Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Autoabi
Loll jutt
 
Piirkiirusel on põhjus 19. august 2013, kl 22.03
Niisiis, kõik ilmselt teavad seda raadioreklaami kus jutt et saja kilomeetri peale võidad sajaga sõites vaid 2 minutit. Katsetasime täna tln-paide lõigul seda asja. Igatahes mina võitsin 20 min kusjuures ma EI sõitnudki päris sajaga vaid nii umbes 97-98 kanti jäi mu kiirus.Ja kusjuures kiiruse võttis suurelt maha teeremont,kose,ardu ja anna läbimine.Nii et see väide reklaamis ON VALE!!!!!!!Paidest tartuni võidaks ilmselt samapalju aega,nii et tln-trtu kokkuhoitud aeg oleks umbes 40min kandis, päris palju mis??
Andke tuld, seltsimehed!!
 
Byron 19. august 2013, kl 23.49
100 kilomeetrisel lõigul:
Sõites 90-ga, kulub aega 100/90 = 1,11 tundi.
Sõites 100-ga, kulub aega 100/100 = 1 tund.
Vahe on 1,11 - 1 = 0,11 tundi = 6 min 40 sek.

Praktikas võib ajavõit linnade, teetööde jms tõttu olla väiksem, aga ei saa kuidagi olla suurem.

Kuidas te oma eksperimenti tegite? Kas teine isik sõitis samal ajal 90-ga?
 
loll jutt 20. august 2013, kl 08.14
Jah,nii me tegime.Ja minu mõistus ei võta kuidas te matemaatiliselt sellise tulemuse saate? TEGELIKULT ei ole see ju nii!!! Proovige ise järgi kui ei usu.
 
matemaatik 20. august 2013, kl 09.04
ära rohkem purjus peaga sõida!!
 
Byron 20. august 2013, kl 11.23
Kui eksperimendi tulemus oodatust nii palju erineb, tuleb otsida, mis võis eksperimendis valesti minna.

Võib-olla näitas kellegi spidomeeter valesti. Võib-olla vaatas keegi kella valesti. Võib-olla keegi valetab. Võib-olla sõitis teine tegelikult kõvasti aeglasemalt kui 90-ga. Võib-olla jokutas ta pool teed mõne rekka taga. Võib-olla te panite aja erinevas kohas seisma. Võib-olla on kellelgi teistsugune sõidustiil. Võib-olla sa ületasid kiirust ka linnades ja teetööde piirkonnas. Jne.
 
loll jutt 20. august 2013, kl 12.14
Ok, neid võib-ollasid on liiga palju. Järgmise katsetuse teen niimoodi et ühel korral sõidan täpselt nii nagu peab ja ette nähtud ja võimalik on ja teisel korral annan massinale võimalikult palju takka ega hooli eeskirjadest (üle saja kindlasti ei lase) ja vaatame mis tulemuse saan.Kuna sõidan palju tln-trtu maanteel siis saan seda teha ja kui tehtud, annan tulemustest siia teada aga ma olen suht kindel et see vahe saab päris suur olema, igatahes kindlasti mitte selline nagu selles reklaamis öeldud on.
 
loll jutt 07. september 2013, kl 14.50
Nii, katse tehtud - tlnast võrru oli ajavõit 36 minutit. Sõitsin võimalikult saja lähedal kiirusega, eeskirju täitsin nii nagu tahtsin,teine täitis kõiki eeskirju ja piiranguid ja ei sõitnud üle 90-ne.
Seega reklaamis esitatud väide on absoluutselt VALE!!!!!
Maaks 09. september 2013, kl 13.00
Iseenesest kurb, et sul kooliharidus nii puudulik on ja et sul selle "katse" teostamisel riigiametnikega suhelda ei tulnud. Aga sa jätka seda joont, ehk tulevikus õnnestub.
 
loll jutt 10. september 2013, kl 06.51
Kuule maaks , ära nüüd erutu eks. Katse eesmärk oli reklaamis esitatud väite ümberlükkamine sest seda reklaami esimest korda kuuldes tekkis kohe sügav kahtlus selle õigsuses ja näe , ma ei eksinud...Ega ma siis koguaeg nii ei sõida.
Maaks 10. september 2013, kl 08.39
Sügav kahtlus? Minuarvates on sul sügav puue, aga seda vist ei saa ravida. Loe Byron-i postitused veelkord läbi ja siis uuesti ja uuesti ja uuesti ...
 
m 12. september 2013, kl 15.11
Arvestades seda, et sa matemaatikas eriti kaugele jõudnud ei ole on põhjus vist lihtsalt vales arvutamises või kella mitte tundmises.
Byron-i esimesest postitusst ei saanud sa ka kahjuks midagi aru.
Olen analoogse katse läbi teinud rohkem kui kümme aastat tagasi. Ca 150 km-se vahemaa peale tuli ajavõit umbes viis minutit ja max. kiirus oli sirgetel umbes 130 km/h.
Sinu tulemus on juba teoreetiliselt võimatu.
 
loll jutt 15. september 2013, kl 07.49
Pole siin midagi võimatut, olen saanud ka saja km peale 10min ajavõitu ja 300 peale üle 30-ne minuti.Kusjuures üle saja km/h ei sõida.
 
to loll jutt 15. september 2013, kl 08.01
Parem vasikaga võidu joosta kui lolliga vaielda.
Maaks 16. september 2013, kl 09.12
Ma arvan et kodaniku "loll jutt" näol on tegemist lihtsalt mingi trolliga, kes käib foorumis tuult keerutamas - ei saa ju keegi nii juhmakas olla, et ei saaks aru, et kõnealune kampaania rõhutab, et 90km/h asemel 100km/h (70 asemel 80, 50 asemel 60 jne) sõites ei ole ajavõit märkimisväärne.
Kodaniku "loll jutt" väike aju sai vist asjast nii aru, et sajaga tuleb sõita igas olukorras whatever märgid teeääres seisavad.
 
loll jutt 17. september 2013, kl 05.23
Just nii , mina sõidan alati võimalikult kiiresti , ükskõik mis märk teeääres seisab. Kiirusepiirangu märgid on traktorite ,diiselautode ja algaja juhi jaoks.
Ja sõites 100-ga 90-ne asemel ON ajavõit märkimisväärne!!!!!!!! Meeldib see teile või siis mitte. Ja uskuge kõike paska mis teile ajakirjanduses pähe taotakse , loll ikka usub kõike.
 
m 17. september 2013, kl 09.01
A. Einstein on öelnud: "Kaks asja siin maailmas on lõputud: inimlik rumalus ja maailmaruum. Teises olen ma küll viimasel ajal kahtlema hakanud".
 
kah loll 19. september 2013, kl 14.52
loll jutt Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Just nii , mina sõidan alati võimalikult kiiresti
> , ükskõik mis märk teeääres seisab. Kiirusepiirang
> u märgid on traktorite ,diiselautode ja algaja juh
> i jaoks.
> Ja sõites 100-ga 90-ne asemel ON ajavõ
> it märkimisväärne!!!!!!!! Meeldib see teile või si
> is mitte. Ja uskuge kõike paska mis teile ajakirja
> nduses pähe taotakse , loll ikka usub kõike.

Sinuga täitsa nõus.
Muidugi tuleb suur ajavõit.
Isegi Tallinn-Keila võidad üle poole tunni.
Tallinn-Tartu trassil tuleb kasutusele võtta juba kalender!
 
Neutraalne 21. september 2013, kl 10.02
No on ka juhuseid kus kimaja jõuab sihhtpunkti hiljem kui rahulikult sõitja. Hommikuti sõidan Raplast Tallinna keskmise kiirusega 95km/h püsikiiruse hoidjat kasutades. Mööda kimajaid on peale Raplat hulgim. Kohtume nendega tavaliselt Tallinna sissesõidul.
Möödunud sügeisel kimas üks mersu minust mööda nagu seisvast postist. Enne Tallinna jõudmist nägin teda aga ringtee kohal kraavis.. Nii ,et kas on ikka kiirustamisel vabandus ajavõidus ??
 
eelmisele 22. september 2013, kl 19.16
Sel juhul oli tegemist ilmselt millegi muu kui sooviga aega võita. See oli adrenaliinilaks, kiirus tekitab naudingut.
 
lyhidalt 07. oktoober 2013, kl 13.07
See raadioreklaam on kergeusklikele mõeldud möga, sest toetub lihtsale koolimatemaatikale. On vaja rakendada keerulisemaid valemeid. Igapäevase tartu-tallinn sõitjana on mul olnud aega katsetada. Sõites lubatud kiiruse piiril ja esimese võimaluse korral autokolonnidest mööda võidab kuni 20 minutit, ehk mina siis tipptunni ajal sõites saan päevas kuni 40 minutit võitu. Kogemuste puudumisel on muidugi ilmselt õigem kolonnis "tiksuda", aga siis tuleb hoida pikivahet ja arvestada, et tallinn-tartu sõit väsitab hullumoodi ära! Või siis järgmine variant - vältige tipptunde ja nädalavahetustel liiklemist.
 
to lyhidalt 08. oktoober 2013, kl 16.53
Tundub, et sa ka ise ei oska eriti sõita. Vastasel juhul võidaksid sa vähemalt tunni.
Ja siis saaksid selle tunni kulutada põhikooli matemaatika ja füüsika õppmisele.
 
kle 08. oktoober 2013, kl 17.28
See lihtne matemaatika siin ei tööta ja see reklaam on puhas möga. Olen ka ise seda asja katsetanud ja igaljuhul on ajakokkuhoid palju suurem kui reklaamis väidetakse. Ei kujuta ette kust nad sellise tulemuse välja arvutasid.
 
to kle 09. oktoober 2013, kl 19.03
Siin on arvatavasti see probleem, et sa lihtsalt ei tea kuidas katseid teha. Põhikoolis seda vist eriti ei õpetata.
Ja lihtne see matemaatika sulle ka ei ole kui sa sellest aru ei saa. Lihtne võib öelda nende asjade kohta millest aru saadakse.
 
kle 09. oktoober 2013, kl 19.23
Kes iganes sa eelmine kommija ka ei oleks - mine ja sõida see trass läbi kord mitte üle 90km/h ja siis püüa seesama maa läbida võimalikult sajaga sõites ja vaata ise millise tulemuse sa saad. Igaljuhul ei saa sellist tulemust nagu reklaam väidab.
 
kleelekas 09. oktoober 2013, kl 20.01
mine sõida trammiga seenele!
 
to kle 10. oktoober 2013, kl 10.11
Arvutus on tehtud tingimustel, et 90-ne alas sõidad sajaga. Teoreetiliselt siis eeldusel, et terve tee on 90-ne piirang ja juht sõidab sajaga.
Mida rohkem on teel kiirusepiiranguid ja mida rohkem seal kiirust ületada seda suurem tuleb ajavõit.
Arvestades, et Tallinna lähedal on piirkiirus 110 ja osades asulates 50 jääb tegelik ajavõit kindlasti reklaamis lubatu piiresse (alla 6 minuti).
Kui nüüd 50-ne või 30-ne alas sõita 100-ga tuleb ajavõit loomulikult suurem. Paraku eksib katsetaja siin ühe reklaami olulisima tingimuse vastu- kiiruse ületamine ei tohi olla suurem kui 10 km/h.
 
iks 14. oktoober 2013, kl 11.53
Kurb lugeda. Ilmselt on siin mingi tugev seos katse tulemuse ja katsetaja mentaliteedi ning koolihariduse (õigemini selle puudumise) vahel. Kui see nii ei oleks siis tuleks tõsiselt muidugi hakata revideerima nii koolifüüsika aluseid kui kineetika üldiseid aluseid ja seisukohti. Seda väitlust tahaks kohe ise näha :)
 
LOL 14. oktoober 2013, kl 12.14
Warp drive mootoriga masin oli testimisel:)
 
iks 14. oktoober 2013, kl 14.44
bemmil olid uued kummid, sealt see vahe tuligi;)
 
ka autojuht 16. oktoober 2013, kl 07.19
Kõigile teile teadmiseks,et erinevate autodega eksperimenteerides on tulemused ka erinevad.Tegime ka katse,Võrust Tallinnasse sõitis tagumine auto pool tundi aeglasemalt.Tähendab reklaam valetab? aga Tallinnast tagasi Võrru vahetasime kohad ära, nüüd teine auto sõitis a-la sajaga ja esimene auto nn korralikult.Jõudsid samal ajal kohale. Asi oli selles et ühel autol spido näitas õieti,teisel aga veidi vähem,siit ka nii suur erinevus.
Muide ,need spidod valetavad pea kõik,tehase poolt juba nii tehtud,sõidad 90-ga aga tegelik kiirus on umbes 86.Isegi politsei ütles et nende uus auto näitab 4 km vähem. Korra isegi imestasime et miks naabrinaine sõidab 80-ga endal uus prantslane istumise all?Rehvid õiged all,aga ometi tehase poolt 10 km viga sees,spido näitab 90.Peale radariga testimist selgus et spido tuleb hoida 101, siis on õige kiirus 91,ja rekkad ei kihuta enam mööda.
Kui pöörduda teema juurde et miks REKKAD tekitavad Tallin-Tartu tee peal kolonne,siis asi pole rekkades, vaid nende rekkate ees on mingi sõidukas kes tänu kiiruskaameratega hoiab pingsalt 90 km, teadmata et tegelik kiirus on palju väiksem. Selles on ka süü politseil.sest varem ei trahvitud kui kiirus jäi 90-99 vahele,siis ka need juhid kellel spido veidi vähem näitas, sõitsid ka normaalse kiirusega.Aga nüüd kui politsei trahvib kui kiirus on natuke üle 90-ne ,siis ei julgegi enam keegi üle 90 sõita ,pigem vähem juba.Siit ka need kolonnid teel. Jaa, siin mõni baaba õiendab,et kurjamuse rekkad, kihutavad 100-ga nagu segased,mina sõidan 90 ja nemad kihutavad mööda nagu s.ttuvast kassist!Tegelikult on kõigil rekkadel kiirusepiirajad 89km peal(+-1km),ja seda asja ka kontrollitakse ülevaatustel. Küll aga see baaba võiks oma sõiduka spidomeetri lasta üle kontrollida,et ei töllerdaks niisama teistel jalus.
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!