Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Töö ja koolitus
Soome tööle
 
Ella 12. mai 2009, kl 16.39
Hei!
Kas siin on kedagi kellel oleks pakkuda lihttööd Soomes?
Olen 25 aastane, elukoht Soomes olemas.

E
 
:) 12. mai 2009, kl 18.17
tore kui elukoht on olemas.muideks. soome lõunatipust põhjatippu on ca 1400 km.elukoht on siis..?
 
Ella 13. mai 2009, kl 11.24
elukoht Helsingis:)
 
no sama 13. mai 2009, kl 13.29
meil kah ju Tallinn = Eesti:)
 
ka soomes 13. mai 2009, kl 18.05
kuidas saab nii olla et elukoht olemas tööd aga pole ,ju siis oled kehva töö tegija soomes ,kas toon kandikul kätte ,tööd ju palju siin .
 
to ka soomes 13. mai 2009, kl 22.14
ära raiska aega mine tee tööd!
 
mnjaa 13. mai 2009, kl 23.22
elukoht olemas, aga järelikult ei oska soome keelt, et otsiks/leiaks tööd. oleks töökohta pakkuda, aga ei tea, mida täpsemalt otsid,kas koristus kõlbaks(kontorite)? vaja soome keele oskust suhtlus tasendil
 
hakkamas 14. mai 2009, kl 09.12
mnjaa-le
mina oleks väga nõus kontoreid koristama, keel küll alla suhtlstasandi, aga seda õpib vast suht kiiresti, ja inglise keel on ka ehk abiks. kirjuta, kui tõsiselt rääkisid
 
hakkamas 14. mai 2009, kl 09.18
mnjaa! enne ei saanud adret
 
mnjaa 14. mai 2009, kl 09.24
kas elamispind on olemas? ma ei saa kirja edasi saata, arvuti ei lase millegipärast:(
 
Ella 14. mai 2009, kl 12.56
To mjnaa

Saada palun täpsem info meilile!
Oleksin huvitatud!
 
Soome tööle 14. mai 2009, kl 13.43
Oleks ka huvitatud Soome tööle minekust.Elukohta küll ei ole olemas.Sobib ükskõik mis amet.Igasugune info teretulnud.
Ette tänades,
 
Miks mitte..... 16. mai 2009, kl 12.15
Oleksin ka ise huvitatud soome tööle minekuks aga kahjuks elamist seal mul pole ja tuttavaid ka mitte:(

Hea meelega läheks tööle isegi pikemaks ajaks(ehk siis jääkski sinna)kui saaks ka lapse sinna kuskile lasteaeda panna(laps 2,5a).
Olen kuulnud et seal sellised eesti lasteaiad isegi olemas aga kus ei tea.


Sobib igasugune töö(koristus,maasika korjamine,ka talutöö).

Soome keel väga nadi aga kui suhtleks rohkem siis ehk õpiks ka kiiremini.
Muidugi oleks hea kui samas kohas oleks üks soome keele oskusega eestlane juba olemas,nii lihtsam ,kui miksi selgusetuks jääb saab ju küsida.

Kui on miskit pakkuda sellist siis oleks meelsasti nõus minema.
 
viimasele... 16. mai 2009, kl 13.43
,,,kui isu siia ttööle tulekuks suur, siis alustuseks proovi täita työhakemus.3 suurimat koristusfirmat on siin RTK-Palvelu ISS-puhtistus ja SOL-Palvelu. Kui tyhöhakemus on korrektses soome keeles ja hetkel vajadus tööjöu järele on, vöid töölegi saada.Töökohaolemasolu korral vöid ysna lihtsalt KELA_kaudu ka lasteaiakoha saada.Köige kallimad elamispinnad minu teada on Helsinkis, Tamperes ja Turkus.Tamperest vöid otsida endale ka tööd NOKIA- elektroonika tehastesse aga seal on minu teada töö 3 vahetuses. Ka on seal koondamisi palju olnud.Töösaamiseks on pöhiline eeltingimus korrektne soome keel suhtlus tasemel.
 
Miks mitte.... 16. mai 2009, kl 14.28
Vot selle Soome keelega ongi probleem ,muidu poleks ju häda midagi.
Saan aru ja midagi räägin ka vastu aga mitte korraktselt suhtlus tasandil.:(
 
UURI 16. mai 2009, kl 15.06
http://www.eures.ee/15810
JA
http://www.tyokonsultointi.fi/ee/index.php
 
viimasele... 16. mai 2009, kl 16.51
köige hullemad nylgijad on tööjöuvahendus firmad. Tänasepäeva seisuga on Soomes koristaja paplk juba 9.40 ja sellest siis verot pois. Miinumum palk mustalt, st et siis koos maksudega koristajal 1500 euri ja sellest siis 10 % maksudeks. Helsinkist-Turkust peaks hoidma kaugemale,kuna seal on yyrid pole körgemad kui mujal Soomes. Kui ei usu vaata www.vvo.fi vapaat asuntot ja uuri korteriyyre.Ka on vahendus firmadel kombeks toppida yhte tuppa 2 inimese kaupa.Kui tööpakkumises kysitakse juhiluba, vöi autokasutus vöimalust, siis tähendab see seda , et sul tuleb seigelda tööpäeva jooksul 4-5 erineva objekti vahet.Söidule kulunud aeg arvesse ei lähe,läheb arvesse ainult konkreetsel objektil töötatud aeg. Tihti asuvad objektid linna erinevates servades yksteisest nii 7-8 km kaugusel.Köige kindlam on otsida tööd otse ilma vahendajateta,milleks neid nuumata oma rahakoti peal?.Otsest tööpuudust Soomes kyll ei ole, koristaja koha leiab alati.
 
:) 16. mai 2009, kl 19.47
need lingid ongi mõeldud ju nende inimeste jaoks kel erilist keeleoskust pole.elukohta soomes pole ja oma tarkusega seal paberimajandust ajada ei oska.
tehke kuramus mulle selgeks kuidas see eures siis nn "nülib" töölist.eures on ju riiklik programm mitte mingi erafirma.
mol.fi st võivad endale tööd otside need kel keel suus ja kes sellega ka hakkama saavad.mitte kusagil eiole nii,et tuleb mingi uus ja umbkeelne tööline ja ta kullatakse üle.ikka sammhaaval käib see edasiliikumine.vottnii :)
ja seda et koristaja põhipalk 9.40. se umbluu. siin on palgarvutamise tabel töövallkondade ja muude näiitajate järgi.väike näide
http://www.palkkalaskuri.fi/main/Vertaapalkkoja
 
näide 16. mai 2009, kl 20.10

Tämä laskelma perustuu kokoaikaiseen, noin 40 tunnin työviikkoon. Työtoveriesi keskitulot ovat keskimäärin

Tunnissa € 8,25

Viikossa € 330,04

Kuukaudessa € 1429

Vuodessa € 17162

Työtuntien määrä viikossa


Siivooja
Valitse koulutustasosiAmmatillinen perustutkinto tai vähemmän
SukupuoliNainen
EsimiesasemaKyllä
Työkokemus-5
Yrityksen koko50 tai vähemmän
Tulokset eivät sisällä
Lomapalkkaa
Bonuksia ja provisioita
Palkan lisäksi tulevia palkkioita (esimerkiksi tulospalkkioita)
Verotuksen aiheuttamaa keskimääräistä vähennystä bruttotuloista
 
m 16. mai 2009, kl 23.50
Kallid inimesed,kuidas te ei suuda eelnevalt keelt õppida ja siis soome trügida,kas see pole siis esmane asi ja siis pärast pettutakse töökohas jne..Muidugi saad lüpsta,kui asjdest kohe aru ei saa ja ennast kaitsta ei oska.
 
noh milleks 19. mai 2009, kl 07.57
peaks eestlane soome keelt õppima, see on kõigil juba sündides suus.
 
k 19. mai 2009, kl 16.07
No tõesti,kui oleks vastupidine variant,et soomlane siia tööle,aga eesti keelt ei räägi... No tahaks näha,kes teda normaalse raha eest tööle võtaks. Miks siis arvate,et Soomes kõik umbkeelseid eestlasi ootavad.Saadki orjaks sinna koristusfirmadesse,kuhu soomlased ise tööle ei lähe.
 
töötu 19. mai 2009, kl 22.40
Mul keel enam vähem suus, saaks töökohagi aga elukohaga probleem. Ei tahaks minna üksi vaid perekonnaga. Kas keegi on nii ka üritanud Soome tööle minna? Kas perekonnaga eluaset raske leida? Kui vahendajad panevad mitu inimest ühte tuppa siis sellise variandi puhul vast oma lähedasi kaasa võtta ei saaks?!
 
viimasele... 20. mai 2009, kl 03.50
köigepealt tuleb endal tulla ja siis pisut hiljem pere järgi tuua. Köik söltub tööandjast.
 
Ettekandja 20. mai 2009, kl 16.08
Mulle helistati täna ja pakuti Soome ettekandja tööd. Sain meesterahvaga kokku, palka lubati 6euri kätte, elamine ja söök tasuta, tööpäevad nii 10-12 tundi. Kas on reaalne, minu arust olid Soomes ju 7-tunnised tööpäevad?
CV leiti muide CV-keskusest.
 
y 20. mai 2009, kl 16.13
kõigile kel soomes tööd pole , mul on teile pakkuda tööd siin, eestis 1000 krooni kuus ja hakkate isiklikuks hooldajaks !
 
küssa 20. mai 2009, kl 23.38
Oleks töökoht ja ka elukoht...aga on hirm. Kuidas seal üksi hakkama saan. Seadusi ei tunne, linna ei tunne. Ei tea Soomest praktiliselt midagi. Teie, kes Soome tööle kipute või olete läinud...Kas selliseid hirme ei olnud? Olete Soome elu-olu ja seadustega nii hästi kursis?
 
14a soomes 21. mai 2009, kl 00.58
Iga algus on raske, aga oleneb inimesest, kes kui kiiresti omaks võtab, omal läks 1a, sain keele selgeks nii kirjalikult kui ka suuliselt.Loen lihtsalt nii palju ja hea piltlik mälu. Seda imestasid ka soomlased tööl jne. siiamaani kysivad kas oled kursustel käinud, ei ole ja kunagi ei saanud ka tööameti kaudu, sest nende arvates on mul keele tase 4, aga kursus oli tase2-le:)
Kui on endal tahtmist ja intuisiasmi, siis saab hakkama kyll ja vägagi hästi.Olen elav näide, te noored pabistate liiga palju, laske lõdvaks, pinges olekuga kaugele ei jõua.
Mida tahan veel öelda Soome tahtjatele, Soome maksuamet on saatnud kõikidesse firmadesse kirja, et praeguse tööpuudusega, et võtaksid enne soomlased tööle, siis alles mujalt. Täielik kammajaa ka siin, arvan, et pole kerge nyyd siia pyrgida. sellegi poolest edu teile!
 
suomesta 21. mai 2009, kl 15.57
to näide kell 20.10

... puru silma pole mõtet ajada, sellest tunnissa 8.25 eurot tuleb veel maksta tulumaks...
selle tunnipalga: töö must ja raske, sellest palgast ära ei sure aga näpud põhjas küll, nii et pidevast eurosentide lugemist ja tohutust kokkuhoiust närvid varsti läbi küll...
 
to: Ettekandja 22. mai 2009, kl 10.22
http://www.pam.fi/
tutvu selle lehega, sealt vast leiad omale vastuseid.
See, et elamine tasuta, ei usu. Sellevõrra saad vähem palkka. Tasuta lõunaid ei ole.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!