Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Hea kogemus
Eesti parim nahaarst
 
:) 19. aprill 2011, kl 22.37
kas äkki keegi teab Tartus ülihead nahaarsti?
 
Kokk 04. mai 2011, kl 11.53
natuke rumal küsimus, aga kui juuksed välja langevad mis arsti juurde peaks pöörduma? on see nahaarst?
nimelt mul ei ole lihtsalt mingi kevadine karvavahetus, mul tõsine probleem kohe. Käisin perearsti juures-tehti siis vereanalüüs ja väidetavalt kõik on korras. kui niimoodi jätkub olen 3 kuu pärast tõsiselt kiilakas...
Vitamiine söön juba päris pikalt - erilist kasu pole, stressi ka pole..

midagi ju peab viga olema kui juuksed salkudena välja tulevad....

on keegi kuskilt abi saanud?
 
Kaire 24. mai 2011, kl 10.26
Nele Nurmik - olen aastaid tema patsient oma kohutava näonaha tõttu. Ta on asjalik ja alati olen abi saanud! Soovitan. Ta on esmamuljel võibolla karm natuke, aga uskuge mind- hea arst. Olen ta patsient alates 1997.aastast.
 
ohjah 24. mai 2011, kl 12.35
Kaire, kuidagi vasturääkiv jutt sul. Hea arst suudab su ju 1 hetk terveks ravida, aga sina juba 97ndast aastast ikka patsient...järelikult pole suudetud ju mure välja ravida?


Minule nt ei sobinud Nurmik. Väga pealiskaudne arst tundus, korra viskas pilgu peale, tegi mingeid ümmargusi järeldusi ja oligi jutt lõppenud. Ei ühtegi proovi vms. Ilmselt, kui mu nägu ikka ei mädane peas, siis pole ka mure, millega temapoole pöörduda, nii mulle isiklikult mulje jäi.
 
minu kogemus 24. mai 2011, kl 20.46
viimasel ajal kahe arstiga, Nele Nurmik ja Kersti Kivimägi.
Läksin Nurmiku juurde probleemiga, et mingid punnid ja et juuksed langevad välja. See visiit oli lühike, mulle ei vaadatud eriti otsagi, öeldi, et on näha, et kõõma teil ei ole, inimesed tulevad palju hullemate probleemidega ja soovitas vitamiine võtta. Oligi kõik. Kusjuures selle eest pidi veel 50 eeku visiiditasu maksma...no mille eest? Isegi ei vaadanud peanahka ja istudes pooltest meetrit eemal, teatas, et kõik on korras.

Kersti Kivimägi oli põhjalikum. Vaatas peanahka, seda, kui palju juukseid ära tuleb, määras analüüsid ja muidugi kirjutas hunniku tavalisi asja...tõrvashampoon ja alpicort vedelik. olen seda vedelikku varem proovinud, ei aidanud. kuna mu peanahk on ilsmelt harjunud ökotoodetega, siis sls-e ja muud keemiat sisaldav tõrvashampoon tegi peanaha olukorra hoopis hullemaks. Järgmsiel korral soovitatud nizorali ei hakanud üldse ostmagi, see on ju veel karmim keemia...proovin asja rohkem kontrolli alla saada teepuuõliga.
aga kuna esimene tehtud vereproov oli pisut korrast ära, määrati ka toidulisandeid (osade ainete vaegus) ja tehti uued, täpsustavad proovid.
Et siis midagi ikka toimus seal ja tundub, et vähemalt analüüse tehakse,põhjalikum suhtumine kui nurmiku juures.
 
kadi 26. mai 2011, kl 16.09
tartus ainult külli kingo
 
liisu 29. juuni 2011, kl 16.39
dr Pender EI ole hea nahaarst!!!!!
 
liisu 29. juuni 2011, kl 16.44
Ka minu kogemused ütlevad seda, et dr Pender EI ole hea arst, lükake ümber, kui saate.


Hmmm Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Keegi kiitis dr.Penderit ja Terast, mõlemad siis H
> iiult. Julgen vastu vaielda.
> Olen nahamurega hä
> das juba 7 kuud ( ühel käe sõrmeotstel lihtsalt na
> hk koorub ja lõheneb). Teste küll tehti, nii verea
> nalüüsid, kui kontaktallergitestid, need ei näidan
> ud midagi. Ometi kirjutati allergiatabletid ( Mill
> eks, kui allergiat ei ole? ), lisaks veel miljon s
> alvi, millest ükski ei aidanud. Järgmisel visiidil
> ( kahe kuu pärast) soovitati samu kreeme edasi ka
> sutada, mis sest, et näha oli, et need ei toiminud
> .
> Nüüd olen omadega hematoloogi jutul ( nahapr
> obleemid ei kuulu tema pädevusse) ja hoopis tema s
> uunab ja saadab mind eriarstidele, kes võiksid min
> gi lahenduse leida. (ntks Gastroenteroloog)
> Ja
> naljakas siis et nahaarst, kelle kohustus see tege
> likult oleks, laiutab lihtsalt käsi ja ütleb sorrr
> rrry, ta ei oska midagi teha !
 
Kerli 04. juuli 2011, kl 16.50
Dr. Margit Allik Pedosk on hea!
 
P. 04. juuli 2011, kl 18.16
Olen 5 aastat dr. Margit Alliku juures käinud ja parim arst, keda tean!
 
Lillu 25. juuli 2011, kl 14.27
Mina sain küll abi oma aknega Nele Nurmikult ja minu sõber samuti, kes soovitas mul tema juurde minna ;)
 
Sirli 25. august 2011, kl 23.28
Mul ka probleeme nahaga tohutult olnud ja olen läbikamminud kõik võimalikud arstid Eestis ja ainuke hea nahaarst on Pärnus Sünne Järna.
Ei aja mingid idootsed soga suust välja, ei suhtu patsienti kui tülikasse tegelasse ja on konkreetne ning korrektne.
 
M. 01. september 2011, kl 23.48
Tampere on ka Tallinnas? Sellisel juhul soovitaks kindlasti teda. Kui ma veel Viljandis elasin ja Tampere Viljandi Maakonnahaiglas töötas, siis läksin lootuse kaotanuna tema juurde oma raske aknega, mida juba 7-8 aastat põetud ning igasugused Skinorenid ja muud nõrgad kreemid ei töötanud. Ta on peaaegu "njah" poolt kirjeldatud arst - iga 3-4 nädala tagant käisin, iga kord tehti vereproov, et uurida, kas mul kõik korras, kosmeetikust ei teinud ta juttugi, ainult seda ütles, et aknega kosmeetiku juurde minek ajab asja hullemaks, sest kosmeetikute näopuhastus on mehhaaniline vinnipigistamine, see tekitab põletikku aknega.

Sain korda oma naha!
 
hm 02. september 2011, kl 01.11
dr. Vaher Tartus
 
maria 10. september 2011, kl 19.55
Kes siin Penderist kirjutas, VÄLTIGE iga hinnaga! Sattusin ta juurde suhteliselt juhuslikult, mul on diagnoositud atoopiline dermatiit ja tahtsin mingeid uuemaid allergiavastaseid tablette, määra siis mulle Aeriuse, mille vastu mul tekkis korralik nõgestõbi, millega ma vaevlesin kuu aega. Muidugi läksin kohe Penderi juurde, ta kõndis minust uhkelt koridoris mööda, türgisin siis kahe patsiendi vahel nahaalselt kabinetti, näitasin talle oma nõgestõvega kaetud keha, ta ainult pööritas silmi ja ütles, et kui ma ei maksa talle visiisdi eest, siis ta ei võta mind vastu..okei, arstidel on omad kohused, aga no kui ma olin anafülaksia piiril, siis lihtsalt probleemi eitamine ei ole inimlik..
 
kahjuks 11. september 2011, kl 17.14
ei saa arst vastu võtta igat ühte, kes kabinetti tormab, isegi kui asi on tõsine, selleks on EMO osakond või kui kannatab oodata, siis perearst.
tundub, et teil pole aimugi, milliste kohustustega on eriarstid seotud, see on kõigi jaoks keeruline, milles arsti süüdistada, süsteem teebki astid nii osabvõtmatuks, kui nad ei ole just eraarstid, ei tee nad reegleid, vaid haigekassa.
 
ei soovita 11. september 2011, kl 20.34
Minul Tamperega jällegi negatiivsed kogemused.
 
aljonchik 28. september 2011, kl 15.45
Nurmik on võib olla normaalne arst, aga inimesena on ta õudne ikka! Naistearst saatis mind tema juurde nahaprobleemiga, tulin kabinetti ja ta sõimas mind vähemalt 15 min (olin rase), et mismoodi mind saadeti jne (kõik oli muidu ametlik ja saatekirjaga). Õudne!!! Nutsin pärast isegi, ei suutnud maha rahuneda..olin veel rase! KUNAGI EI LÄHE ENAM TEMA JUURDE, TÄIELIK MONSTER!
 
tahanpuhtaidpoore 07. oktoober 2011, kl 16.29
Palun andke teada ka RoAccutane on Eestis endiselt legaalne???
Kust seda kõige kiiremini saab? Ilusalong saab retsepti kirjutada? Kes siis vere- või uriiniproove hakkab võtma?
Nahaarsti visiidi saab ja alles 2012 aastasse...


Loengut Accutane riskidest ei viitsi lugeda, tunnen teemat juba ja mul see probleem 10a juba et poorid umbes jne miski muu pole aidand.

Kas keegi teab kas peaks laserravi enne Accutane kuuri alustamist ära tegema?
Hispaanias sõbranna tegi Acccutane kuuri ja 6kuu jooksul pärast selle lõppu ei lubatud laserravi teha kuna europiinidel liiga õhuke nahk.
 
Liinu 08. oktoober 2011, kl 18.16
PILLE KONNO on väga halb dermatoloog. Esiteks on ta üleolev ja ülbe ning teiseks mõnitab veel patsienti. Ma pole nii halva kohtlemise osaliseks mitte kuskil mujal haiglas saanud. Pärast esmakülastust vahetasin koheselt dermatoloogi. Ei soovita teda kellelegi!
 
margareeta 14. oktoober 2011, kl 21.41
Mul dr Kivimäega ka selline kogemus, et pea iga kord, kui tema juurde oma pea eluaegse psoriaasiga läksin (tasulisse, et saada jälle rohtudele retsepte), laskis ta suguhaiguste teste teha (tasulisi). See ei lugenud, et ütlesin, et olen olnud üksi ja vahepeal pärast viimaseid teste suguelu pole elanud. Konnoga vähemalt pole seda muret, saan oma retseptid ja järgmise korrani.
 
Kats 30. detsember 2011, kl 04.02
Laserravi ei aita, aga ma ise olen teinud roaccutane kuuri koos oma vennaga läbi. See oli mingi 4 aastat tagasi ja tagasi ei tule tulnud punnid ja nahk on super. Kõige kiiremini saaks siis kui sa võtaksid endale tasulise aja, siis saaksid palju palju varem... ja ainult nahaarst saab seda retseptiga määrata. Sa pead ju vereanalüüse andma ka jne...
 
Juuksed ja vitamiinid 10. jaanuar 2012, kl 07.52
Kõigile, kel juuksed välja langevad ning nad seda vitamiinide söömisega leevendada püüavad. Mõelge, millal väljalangemine algas, kas see polnud vahetult(paar nädalat) peale mõne vitamiinikuuri alustamist. Suurem osa vitamiine on siiski selline keemia, mida me keha ei omasta. Mina olen korra kaotanud juuksed, kui aneemia tõttu mingeid uusi rauatablette sõin. Teinekord jälle oli sama efekt (peokaupa juukseid langes välja) kui määrati nn. luuvitamiine, mis liigeseid peaks tugevdama. Tegemist tavalise käsimüügi ravimiga. Kuna infolehel juusteväljalangemine kõrvaltoimena kirjas pole, siis ükski arst ei usu, et see põhjuseks võib olla:) Kuid nüüdseks olen kohanud mitut inimest, kel on selle kasutu luuvitamiiniga sama kogemus.
 
kaaskannataja 23. jaanuar 2012, kl 14.30
Tere,

Jagaksin ka oma kogemuse nahahaigusest. ,milleks oli acne rosastea. Raviarstiks Maltsev Tallinnast Kordmediast, väga osavõtlik, kannatlik ja igati kena nahaarst. Tegime Roccutane kuuri. mis oleks justkui pidanud aitama, aga mitte oluliselt..sellegipoolest arsti ise kehvaks ei pidanud..ja miks, sest minu nahahaigus oli seotud hoopis psühhilistlaadi probleemiga..mis leidis aset noorukieas. Määrati pühholoog, psühhiaater...haigus ise olid arenenud hoopis depressiooniks..algsel vaatlusel. Kuid lõpilklult oli sellest saanud sõltuvus..oma viha ja raevu mahalaadimis koht(naha näppimisega) ja , mis oli ka sõnumiks maailmale. Mida loomulikult õppinud arstid ei suutnudki tuvastada..teadmine saabus palju aastaid hiljem ja nüüd tegeletakse minuga psühhoterapeudi juures. Niiet alati pole probleem n.ö halbades dermatoloogides vms., vaid meis eneses.
 
küsin 26. jaanuar 2012, kl 16.03
to kaaskannataja, kas käisid Kordamedi psühiaatri vastuvõtul ja kas tead, kas Kordamedil on haigekassaga leping
 
Tüdruk 07. veebruar 2012, kl 22.34
Mul isiklikult on dr. Konnoga väga head kogemused. Nüüdseks vist juba 6 aastat tagasi hakkasin ta juures käima akne pärast, mis oli ikkagi päris hull. Suhtles minuga normaalselt. Alguses proovis mu aknet ravida erinevate kreemidega, kuna aga paremaks ei läinud, siis lõpuks määras mulle roaccutane'i. Iga kuu käisin ilusti proove andmas ja temaga rääkimas. Kuur kestis ligi 6 kuud vist. Ja ma pean ütlema, et 5 aasta jooksul pole praktiliselt ühtegi punni enam näinud.

Ei hakka teda otseselt soovitama ega midagi, lihtsalt toon välja, et mul läks temaga hästi. Täitsa võimalik, et see oleneb arsti tujust ja sellest kui palju ta viitsib sinuga tegeleda, vähemalt mina sain abi.
 
Kris 04. mai 2012, kl 21.34
Roaccutane on legaalne.

Ilusalong seda välja ei kirjuta. Tegemist on retseptiravimiga, mida saab vaid arstilt.

Eraarsti juurde saad kohe samaks või järgmiseks nädalaks aja. Kui suur häda käes, siis pole see visiiditasu nii suur midagi.
 
mhhhh 15. august 2012, kl 21.05
kas keegi oskab soovitada Pärnus nahaarsti ? oleks kiirelt aega saada olen juba kuuaega ja peale oodand
 
ree 03. oktoober 2012, kl 20.47
Arstide väitel mul dermatiid, kuid leevendada ja ravida seda nad küll ei oska. Vähemalt need 8 mitte kelle juures käinud olen. Iga aastaga läheb asi hullemaks, varsti enam pole tervet kohtagi näos. Lausa nutma ajab kui abi ei saa ja lihtsalt irvitatakse sulle näkku. "Eks sul nõrk tervis" vms. Kas kellelgi on mingit kokkupuudet dermatiidiga olnud, kuidas sellele leevendust saada?
 
Iirit 22. veebruar 2013, kl 13.06
Kõike muud kui Kersti Kivimägi ja Sadama Clinicum!!!
Kes vähegi soovib adekvaatset abi ja sõbralikku suhtumist, hoidku sellest arstist ja kliinikust eemale!
Mul on temaga väga kurvad kogemused- sain sõimata kuna minu visiidi ajal olid ukse tagant juba kaks patsienti lahkunud, küsimusi esitada oma probleemi kohta ei lubatud, käratas konkreetselt "Ärge rääkige praegu!", oli suurema osa minu ajast ninapidi arvutis ja lõppkokkuvõttes, et tüütust kundest lahti saada viskas mulle saatekirja erakliinikusse. Ütles, et mingu ma selle teise arsti juurde ja see siis ütleb mis minu probleemist edasi saab. Ühesõnaga VÄGA ebameeldiv kogemus ja ei soovita mittekellelegi!
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!