Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Autoabi
auto vahatamine
 
vaha 14. november 2003, kl 09.38
Kas talveks auto vahatamine on vajalik ? Palju maksab umbes ?
 
Mony 14. november 2003, kl 09.59
Auto vahatamine on vajalik mida tihemini seda parem... Soovitav on ise vahatada, autopesula vaha pole päris "see"...
nr1. pese auto KORRALIKULT puhtaks(et mustus vaha alla ei jääks).
nr2. lase ära kuivada
nr3. kanna vaha autole käsna v paberiga(Väldi räpaseid pinnast kahjustavaid kaltse!!!)
nr4. oota kuni vaha on kuiv ja nühi kuiva lapiga maha.

tunnikese võtab küll aega kuid tulemus saab ideaalne... võiks teha 3-4x aastas.
lihtsalt hoiad oma autot rooste eest ja näeb ilusam v2lja ning ei määrdu nii kergesti;)
 
[blaah]Master 14. november 2003, kl 09.59
talveks auto vahatamine on hädavajalik. Mingil määral kaitseb korrosiooni (rooste) eest ja säilitab auto väri kauem ilusa ja särvamana. Hindasi ei tea, uuri autopesulatest.
 
Mony 14. november 2003, kl 10.17
Ise tehes ei maksa sittagi, yhest vahapudelist j2tkub ikka mitmeks korraks...
 
Mony 14. november 2003, kl 10.17
Ise tehes ei maksa sittagi, yhest vahapudelist j2tkub ikka mitmeks korraks...
 
alu 14. november 2003, kl 11.43
kindlasti on vajalik, kui on oma auto, mitte kasutusrendi oma...:)
kes enne pole teinud, soovitaks ainult neid vedelvahasid (kergemad, pealepritsitavad)...pastadega võib esimene kord tulla tõsine jama, kui ei oska, sest seal ei sõltu hea tulemus sellest, kui palju seda sinna esialgu laiali määrida... ja kui see kätte enne ära kuivab, kui poleerimisega sinnani jõuad, siis on...ajab kindlasti ropendama. kes siiski julgeb, siis põhitõde-yks paneel (uks, kapott) korraga, mitte enam ja peale kanda NIISKE lapiga.
kes yldse ei viitsi-hea tulemuse saab ka survepesulates võttes kõige kallima programmi (leotamine, vahatamine, altpesu) ja sooritada seda korra nädalas järjekindlalt-auto säilib ja igasugu liitekohad, kuhu sodi ladestub, on ka hoolitsetud.
 
Ruu 14. november 2003, kl 15.46
Mina tean juba 2 autot, mille värv on vahaga rikutud. 1. auto ei olnud korralikult puhas ja mustus sööbis koos vahaga värvi sisse - tulemuseks oli, et auto kapott paistis koguaeg porine. 2. auto õnnestus meil mehega endal ära rikkuda. Kah kapott, ülejäänud osa oli tip-top. Ei tea kas panime liiga palju vaha või liiga vähe või mis, aga kapott on nüüd lapiline lähedalt vaadates :(((
 
Pille 14. november 2003, kl 15.49

kõige parem on ise vahatada.

bensukates ja autopoodides müüakse spetsiaalseid pihustatavaid vedelvahasid.

Hõõrud pestud auto vahaga kokku, lased natuke seista ja kuivanud vaha hõõrdud lapiga maha. Auto särab kui juudi jõulupuu!
 
alu 14. november 2003, kl 16.03
kapoti vahatamist töösooja mootori korral ei soovitaks, see on liiga kuum ja vahas olevad komponendid (lahustid, silikoonid) võivad hakata värvkatet kahjustama. sama, nagu kogu autot vahatada, kui see on päikse käes seisnud. pealeselle, kapott on sageli kasutatud autode korral esimesena ylevärvitud osa, kuna selle esiserv kogub kivitäkkeid jms. juhul, kui seda on tehtud mingi odava värviga nurgataguses garaazis, võib tekkida yllatusi kyll selle vahatamise lõpptulemuses.
 
jorss 15. november 2003, kl 19.32
Ära kunagi vahata päikese käes, vaha kardab kuuma(isegi sooja), eelnevad kapotijamad ilmselt soojast mootorist. Metallikvärvi puhul ära kunagi kasuta värviga vaha. Kui autost hoolid, püüa hoiduda kiirvahadest. Hõõrumiseks ära kunagi kasuta trelli otsa pandavat ketast(kuuma pärast). Enne vahatamist korralik pesu.
 
jorss 15. november 2003, kl 19.39
Mine autolehele, sealt foorumid, all vasakul on otsingud, paned märksõnaks vahatamine, peaks päris palju juttu tulema.
 
Vincetta 17. november 2003, kl 17.22
Kui autost hoolid, on kindlasti vajalik. Mina olen vahatanud (nii ise kui käsipesulas lasknud), ja kui auto ka jube must on, peale korralikku survepesu särab ikka nii ilusti. Ise oli ka päris põnev teha, kevadel sooja ilmaga jahmerdasin oma paar tundi, nüüd sügisel enam ei viitsinud, viisin pessu. Kui oled Tallinnas, soovitan Pirital Bermuda taga asuvat käsipesulat. Vahatamine (siis koos pesuga) 600.-
 
Kati 09. veebruar 2017, kl 15.33
www.autovaha.ee blogist saab palju infot, kui soovid ise seda teha. Tooted ka seal head, mees mul kasutab neid.
 
20° 10. veebruar 2017, kl 09.57
Talvel vist ise eriti hästi ei õnnestu, kui sooja garaazhi pole ...
 
Kati 12. veebruar 2017, kl 21.02
Tegelikult saab isegi külmas hakkama. Mees kasutab vaha nimega Fusso. http://www.autovaha.ee/et/a/fusso-coat-hele-autovaha
Nüüd talvel, kuskil kuu tagasi, jättis pärast vaha pealekandmist auto ööseks külma garaazi. Hommikul oli vaha kuivanud ja võttis spetsiaalse lapiga selle auto pealt maha.
Osade vahadega pidi olema see, et ei tohi liiga kaua peal olla. Aga need mingid poleeriva toimega. See Fusso vaha pole midagi autol ära rikkunud ja siiamaani kestab. Mees muudkui kiidab seda vaha...
 
Mari-Liis 10. august 2019, kl 18.28
Ise olen vahatanud autot üle 10 aasta, viimane kord ostsin ühte Eesti autovaha, mis on praegu üks parimaid, mis olen kasutanud, muidugi saab ka paremat, aga need on hoopis teisest hinnaklassist, see purk maksis ainult 30 eurot.

Kui kellegil huvi, siis autovaha nimi oli "Raven car wax".
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!