Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Figuur
trenn ja toitumine kaalust maha saamiseks
 
hädaline 27. jaanuar 2011, kl 13.39
Tahan alla võtta 10 kg nii et keha oleks ilusasti trimmis. Praegu on KMI 23,2.
Olen käinud BPs nüüd 2 x nädalas 2 kuud. Jalad, pepu ja käed on ilusad, kõht ikka suur. Nüüd asendan ühe pumbi 1-2 x nädalas rasvapõletustrenniga.
Samas usun, et ilma korraliku toitumiseta väga kaalu alla ei saa.
Söön normaalselt - hommikul putru, lõunal, õhtul tavalist toitu. Minu patt on see, et kl 22 ajal tahaks hirmsasti näksida. Viimasel ajal olen siis õunu söönud. Lugesin ka KJ punkte ja kaloreid, siis kaal langes, aga ei jõua üle kuu pikalt niimoodi ja siis tuleb kõik tagasi.
Mis aitaks?
 
miss sunshine 27. jaanuar 2011, kl 14.16
armumine:)
 
anni321 27. jaanuar 2011, kl 14.48
tõsta seedimise tuld. talvise joogi retsept sulle: http://akupunktuureu.blogspot.com/2011...
 
pikk jutt :) 27. jaanuar 2011, kl 16.16
Vaata üle ka süsivesikute-valkude suhe toidulaual. Õhtul võid vabalt veel 2 tundi enne magamaminekut süüa.
Õhtuti ära söö süsivesikuid (nt pasta, kartul, leib). Õhtusöök võiks olla liha-köögiviljad või kodujuust toorsalatiga vms.
Minu puhul nt töötab see, et söön 5X päevas: tavaline hommikusöök, siis 3 tunni pärast natuke pähkleid ja puuvilja, siis korraliku lõunasöök ja ka magustoit, siis 3 tunni pärast jälle mingi näksi, porgandit või midagi, ja siis õhtusöögiks söön tavaliselt liha/kana/kala toorsalatiga, perele siis keedan juurde kas kartuleid või pastat või riisi ja teen kastet või teen üldse köögiviljavormi.
Koguseid hindan tunnetuslikult: söömine lõpetada siis kui sama suur kogus veel probleemideta kõhtu mahuks.
Ja kaal on ilusti langenud, 3 kuuga 56-lt 51 peale, nälga pole tundnud.
PS: Ja kui hirmsasti tahad magusat või saiakest, siis parim ja kahjutum aeg selle tarbimiseks on kas hommikupoole või siis tunni jooksul enne või pärast trenni.
 
tõde 27. jaanuar 2011, kl 21.38
ega ikka kaalu 2 trenniga nädalas alla ei saa. Ise teen 12 treeningut nädalas, kui jõuan siis 16 trenni. Alles siis võib mingeid tulemusi nägema hakata.
 
ja 27. jaanuar 2011, kl 22.29
Bodypump peaks olema vähemalt 4 korda nädalas, combat 2, lisaks sellele step aeroobika ja fatburn, spinning, bodytoning ning bodybalance. Ka tantsulised treeningud põletavad hästi rasva. Kuid ütlen enda kogemuste põhjal, et 16 treeningut nädalas on optimaalne koormus, st iga päev hommikul ja õhtul 1-2 tundi järjest trenni tegemist. Alles siis võib mingist trimmis keha saavutamisest rääkida.
 
Valdur 27. jaanuar 2011, kl 23.45
teemaalgataja, ära neid viimaseid jutte väga tõsiselt võta, ka enamik rühmatreeningute treenereid ei pea tervislikuks üle 10 aktiivse trenni nädalas.
 
Jeerum 28. jaanuar 2011, kl 00.19
No see eelviimane on tõesti püstihull. Tean, et tekib mõnel psüühiline obsessioon sportimise suhtes, mis nii väljendubki.
Teadmiseks, normaalsetel inimestel on lisaks spordiklubile ka sõbrad, pere ja lapsed. Ei ole aega spordiklubis elada. Aga kui end nii hästi tunned, lase käia.
 
Kogemus 28. jaanuar 2011, kl 08.24
Kõik sõltub toitumisest, trenn on väljanägemise ja toonuse parandamiseks. Ise võtsin alla 25 kg ilma igasuguse trennita. Nii et need viimased hullud pole tõsiseltvõetavad, neil on sõltuvushäire. Sa ju ei taha üht sõltuvust teise vastu vahetada?
Kui hakkasin trenni tegema, siis kaal tõusis paar kilo. Aga keha on ilus, nii et olen rahul.
Toitumise jälgimiseks kasuta nutridata.ee
 
naine 28. jaanuar 2011, kl 08.51
Mina võtsin alla, kui kahandasin menüüs peaaegu olematuks pudrud (loobusin täiesti), riisi, kartuli, makaronid. Menüü koosneb köögiviljast, lihast ja kalast + piimatooted ja puuviljad. Õhtul ma ei näksi enam ka peale seda kui ükskord kohkumisega avastasin, et päevas olin koos näksidega söönud 3000 kcal, kuigi arvasin, et 1500 :D.
Põhisöögikorrad on mul hommiku- ja lõunasöök. Vahepealu ei hinda ega armasta. Õhtul midagi sümboolset. Kord muna, kord banaan.
 
tundub 28. jaanuar 2011, kl 14.15
et siin selle treenija, kes 16 h nädalas treenib, hulluks nimetamise motiiv on eestlaste kadedus. On ju teada, et spordi abil saab lihaselise ja toonuses keha, mitte ainult toitumise jälgimisega. Ja kuna kõikidel pole nii palju aega, rahalisi ressursse või tahtejõudu trenni teha, siis reaktsioon on kadedus ja sellest tulenev hulluks tembeldamine. Mina olen küll oma spordiklubis näinud, et paljud inimesed käivad iga päev sealsetes rühmatreeningutes ja teevad 2 trenni järjest.
Lugesin ükskord kokku, et treener Fjodoril Revalist on 19 tundi nädalas. Kas tema on siis ka hull ja sõltlane? Nii, et mõelge enne kui agaralt diagnoose panete.
 
mmm 28. jaanuar 2011, kl 14.34
Fjodor on kohe kindlasti sõltlane. Vastasel juhul ei suudaks ta 19 trenni nädalas teha. Kuid see ei pea ilmtingimata halb asi olema. Ning kui keegi teine seal klubis ei tee neid treeninguid nii hästi kui tema, siis ei jää tal muud lihtsalt üle! :)
 
ohoo 28. jaanuar 2011, kl 14.58
no ma ei tea,milline siis mina oleks kui nädalas 16 tundi trenni teeks.minust polekski miskit järgi.Ma käisin/käin siiani 3 korda nädalas trennis.toitumist jälgin ka(ei keela endale miskit,piirasin vaid koguseid).Olen 3 kuuga alla võtnud 7 kilo,kuigi soov oli lahti saada vaid 5st kilost.Tegelt kilode alal võtmine polnudki kõige olulisem,vaid keha vormimine.3 kuuga kaotasin siis 5 cm kõikjalt kehalt.nüüd yritan teha kõike et säilitada seda kaalu ja neid cm.6 kuud on möödas sellest kui hakaksin trennis käima.ja no keha näeb ikka ilus välja kyll,pole enam sellist nö lödisevat nahka e pekki.ja kõik see ilma 16 tunnise trennita.võibolla oleneb see ka inimesest,mina igatahes 16 tundi trenni ei vaja
 
treener 28. jaanuar 2011, kl 15.11
Trenn on keha vormimiseks ja arendamiseks, rasva vähendad kehast ikka õigesti toitudes. Ja NB! kaalu langetamine ei ole sama,mis rasva % vähendamine. Liiga vähe süües kaal küll langeb, aga mitte rasva arvelt. Ja kokkuvõttes rasva % hoopis tõuseb. Ühesõnaga tee sa trenni 16 või 26 korda nädalas, aga kui sööd rohkem kui kulutad nendes trennides, siis keha rasva % ei lange ja saledamaks sa ei saa.
 
xxx 28. jaanuar 2011, kl 15.15
Käin trennis tütrega. Mõlemil meil kusagil 8 t nädalas ehk siis tihti 2 t jutti. Oleme saledad ja rõõmsad - trenn on lõbu ja suurepärane ajaviide.
PS! Osa trenne on ju taastavad nagu streching ja bodybalance - need ei kuluta.
Olen kindel, et me pole hullud.
 
ain 28. jaanuar 2011, kl 17.40
HÄDALISELE
õhtusele näksimise isule aitas mul. vesi keema, pool tassi keedetud vett, ingveri tükid sisse tõmbama, ca 4-5 min pärast vala teine pool tassi piima peale ja maitse järgi mett. ei ole läila nagu mesi ja piim, ingveri vürtsikus, nagu oleks kõht täis, kergesti seeditav. mulle igal juhul maitsev ja kasutan näksimise asemel. ka uni on läinud paremaks.
 
Imelikud 29. jaanuar 2011, kl 15.50
on siinsed inimesed - käib metsik vaidlus, et mitu tundi nädalas võib/peab trenni tegema. Mina küll ei suuda ette kujutada, et kogu mu ELU oleks allutatud spetsiaalsetele trennidele. Mina soovin muud ka teha - ööpäev on niigi lühike - kõigest 24 tundi. Kas teil siis muud elu ei ole vaja elada? Trenn ERALDI TEHTUNA on küll tore seltskondlik ja hea asi, kuid elamiseks MITTE KOHUSTUSLIK.
Oma keha eest saab ka muud moodi hoolitseda, raiskamata selleks aega kuskil käimisele. Näiteks - lasen vanni sooja vett täis ja "vedelen" selles veerand tundi ... kuid kasulikult! See veerand tundi teen hingamise trenni - treenin hinge kinni hoidmist peale sissehingamist ja peale väljahingamist. Hinge kinni hoidmine peale sissehingamist - täidab keha "tsi" energiaga. Hinge kinni hoidmine peale väljahingamist - eemaldab kehast halba energiat. Autoga sõites teen sõidu ajal, kui sõit on küllalt pikk, pool tundi jälle hingamistrenni - kuid ravivat rütmilist hingamist. 6 sek hingan sisse, 6 sek hoian hinge kinni, 6 sek hingan välja ja 6 sek hoian jälle hinge kinni, tõmmates sellel ajal kõhu tugevalt sisse. See pool tundi on organismile sama, mis 20 km maha joosta. Tööl (olen paberimäärija) istudes laua taga, ma mitte ei istu, vaid MÕISTUSEGA hoian poosi, mida idamaade iidsed tarkused soovitavad. Kui laua taga tahan veel lisatrenni teha, siis lihtsalt tõstan kordamööda ühe või teise jala maast paar senti kõrgemale ja hoian nii 10-15 minuti kaupa. Mitte üks toanaaber tööl ei teagi, et mina teen kahte asja korraga - tööd ja hoolitsen tervise eest.
Kodus süüa tehes olen ka pliidi taga tai-ji poosis ning liikudes ja kätega midagi tehes jälgin tai-ji printsiipe. Seetõttu minul ei ole mitte mingit vajadust ERALDI raisata raha ja aega mingitele "body" trennidele, ning võin õhtuti rahulikult TV ees diivanil mõnuleda ja šokolaadi või muud "patust" sisse ajada - ilma hirmuta kaalu muutuse ees. Aga eks igaüks valib ise oma elustiili - kellele meeldib 20 tundi nädalas hingata sisse teiste trennikaaslaste kopsudest väljahingatud mürke, kellele mitte.
 
tubli imelik 31. jaanuar 2011, kl 08.23
täpselt nagu minu suust tulnud
 
? 01. veebruar 2011, kl 21.46
palun õpetada, millist poosi tuleb istudes hoida ja mis tähendab jälgin tai-ji printsiipe?
 
kurb 04. veebruar 2011, kl 12.55
Ma pole aastaid midagi teinud ja nüüd kuu aega käin trennis. Iga trenni lõpuks olen seal täielik võõrkeha, tulipunane, higine, rasvane - vastik. Ja nüüd nukralt mõtlengi, milleks mulle selliseid kannatusi vaja. Tahan kilosid alla saada, aga kas see trenniskäik peabki niiiiii raske olema :( Või ei tasuks lootust kaotada, küll läheb ehk lihtsamaks.
 
r 04. veebruar 2011, kl 13.28
küll harjud
 
kk 04. veebruar 2011, kl 16.23
to kurb

vali siis mingi kergem trenn, ei pea ju kohe kõige raskemast alustama.
 
Kata 04. veebruar 2011, kl 17.28
muide, kui juba natuke kaalust maha läheb (kasvõi 3-4 kg), on kohe kergem trennitada + muidugi treenituse tõusuga ka läheb kergemaks. Mul oli ka alguses raske, nüüd on täielik trennisõltuvus tekkinud. Nii et pea vastu:)
 
trennihull 05. veebruar 2011, kl 15.49
Kurb, algul oli trenn ka mulle kohutavalt raske, aga iga kadunud kiloga läks kergemaks ja iga lisandunud lihsamassi%-ga veel lihtsamaks. Mis trennis käid? Ära alusta nt bodycombatist või zumbast - nii ei tohi!
Alguseks on hea pilates, bodybalance, bodypump (väikeste raskustega), vesiaeroobika.
Hiljem lisa nt tantsutrennid: bodyjam, latino, zumba jms
Kinnitan, et mul on raske trennivabu päevi võtta - nii jubedalt tahan NÜÜD trenni, sest trenn on muutunud lõbuks ja lillepeoks.
 
Kiku 06. veebruar 2011, kl 02.19
Aiii! Unusta puuviljad õhtul ära - suhkur on suhkur, olgugi et puuviljasuhkur!!!
 
triin 07. veebruar 2011, kl 09.04
selge see et vaja liigutada ja põletada rohkem kaloreid kui sisse sööd. seedimisetuld ka vaja tõsta kui seedimine nigel
 
Imelikud 07. veebruar 2011, kl 17.15
Mõtlesin, et teema juba ammu lõpetatud, aga ... siis jõuan ka paar sõna vastata
? 01. veebruar 2011, kl 21.46 küsimustele:
1. Istumise kohta on küll terve rida detailseid nõudeid, kuid mõned põhilised on sellised - jalg üle põlve on eriti tervisevaenulik poos; selg peab olema sirge, mitte toetuma seljatoele; õlad lõdvad, pea tuleb hoida nii, et lõug natuke allapoole ja kukal maksimalselt selgrooga ühele joonele; tooli kõrgus peab olema TÄPSELT õige - istudes peab põlv moodustama täpse täisnurga (90 kraadi) ja maha tuleb toetuda täis tallaga ...
2. Tai-ji põhimõtted: liigutused peavad olema aeglased ja SEOTUD hingamisega. Näiteks, seistes köögis laua taga ja midagi tehes - võttes mingit asja - käe liikudes kehast eemale, toimub sissehingamine, käte toomine keha poole - väljahingamine. Keha pöörded on sujuvad, graatsilised.
Midagi tehes (leiba lõigates, sibulat hakkides jne) - seda tuleb teha kiiresti ja "portsudega" - sellel ajal hoitakse hinge kinni - kordamöörda, kord peale sissehingamist, kord peale väljahingamist ... Püstine poos - jalad põlvist veidi konksus, kuid sellevõrra vähe, et põlved ei ulatuks ülalt vaadatuna varvastest kaugemale, selg jälle sirge, kõht sisse tõmmatud .... Iga sisse-ja väljahingamine peaks kestma vähemalt 3 sekundit - see annab normaaalse, tervist säilitava hingamissageduse - 10 korda minutis. Kuid, kui sisse- ja väljahingamine kestaksid juba 6 sekundit - siis tekiks RAVIV hingamine.
Kui keegi sind kõrvalt vaataks, siis ta näeks, millist mõnu ja rõõmu Sa tunned oma tegevusest, sest teed oma töid nagu tantsides.
 
tee sõber 08. veebruar 2011, kl 18.32
Joon palju vett ja ingveri teed, seedimine parem ja veidi kaalust ka maas
 
tutt 09. veebruar 2011, kl 09.59
Fjodor ei ole trennisõltlane - see on tema töö. Ka tippsportlased treenivad 5-7 tundi päevas ja ei koole selle kätte. Kõik oleneb koormusest ja treenituse astmest. Võin kinnitada, et Fjodoril on väga head teadmised koormustaluvusest ja kõigest sinna juurde kuuluvast.
 
mis asja? 11. veebruar 2011, kl 11.10
Mis Fjodor?
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!