Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Hea kogemus
Eesti parim nahaarst
 
s 29. august 2010, kl 15.06
mulle ka üks mingi tiiu nimeline nahaarst. soovitas nahakuivuse vastu jalgadel talvel..mingit paari sajaseid kreeme..aga sellist raha polnud võtta. veidi kreemilisema, niisutavama koostisega niisutav seep ja suhteliselt korda sain naha. ei olnud mingeid mõttetult kalleid asju vaja osta.
 
@!#$ nahk 29. august 2010, kl 22.52
Aga kas kellegil on olnud kogemusi Liina Tedremetsaga? Endal aeg kinni pandud, aga mõtlesin, et uurin enne maad.
 
imelik värk 29. august 2010, kl 23.48
Mulle tundub,et eestist pole võimalik abi saada. Ülikoolis vist sama
õppejõud, ja teadmised koolkonnal samad.
 
Kairit 24. september 2010, kl 13.09
Soovitan Dr Niine Nahakliinikut, seal võtavad vastu dermatoloogid dr Saluvere ja dr Põder. Täpsema info leiab siit: www.nahakliinik.ee
 
j 25. september 2010, kl 00.42
ma soovitaks ka külli kingot
 
mm 26. september 2010, kl 10.51
Hiiul on dr.Pender - hea arst
 
kkk 27. september 2010, kl 00.20
Eesti parimat nahaarsti Tallinnast?
Kumba siis- Eesti parimat VÕI Tallinna parimat????
imlik küsimus.
 
vihane 07. oktoober 2010, kl 20.20
nele nurmiko on eriti vastik tädi. juhtus nii, et läksin polikliinikusse sünnimärke eemaldama. olin aja pannud ühe doktori juurde kes oli seda varem teinud, ootasin kuu aega järjekorras. siis kohapeal selgus, et sellega tegeleb hoopis nele nurmiko.
tema kabineti ukse taga seistes, oodates, et saaksin siis tõest infot, et kas ikka on nii...
kui lgp. doktor siis kabinetist välja ilmudes mulle vihaselt käratas, et pean panema reg.aja, enne kui midagi küsin....kahjuks merelahe perearstikeskuses rohkem nahaarste pole öeldi mulle registratuurist.. tema juurde ma igatahes ei lähe...
 
malu 08. oktoober 2010, kl 20.33
Mina olen jäänude käima dr Konno juurde. Ainult kiidusõnu tuleb minu suust. Kohe kui probleem tekkis, tehti vereproovid, uuringud, seletati pikalt laialt erinevaid ravivorme. Kui esialgne ravim ei mõjunud, saadeti teiste eriarstide juurde. Pärast mitmeid äraproovitud ravimeid, mis kahjuks tulemust ei toonud, leidsime mulle sobiva ravimi ja nüüd nahk uskumatult ilus juba varsti aasta. Mind hämmastas tema hoolivus minu tervise vastu, mitte ainult naha probleemide vastu. Eks ma ise ka küsisin miljon küsimust. Äärmiselt tore tohter minu meelest.
 
Mai 19. oktoober 2010, kl 11.58
Lugesin seda foorumit ja appike kuhu nüüd minna. Ma sain just Hiiule dr. Kai Saluveeri juurde, aga ega mul pole õrna aimugi, mis mind ees ootab. Kas dr.Saluveeri oskab keegi soovitada?
 
m. 19. oktoober 2010, kl 19.01
nt Nurmik (nahaprobleemid)
Vahlberg (pahaloomulised kasvajad).
Hiiul on Saluveer ka okei. Seal on üks, kelle nime ei mäleta, veel, aga mine julgesti.
 
opium 23. oktoober 2010, kl 17.13
``Soovitan Dr Niine Nahakliinikut, seal võtavad vastu dermatoloogid dr Saluvere ja dr Põder. Täpsema info leiab siit: www.nahakliinik.ee``
Ei soovita. Mul ei öeldud mis allergia on, küsis lihtsalt paar küsimust ja kirjutas kreemi välja. Ei tehtud uuringuid ega midagi aga maksin selle eest 500. Arvan, et perearst oleks informatiivsem olnud..
 
fire 27. oktoober 2010, kl 19.00
Ühed ja samad nahaarstid igal pool, eravastuvõttu teevad ju samad, kes riiklikus süsteemis töötavad, teadmised ja ravimeetodid samad. Milleks siis maksta peale selle eest, et mööbel on ehk erakabinetis uuem.
 
n21 28. oktoober 2010, kl 20.07
Kes küsis Liina Tedremetsa kohta - olen tema juures käinud ja noh, ütleme nii, et ta on nii ja naa. Inimesena on tore, väga sõbralik, sümpaatne ja meeldiv noor naine. Aga arstina...ei taha midagi paha öelda, aga mina tema käest abi ei saanud. Mul oli probleem näonahaga, aga ta isegi ei uurinud nahka, korra vaatas peale ja kõik. Tavaliselt lasevad nahaarstid ikka meigi maha võtta (olen varem mitme nahaarsti juures käinud), et nahka vaadata, aga tema juures olin väga vähe aega, mul oli peal silmnähtavalt paks meigikiht, mis nahka kattis, aga ta ei soovinud kordagi nahka lähemalt vaadata ega tahtnud, et ma meiki eemaldaksin. Kui kabinetti sisenesin ja istusin, võtsin veel juuksed näo eest ja salli kaelast ära, eeldades, et ta ikka vaatab ka nägu ja kaela, aga tema istus kohe oma laua taha ja üldse ei vaadanud nägu. Väga häiris ka see, et ta ei lasknud mul rääkida, katkestas igat lauset oma jutuga, küsis midagi, aga kui ma hakkasin vastama, siis lihtsalt poole minu lause pealt hakkas enda juttu ajama. Tundsin end suht ebamugavalt, vahepeal rääkisime korraga, mina ikka tahtsin lauset lõpetada, aga tema ei lasknud, päris koomiline olukord. Lisaks häiris see, et ta määras mulle antibiootikumid, aga ei rääkinud neist mitte midagi, kodus lugesin infolehest, et need on väga kanged antibiotsid, et võtmise ajal peab tegema vereproove ja kogu aeg tervist kontrollima, paljude teiste rohtudega ei tohi võtta jne. Tema ei maininud sellest aga midagi, vereproovist polnud juttugi, rääkimata sellest, et ma võtan ka muid ravimeid ja paljude nendega üldse ei tohigi neid antibiootikume koos võtta. Ei küsinud midagi, lihtsalt andis retsepti, nagu oleks need vitamiinid olnud.
Võibolla olen ma liiga kriitiline, sest loogiline ju, et enda tervis on ikka tähtis ja igat arsti pimesi ei usalda, aga selline igaljuhul on minu isiklik arvamus temast...
 
Katsik 23. november 2010, kl 11.24
Tõesti, seda teemat lugedes tekib tunne, et kelle juurde siis ikkagi minna. Endal ei ole probleem kohutavalt tõsine, aga minu jaoks jama ikkagi. Komedoonid laialdaselt põskedel ja imelikud valged nahaalused sügelevad punnid lõualuu all. (10 a tagasi oli sama jama, ei mäleta kelle juures siis käisin, sain abi). Kosmeetik soovitas samuti Kersti Kivimäge. Mul oleks vaja just nahaarsti, kes oskab aidata kosmeetilise probleemi puhul rohkem. Võibolla see toidust ka? Oeh...
 
Hanna 24. november 2010, kl 19.43
Tartust soovitan: Heli Raudsepp
Tallinnast: Ave Vahlberg

mõlemad arstid käivad iga aasta välismaal end täiendamas niiet kõige uuemad ravimid, tehnoloogiad on neile tuttavad.
ja neid arste, kes käivad iga aasta üle maailma end harimas....no neid on vähe (julgen öelda, et max 6).
Arstid, keda ma nimetasin konsulteerivad ka üksteisega, kui peaks tõesti tekkima olukord, kus tekib kerge kahtlusmoment, kuigi need arstid teavad, mida nad teevad.
 
meedik 28. november 2010, kl 20.43
viimane kommentaar on ikka eriliselt hea reklaam, ilmselt keegi nende arstide tutvusringkonnast promob siin. Enamik arste käib ennast aeg- ajalt koolitamas, need, kes rohkem käivad, on ilmselt ka rohkem ravimifirmade poolt ära ostetud. Uuemate tehnoloogiate ja infoga tutvumiseks ei pea ilmtingimata välismaale sõitma, kes asjaga kursis tahab olla, leiab kirjandust siingi. Kahjuks ei ole enamik uuematest tehnoloogiatest ja ravimitest Eestis saadavalgi.
 
Lise 07. veebruar 2011, kl 11.03
Vahlberg olevat tõesti tark arst. Aga see on jah nii, et neil arstidel (ilmselt meil kõigil) head ja pahad päevad ikka vahelduvad... Käisin Vahlbergi eravastuvõtus 2 korda mingit sünnimärgimoodi asja näitamas, ise surmahirmus, aga polnud midagi ebatavalist tegelikult. Ta oli sõbralik ja tundis silmnähtavat kergendust, et see midagi halba polnud, rääkis veel, kuidas noored naised, ka rasedad, väga halbade asjadega tulevad kogu aeg. Siis panin mõni aasta hiljem Tõnismäele aja kinni korralisse vastuvõttu, et kogu keha sünnimärgid lasta üle vaadata. Ja ta oli täitsa kuri ja vihane inimene. Kummaline... Aga no sünnimärkidega sai korda, võib-olla ongi sõbralikkus mingi boonus, mida iga kord ei saa...
 
Anni 07. veebruar 2011, kl 19.21
Sirje Liiv on väga meeldiv arst minuarust. Ta uurib-küsitleb põhjalikult :)
 
pa-pa-parim 08. veebruar 2011, kl 00.04
Toomas Vessin on senini olnud yletamatu...
 
Reel 10. veebruar 2011, kl 20.27
Ma ei tea, kas see on arsti kompetentsi näitaja või mitte, aga Konno mul küll testide osas pidurdanud pole. Pigem on mul endal hoiak, et mis siin ikka testida, niikuinii on kõik näitajad laes. Tema aga muudkui testiks - küll verd, küll nahka.
Igatepidi on abivalmis ja lahke olnud, soovitanud üht teist ja kolmandat.
Kui dermatiit ägenes, siis pani ka päevapealt haiglaravile, kuigi sinna olid muidu järjekorrad.
Ma siin nüüd kiita ja reklaamida ei ürita ning tema taset kommenteerida ei oska, sest puudub võrdlusmoment, eelmised nahaarstid jäävad nõukaaega, sel ajal raviti kõiki ühe valemiga.

Eks arstide puhul tuleb kõigi juures teatavat elutervet eelarvamust hoida, kui arst hakkab eriti intensiivselt mingit kindlat ravimit soovitama, siis uuri järgi, miks ikkagi see, mis selle kõrvalmõjud on jne. Pärast võid veel kodus internetis selle ravimi kohta uurida ja vaadata, kas arst rääkis tõtt või ajas kärbseid pähe. Siis tead, kas on aeg arsti vahetada.

Kui te hormoonkreeme kasutada ei taha, siis praegu on ka hormoonivabad kreemid olemas - Elidel. Sellega on lihtsalt see häda, et nt Advantani tuubi suurusega võrreldav kogus maksab u kolm korda rohkem, kuna Haigekassa hüvitab seda mingil põhjusel vähem kui Advantani.
 
patsient 18. märts 2011, kl 15.52
on küll maltsev pelgulinnas. käisin kah ja soovitas väga kalleid ravimeid. endal käed kuldsõrmuseid täis... abi sain omaenda perearstilt lõpuks. mingi sügelev laik oli jalal.
 
Kristi 18. märts 2011, kl 19.26
Nurmik ka nüüd Soome läinud, nii mulle kliinikust öeldi
 
Miia 19. märts 2011, kl 14.47
Mina olen Tartus käinud Külli Kingo juures, kes töötab Nahakliinikus ning olen igati rahule jäänud. Ainus miinus ongi ehk see, et tema juurde on suhteliselt pikk ootejärjekord (vahest isegi kuu, kaks), kuid ka see on minu jaoks näitaja sellest, et ta on hea arst. Olen tema juures käinud umbes kolmel korral ning iga kord on ta mu näonahka póhjalikult uurinud, kúsinud infot toodete kohta, mida ma (näo)nahahoolduseks tavaliselt kasutan ning konsulteerinud minuga raviplaani määramisel ( kas antud ravimit olen varem tarbinud, kas kasutan muid ravimeid, kas on allergiaid jne). Igal korral on olnud erinev probleem ning siiamaani olen alati abi saanud ja olen talle väga tänulik! Minu meelest äärmiselt söbralik, siiras ning väga professionaalne arst. Olen ónnelik, et minu esimene kokkupuude nahaarstiga oli just tema juures, kuna probleemid (näo)nahaga vöivad vägagi delikaatsed ning piinlikud olla. Päikest Teile kallid naised :)
 
haa 25. märts 2011, kl 16.40
äge näo ketendus - ma sain oma partnerilt ägeda kandidoosi, mille ta raibe oma eksilt oli kaela korjanud hooramise käigus. Tüüp ise sööb nüüd aasta aega tablette näost sisse... Mina lõpetasin suhte muidugi.
 
ütle nüüd 26. märts 2011, kl 14.38
eksiga hooranud, kas nii ka tehakse...?
 
teadlik 27. märts 2011, kl 14.49
Heli Raudsepp Tartu nahakliinikus
 
n 29. märts 2011, kl 14.13
Kindlasti dr. Külli Kingo Tartust.Iseloomustan teda ülivõrdes.Raudsepaga ei anna võrreldagi, see määris mu heausksele mehele, kellel näo peal ketendus ,500 EEK eest igasuguseid salve ja tablette, mis ei aidanud.Kingo ei ole mulle ühtegi üleliigset ravimit sokutanud, et ravimifirmasid nuumata
 
been there 29. märts 2011, kl 20.30
Mina olen ka Kingo juures käinud ja midagi halba öelda ei saa. Samas mingit pikaajalist abi ma ei saanud. Määratud kreemid ja muud hooldusvahendid ainult leevendasid olukorda, kuid nägu aknest ma vabaks ei saanud. Niipea, kui kreem lõppes, olid ka vistrikud näos tagasi. No see ei ole ju ravi, vaid leevendus. Aga ma ei süüdistaks selles konkreetset arsti. Ma ei tea, kas ainult Eesti või tegelikult kogu maailma arstid ei taha tegeleda akne tegelike tekkepõhjustega. Aknet ei võta ära see, kui nahka kuivatavate kreemidega määrida, sest see on ainult hetkeline tulekahju kustutamine, mitte probleemi likvideerimine. Keegi neist arstidest ei tahaks nagu süveneda nt. inimese mingisuguse toiduainetalumatusesse või komedogeensete ainete maailmasse. Ikka määratakse inimesele puhastusvahendid, kus on mineraalõlid ja muu crapp.
 
Hmmm 31. märts 2011, kl 17.25
Keegi kiitis dr.Penderit ja Terast, mõlemad siis Hiiult. Julgen vastu vaielda.
Olen nahamurega hädas juba 7 kuud ( ühel käe sõrmeotstel lihtsalt nahk koorub ja lõheneb). Teste küll tehti, nii vereanalüüsid, kui kontaktallergitestid, need ei näidanud midagi. Ometi kirjutati allergiatabletid ( Milleks, kui allergiat ei ole? ), lisaks veel miljon salvi, millest ükski ei aidanud. Järgmisel visiidil ( kahe kuu pärast) soovitati samu kreeme edasi kasutada, mis sest, et näha oli, et need ei toiminud.
Nüüd olen omadega hematoloogi jutul ( nahaprobleemid ei kuulu tema pädevusse) ja hoopis tema suunab ja saadab mind eriarstidele, kes võiksid mingi lahenduse leida. (ntks Gastroenteroloog)
Ja naljakas siis et nahaarst, kelle kohustus see tegelikult oleks, laiutab lihtsalt käsi ja ütleb sorrrrrry, ta ei oska midagi teha !
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!