500.- krooni. Õnneks lapsi ja laene ei ole, seega saame hakkama.

Palk on väike küll, aga töö mida teen, on mulle hingelähedane :)
 
muhv 12. märts 2010, kl 09.09
Kuda kurat te masu ajal nii palju palka saate????Mul oli palk 1,5 a. tagasi 12000.- kätte ja nüüd siiani 4000.- kätte,samas on mul ka panga laen.See summa siis kahe peale.Ei kujuta ette kui saaksin 30000.- kätte,siis ei oskaks seda kasutadagi jääks sellest 20000.- iga kuu alles.
 
Emajõe Ateena lähedalt kolkast 12. märts 2010, kl 09.11
8100- 1,2 töökohta (st teen lisatööd).
Elame sellest kahekesi (teine on töötu).
Ei käi hambaarstil, teatris, kinos, ei osta raamatuid (õnneks on olemas raamatukogud). Sööme kõige odavamat v allahinnatut. Kampsunit (riideid, saapaid. kingi) tuleb kanda vähemalt 6-8 aastat. Hea võimaluse korral ei puhka, st pole puhkust võtnud.
 
mina 12. märts 2010, kl 09.15
mehega koos kuusissetulek ca 25 000.- peres üks laps. ära elame keskmiselt. korra aastas reisime, suvel elame oma maakodus ja kolame mööda eestit ringi. saame teatris käia, raamatuid osta ja oma kalli hobi - fotograafia - jaoks leiame samuti aegajalt vahendeid.
 
ettevõtja 12. märts 2010, kl 09.25
palk 65000 kuidagimoodi elab ära
 
liisa 12. märts 2010, kl 10.31
Ei saa sissetulekut avaldada, on töölepingus sees konfidentsiaalsuse punkt.
Aga ütlen ära, et Tallinnas ja noorel kõõrgharitud intellektuaalsetel huvidega inimesel tõesti äraleamiseks on palju raha vaja.
 
liisa 12. märts 2010, kl 10.32
Ei saa sissetulekut avaldada, on töölepingus sees konfidentsiaalsuse punkt.
Aga ütlen ära, et Tallinnas ja noorel kõõrgharitud intellektuaalsetel huvidega inimesel tõesti äraleamiseks on palju raha vaja.
 
viki to muhv 12. märts 2010, kl 10.37
Autor: muhv
Aeg: 03-12-10 09:09
.Ei kujuta ette kui saaksin 30000.- kätte,siis ei oskaks seda kasutadagi jääks sellest 20000.- iga kuu alles

Aga hakka saama seda 30000 ja näed, et ega ei jää suurt midagi sellest järgi.
-osta endale Lasna paneelika asemel oma maja linna külje all,
-osta 1982 a Opeli asemel mingi normaalne kesklassi masin,
-soliidne töökoht nõuab viisakat riietust. Ja riided on Eestis kallid.
- kui tahad abikaasaga käia ka teatris-kinos-kontserdil,
-osta raamatuid ja CD plaate,
-lõunad töö juures maksavad 65 kr*21 tööpäevaga,
-nädalavahetuseti tahad käia ka abikaasaga väljas söömas,
-käia korra või paar reisimas
30 K läheb nii, et ei märka ka.
 
to liisa 12. märts 2010, kl 10.44
sa ikka puhta otuliisu. kui ei saa arvaldada, mis sa siis piiksud siin. ja sa pane ikka perekonnanaimi ka, muidu me ei teagi täpselt, milline salapärase palgaga liisu siin lösserdab kallil tööajal :DDDDDDD tööandja loeb delfi naisteka ka palgasisse onju?
 
Loogika 12. märts 2010, kl 10.45
"Äraelamise" ja normaalse inimväärse elamise vahel on suur vahe!

Äraelamine=süüakse odavat ja mõttetut toitu, väljas üldse ei käida, sõidetakse auto asemel ühistranspordiga, riided ostetakse second handist. Eluasemeks on nõuka ajal EVP-de eest erastatud pisike korter või tasuta saadud majake maakohas, juurikad oma peenralt. Siis saab jah 10 K-ga ka hakkama.

Inimväärne elamine=mitmekesine ja tervislik toit aastaringselt, väljaskäimised ja kultuurse meelelahutuse tarbimine(kontserdid,kinod,teatrid), sõpradega väljaskäimised, oma auto, oma maja ost, riided poest uutena, võimalus käia väljapool Eestit reisimas.
 
ehh 12. märts 2010, kl 10.46
Miks peaks keegi tahtma inernetis avalikult oma palka avaldada. IP aadressid on ju traceitavad.
 
muhv to viki 12. märts 2010, kl 12.39
No ma ei tea,kas ma saan palju raha selleks,et teiste ees kekutada???Ei ole mul vaja uhkeid asju ja firmakaid ning pole vaja väljas söömas käia,oskan ka ise süüa teha.Ning autoga on nii,et oleks ökonoomne ning vahet pole milline.Isegi kui saaksin 30000.- kätte ei pea ma vajalikuks teistele näidata "oh mis mul on".Ja pealegi on paljud sellise palga saajad ülbed.
 
vika 12. märts 2010, kl 12.57
muhv, asi pole teistele näitamises.
Reaalsuses mida rohkem inimene teenib, seda rohkem ta ka kulutab. Koos kasvava palgaga suurenevad ka kulutused. Sest võimaluste tekkides olemasolevad tarbimisharjumused automaatselt muutuvad ja osad asjad vahetatakse välja: vana auto asemel uuem, senise kodu asemel uuem ja avaram, kogu aeg kodus passimise asemel hakatakse rohkem väljas käima ja meelelahutust tarbima jne. Mida pingelisem ja vastutusrikkam on töö, seda suurem vajadus inimestel eskapismi ja pingete maandamise järele.
 
eee 12. märts 2010, kl 13.21
Ega neil inimestel, kes kuus kümneid tuhandeid kroone teenivad, mingit erilist töökoormust ju pole, saavad siin naistekas istuda ja sõna võtta. Küllap on nende tööks kuskil kontoris laua taga istumine ja paberite tõstmine ühelt lauaservalt teisele. Samuti saab ju tööajal ka msn-is suhelda, naistekas kommentaare kirjutada, delfist uudiseid lugeda, ehk vahel ka mõnda arvutimängu mängida... Aga madalapalgalistel on ju töökoormus tõeliselt suur, kes töötavad näiteks kuskil kaupluses kassapidajana või tehases-vabrikus tööpingi taga, arvuti taha jõuavad nad alles peale väsitava tööpäeva lõppu või siis vaid puhkepäevadel...
 
kaasa mõtlev - eee 12. märts 2010, kl 13.47
Pika päeva rassinud tööline tuleb koju ja närib kuiva leiba, kuna peale miinimumpalgast ära makstud maksude ei jää lihtsalt muud üle.
Nõustun ka väitega: mida rohkem teenid, seda rohkem kulutad. Nii ta paraku on. Kes kord juba suurt raha saanud, see enam ei oska elada väikse rahaga.
 
Tule jumal appi... 12. märts 2010, kl 14.17
...kus Eestis küll siis mina elan, ma-ei-saa-aru... Mul pole ühtegi sellist tuttavat, kes praegu SELLIST palka saab, nagu enamus siinvastajaist...no tõepoolest, kui nii võtta, siis - mis MASU-st me räägime...

Ma olen kõrgharidusega keskeas lahutatud naine, töötan oma õpitud ja armastatud erialal, olen sunnitud abistama oma pensionärist ema ja hetkel töötut poega koos tema kodus pisipoega kasvatava naisega, elan väga vanas ahiküttega korteris, sõidan tööle-koju iga päev 20km oma 13-aasta vanuse autoga, riideid ja jalanõusid uusi muretseda pole juba aastaid saanud, hädavajaliku ostan kaltsukatest ( vahel on sealgi liig kallis), toitun väga range kokkuhoiu põhimõttel, lisasõite ette ei võta, välismaale ja SPA-sse minna ei suuda, tervisesporti teen iseseisvalt ja ilma rahata, teatripiletile kahjuks ka sel aastal enam raha raisata ei saa --- minu kuupalk on 6300 kätte...

...ja loen siit mingeid muinasjutulisi summasid ja täiesti ebareaalsena tunduvaid elusid...

Ohhhhh....
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!