Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Shovinisti nurgake
kui palju te palka saate?
 
ml 12. märts 2010, kl 15.08
no ma kah aru ei saa, kuidas mõned nii suurt palka saada saavad. kas nende kohta MASU ei käigi või. väga imelik värk. töötan tervishoius ja palka on kärbitud päris tublisti. enamvähem kuus 5000 ringis või vahel paar sada rohkem. pean hakkama saama oma koolis käiva poja ja nädalavahetusel teise lapsega. muidugi kondiauruga liigun ringi, ostan odavamat toitu, riideid, jalanõusid odavmüükidelt ja hakkama saan normaalselt. muidugi naabripere elab paremini, aga las nad olla, mina nii ei oska ja ei ole kade ka.
 
nii 12. märts 2010, kl 15.22
11 k tuleb puhtalt 4ja peale,neist 2 tudengid ja 1töötu.auto sõidab,toitu jätkub,kusjuures ikka liha ja kala,kommid,küpsised.maksud makstud,saab käia ka maal külas,õlut ja veini joon ka. ainult et üle ei jää midagi. süüa tehakse kodus. teatris kinos saab ka käia
 
üks prole 12. märts 2010, kl 16.27
Mina sain veebruarikuu eest netopalgana kätte täpselt 4517 krooni... :S
Vihkan ennast, et olen alandunud nii pisikese palgaga tööd üldse vastu võtma... aga päris ilma tööta ja rahata oleks olukord veelgi sandim... vihkan ka oma tööandjat tegelt salamisi, et ta mulle nii närust palka maksab, sest raske on sundida ennast olemaks talle hoopiski tänulik selle eest, et tal mulle üldse tööd ja palka pakkuda on! Aga ma olen veendunud, et tööandja võiks maksta ka suuremat palka, kuid sel juhul peaks ta leppima oma kasumi mõningase vähenemisega, sellega aga ükski kapitalist ju leppida ei soovi, pigem pigistab oma töölistelt viimase välja! Käin tööl hambad ristis ja proovin välja näidata justkui kõik oleks hästi ning nagu ma oleks oma eluga rahul, vaid siin anonüümsena foorumis julgen kirjutada, kuidas tegelikult on ja mida ma tegelikult arvan!
 
Jan, kõrghariduseta ärijuht 12. märts 2010, kl 16.42
26,5 kätte+ motivatsioonipaketid. Keskharidus, alluvad kõik kõrgharidusega :)
Siin mitmed toonitavad oma kõrgharidust pidevalt, nagu mingi jumalik paiste oleks koos sellega inimeste sisse tulnud :)
Pidasin mõned aastad tagasi samuti plaani end diplomeerida kuid ei näe siiski erilist mõtet selleks.

Common, teadmised,oskused ja silmaringi saate ELUST ning palju ka juba lapsepõlvest kaasa!
Lugege raamatuid ja arendage endid kuid ärge lehvitage oma "rahvusvahelise ärijuhi" diplomiga, naerma ajab!
 
rikkur 12. märts 2010, kl 16.51
Sissetulek on kohutavalt kukkunud võrreldes eelmise aastaga - eelmisel aastal oli 71 000 kuus ja praegu on 19 000 kuus. Kui varem ei olnud mingit tarvidust kokkuhoiu peale isegi mõelda, siis praegu juba kalkuleerin igal võimalusel ja üritan kokku hoida. Nälga sellise rahaga muidugi ei jää, aga karta on, et sissetulekud kahanevad edaspidi veelgi. Õnneks pole küll ühtegi laenu kaela peal ning autod on ostetud kohe välja, mitte liisinguga.
 
noor edukas naine annab nõu 12. märts 2010, kl 19.56
Kõrge palk:
- oskus ja tahe oma tööd hästi teha
- kõrgharidus (tuleb vähemalt alguses kasuks)
- avatus ja hea läbisaamine
- korrektsus ja täpsus töös
- 100% enda panuse andmine

Nii ja kui need punktid täidetud:
- unista suurelt ehk "jah, sa suudad"
- eraettevõtlus
- julgus end nö turule tuua/ enesekindlus
- kontaktid
- 200% enda pühendamine ehk tööga abielu :)
 
Aia 13. märts 2010, kl 07.18
noor edukas naine: Ja see ongi elu või? Tööga abielus.
Mõni aeg see kindlasti sobib ja ehk on ka nauditav kuid noorus kaob ja asemele tuleb arukus. Ühel hetkel mõistad et, elu parimad aastad oled sa orjanud edagi kellele sa ühel hetkel muutud kasutuks ja mõtetuks. Peret sul pole lapsi ei ole ja sõbrannad on läinud kus 60. Mis tuleb asemele? Selle nimi on sisemine üksindus, päris jõhker kaaslane.

Ei tänan pakumast sellise nõu eest. Ma oleks kunagi seda teed läinudki aga jumal tänatud tuli inimene kes pani mu asju nägeme teisiti. Inimlikult ja vastavalt minu funktsionaalsusele. Naisena.

Tänaseks ütlen üht. Elu tuleb viia palga tasemele mitte rabada palka elu tasemele. 10 000 ja elu kui lill. Lapsed haritud, söödetud ja ketetud. Ei söö rämpsu ja kaltsukast riideid ei osta. Jah reisimas soojal maal ei käi, autot ei oma. Panga laene pole. Peamine kõik on terved ja rõõmsad.
 
mõh 13. märts 2010, kl 09.58
Armastus ei toida ning on väga ebausaldusväärne. Pole midagi ette nähtud, et naise funktsioon on pereelu, igaüks valib oma tee ise.
 
to Aia noorelt naiset 13. märts 2010, kl 20.11
Arvasingi, et kellelegi see sõnakõlks "tööga abielus" ette jääb.

Sa (sinatan, loodan, et ei solvu) räägid siin arukusest?
Kas mul oleks arukas palgatöölisena aastaid 10 000 eest tööandja jaoks rabada teades, et mul on võimeid rohkemaks? Millele/kellele ma siis elus lootma pean? Rikkale mehele, kellele viis last sünnitada ning kes mu neljakümneselt noorema vastu välja vahetab? Eesti riigile, kus seadusi muudetakse üleöö ning keegi ei kobise (seal hulgas ka emapalk võib üks hetk ära kaduda).

Noor tark eesti naine teab juba varases nooruses, et elu siin on ellujäämiskursus ning oma seljatagust tuleb ikka ise kindlustada. Kindlustamine ei tähenda päevad-ööd läbi töötamist, vaid arukate otsuste tegemist. Mul on väga toredad sõbrad, kirev seltsielu ning aega ka hobidega tegelemiseks. Ma olen eluga väga rahul. Loodan, et tulevikus tasub minu praegune pingutus vaeva ära ning suudan pangalaenuta ise oma elamise soetada, sest ma pole sündinud hõbelusikas suus. Aga muidu ilusat laupäeva kõikidele :)
 
27 naine 13. märts 2010, kl 22.11
Mina teenin 18000 ja mees 23000, lapsi veel pole. üle jääb väga palju, investeerime. kodulaen on.
 
reaalsus 14. märts 2010, kl 15.50
Ka masu ei puuduta kõiki-vaadake või Tallinna kaubanduskeskuste parklaid: väga raske on seal autokohta leida, kõik on pilgeni täis. Ja vahet pole, kas lähed sinna nädalavahetusel või tööpäeva lõpus. Kõik kohad inimesi ja autosid täis.
Meil lapsi veel pole, pealinnas, mõlemal kõrgharidus(ühel magistrikraad), üks teenib 19 000 kätte ja teine 29000 kätte.Elame ära küll, maksame autoliisingut ja pangalaenu, nagu keskmine noor eestlane.
 
kaie 16. märts 2010, kl 21.16
me mehega saame kahepeale 17500 hetkel. võiks ka hullem olla.
 
ark palgal 17. märts 2010, kl 10.39
7k kätte, masendus tuleb peale, kui maksud ära maksan, lapsi vaja ka ju koolitada, kuid vaja elada palgapäevast palgapäevani, kusagil väljas käia küll ei kannata
 
noorik 17. märts 2010, kl 14.06
7 k palga eest pole küll võimalik lapsi kasvatada.
 
tere 18. märts 2010, kl 23.49
ei saagi palka hetkel, aga lapsi ka pole. söön makarone ja olen õnnejunn. mees läks tööle ja saab 5000, aga suvel lähme reisime terve maailma läbi.. kui jaksab muidugi.
Elagu!! ja veelkord
 
tere 18. märts 2010, kl 23.50
ja siis sügisel vaatame edasi, kui muidugi tagasi jõuab
 
töötu 20. märts 2010, kl 10.18
Saan toimetulekut, eluasemelaen on sellest 3 korda suurem. Õnneks veel piisavalt sääste ja nälga ei jää.
 
hehh 20. märts 2010, kl 11.11
Ärge sööge harilikke makarone (hoidku jumal veel kiirnuudleid), need tehtud kõrgema sordi jahust ja see pole tervisele hea ;)

Kui just tahate teraviljatoite, sööge siis odrakruupe või muud sellist, mis sisaldab piisavalt kiudaineid (ja on piisavalt odav).
 
tyyp 21. märts 2010, kl 14.58
Mul on loll küsimus, et mis makse siin makstakse? Elamisarveid saan aru, aga et mis maksud paljud maksavad peale palga saamist -sots. tulumaks, aktsiis, tollimaksud, käibemaksud???

Kui ei tehta elementaarsel asjal arvel ja maksul vahet, siis pole mõtet erilsit palka nõuda või saadagi.
 
aru ei saa või 22. märts 2010, kl 09.31
arved=püsimaksud (eluasemelaen, kommunaalmaksud, autoliising, kindlustusmaksud jne)
 
golden pussy 22. märts 2010, kl 11.35
veebruaris 4500 puhtalt kätte. arved makstud ja natuke süüa ka selle eest. mees on töötu.
kord aastas käime välismaal puhkamas. auto on vana, aga sõidukõlblik. üldiselt elame hästi ära, sest osutan lisatööna teenuseid.
 
üksik mees 22. märts 2010, kl 15.05
ma elan üksi, sissetulek on ca 45 000. ei virise.
 
suss 22. märts 2010, kl 20.58
noh, eestlaseda lihtsalt on sellised kekkajad, vaja ikka ilusamaks valetada,

soomes, jah, seal algavad palgad töesti sealt kuskil 30 000-st ja mu palk, et kadedust tekitada on...
 
Vuss 22. märts 2010, kl 21.18
Palk 16800.- ja pool sellest liisingule ja üürile.Elan üksi ja mitte eestis.
 
a 23. märts 2010, kl 09.45
Eestlased anonüümselt küll ei kekka.Mis mõte sel oleks.
Pigem ongi põhjus see, et internetis käibki rohkem haritud ja heapalgalisi inimesi, ilmselt rohkem Tallinna inimesi ka. Siis võibki jääda mulje, et näe kekkavad. Lihttöölisel pole aegagi töö ajal arvutis olla ja sageli puudub ka arvutikasutamise oskus.
 
üksik mees 23. märts 2010, kl 12.53
huvitav, kui palju lugejale siis meeldiks, et ma palka saaksin? me ei tunne teineteist, ikka peaks siis võhivõõras paremini teadma, kui palju mina palka peaksin saama?
hm, miks siis üldse küsimus püstitada, kui vastused ei meeldi?
 
suss 23. märts 2010, kl 22.09
vastused meeldivad, hea meel, et nii hästi teenitakse kuid mingit mõtet pole seda küsimust esitada, sest ei tea ju, mis on tõde kuid statistikaameti andmed on hooooopis midagi muud:)

on uuringuid tehtud, et netis anonüümselt valetatakse niiet suu suitseb, see lihtsalt on inimestele kombeks, see kohendab ego

kuid ega see ka vöimatu pole, mida a räägib
 
jep 24. märts 2010, kl 00.06
ega see kui norras ehitusel kaks kuud aastas 50 000 kätte said su keskmiseks sissetulekuks 50 000 tee...aga naljakas on see kyll, et paar kuud mujal rabades siis eestis aastake elatud saab...samas on ju eesti s enamus palkasid 5000 lähedal...ja seda räbalakest palka enamusjuhtudel veel kolme-nelja vahel jagama peab!?
 
juhhei 24. märts 2010, kl 02.47
ühe kolleegi poeg töötas ka Norras ja palk jäeti üldse välja maksmata.
 
mina 24. märts 2010, kl 12.47
Äraelamine ja normaalne inimväärne elamine.Rahulolu eluga tuleb inimesest enesest.See mis ühe jaoks on kõrvalt vaadates äraelamine ,võib teise jaoks olla vägagi inimväärne elu.Oskan rõõmu tunda tänasest kaunist ilmast ja arvan ,et raha ei ole ainus eesmärk elus.Õnnetud on pidevalt rahulolematud inimesed,kes midagi kaunist enda ümber ei märka,kellel pidevalt on puudu uus käekott,auto või maja...
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!