Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Hea kogemus
Nõmmel jagatakse niisama õunu
 
Õnnelik 26. august 2016, kl 09.23
Nii pull, inimesed on oma aia taha pannud korvid ja ämbris õuntega, juures on kiri, võtke õunu :) Nii lahe, ma võtsingi :)
 
sauekas 26. august 2016, kl 09.32
Mitte ainult Nõmmel....
 
Kristiines ka... 26. august 2016, kl 15.50
ja juba mitmeid aastaid.
 
maniila 26. august 2016, kl 16.29
See on aiapidajatel üsna tavaks, kahju ju kui raisku lähevad:) Olen ka ise pannud, bussipeatus oli otse maja ees, läksid väga hästi loosi:)
 
tehke ka mujal nii 26. august 2016, kl 20.08
Õnneks on see tore tava paljudes kohtades, näiteks ka Lillekülas, paljudel majadel õunakastid aia ees
See on ikka väga kole, et mõni kompostihunnikusse viskab, kui teistel neist hea meel oleks
 
õunik 26. august 2016, kl 22.29
Paneksin kah kastiga tee äärde, aga tee nii kaugel masside liikumisest, et heal juhul 2 inimest päevas ehk möödub. Ja neil on endilgi õunu liiast....
No tuleb komposti vedada.
 
aga paku 27. august 2016, kl 07.58
Aga võiks ju kasvõi siit küsida, kas keegi tahaks keeta suure portsu õunamoosi või kompotti ja siis sellele inimesele, kes ise järgi tuleks, aadressi anda
Muidugi, kui ikka rohkem tahetaks, hiljuti lugesin, kui keegi Laitsest kirjutas ja keegi vastas, et tahaks küll 4-5 õuna
 
* 30. august 2016, kl 15.14
Ma pole tänavatel ise märganud, aga ka omal oleks õunu võtmiseks tänava äärde panna. Kuidas neid sinna aga panna? Koti või korviga maapinnale aiaäärde pannes pissivad mööduvad koerad need õunad ju täis ...
 
15.14-le 30. august 2016, kl 21.09
inimesed pesevad õunu, enne kui sööma asuvad. normaalsed inimesed siis.
poes võib ka müüjaabi käia vetsus ja käsi mitte pesta ning hiljem neid õunu laduda kastidesse, teised ostjad aevastada sinna või käppida mustade kätega. seal poekastis on sama palju baktereid või isegi rohkem.
palju neid mööduvaid pissivaid koeri te tänaval täpselt käibki? sa vist loendad neid binokkel ninal 24/7, aga õunu sul pole kunagi kuskilgi olnudki
 
Manja 30. august 2016, kl 22.14
No tavaliselt on miski väike lüpsipink pandud aia taha ja sinna peale miski puu kastike või korv või plastik kast õuntega. Või siis lihtsalt kastiga puu alla :) Isegi aia peal olen korvi näind :)
 
punktile 31. august 2016, kl 10.05
Pisike pink, kummuli puukast või pakk alla ja puidust kast peale (võib ka vanem korv, millest kahju pole, sest mine inimesi tea?)
 
säästukas 01. september 2016, kl 02.16
jagab tasuta kaste kauba viimiseks. Üks tagurpidi alla ja teine peale õuntega- ei miskit keerulist. Väga tänuväärne tegevus, milleks lasta väärt kraamil hukka minna niisama.Suurimad tänud headele inimestele :)
 
J 15. september 2016, kl 15.25
Mina loen ja imestan. Osad annavad tasuta ära ja teised tahavad oma õunte eest hingehinda. Käisin täna Nõmme turul ja seal olid kõige odavamad õunad 1 euro kilogramm, kusjuures väga hädine ja vilets kraam oli, kui vähegi paremat sooviks, siis ikka 1, 5- 2 euri ja enam. Huvitav miks inimesed ei võiks müüa oma aiast õunu normaalse hinnaga ( 0.50 -1 euro), siis ostetaks vist kõik ära ja mina näiteks ei läheks poodi Poola õuna järele. Hetkel eelstan küll ilusa välismusega Poola õuna mingile koledale ja hapule Eesti vissile.
Tasuta õunte peale pole sattunud, aga eks hoian silmad lahti.Samas maksaksin hea meelega, aga õiglast hinda, praegu õunahind Nõmme turul küll õiglane pole, ainult rikkurid võivad seda endale lubada.
 
Õunad 17. september 2016, kl 11.48
Annan ära õunu, Tallinnas, Kristiine linnaosas, järgi tuleb ise tulla. Sobivad mahlaks, säilitamiseks, kohe söömiseks, keetmiseks, küpsetamiseks :) Sordid: Treboux ja Tartu Roosõun. Huvi korral kirjuta meilie.
 
õunake 18. september 2016, kl 00.39
Mina loen ja imestan. Osad annavad tasuta ära ja teised tahavad oma õunte eest hingehinda.
-------------
Mina ka imestan! Tartu tänavadki on alati täis kaste õuntega - võtke aga! Aastaid juba. Nii tore:) Kõnnid, võtad õuna või paar. Samas turul on viletsaimgi viss nii kallis!
 
alter 07. oktoober 2016, kl 11.53
tore jah, haisvad ja mädanevad õunad, mis on veel koerte poolt täis urineeritud, tänavaservas... visake oma rämps prügimäele, õun ei ole nii kallis asi, et ei jaksaks poest osta
 
ikka paha 07. oktoober 2016, kl 15.48
Sa, alter, oled lihtsalt vastik ja kade, mine jah osta poest keemiaga üleskasvatatud ja ülepritsitud õunu, mis seisavad pool aastat toatemperatuuri ja ole õnnelik
 
NN 10. oktoober 2016, kl 16.49
Nõmme turg on tõesti omaette nähtus, vist küll Euroopa kalleim turg!
Olen aga näinud, kuidas Nõmme turu müüja( keda nägupidi tead) ostab poest peeti, mis poes mitu korda odavam ja siirdub turule tagasi. Maasikaajal kohe ei julgegi mõne käest osta, sest valetavad Poola maasikaid Eesti omadeks, muude marjade päritolu varjatakse:n. mustsõstrad, vaarikad, et ikka kallimat hinda küsida!
 
tahaks ka ilma rahata õunu! 11. oktoober 2016, kl 21.04
aga kui inimene juba autoga väljastpoolt linna turule tuleb, siis vähemalt bensiini hinna tahab tagasi, ja lisaks kah natuke...seiske ise seal külma käes päev otsa. linnast tänavaäärsest aiast ma õunu ei tahaks. on jah Nõmme turg pagana kallis, ise ostan sealt vahel mune ja kala või liha, sagedamini käin kala ostmas kalaturul - on kodule lähem. Nõmme turg on vahva vaadata, suvel purskkaevu juures istuda ja kooki süüa...aga rikkaid ja ilusaid jätkub kes ostavad...
 
Tibi 12. oktoober 2016, kl 10.30
Sooviks ka tasuta õunu kui keegi koju tooks. Suured tänud ette.
 
Aednik 02. november 2016, kl 13.45
Vabandage nüüd jäid õunad lume alla. Tulge kevadel, siis sulavad õunad lume alt välja.
 
tibile 11. november 2016, kl 20.14
Üsna jultunud oled. Läbinämmutamist ei taha?
 
Tibi 13. november 2016, kl 08.57
Nüüd sulavad õunad lume alt välja võiksite ära korjata ja mulle ka tuua.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!