Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Lemmikloom
15-aastase kassi hammaste eemaldamine
 
Tiinam 17. juuli 2018, kl 21.01
Kas kellelgi on kogemusi kassil kõikide hammaste eemaldamisega tugeva igemepõletiku tõttu? Kassil lisaks astma, saab hormoon- ja antibiootikumiravi, tänaseks kaalub 2,8 kg, samas suhtleb, nurrub ja nõuab süüa. Vereproov korras, seega arst pakub viimase lahendusena hammaste eemaldamist, hambakivi eemaldamine ei aita, antibiootikumiravi ei ole igemepõletikule mõjunud.
 
Khm 17. juuli 2018, kl 22.54
Enne radikaalset sammu konsulteeri kindlasti mõne teise kliiniku loomaarstiga. Isegi mitmega.
 
Tiinam 17. juuli 2018, kl 23.47
Hetkel räägitud kahe arstiga - esimene on kassi pikalt ravinud arst, kes küll ütles, et ainsaks lahenduseks on hammaste eemaldamine, aga lisas ka, et kui see oleks tema kass, siis oma kassile ta seda ei teeks. Teine on suu- ja hammaste probleemidele spetsialiseerunud arst, kelle konsultatsioonil käisime. Tehtud vereproovi põhjal leidis ta, et kassi tervis kannatab küll antud protseduuri teha.
Ei teagi, mida teha, küsida pole ka kuskilt. Operatsioon tundub hirmutav, samas on ka kallis, aga paranemislootus väga hea ei ole. Viimane variant on loom magama panna, sest igemepõletik pidi tekitama suurt valu, aga seda otsust ei tahaks kuidagi vastu võtta...
 
Sally 27. juuli 2018, kl 12.39
Aga kas talle mõnda teist antibiootikumi ei ole proovitud anda.
Kuidagi kohutav, kui kõik hambad välja tõmmatakse, samas muidugi selline põletik tekitab väga palju kahju. Kole kergeke ka ta juba.
Kui minu omal tõmmati paar hammast sama põhjusega oli minul ilmselt hirmsam, kui kassil.
Aga -2 hammast on ikka suur vahe üldse mitteühtegi hammast variandiga.

Ja see fataalse otsuse tegemine....
Järsku saaks kolmanda arvamuse või siis teise ravimi või siis sama ravim + valuvaigisti.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!