Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Figuur
trenn ja toitumine kaalust maha saamiseks
 
s 11. mai 2011, kl 15.40
Kaalust saab kõige kiiremini maha mitte trenni tehes, vaid süsivesikutevabalt toitudes. Ära söö: leiba, saia, jahutooteid, makarone, riisi, putrusid, kartulit ega joo magusaid jooke. Ja saad paari nädalaga ligi 10 kg maha.
Söö valktoitu hästi palju ja rasvast võib ka süüa, kui seal 0 süsivesikut.
 
maiki 19. mai 2011, kl 08.57
seesmise tuletõstmine kaasneb ka füüsilise liigutamisega. sellega kaasneb tõesti ka seedeprotsessi aktiviseerumine ja ladustamisele minevat jääb vähem järele
 
maikile 01. juuni 2011, kl 09.47
mul nii et kui trenni teen süün rohkem ja juurde tuleb ka rohkem
 
me 04. juuni 2011, kl 23.43
minul langes kaal ilma trennita, ja ka ei nälginud üldse ca 2 kuuga 6 kilo, mis oli endalegi ootamatu:) jätsin menüüst välja kõk valge jahu tooted, nüüd hilejm ka liha. tuleb järgida põhimõtet, et tärkliselised, valgulised, köögi-puuvili oleksid kõik eraldi toidukorrad. nt üks toidukord võib ka olla vaid leib. kuigi kurvastuseks poest ei ole üldse enam ühtegi head leiba saada:( sestap läksin näkileibade peale üle, tuleb ka otsida ilma valge jahuta, mõnes on seda sees. ja vahel panen tavalist koorevõid ka peale, nii hea on. või onneutraalne, võib kõikide toitudega kasutada, vähesel määral siis. Ja kndlasti oleks vajalik lisanidina vitamiine mineraale juurde võtta, kuid mitte apteegist, sealsed ei mõju ni häst. looduslikud lisandid imenduvad paremini. siis ei teki näksimise isu. praegu vaatan päevalilleseementeva akaetud küpsise kotti, nu ei taha, pähklid veel nokiks pealt ära, kuid sisu- hakkab vastu, kuid varemalt ikka vitsutasin neid süüa:D
 
me'le 27. september 2011, kl 16.39
kas kuidagi sinuga kontakteeruda on võimalik ja konsulteerida?
 
haha 30. september 2011, kl 12.22
Lugesin teema esimest lehekülge. Keegi hakib tai-chi poosides sibulaid. Hea tuju ametlik maaletooja:D
 
mari 50 06. oktoober 2011, kl 09.37
mida sisi süüa et nacagi kaalust alla saada.lihtalt lambist kaal kasvab.(((((DDDD
olen selline tünnikereline ültsegi keskkohata ravane,püknikukujuline.suure laia hiidtagumiku,absull rindadeta,suure rippmaoga(see on peale sünnitust megaveninud).proble on ka jalgadega.need nagu paksud pakud all.kintsud nigut sumomaadlejatel.
nii valus kui lugeda kuidas üks prantsuse moemeha ütles et naine algab altpoolt selga,kuidas ta kokkupandud on.nii megavalus oli lugeda,sest olen sellise rohmaka raske alakehaga.
mida trenni teha ja süüa et ilus pepu, saledad sihvakad jalad saada,puha.selles proble.
pihvidest saab nii palju toite teha kas need teevad kintzud saledamaks? ah.kribage
 
mai 08. november 2011, kl 16.39
palju te vett päevas joote?
 
N - 30kg 08. november 2011, kl 20.32
Vedelikke umbes 1,5 l, k.a kohv, tee ja kakao. Lisaks puu- ja köögiviljad ning muu toit, mis keha vedelikuga toidab.
 
Aime 50 kg 10. november 2011, kl 11.44
/ega ikka kaalu 2 trenniga nädalas alla ei saa. Ise teen 12 treeningut nädalas, kui jõuan siis 16 trenni. Alles siis võib mingeid tulemusi nägema hakata/

Asurd! Sina eladki trennisaalis aga millal sul jääb aega oma kaasa või sõprade või laste jaoks? Normaalsetel inimestel on peale tööd ka veel mees/naine, sõbrad, kellele aega pühendada.Põhimõtteliselt saab ka ainult toitumist muutes igaühest saleda inimese teha!
Ise võtsin ilma igasuguse trennita alla lihtsa nipiga:
1. Ei söö putru, riisi, kartulit, makarone, saia-jahutooteid.
2.Põhitoit on hommik ja lõuna, õhtuti minimaalselt näksin ja kindlasti valku, mitte süsivesikuid. Kohvi joon ainevahetuse ergutamiseks aga ilma suhkruta ja lahja piimaga. Paar korda nädalas käin mehega väljas jalutamas.
Igapäevamenüü koosneb:
-liha, kala,
-köögiviljad/juurviljad,
-juust, muna, kodujuust, keefir,
-puuviljad ja pähklid.
 
treenija 10. november 2011, kl 19.09
Olen ka teinud päris pikalt 13 trenni nädalas, aga siis on kukkumine hullem negatiivsuse suunas. Nii et ise otsustad.
 
sirtsu 15. november 2011, kl 23.11
Mul tekkis küsimus, kas sul peret polegi või oled treeningsaali sissekirjutatud. Mul pole aega ega raha niiviisi spordiklubis trallitada. Pere tahab toitmist ja töö tegemist.
 
aeroobur 27. november 2011, kl 20.07
PALUN, ärge jätke oma menüüst välja süsivesikuid! Need on organismile VÄGA vajalikud! Kogu organismile vajaminevast energiast peab moodustama 55...60% süsivesikutest tulenev energia!

Kaalujälgijatele mõned soovitused: suur osa süsivesikutest tarbi päeva esimesel poolel - hommikupuder, lõunal prae kõrvale riis/pasta/kartulid/aedviljad vms. Õhtuti väldi süsivesikuterikkaid toite - söö näiteks kodujuustu vms valgurikast toitu. Point on selles, et päeva esimesel poolel tarbitud süsivesikud kulutab organism kohe ära, teisel poolel söödud süsivesikud kipuvad keharasvana talletuma.

Samuti peab menüüs olema piisavalt kasulikke rasvu!

Väga hea programm on Tervise Arengu Instituudil: tap.nutridata.ee.

Ärge kuulake igasuguseid näljutamisjutte ja süsivesikutevabasid dieeditajaid!
 
aeroobur 27. november 2011, kl 20.10
Ja treenimise kohta: põhiline osa kaalujälgimises on ikkagi toitumisel, kuid mõõdukas trenn on ka niisama tervise seisukohalt väga kasulik ja aitab kindlasti kaalu langetada!

Põhiline on mitte üle pingutada - konsulteeri mõne treeneriga kuskil spordiklubis (kuigi seal on ka hulle, kes maksimumpulsiga hüpelda lasevad).
 
aeroobik 08. veebruar 2012, kl 12.53
kõik nõuanded on head kuid mõistus ja tundlikus peab omal olema. Tajud ise oma piirid ja õle ei söö, trenni, joo
 
neile, kes 16 trenni nädalas teevad 21. veebruar 2012, kl 20.42
te sinna trenni lähete ikka autoga ja toidupoodi ja tööle? jala ju ei jõuaks, ja hoidku jumal, et inimene oma keha sihtotstarbekohaselt kasutaks, s.t. punktist a punkti b jõudmiseks jne. pole ju popp. huvitav, kuidas veel 20 aastatki tagasi polnud selliseid probleeme, kui tänapäeval, et ülekaal vohab ja peab kargama, kui tumm leilis. käike rohkem jala ja ärge sööge saasta ja telekat ei pea ka ainult seetõttu vaatama, et see olemas on, vabalt võib lastega uisutamas käia.
 
liisa 22. veebruar 2012, kl 14.11
tõesti, kui autoga liikusin siis käisin tõesti suht vähe jala. nüüd bussi ja trammiga liikudes tuleb 4-5 km päeavas ikka ära ja enese tunne ka parem. liigu rohkem, rasvud vähem.
 
mina 27. veebruar 2012, kl 06.51
Jõulude ajal otsustasin, et kõhupekk on liiga suureks veninud ja ripub üle püksivärvli juba. Hakkasin vähem sööma ja rohkem liigutama + iga teine õhtu teen kõhulihastele trenni. Kaal on kukkunud 4kg, kõht näeb normaalne välja. Mina olen rahul :)
 
anne 45 16. september 2012, kl 18.54
probleem pole kaalu alla saada vaid kuidas allavõetud kaalu hoida?
 
Naine 18. september 2012, kl 09.14
Mul on kaal püsinud ligi 10 aastat, aga jah, selleks tuleb muuta kogu eluviisi. Trenn ja õhtune napp söömine JÄÄB. Trenni naudin juba ammu, see on nüüd lahutamatu eluviisi osa.
 
fitmutt 11. oktoober 2012, kl 23.04
Need, kes siin seedimise tule teemadel sõna võtavad. Hiina meditsiini järgi ei ole see ainus oluline osa terviklikult funktsioneerivast kehast. Regulaarne koormus on oluline, stressi vähendamine on oluline, õige toitumine ja hingamine on olulised. Ikka selleks, et kõik organid kenasti rütmis töötaksid.

Aga seedimise osas võib juhtuda, et paljud inimesed söövad kogemata valesid asju. Selleks tuleks ikkagi spetsialistiga konsulteerida.
Valgete ainete osas on õigus, kuigi riisi ei maksa nii kergekäeliselt välja visata, sest süsivesikuid meie keha siiski vajab.
Hiina meditsiini järgi on oluline, et sööksime sooja toitu, lihatoite. Õhtune toidukord võiks olla 10% terve päeva toidukogusest.
Mulle meeldib õhtusöögiks suppi süüa. Siis hea magama minna, ei istu mingi raske tellis kõhus.
Mõelge nüüd ise - enamik vohmivad õhtul selle kõige suurema toidukorra sisse, sest päeval ei jõua süüa. Teleka ees diivanil aetakse magu täis, paari tunni pärast veetakse oma tagumik diivanilt voodisse ja loomulikult minnakse siis paksuks.
 
kai 09. november 2012, kl 13.41
kas keegi on kuulnud mingitest kaalulangetamise punktidest ?
 
ˇEmma 13. november 2012, kl 01.52
Langetan praegu hoogsalt kaalu.
Kindel treeninplaan
*Iga päev õhtul 45 min koduvideo järgi treeningut (Zumba või p90x Kenpo trenn, vahel kaks korraga)
*Iga päev 45-90 min kiiremat kõndi, enamasti 60 min (enamasti abikaasaga)
*Iga päev 30-60 min lauatennist, enamasti 60 min (töökaaslasega)

Söömine ei ole väga rangelt paigas, toidukordade vahepeal eriti midagi ei näksi, aga kirjutatud toidule olen vahepeal midagi juurde söönud või lõuna lahjemaks jätnud
*hommikul 4-6 tükki šokolaadi ja kohv suhkru ja piimaga
*lõunaks korralik eine kohvikus, harvem ka mingi magustoit+vesi. Nt omlett, salat kastmega, köögiviljavorm, kala kartuliga vms. Praadi ei võta
*õhtuks mingi supp (hernesupp, rassolnik, nuudlisupp, seljanka jne), tavaliselt võtan lisaportsu + 2 tükki šokolaadi

Sellise plaaniga võtan alla kiiremini kui kilo nädalas, kaotanud 6 kg, aga mul BMI ka 27 hetkel :/ Esialgu eesmärgiks BMI 25 ja siis sealt edasi.
 
tjeetlane 13. november 2012, kl 07.37
ˇEmma Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Langetan praegu hoogsalt kaalu.
> Kindel treeninp
> laan
> *Iga päev õhtul 45 min koduvideo järgi tr
> eeningut (Zumba või p90x Kenpo trenn, vahel kaks k
> orraga)
> *Iga päev 45-90 min kiiremat kõndi, en
> amasti 60 min (enamasti abikaasaga)
> *Iga päev 3
> 0-60 min lauatennist, enamasti 60 min (töökaaslase
> ga)
>
> Söömine ei ole väga rangelt paigas, toi
> dukordade vahepeal eriti midagi ei näksi, aga kirj
> utatud toidule olen vahepeal midagi juurde söönud
> või lõuna lahjemaks jätnud
> *hommikul 4-6 tükki
> šokolaadi ja kohv suhkru ja piimaga
> *lõunaks ko
> rralik eine kohvikus, harvem ka mingi magustoit+ve
> si. Nt omlett, salat kastmega, köögiviljavorm, kal
> a kartuliga vms. Praadi ei võta
> *õhtuks mingi s
> upp (hernesupp, rassolnik, nuudlisupp, seljanka jn
> e), tavaliselt võtan lisaportsu + 2 tükki šokolaad
> i
>
> Sellise plaaniga võtan alla kiiremini kui
> kilo nädalas, kaotanud 6 kg, aga mul BMI ka 27 he
> tkel :/ Esialgu eesmärgiks BMI 25 ja siis sealt ed
> asi.

Kas on mingi meditsiiniline ettekirjutus, et menüüst on täielikult eemaldatud rasvad ja valkude osakaal viidud miinimuni?Või on lihasepõletus eesmärk omaette?
Kui suur oli keha rasvaprotsent enne ja kui suureks on plaan tõsta?
 
Emmale 13. november 2012, kl 11.30
Väga totter toitumine. Lõunaks söö praadi ja vähenda pigem õhtusööki (mis topeltsupp:((). Hommikusöök tugevaks ja asjalikuks ja üldiselt tjeetlane ütles kõik ära.
 
Emma 13. november 2012, kl 13.59
Mis te targutate siin, ega ma ei toonud seda toitumist eeskujuks. See on lihtsalt see, mis mulle sobib ja toimib väga hästi. Ma olen ise väga palju toitumise kohta õppinud ja tead neid tüüpreegleid küll. Mis te neist igaühele pähe määrite.

See kaks portsu suppi on kalorite poolest suht vähe ja praad lihtsalt ei maitse ning pealegi tunneksin end niikuinii õhtuks näljasena ja tahaks rohkem suppi. Hommikul pole mul absoluutselt isu ja hea, et üldse midagi võtan. Pean väga vara ärkama ja siis on tavaliselt kiire ka.
Rasvaprotsent langeb kohe kindlasti, vähe imelik spetsialist oled, kui arvad, et ta sellise toitumise ja trenniga tõusma hakkab. Lihased trimmin ma trenniga toonusesse ja olen ikka päris kindel, et seni pole ma üldse lihast kaotanud, seda on ju tunde järgi ka aru saada.
Pealegi ei küsinud ma siin kellegi arvamust, vaid postitasin lihtsalt võrdluseks teemaalgatajale. Kui BMI 25 on, siis teen niikuinii mingeid muutusi
 
tjeetlane 13. november 2012, kl 15.56
Emma Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Mis te targutate siin, ega ma ei toonud seda toitu
> mist eeskujuks. See on lihtsalt see, mis mulle sob
> ib ja toimib väga hästi. Ma olen ise väga palju to
> itumise kohta õppinud ja tead neid tüüpreegleid kü
> ll. Mis te neist igaühele pähe määrite.
>
> Se
> e kaks portsu suppi on kalorite poolest suht vähe
> ja praad lihtsalt ei maitse ning pealegi tunneksin
> end niikuinii õhtuks näljasena ja tahaks rohkem s
> uppi. Hommikul pole mul absoluutselt isu ja hea, e
> t üldse midagi võtan. Pean väga vara ärkama ja sii
> s on tavaliselt kiire ka.
> Rasvaprotsent langeb
> kohe kindlasti, vähe imelik spetsialist oled, kui
> arvad, et ta sellise toitumise ja trenniga tõusma
> hakkab. Lihased trimmin ma trenniga toonusesse ja
> olen ikka päris kindel, et seni pole ma üldse lih
> ast kaotanud, seda on ju tunde järgi ka aru saada.
>
> Pealegi ei küsinud ma siin kellegi arvamust,
> vaid postitasin lihtsalt võrdluseks teemaalgatajal
> e. Kui BMI 25 on, siis teen niikuinii mingeid muut
> usi


Rasvaprotsent kasvab ka kaalu langemise, siis, kui lihast põletatakse, mida sina ka teed."Trimmislihased" ilma rasvade-valkudeta ...
järjekordne naistekavoorumi füsioloogiline uunikum; ainuke isend maailmas, kel tekkivad lihased süsikatest,:D

Eks mõõda oma rasvaprotsent ära.Ja kuu aja pärast jälle.
A tglt oma asi.Kui tahad lihastest vabaneda, anna aga minna.Sinu valik.Poleks sa oma kava kui EESKUJU ära toonud, poleks viitsinud isegi reageerida.
Lihtsalt ei tahtnud, et teised lollusi järele tegema hakkavad.
Sest võib-olla tõesti oled füsioloogiline uunikum ...
aga kõik ülejäänud ju ei ole.
 
Emma 13. november 2012, kl 18.19
:D Noh, sellisel juhul ma olengi see sinu suur uunikum, sest mõõtsin rasvaprotsenti enne alustamist ja nüüd hiljuti ning see on langenud. Peale selle tegin ka lihasjõu testi ning tulemus on igal alal paranenud.
Sellele on ka väga lihtne seletus olemas, kui sa vähegi mõelda viitsiksid ja nii mustvalgelt ei mõtleks.
Võiksin ka 1000 euri peale kihla vedada, et rasvaprotsent langeb edaspidi ka mingil määral, aga ega ma seda kätte su käest ei saaks.
Ma tean isiklikult ühte maailmakuulsat tantsijat, kel toitumine peamiselt süsivesikuterohke - hommikuks puder, õhtuks supp ja vahepeal mingi muu roog nagu minulgi. Sinu teooria järgi peaks ta puhas pekk olema. Huvitav küll, miks siis peale vaadates peamiselt lihaseid näha on?
Pealegi, kõik sõltub eesmärgist. Minu esialgne eesmärk on eelkõige kehamassi langetada, et sport ei koormaks liigeseid, oleks parem liikuda jne. Kui BMI 23-25, siis vaatan, mis muudatusi teen ja võib-olla kasvatan spetsiaalselt lihaseid juurde.
 
tjeetlane 14. november 2012, kl 10.55
Emma Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> :D Noh, sellisel juhul ma olengi see sinu suur uun
> ikum, sest mõõtsin rasvaprotsenti enne alustamist
> ja nüüd hiljuti ning see on langenud. Peale selle
> tegin ka lihasjõu testi ning tulemus on igal alal
> paranenud.
> Sellele on ka väga lihtne seletus o
> lemas, kui sa vähegi mõelda viitsiksid ja nii must
> valgelt ei mõtleks.
> Võiksin ka 1000 euri peale
> kihla vedada, et rasvaprotsent langeb edaspidi ka
> mingil määral, aga ega ma seda kätte su käest ei
> saaks.
> Ma tean isiklikult ühte maailmakuulsat
> tantsijat, kel toitumine peamiselt süsivesikuteroh
> ke - hommikuks puder, õhtuks supp ja vahepeal ming
> i muu roog nagu minulgi. Sinu teooria järgi peaks
> ta puhas pekk olema. Huvitav küll, miks siis peale
> vaadates peamiselt lihaseid näha on?
> Pealegi,
> kõik sõltub eesmärgist. Minu esialgne eesmärk on e
> elkõige kehamassi langetada, et sport ei koormaks
> liigeseid, oleks parem liikuda jne. Kui BMI 23-25
> , siis vaatan, mis muudatusi teen ja võib-olla kas
> vatan spetsiaalselt lihaseid juurde.


On tõesti kategooria inimesi, kel rasvaprotsendi kasvatamisega suuri raskusi ja kelle olemasolu ma seoses "teema eripäraga" ...
e-ee ...
"unustasin" - ektomorfid nimelt,;)
 
emmale 16. november 2012, kl 14.17
oled vist tõesti erand
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!