Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Figuur
trenn ja toitumine kaalust maha saamiseks
 
loe 11. veebruar 2011, kl 13.55
Loe korralikult eelmised postitused läbi, enne kui vastad :P Fjodor on Reval-Spordi peatreener, kellel suur trennikoormus.
 
tutt pütt 16. veebruar 2011, kl 14.58
fedjat je tunne või?
 
imelikule 22. veebruar 2011, kl 11.47
Kuigi see mida teed ei ole imelik, samas on avatu ei ole enamus sinusugused. Võiks rohkem olla aga teadlikkust jääb nähtavasti vajaka. Pigem olen ka sinumoodi imelik
 
Kaia 28. veebruar 2011, kl 18.00
Trenn on oluline, et oma manipuura tuld tõsta ja sellega seedimist parandada.
Erinevad vürtsid ka ingver on head. Loomulikult tuleb vaadata mida sa pärast sisse sööd. Kuid jah ingveri teed joon tihti minagi õhtuti
 
Mai 28. veebruar 2011, kl 18.06
Ka massa´az on hea saad seda ise teha. Alustada võiks näiteks nimme massaaziga. Aitab tõsta aktiveerida ma nabaalust tsakrat, mis jälle aitab seedimisels kaasa:

http://akupunktuureu.blogspot.com/2011/02/talvine-energiamassaaz-nimmepiirkonnale.html
 
Revali liige 10. märts 2011, kl 13.17
Teen ka umbes 16 trenni nädalas või vahel isegi rohkem. Alustasin siiski palju vähemate trennidega nädala kohta ning siis järk-järgult tõstsin. Vahepeal isegi ulatus trennide arv nädala kohta kuni 25+, kuid see oli liiga ulmeline ja siis otsustasin peale kuu aega sedasi treenimist veidi normaalsemaks seda numbrit kahandada. Trenni tuleb teha siiski vastavalt enda võimetele ja arvestades seda, et ei koormaks ennast liiga palju üle.
Alsutada tuleks kindlasti tunduvalt rahulikumalt ja siis, kui keha on valmis, võib natukene juba koormust tõsta jne. Koormustest on ka soovitatav alguses kohe ära teha, et siis hiljem mõnede kuude möödudes uuesti tehes saaks tulemusi võrrelda.
Soovitan Reval Sporti kindlasti. Treenerid ja võimalused selles klubis on väga head.
Üks asi mida mainiksin ära on see, et Fjodor on treener ja seega ta ei tee trenne ise maksimaalse pingutusega. Treenerid ei pane tavaliselt BodyPumpis enda maksimaalseid raskuseid sel ajal kui nad ise trenni annavad. Ja kuna treenerid vahepeal jälgivad teisi ja käivad rinig,siis see on ka juba nende puhkamise aeg. Kindlasti ei ole Fjodori koormus isegi mitte suur vaid väga suur. Ta on siiski väga mitmeid aastaid tegelenud ka selle kõigega ja tal keha juba talub seda.
Soovitaksin alguses Pilates (Performer), Spinning (Fatburn), BodyPump, BodyBalance, Step, StepFatBurn, PowerBody, Bailatino. Hiljem siis juba BodyJam, BodyCombat, Zumba, Spinning (Freestyle, Up'n'Down), RevalJump. Kindlasti võiks käia ka Joogas ja Stretchingusning kellele meeldib vees harjutusi teha, siis ka vesiaeroobika trennides. Võitluskunsti huvilistele on ka K1 ja TaiBox. Ekstra naistele on Shaping, kus saab head toitumiskavad ja tegeletakse seal kõigiga eksta isiklikult ning koos pannakse paika, et mida on vaja rohkem vormi saada ja kuidas kõike siis saavutada võimalikult hästi. Ning veel naistele StripDance.
Olen isiklikult proovinud kõik läbi peale vesiaeroobika , jooga ja StripDance ning Bailatino. Peamiselt teen BodyPump, BodyJam, BodyCombat, BodyBalance, Step + jõusaal.
BodyJam on tegelikult ka alguses sobilik, kuid kombinatsiooni raskuste tõttu võib tempoga kaasas püsimine raskeks minna (kui tehnika on selge ja suudad korralikult tempos püsida, siis põletab juba ikka väga korralikult kaloreid). Bailatinos ja Stepis (madal pulss, kuid kaloreid põletab hästi) saab häid põhisamme teada, seega soovitan neid alguseks. Step on koreograafiline ja StepFatBurn on jõuline. Zumbas ei ole tehnikad väga keerulised, kuid tempo on kiire ja soovituslikult võiks puusad ka hästi liikuda. Pumpis saab ise endale raskused valida (kang = 2kg, kettad on valikutes 1.25kg, 2.5kg, 5kg ja 10kg). Soovitan siiski võtta alguses 2x1.25kg ja 2.5kg ning isegi 2x5kg. Suurematele lihasgruppidele võib väheks jääda ainult ainult 2x1.25kg ja 2x2.5kg. Ei ole mõtet pumpi minna, kui ei viitsi pingutada. Üldiselt tempo ei ole väga kiire ja harjutused on lihtsad, kuid tehnikale tuleb võimalikult palju tähelepanu pöörata, et ikka õiged lihasgrupid saaksid koormust ja ei kahjustaks ennast. Parim on siiski lihasvastupidavuse treenimiseks ja toonimiseks ning kalorite kaotamiseks, kuid tugevust ja lihast kasvatada on parem siiski jõusaalis. Spinningute treeningutes saab alati endale vastavalt sobivat koormust valida, kuid erinevus on tempos ja väntamisstiilides. BodyCombat (kestvused on 1h või 45min) on kindlasti üks intensiivseim rühmatreening. Tehakse erinevaid lööke kätega, jalgadega (võitluskunstiline). Peamiselt uppercut, hook, roundhouse kick, front kick, sidekick, jump kick, back kick, speed ball, kätelöögid, küünarnukilöögid ja põlvelöögid ning kujutletav hüppenööriga hüppamine ja muud säärast. Kellel südamega on probleeme, siis seda treeningut kindlasti ei soovita. Pilatesed on head kõhule ja seljale, kuna treenivad hästi ka sisemisi lihaseid ja aitab paremini rühti paika saada. Tempo on aeglane ja harjutused lihtsad. Samuti rahuliku tempoga on BodyBalance, mis aitab saavutada paremat tasakaalu, painduvust ning hingamist ja samuti rühti ning väiksemate lihaste tööd. Stretchingut soovitan kindlasti nendele, kes tegelevad intensiivsemate treeningutega ja jõutreeningutega. Tavaliselt jääb ikka trennis olevatest venitustest väheks ja see oleks parim viis seda ning saab saavutada ka parema paindlikkuse ning venivuse. Siiski saab alati kohe peale trenni ennast jõusaalis venitada. Revalis on ka suur kardiosaal ja umbes 30min - 1h näiteks joostes madala pulsiga kaotab juba päris palju kaloreid. Tehke trenni ja toituge õigesti ning suveks hea vorm garanteeritud. Mida rohkem pingutate ja korralikumalt teete, seda parem on tulemus. Toitumise koha pealt ütleks nii palju, et vaja on peamiselt jälgida, et saaks süsivesikuid, valke, rauda, kaaliumit, magneesiumit, tsinki, kaltsiumit, naatriumkloriidi, erinevaid vitamiine jne. Kindlasti tuleks taastada vastav energiavajadus ka (oleneb palju magad, treenid jne). Soovitatav on tarbida vähe suhkrut ja rohkem vedelikku. Rasva on kindlasti ka vajaorganismi kaitseks, seega seda ei tohiks väga palju piirata. Mina isiklikult võin süüa peaaegu mida iganes tahan, kuna teen vastavalt palju trenni ja seedimist hoian ka korras.
Kindlasti ei soovita nii palju trenne nädala kohta teha nagu mina, kuna see ei ole just väga kasulik. Aga kui keha on piisavalt harjunud ja endale väga meeldib ning kõik ei ole väga intensiivsed trennid,siis andke aga minna (kõige peamisem on süda tervena hoida).
Elage tervislikult ja siis olete kindlasti ka palju positiivsemad ning ärge unustage, et üldiselt ei tule head tulemused ilma pingutuste või piinamiseta.
 
eelmisele 10. märts 2011, kl 16.39
Kas oled m või n?
 
sSs 13. märts 2011, kl 19.44
Neile, kes te teete 10 ja enam trenni nädalas: kas te tööl või koolis ka käite? Elukaaslane on? Lapsed? Kas teil vahel mingit muud elu ka on aega elada väljaspool spordisaali?
Ma ei kujutaks ette, kui kogu mu elu oleks ainult trenni toitumise ümber üles ehitatud. Ise olen endaga rahul, kui 3-4 korda nädalas trenni jõuan. Tahaks küll olla ilus ja sale, aga mitte kogu oma ülejäänud elust loobumise hinnaga.
 
eelmisele 13. märts 2011, kl 22.15
Teen nädalas 10-15 trenni, ise olen küll treener, kuid lisaks oma trennidele käin nö ka teistel treeneritel külas (lihtsalt enda jaoks treenimas, kuna endal ei ole nii palju tunde nädalas, väheks jääb, keha on ju harjunud trennikoormusega). Elukaaslane olemas. Lapsi pole. Õpin ja töötan (lisaks treeneritööle on mul ikka põhitöö ka olemas). Muud hobid ja huvid kah olemas, millega meelsasti tegelen. Sinna kuulub fotograafia, kokkamine, suvel kindlasti rulluisud ja jalgratas jm põnev). Sõpru on palju (just, ma olen see õnnelik inimene, kes võib tõesti öelda, et SÕPRU ON PALJU), seega veedan palju aega ka sõpradega - kino, piljard, sünnipäevad, klubiõhtud sõbrannadega jne. Nii et väljaspool spordisaali on mul suhteliselt kirev elu. Samas ka spordisaalis on tore ja põnev. Ma võtan trennitegemist vägagi pinge- ja kohustusevabalt - just for fun! Lihtsalt meeldiv harjumus. Trenni nimel ei loobu mitte millestki. Elu ei keerle trenni ega toitumise ümber. Muidu toitun nii nagu tuju on, enamasti ikkagi tervislikult õnneks. Elan nii, et mul oleks hea. Ja trenni tegemine on minu jaoks hea, tunnen ennast hästi, nii füüsiliselt kui emotsionaalselt. Lihtsalt oskan elada põnevat ja väga mitmekesist elu, jõuan igale poole ja tegelen lihtsalt sellega, mis meeldib, võtan aega enda ja teiste jaoks. Kindlasti on veel selliseid inimesi, ega siis see, et 10 ja enam trenni nädalas, ei pea kohe tähendama seda, et muud elu polegi. Minul on igal juhul väga lahe elu.
 
eevatütar 14. märts 2011, kl 12.37
Ma trenni ei peagi enam tegema, kui toitumisharjumusi muutsin:
ei söö putrusid, riisi, kartulit, saia, makarone.
Põhitoit lihast ja kalast + lõrvale köögiviljad, toorsalatid, piimatooted (juust, kodujuust, keefir, kohupiim) ja puuviljad, pähklid. Õhtul ei näksi.
Toitu nagu kiviajal ja paksuks ei lähe:)
 
n 14. märts 2011, kl 14.24
Kõik spordiklubiinimesed teavad - Fjodor, legendaarne revali treener.
 
Kahju 14. märts 2011, kl 16.44
Kahjuks 16 või enam treeningut nädalas küll tervislikuks eluviisiks ei nimetata!!!
 
hmmmm 17. märts 2011, kl 23.57
Okei, kui treener, siis arusaadav, et trenne võib tulla päris palju. Samas kõik trenniga tegelevad inimesed ja ka treenerid ise loevad epistilit, et ei tohi üle treenida. Peab olema trennivabu päevi jne...
Ise olen küll ka kaks trenni järjest teinud, aga ainult juhul kui üheks trenniks on nt jooga, pilates või bodybalance. Ükskord püütsin ka kangelast mängida ja teha kaks suht kõva koormusega trenni järjest. Tulemus oli jube. Koju jõudes kukkusin voodisse ja magasin järgmise lõunani.
Ühegi asja, isegi trenniga ei tohi liiale tulla. Ka trennisõltuvus on sõltuvus ja minu teada pole ükski sõltuvus kunagi head tähendanud.
 
no 18. märts 2011, kl 00.45
palju treenijaid teeb BodyCombati ja BodyPumbi järjest. Kuid mina teen tavaliselt kaks suurema koormusega trenni (nagu step, combat, pump, jam) ja lisaks bodybalance ehk siis 3 trenni päevas. Vahest tuleb 4 trenni päevas kokku ja siis tunnen, et see on normaalne ja hea koormus minu jaoks, kuid iga päev ajaliselt ei jõua nii palju käia trennis, see-eest nädalas jõuan töö kõrvalt ikkagi 18-20 tundi trenni teha. Söön saia, šokolaadi (päevas 100-150g) ja suhkurt ning kaal ei tõuse üldse, püsin stabiilselt normaalkaalus.
 
n40 18. märts 2011, kl 08.53
Siin küsiti, KES küll viitsivad nii palju trenni teha. Mina teen ka 10 trenni nädalas, sest see on fun. Lapsed on suured, aega lõpuks ometi on. Jah, tööl on suur koormus, üle 8 t päevas, aga trenn just ongi lõõgastuseks, kus silmad ja aju puhkavad. Lisaks teater, kino jms kultuurivärk - see ka huvitab.
 
ae 30. märts 2011, kl 16.12
kas hädaline oled kaalust alla saanud?
 
siina 04. aprill 2011, kl 11.00
See sisemise teema tundub huvitab. Hakkasin ka ingveri teed jooma ja nimmemassaashi tegema. Vähemalt seedimise olen korda saanud, aga see pidi kaalust maha võtmise eeltingimus olema.
nimmemassaazizt:
http://akupunktuureu.blogspot.com/2011/04/hiina-meditsiin-soovitab-tugevda-oma.html
 
mall 04. aprill 2011, kl 12.57
Seedimise tuld saab tüsta ka kõhu ja nimme massaaziga
 
Huvitun 05. aprill 2011, kl 10.29
Kas nende poolte päevade pikkust spordisaalis olemist ei asenda üks pikem jooks. Paarkümmend kilomeetrit korraga. Saab kiiremini ja mõjub igalepoole hästi? Või peab igas trennis oma moodsas liibuvas kostüümis, täismeigi ja maniküüriga esimeses reas poosetama niigi kitsastes ruumides. Ausõna, kui ülepäeva trennis käia, siis on mingi seltskond beibesid, kes kogu aeg kohal ja jäävad ka järgmisesse trenni. Telefonid näpus, sest kui päev otsa spordisaalis olla, siis peab ju kuidagi sõpradele kättesaadav ka olema. Kui need beibed väheke harvem käiksid ja värske õhu käes näiteks jookseksid, siis matsakad mutid mahuksid kah trenni tegema. No hea küll-4 trenni järjest, aga iga trenni vahel on ju vähemalt pool tundi vahe ja siis peab riideid vahetama, pead pesema, kuivatama, föönitama, meikima. Seega võtaks 4 trenni aega koos kohaletuleku-minekuga vähemalt 8 tundi. Appi.
 
to Huvitun 05. aprill 2011, kl 16.37
Kade oled või? Pole korralikku turvalist kohta jooksuks, vähemalt minu kodu lähedal, kus saaks iga päev jooksmas käia. Ja noored naised peavadki ennast võimlemise abil vormis hoidma. Ainus ülerahvastatud klubi, kus raske trenni pääseda, on Tallinnas Myfitness. Vali omale siis mõni klubi, kus kohti jagub nagu Arigato või Scalafitness.
 
endine matsakas mutt to:huvitun 05. aprill 2011, kl 17.51
Olin matsakas keskealine mutt, kel polnud mingit jaksu joosta. "Poosetasin" täis trennisaalis seni, kuni sain beibeks;))). Nüüd mahuvad ka mulle liibukad riided selga, tütred laenavad neid ja käivad koos minuga trennis. Kurb küll, kui elurõõmsad inimesed, kel ka spetsiaalsed riided seljas, Sind niivõrd häirivad.
Mind ei häirinud, sestap valisin jõukohased trennid, lõpuks, jah, jäin ja jään juba mitmesse trenni järjest ja olen sale kah veel. Vihkamisväärne järelikult.
 
riin 05. aprill 2011, kl 18.19
hädaline joo vett
 
Mall 07. aprill 2011, kl 08.30
Masseerinud ennast nädala jagu ja enesetunne on pidevat tõusnud. Hakka või neid soolapuhujaid otsima. Kas minusiguseid skeptikuid on veel või ainult mina ei usu massazöristide loba?
 
endine matsakas mutt 07. aprill 2011, kl 12.33
Ma ka kunagi mõtlesin, et saan vormi masaažiga. See on õhu müümine, mingeid muutusi, ka enesetundes, polnud. Toitumine salendab, trenn teeb keha ilusaks, massaaž ... rahateenimise koht vist.
 
to to to 09. aprill 2011, kl 23.17
Tegelikult on kõikidel spordisaalides kuukaart sama hinnaga , aga kõik ei jõua pool päeva iga päev seal passida. Vahel tahaks ka trenni nii teha, et üks ja sama seltskond igas trennis ei laiutaks. Et ei saaks teise kangiga pihta, jalaga ribidesse, ei peaks poole meetri kauguselt teise higilõhna hingama. Kuna mina ei saa nii palju trennis käia, siis minu aeg on väärtuslik ja ma tahaks trenni nautida, aga ei saa, sest trennid on nii ülerahvastatud. Peaks mingi piirangu peale panema äkki, et üks trenn õhtul ja teine hommikul. Seega lahkub osa seltskonda ülerahvastatud klubidest ja viib oma raha mujale. Need, aga kes käivad iga päev 4-s trennis maksavad ju ikka sama palju, kui need, kes 4 korda nädalas käivad.
 
nipp to: to to to 10. aprill 2011, kl 11.44
23:17 kommentaar käis vist minusuguste pihta, ainult et kuna ka minu aeg on väärtuslik, siis ma käin tõesti tihti 3-s trennis järjest, aga see-eest olen klubis harvem kohal, et oleks ikka klubivabad päevad ka. Minu jaoks on see aja kokkuhoid, ei ela ka spordiklubi kõrval vaid sootuks kaugel. Nii et ära pahanda.
Kangiga panevad teistele pihta need, kes oma kettaid harutavad kangilt maha vahetult nn riistvara panipaiga ees oma kangiga üht ja teistpidi vehkides. Kettad ja kang tuleb eraldi kohale tagasi viia.
 
n21 11. aprill 2011, kl 10.11
nipp see kom käis vist ikka minu pihta
 
Maiki 19. aprill 2011, kl 10.52
Kuna liigesega kodus trenni teha ei saa siis teen nimme massaazhi ja tuleb tunnistada, et seedimine on korda läinud (enne kogu aeg jamad). Soovitan kui trenni teha ei saa või ei viitsi.
 
mati 26. aprill 2011, kl 09.43
ingveriteed on kaua sadu aastaid soovitatud ülekaalulistele. seedimise tuli peab paika.
 
to tutt 03. mai 2011, kl 21.13
Fjodor on sooda, kui nii palju treenib. Samuti on tippsportlased soodad, kui nii palju treenivad. Küll vanaduses näete :)
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!