Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Saame tuttavaks
mõtteid elust küpses eas
 
Zooey 21. jaanuar 2015, kl 21.20
Siinses rubriigis on püsivat seltskonda, kelle huumori ( ja satiiri-)soon on erakorne! Vahel tahaks kohe kõva häälega naerda nii mõnegi terava ja tabava kommentaarisähvaka puhul . Ometi on siin minu silmis sellega paralleelselt kurb pool. Väga harva, ehk kord mitme kuu jooksul ilmub siin rubriigis selline kuulutus, mis on kirjutatud küpses (40+, 50+,60+) eas MEHE poolt sooviga leida endale veelkord elus kaaslane ja see kuulutus on kirja pandud vaimukalt, sisukalt, kutsuvalt, selliselt, mis äratab huvi ja viitab, et autor ei ole kibestunud ega kitsarinnaline , vaid intelligentne, enda eest hoolt kandnud nii sisemuses kui välimuses. Olen sellisele kuulutusele aastate jooksul paar korda vastanud, ja siiski selgub, et tegemist on pigem poolenisti nagu kuulutaja „sotsiaalse eksperimendiga”…nagu eilsegi kuulutuse autor ütles, et „tahtsin teada, palju siin rubriigis käib nn. „uinuvaid kaunitare” ”.Ja on imestunud , et huvilisi on kümneid ja sadu, igal juhul parimatestki ootustest oluliselt rohkem reageerijaid, kelle kirjad tema postkasti ummistavad. Jumal andku oskust see situatsioon mitte maha mängida! Usun, et Eestis on palju- näen seda tavaelus samamoodi – haritud, huvidega, ilusaid, naisi neljakümnendates, viiekümnendates…või mis iganes, oluline , et just üksikuid naisi, kes on fantastilised isiksused, tugevad, huvitavad , rääkimata, et enda eest hoolt kannavad. Kes on parimas tähenduses elu elanud , mitte elu mööda saatnud. Tihti on neil, kui aeg hakkab neljakümnele liginema, või üle selle, ka laps sünnitatud, kelle isa on teadmata enamustele. Aga paljud on valinud ka täieliku üksijäämise. Olen kindel, et mitte vabast valikust, vaid sunnitud valiku tulemusena. Kahest halvast on valitud vähem halb variant. Ja veelgi suurema grupi moodustavad sarnaste omadustega lahutatud naised. Siinse rubriigi kirjatükke lugedes väljendub minu arvates üsna ehedalt Eesti kurb demograafilis-sotsiaalne reaalsus. Usun, et eespool kirjeldatud meestel ei ole vaja klaviatuuri piinata, ega sellistes kohtades surfata, et endale väärilist/sobivat partnerit leida. Neil pole selleks vajadust, piisab enda ümber lahtiste silmadega ringi vaadata, kui neil on soov enda kõrvale kedagi leida. Aga selliseid üksikuid mehi tavaelus ei olegi. Aga kui juhtumisi peaks keegi , kes eespool ennast kirjelduses ära tundis, üksik hing, kõhklema , et kas sellist sammu on mõtet astuda, et kas on neid, kes huvituksid- siis neid mehi küll julgustaks- kaotada pole midagi, pigem piisava sisemise tarkuse korral õige valik teha on teil edu garaneeritud :-))!!
 
elementaarne 21. jaanuar 2015, kl 22.43
mis on armastus,küsiti idamaa targalt....kui küsib noor,OOTA! kui keskealine.. VAATA,KÕNNIB SU KÕRVAL! kui vana..SA OLED ASJATA ELANUD! valik on Sinu!
 
* 21. jaanuar 2015, kl 22.49
Minu mõtteke... Kui vahel tahaksid kohe kõva häälega naerda, siiis....naera, kohe, täiega, terviseks!
 
Täitsa Shreck 21. jaanuar 2015, kl 23.05
Minu aforism... Kui vahel tahaksid kohe kõva häälega peeru lasta, siiis....peereta, kohe, täiega, terviseks!
mansion ghost 21. jaanuar 2015, kl 23.15
Naudi hetke ja naera, lase emotsioonid valla!

Aga jah, mis selle pika heietuse sügav mõte oli?

Et "küpses" eas naised ei leia (püsivat)kaaslast ja mehed omas passiivsuses on selles süüdi?
Onju hulgi aktiivseid ja hüperaktiivseid isendeid, kes ülearu ei pirtsuta :)

Aga naerda võib südamest sellegipoolest.
 
vanasõna 22. jaanuar 2015, kl 10.12
ei kurvast peest tule rõõmsat peeru
 
n46 22. jaanuar 2015, kl 10.55
kummitus,
eesti mehe madal keskmine eluiga ja keskmisest kiirem suguline äravajumine tingibki selle, et küpsed naised jäävad üksikuks ja kirjutavad kurblikke tiraade lootuses mõnd hallipäist printsi varjusurmast päevavalgele tirida.

kuigi mõttekam oleks naudiskleda noore täku kaisus, kuniks elu antud ja elumahlad liiguvad. kui ainult saaks üle hirmust, mis juhtub kümne, kahekümne aasta pärast. kui vaid suudetaks unustada tabud ja pideva mure näilise kombekuse pärast. elada vahelduseks endale ja mõelda vagiinaga- analoogiliselt meestele, kelle puhul sellist käitumismudelit loomulikuks peetakse.
 
to Mansion 22. jaanuar 2015, kl 11.39
Kõik ei otsi alati süüdlast igal sammul. Ja kui mõtet ei leia , võib ka peeglisse vaadata ja seal mitteleidmise põhjust näha...
 
to n46 22. jaanuar 2015, kl 11.46
Inimeste seksuaalsus ja vajadused selles osas on väga erinevad. On inimesi, kellele seksuaalsus tõesti pole oluline ja on vastupidine äärmus.Ja kõik, mis sinna vahepeale jääb. Sõltumata vanusest, soost , perekonnaseisust. Aga valides elu täku kaisus- paratamatult teed valiku ja millestki jääd ilma. Mõni valiks ehk selle hallipäise printsi intellektuaalset ja hingelist rahuldust eelistades. Ja igale inimesele ei sobi topeltelu elamised, eri rindel panustamine. Mõnele inimesele sobib täielikult ennast ja oma suhtlemise energiat anda ühele inimesele. Kui silmas pidada lähedussuhet.
 
Täitsa Shreck 22. jaanuar 2015, kl 12.29
Milline suurjooneline üllitis kiitmaks eesti naisi. Ja mainimaks, et neile pole väärilisi mehi. Tsiteerin:

Usun, et Eestis on palju- näen seda tavaelus samamoodi – haritud, huvidega, ilusaid, naisi neljakümnendates, viiekümnendates…või mis iganes, oluline , et just üksikuid naisi, kes on fantastilised isiksused, tugevad, huvitavad , rääkimata, et enda eest hoolt kannavad. Kes on parimas tähenduses elu elanud , mitte elu mööda saatnud.

Ilmselt on ka internetis olemas mingi looduslik tasakaal-need suurepärased silmakirjatarid on pistetud kuhugi ekraanide taha, kust nad saavad ennast kiita palju tahavad, ilma, et ükski tõeliselt hea mees seda usuks:-)
 
silmakirjatseja 22. jaanuar 2015, kl 12.48
Oh shrek, ikka väga läks hinge sulle. Rahune. Hea, et sina oled tasakaaluks ekraani ees :-) Edu sulle , püüa veidi rahulikumalt võtta, kui juba kord oled sellise igavese internetimehe rolli elus valinud. Ära ole nii kibe. Hoia stiili
 
Täitsa Shreck 22. jaanuar 2015, kl 12.54
Nii ja mida võib eelmisest torkest järeldada? Et mida naised siia kirjutavad on siiski hingega ja mitte niisama pure natural fun? No on ju silmakirjakud!
 
silmakirjatseja 22. jaanuar 2015, kl 13.17
Järeldada võib seda, et esmalt enne vaidlemist peaks ilmselt silmakirjalikkuse definitsiooni paika panema. Antud juhul pead sina silmakirjalikkuseks seda, kui sinul ja kirja autoril on lihtsalt erinevad igapäevaelu tutvusringkonnad, kolleegid, sõbrad. Sina teed järeldusi enda oma põhjal ja jõuad selle põhjal kokkuvõtteni, et teine kõneleja on silmakirjalik.
 
n55 22. jaanuar 2015, kl 14.33
tüüpolukord näib olevat:
küpses eas mees saab omaealistelt naistelt nii palju huvi ja pakkumisi, et kujutleb oma kursi abieluturul ülikõrge olevat, vähemalt 100:1. Loomulikult väärib nii kõrgelt hinnatud mees enda arvates paremat, st noort naist. Siis asubki ta tiirutama noorte naiste ümber, kellest on paraku huvitatud... KÕIGI vanusegruppide mehed. Enamasti ei piisa noortel naistel küpsete meeste jaoks huvi ega tähelepanu, sest kui nad veel kenakesed juhtuvad olema, siis võib pakkumise ja nõudmise suhe olla muidugi 100:1, aga teisipidi. Pika nina saanud küpsed mehed on solvunud ja tulevad siia foorumisse omaealisi naisi peedistama. Ehk suudavad nad sellise tegevusega tõestada oma väärtust iseendi, kuid mitte (mis iganes vanuses) naiste silmis.
P.S. Tutvun heameelega toredate meestega mis iganes vanuses, aga püsivalt oma koju ei tahaks naljalt kedagi. Igal oma kombed ja kiiksud, mis ajaga aina süvenevad, paraku ka meestel. Samas valmidus teise kommetega kohaneda vanusega väheneb. Muidugi, kui mängu ei tule just SUUR ARMASTUS. Kuid sellega on umbes nagu lumeinimesega, kellest paljud on kuulnud, aga vähesed näinud.
 
Täitsa Shreck 22. jaanuar 2015, kl 14.36
Definitsiooni? Irw. Võtame minu kommentaaris tsiteeritud lõigu ja elu elanud naised. Ja küsime, et kas nad seda elu elasid meestest vaakumis või? Kuhu jäi või kadus küllusliku elu teine pool või on tegemist ikka silmakirjalikkusega, pidades neid naisi üliüli..
 
n55 22. jaanuar 2015, kl 14.46
Täitsa Shreck 22. jaanuar 2015, kl 12.29
"
Milline suurjooneline üllitis kiitmaks eesti naisi. Ja mainimaks, et neile pole väärilisi mehi. Tsiteerin:
Usun, et Eestis on palju- näen seda tavaelus samamoodi – haritud, huvidega, ilusaid, naisi neljakümnendates, viiekümnendates…või mis iganes, oluline , et just üksikuid naisi, kes on fantastilised isiksused, tugevad, huvitavad , rääkimata, et enda eest hoolt kannavad. Kes on parimas tähenduses elu elanud , mitte elu mööda saatnud...
"
Kusjuures, ongi nii. Tähelepanekud näitavad, et mehega koos elamine amputeerib suure osa naise särast ja isikupärast, isiksuse mitmekülgusest.
Isegi varem väga säravatest naistest on saanud kooselus hirmunud pilguga hallid hiirekesed, kes ei arva enam eriti midagi.
Samas ei ütle head ka lastetute vanatüdrukute suhtes, sest meest saamata ja sünnitamata kipuvad nad muutuma enesekeskseteks ekstsentrikuteks. Isikupära pole seejuures muidugi mitte vähe.
Minu tutvuskonda, mitte just suurde, aga see-eest toredasse kuuluvad naised on peamiselt - lapsega tüdrukud, kes nüüd muidugi lapsed juba suureks kasvatanud. Südamlikud, vaprad, arusaajad, realistlikud, mitte ülearu pretensioonikad olude ega inimeste suhtes.
 
Täitsa Blond 22. jaanuar 2015, kl 14.54
n55
22. jaanuar 2015, kl 14.33

Tabav kirjeldus! Kodumängimine on vajalik noortele, aga mitte juba mitmendal ringil ekslejatele.


22. jaanuar 2015, kl 14.46
Üht tüüpi teisele ma siiski esile ei tõstaks, et just üksikemad on meeste jaoks parimad ja vanatüdrukud kõige hullemad.
Tänapäeval on vanatüdruku staatus hoopis midagi muud, kui 30 a tagasi. Tol ajal oli see pigem mitte valituks osutumise tagajärg, tänapäeval aga naise vaba valik.
 
Täitsa Shreck 22. jaanuar 2015, kl 15.10
Jahah, et kooselu meestega nüristab naised, muudab nad meesteks? N55 paistab siin kah olema 1 pääsenu sellest, sära ja elurõõmu veel pikalt poolsada ees:-)
 
Sid 22. jaanuar 2015, kl 15.11
Miks see küps iga nüüd ette jäi? Viimase 10-15 aasta jooksul pole ma eriti oma vanusele mõelnud, see on justkui sama olnud ja ei tunne ma end kuidagi vähemväärtuslikuna sellest, et jupikaupa seda ikka juurde tiksub. Vahest poes kolades mu särasilm ikka proovib mulle mingeid riideid selga, aga tavaline järeldus on see, et ma pole veel NII vana, et sellist riiet/tooni kanda. Eks ma siis ole noor(uslik) edasi.

Aga näiteks stockmani riiete valikut vaadates tuleb nutt peale küll, ainult must värv ja muud tumedad toonid, pea üldse ei ole ilusaid värve. :( Seega, seal vist eakad ainult käivadki.
 
n55 22. jaanuar 2015, kl 15.30
nipp ongi selles, et kuidas ikkagi PARASJAGU meest saada, mitte liiga vähe ega liiga palju. Meheks muudab pigem meheta elamine, sest ega loodus tühja kohta hoidma hakka. Mehega elades sõltub aga kõik sellest, kui palju ruumi ja võimalust jätab mees naisele särada. Ma ei tea, kas Malle Leisi maalinäitus Tartus on juha kinni. Kuid kuuldavasti eelistanud tema mees olla eeskätt andeka naise abiline ja kui sellest aega jäi, siis ka ise kunstnik.
 
n55 22. jaanuar 2015, kl 15.36
hea Sid,
Tartus võid loodetavasti jätkuvalt näha 80-a kebjakat meest, kes kiiskab nagu jäälind v papagoi eesti meeste-naiste tumedapoolsel taustal.
Ma kardan, et mehed arvavad, et muidu neist äkki arvatakse... nojah. Mis nüüd see poliitkorrektne väljend olekski...
 
trabant 22. jaanuar 2015, kl 15.38
Inimesed alati otsimas, mis midagi valesti on ja kes kuskil süüdi võiks olla. Kuigi sugude iseärasused on selgunud juba pea kakskümmend aastat tagasi. Ei tohiks olla üllatusi. Elage. Kasutage verinoorte totude ütlust yolo! (mis on pätsatud Aureliuselt ja ta tegelikult ei mõelnud päris nii, aga misssiis!)
 
Sid 22. jaanuar 2015, kl 15.43
n55, jäälinnu moodi ma kiisata ei plaani, aga lihtsalt valik meie ja norra Ganti ja Bossi poes on tunduvalt erinev. Ilmselt siis seal ei olda nii must-valged. Kuigi mulle must värv meeldib ja sobib, siis kogu aeg ei taha ju ka selline olla. Vahest tahaks mõnele ka sära silma tuua. ;)
 
kaltsud panevad särama 22. jaanuar 2015, kl 17.07
ikka hea, kui tomil silmad säravad säravate kaltsude taustal.. muidu ongi nii mage vend oma venelasega norrast.
 
poundarnägude probleem 22. jaanuar 2015, kl 17.32
sellised väikese lühikese näoga mehed, kel suu ja silmad puntras, nagu sid- tom, ega sinna ei aita kaltsud ka, on nagu on.
hea, et vanelastel on vilets maitsemeel, siis võimalusi isegi skandinaaviamaades kiirelt vanavatel venelastel eestimaal mehi üles korjata.
 
:D :D 22. jaanuar 2015, kl 17.35
no mis ajad, teine veel solvub lõpuks ära ka. Pole sul sid häda midagi, täitsa ok:) ausõna:)
 
n46 23. jaanuar 2015, kl 01.25
ei tulnudki ühtki asja pähe, millest oleksin täku kaisus ilma jäänud. ilusamad aastad ja parim suhe siiani- eriti just hingelise ja intellektuaalse rahulduse mõttes.
topeltelu elasin just varem, hallipäise abikaasa kõrvalt. esimeses abielus omavanuse mehe kõrvalt loomulikult ka.....
viimased aastad absoluutne monogaamia, vähemalt siiani. mis on minu puhul enesegi jaoks üllatav.
huvitav, miks on teoreetikud tihti veendunud, et paarkümmend aastat noorema mehega poleks justkui hingesugulus ja turvaline suhe võimalik.


to n46 Kirjutas:
-------------------------------------------------------
Aga valides elu täku kaisus
> - paratamatult teed valiku ja millestki jääd ilma.
> Mõni valiks ehk selle hallipäise printsi intellek
> tuaalset ja hingelist rahuldust eelistades. Ja iga
> le inimesele ei sobi topeltelu elamised, eri rinde
> l panustamine. Mõnele inimesele sobib täielikult e
> nnast ja oma suhtlemise energiat anda ühele inimes
> ele. Kui silmas pidada lähedussuhet.
 
kepivaba periood 23. jaanuar 2015, kl 02.03
n46.l siis täna nagu käsitöö käsil vä?
kuuma mehe kaisus nokib internetti vä? ei taha mitte uskuda.
 
n46 23. jaanuar 2015, kl 02.09
täna jah kaisuvaba öö ja ega see ülessoojendamata voodi väga ei meelita küll.
 
oraakel 23. jaanuar 2015, kl 02.19
trabant, sa meeldid mulle:)
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!