Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Hea kogemus
telkimine lätis-leedus
 
Rändur Mati 04. august 2009, kl 19.44
Kes käinud ja teab norm ja soovitavalt tasuta telkimis/lõkketegemise kohti sõites mööda rannikut läbi Läti Leetu (Palangani) andke vihjeid. Ka kõik muud kogemused on teretulnud.

Kas neil seal on üldse midagi meie RMK telkimisalade taolist kusagil?

Või ka mitte rannikut mööda.
 
Tuja100 km valga-valka piirist 04. august 2009, kl 22.27
Tean vaid, et Tujas Lätis on tänavu telkimine 3 latti ja autoga sissesõit 2 latti. Seega kui lähed autoga telkima maksad 5 latti selle eest on ilus rand, elektriga välikäimla ja kraanivesi. Lisaks veel lähedal pood/baar ja õhtul muusika karaokega. Tasuta sain seal olla nii, et jõudsime sinna öösel kell 2 ja siis polnud ühtegi rahakogujat enam kohal, päev otsa olime rannas ja õhtul sõitsime ära- keegi raha küsimas ei käinud vahepeal.
 
tunamullu 05. august 2009, kl 15.07
Käisime 2 a tagasi. Lätis on hästi palju kämpingute silte tee ääres, keera aga sisse. maksmine sularahas.
Leeduga suur jama, meie muudkui sõitsime ja sõitsime, no ei ühtki kämpsisilti.
Palangas on kohe linna serval tädikesed reas - pakuvad kodumajutust.
 
ee 05. august 2009, kl 15.48
jah nii Lätis kui ka Leedus peaks olema nn RMK. Kahjuks ei mäleta, mis Läti oma nimi oli:( Soovitan infot küsida kohalikust turismiinfo punktist (ka meili teel näiteks). Riias oli see seal nn Okupatsiooni muuseumi juures vanalinnas
 
juta 05. august 2009, kl 16.57
meil kogemus paari aasta tagune Leedust, siis otsisime ka telkimise kohta Kaunase ümbruses ja lõpuks sõitsime linna sisse ja olime sunnitud ööbima hotellis. Tundub, et seal on kogu turismindus kogunenud läänerannikule.
 
Rändur Mati 06. august 2009, kl 09.22
Tänan vastajaid. See tasuline telkimine jäi kummitama ka muudes reisikirjetes mis netist leida on. Ja ka see, et Leedus on asjaga eriti keeruline sest seal napib ka tasulisi eramaal asuvaid telkimiskohti. Imelik, kas siis tõesti ei ole lihtsalt telkimisalasid riigi maadel ? Kas siis näiteks mingid ratastel või jalgsi niiütelda ökomatkajad ronivad ka linnadesse või mingitesse duššide ja köökidega ülerahvastatud kämpadesse? Isegi nõuka ajal olid üle liidu sellised telkimisplatsid olemas. Kas Eesti on siis tõesti ainus baltimaa kus on võimalik tasuta telkida selleks ettenähtud kohtades?

Paljudes kommentaarides räägitakse, et on lihtsalt mingis suvalises kohas oma telk püsti pandud ja ööbitud. Samas, kuna tahaks rahulikult puhkust veeta ei sooviks seda rikkuma igasuguseid ebameeldivusi (ebaseaduslikust telkimisest või lõkke tegemisest tingitud). Ja kuna ei ole plaanis minna linnasid vaatama vaid looduses puhata siis ei tahaks ka mingeid kõikide mugavustega motelle ja kämpinguid.

Lätis on RMK vasteks LVM. Ja saada oleval LVM kaardil on märgitud vaid vaatamisväärsused, matkarajad ning "Atputas vieta" - "Puhke majake" nimelised kohad (minu arusaamise järgi lihtsalt kohad, kus jalgu puhata). Telkimisest pole mitte kusagil isegi vihjet. Samas ka Eestis olevaid RMK telkimiskohti annab avalikust teabest taga otsida. Need on nagu suur sõjasaladus ja infot nende asukohtade kohta on ülimalt vähe.
 
tunamullune 06. august 2009, kl 15.25
Lätis ON viida tee ääres ja kämpse/telgiplatse on palju.
Kui vaatad, mitu kilomeetrit seda Lätit üldse on, siis usun, et leiad ikka enne pimedat telgiplatsi.
Leeduga on asjad pahad, nad tunnistavad ise kah. Seega soovitan Lätis ära ööbida, ka piiri lähedal oli mu mäletamist mööda kämpse,
ja minna Leedus otse Palangasse, kus võtta siis kodumajutus.
Kuigi mu tuttavad ütlesid, et olid Palanga juures kämpsis. Ehk seal siis on, ei tea.
Palanga on muidu küll hästi tore paik ilusa rannaga ja suurte lainetega.
Kui teid loodus huvitab, minge parem Niidale, seal on vägevad düünid ja vähem turiste. PS neil on sissesõidumaks. Poolel teel Neringasse (kui ma kohti segi ei aja, poole poolsaare peal), poolsaarel võite kohata kõiksugu loomi.
Lained on ka vinged. Kui mu mälu ei pete, oli poolsaarel 1 kämps, aga meie ööbisime Klaipedas, nii et täpselt ei tea.
 
Velvet 06. august 2009, kl 15.37
Teemaalgataja viimase postituse kahele Eestit puudutavale lausele lisan:
<http://www.rmk.ee/teemad/looduses-liikujale?element[object_type][]=Telkimisala&search=1>
closere3533 18. november 2020, kl 09.21
10 parimat luksuslikku telkimispaika Lätis - https://www.booking.com/glamping/country...
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!