Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Saatmata kirjad
lihtsalt mõtisklus
 
Naeratus 31. jaanuar 2014, kl 22.00
Mõnikord sammub aeg kergelt ning ettevaatlikult üle inimeste, vaevalt on märgata tema õõtsuvaid samme... Seejärel libiseb ta sõnatult edasi, ja võibolla pole kõigest hoolimata miski muutunud. Teinekord aga võib ta sind niimoodi riivata, et jäljed jäävad järele, ja edasi minna, nagu poleks midagi juhtunud. Ent kord vaibub iga valu. See läheb kiiremini kui kurjad mõistatused kaevu heita, siis võib nende koha täita oma unistustega.
Mõtlen tihti, et proovides järjekordset unistust ellu viia, ehkki see mul alati ei ole õnnestunud, saavutasin hoopis rohkem, kui paljude unistustega, mis mul täitusid.

http://www.youtube.com/watch?v=9DF0QlwQdJc
 
Naeratus 31. jaanuar 2014, kl 22.05
Meil kõigil on oma unistused. Tunnistame me seda või mitte, kuid tegelikult unistame me kõik millestki või kellestki.

Kuid oled sa kunagi mõelnud miks osad inimesed saavutavad kõik, mida nad soovivad ja teised mitte midagi?

Vastus on lihtne: Enamus inimesi lihtsalt ei usu, et nende unistused võiksid kunagi realiseeruda. Neil puudub usk endasse ja oma unistustesse. Nad leiavad endale sadu vabandusi, et miks nad ei saa, ei oska või ei suuda oma unistusi realiseerida. Kuid kas need mõtted on ikka nende mõtted? Või on need teiste inimeste mõtted, mida nad on hakanud omadeks pidama?

Kui ka Sina mõtled nii, siis ei saagi Su unistused kunagi teoks. Kui sa ise oma soovide täitumisse ei usu, siis ei võta Sa ka midagi ette, et neid reaalsuseks muuta.

Kui Sa võtad vastu otsuse ja hakkad uskuma iseendasse ja oma unistussesse ja kaotaksid ära kõik vabandused, mis Sind täna takistavad, siis on Sul võimalus saavutada kõik mida Sa tahad.

Muutes oma mõtlemist, muudad Sa automaatselt oma elu. Mõtlemise muutmine ei ole kerge, sest me kõik oleme oma harjumustes ja senistes tõekspidamistes kiivalt kinni. Iga väiksemgi mõte olukorra muutmiseks tekitab meis hirme ja ebakindlust. Kuidas oma hirmudest vabaneda?

Kas tead, et vaid 3% kõikidest inimestest kirjutab oma unistused üles? Miks? Mis Sind takistab unistamast? Need takistused on Sinu hirmud! Me mõtleme, et ma soovin seda või seda, kuid järgmisel hetkel võtame oma „tellimuse“ tagasi - „Ma nii kui nii ei saa seda…“ „Ma ei saavuta seda…“ „Ma ei ole seda väärt…“ - ja nii Su unistused ei täitugi.

Unistused muutuvad eesmärkideks ainult siis kui nad on üles kirjutatud. Nüüd on need Sinu konkreetsed soovid, mida Sa pead saavutama selleks, et olla õnnelik.

98% neist inimestest, kes kirjutavad oma unistused üles, need eesmärgid ka saavutab. Kas pole mõtlema panev? Vale oleks nüüd arvata, et eesmärgid ja unistused täituvad vaid üles kirjutades ja edasi kodus diivanil istudes. Kõik edukad inimesed on oma eesmärgid saavutanud ainult läbi sihikindla tegutsemise.

Eesmärkide seadmine on justkui leping iseendaga.
Unistamine on lihtne ja ei nõua Sult erilist pingutust. Kuid oma soovide nimel tegutsemine tahab Su aega ja energiat. Siit ka põhjus, miks 97 % inimestest kunagi oma unistusi ei realiseeri – nad on tegutsemiseks liiga laisad. Laiskusel aga on oma hind…

Või mis teie arvate?

http://www.youtube.com/watch?v=oZjk1FB1Aq4
 
Naeratus 31. jaanuar 2014, kl 22.17
Kindlasti on meil kõigil vahel tunne, olen täiesti sassis, mida teha, mis on õige, olen kaotand...
iseendale

http://www.youtube.com/watch?v=wmtZysUNrGY

Kuidas edasi?

http://www.youtube.com/watch?v=rXr-4Qeqb3k
 
Naeratus 31. jaanuar 2014, kl 22.24
Kas on olulisest mõttekas vaikida?

http://www.youtube.com/watch?v=HC99E2MADZk


Või vaikitakse siis, kui midagi olulist pole öelda?
 
Tasub mõelda 31. jaanuar 2014, kl 22.30
Ole sihikindel,planeeri oma aega täpselt ja ainult nii edasi tegutsedes saavutad edu.Unistus saab sind ennast ise kätte!
 
Naeratus 31. jaanuar 2014, kl 22.57
Tasub mõelda
Targad sõnad. Unistus saab sind ennast ise kätte!
Natukene jääb vaid sinu enda teha, tee iga päev, nädal või kuu midagi, mis viib Sind Su eesmärkidele lähemale. Isegi kui see võetud samm on väike, on see ikkagi samm edasi Su eesmärkide saavutamisele. Teadlik tegutsemine on ainuke viis oma unistuste täide viimiseks.
Kui inimene aina mõtleb, et ta ei saa hakkama siis Su alateadvus usub Sind. Kui Sa muudad mõtlemist ja hakkad uskuma, et Sa suudad kõike, siis usub Su alateadvus Sind samuti. Mida Su alateadvus peab tõeks, see saabki Sinu reaalsuseks. Kui sa kujutad ette, et Sinu unistused on saanud tõeks, siis arvab seda ka Su alateadvus, ning need saavadki reaalsuseks.
 
Naeratus 31. jaanuar 2014, kl 23.12
Ära lase oma armastusel tuhaks põleda.

http://www.youtube.com/watch?v=Czpsue1dX2o

Kujutle igal õhtul enne uinumist kuidas Su unistused on juba tõeks saanud. On väga oluline, et Sa suunaksid soovid oma alateadvusesse. Miks? Alateadvus on selline kummaline „asi“, mis ei tee vahet reaalsusel ja fantaasial ning usub kõike, mida Sa ka ei mõtleks.
Kui Sa mõtled, et Sa ei saa hakkama siis Su alateadvus usub Sind. Kui Sa muudad mõtlemist ja hakkad uskuma, et Sa suudad kõike, siis usub Su alateadvus Sind samuti. Mida Su alateadvus peab tõeks, see saabki Sinu reaalsuseks. Kui sa kujutad ette, et Sinu unistused on saanud tõeks, siis arvab seda ka Su alateadvus, ning need saavadki reaalsuseks.
Oled Sa täheldanud, et inimene, kes pidevalt räägib haigustest, mida ta usub endal olevat need ka lõpuks saab. Kui me midagi kardame, siis see just juhtubki. Mõeldes pidevalt „Ma ei taha olla õnnetu“ avastad, et õnnetu Sa just oledki. Universumis toimib külgetõmbe seadus. Kõik mida Sa mõtled Sa ka saad. Konks on selles, et universum ei tunne sõna „ei“. Seega mida rohkem keskendud sellele, mida Sa oma ellu ei taha, seda rohkem seda Sinu ellu tuleb. Selle pärast ongi nii oluline muuta oma mõtlemist ja formuleerida oma soovid positiivses võtmes.
Unusta vabandused, mis takistavad Sul oma eesmärke saavutada. Mõtted nagu „ See on liiga keeruline“, „Ma kardan muutust“, „Mul pole aega“, „Ma pole seda varem teinud“, „Ma ei saa sellega hakkama“ on kõik negatiivsed uskumused, mis takistavad Sul olla õnnelik. Ole nendest vabandustest teadlik ja ignoreeri neid.

Su alateadvuses on palju negatiivseid uskumusi, mis ei lasegi Sul oma unistusi teostada. Kuid seda on lihtne muuta. Kirjuta endale nähtavale kohale väikeseid sildikesi kirjaga „Ma saan kõigega edukalt hakkama“, „Ma elan oma unistuste elu“, „Ma olen õnnelik“. Pane need sellistesse kohtadesse kus Sa neid hommikul esimesena näed. Lugedes neid lauseid või ka lihtsalt neile mõeldes hakkavad need jõudma ka Sinu alateadvusesse. Vaikselt ja vähe haaval hakkab Sinu alateadvus neid lauseid uskuma ning senised negatiivsed uskumused vahetuvad positiivsete vastu. Seda ju ongi vaja! Kui Sa ise usud oma mõtteid, siis muutud Sa enesekindlamaks ja see hakkab kiirgama Sinust välja poole. Sinu positiivne ja rõõmus hoiak hakkab ligi tõmbama ka rõõmsaid ja positiivseid inimesi.

Ja kõige olulisem. Ole seda kõike tehes järjepidev. Ära anna alla isegi siis kui Su teele tulevad tagasilöögid. Neid tuleb kindlasti. Sul tuleb hetki kus Sa hakkad taas endas kahtlema või lastes teistel endale öelda, et see on tobe. Kuid kõik need takistused on ületamiseks! Vaata enda sisse ja kinnita, et Sa oled tugev ja Sa saad hakkama! Selline mõttelaad on õnneliku ja eduka elu alus.

Mis on Sul kaotada kui Sa proovid oma elu ja mõtlemist muuta? Mitte midagi! Kui, siis ehk aega ja energiat. Samas on Sul võimalus võita nii palju, kui annad oma unistustele võimaluse muutuda reaalseks.

See on Sinu elu! Ja ainult Sina otsustad kuidas Sa soovid oma elu elada.

Anna Universumile võimalus muuta oma elu külluslikumaks.

Sa oled väärt kõike seda, millest Sa unistad.

Kõike kaunist teile :)
 
IFF24 31. jaanuar 2014, kl 23.15
ja kui sa pool oma elust usud, rügad, püüdled ja üritad särada, kuid ikka saad "jalaga näkku" siis vahel võib juhtuda, et enam ei usu midagi.. teed endale selgeks, et elu ongi selline, sest vale lootus ja ootus võivad tekitada haavad mis ei parane.. :) Mina pigem ei usu mingeid imesi, unistuste täitumist ega midagi sellist.. palju on ebaõiglust maailmas, see ongi lihtsalt elu ju.. kõike juhtub, head ja halba, kellel rohkem kellel vähem.. ei pea silmas lühikesi perioode.. :D Tean oma plusse ja miinuseid, et ei tunne rõõmu just millestki ega ka kurvasta suurt.. ei näe mõtet sellel.. enam.. Nüüdseks üks hall toon, seest õõnes.. see aasta on toonud nii head kui halba ja kõik on jah olenenud minu otsustest* ja tegudest.. aga et halb nüüd kurvaks teeb või hea rõõmsaks, ei tunne midagi, elan, olen ja jamh..
 
Naeratus 31. jaanuar 2014, kl 23.30
http://www.youtube.com/watch?v=2NgZ9FCPcQ0

IFF24
Ehk on probleem selles, et sa oled liiga kannatamatu, tahad kõike nüüd ja kohe ning alustad valesti.
Mis tulemust/lõppeesmärki täpselt sa oled pühendunud saavutama?
Mida sa tegelikult tahad? Mis on see tulemus, mida sa tahad?
Tulemus on kindel, mõõdetav tulem, mida sa tahad saavutada – mitte tegevus, et see ära teha, vaid tegelik tulemus, mille järel sa oled. Näiteks, sul võib olla “teha” nimekirjas “Helista Tomile”. Sa võid helistada Tomile ja tõmmata selle tegevuse nimekirjast maha, aga sa ei pruugi olla saavutanud midagi tähenduslikku selle kõne käigus.
Ükskõik mida sa teed, on oluline kuidas sa seda teed.
Selge tulemuse teadmine ja pidev sellele keskendumine muudab sinu käitumist. Näiteks, kas mäletad, millal sa viimati kellegagi vaidlesid? Sa võib olla isegi unustasid ühel hetkel ära, mille üle te vaidlesite, kuid sa teadsid enda sees, et sa pead võitma! Mis siis kui sa keset vaidlust oleks küsinud endalt, “Mida ma tegelikult sellest olukorrast tahan? Mis tulemust mul on vaja kohe praegu?” Sa oleksid mõistnud, et su soovitud tulemus ei olnud vaielda, vaid leida lahendus. See väike muutus fookuses oleks koheselt muutnud suhtluse suunda ja oleks tasapisi liikunud vaidluse faasist lahenduse leidmise faasi.
Pea meeles, et see millele sa keskendud, seda sa tunned ja koged tugevamal tasandil. Keskendu tulemusele, mille saavutamisele sa oled pühendunud ja sa leiad ennast pidevalt liikumas selle lõppeesmärgi poole, mida sa soovid (ja tihtilugu saavutad tulemused palju lühema “teha” nimekirjaga. Tegevusele keskendumine hoiab sind pidevalt hõivatud. Tulemusele keskendumine toob eesmärgini jõudmise.


Eesmärk = Tegutsemise ind
Miks sa oled pühendunud saavutama seda tulemust või eesmärki?
Miks sa seda tahad? Mis on sinu eesmärk?

Sinu eesmärk annab sulle emotsionaalsed põhjused, miks sa tahad edasi pingutada ja teha kõik, mis võimalik, et saavutada soovitud lõppeesmärk. Samal ajal kui tulemus loob fookuse annab eesmärk tegutsemise innu. Näiteks, on üks asi öelda, “Ma tahan saada miljonäriks.” Teine asi on öelda, “Ma tahan saada miljonäriks, sest siis ma olen võimeline aitama oma lapsi; muuta maailma; olla uhke selle üle, et ma olen ületanud nii palju väljakutseid; aitama kodutuid; ja luua mitmeid maagilisi ja lõbusaid hetki endale ja nendele, keda ma armastan!”

Kui sa seostad ennast sellega, miks sa midagi teed, siis suudad sa luua emotsionaalse erutuse ja iha, mis annab sulle tegutsemise tahte ja energiat, et tulemused saavutada.


Massiivse tegevuse plaan = vajalikud tegevused
Mis täpseid tegevusi sa teed, et jõuda oma soovitud tulemuse, lõppeesmärgini?
Tegevused on kindlad tegevused, mida sa pead lõpuni viima, et saavutada soovitud tulemus/eesmärk.

Pea meeles kahte asja:
tihtilugu sa ei pea ära tegema kõiki tegevusi, mis su “teha” nimekirjas on, selleks et soovitud tulemus saavutada.
Need, kes õnnestuvad, alustavad alati lõpptulemust silmas pidades – nad on täielikult selged, mis on lõpptulemus, mida nad saavutada soovivad. Nad on vabastanud Miks võimu. Neil on põlev soov oma tulemus saavutada ja see on seotud spetsiifilise ja selge eesmärgiga. Tegevusplaani loomine on lihtne kui need esimesed kaks elementi on koos. Kui sa oled loonud tulemustele fokuseeritud, eesmärgist innustuma paneva massiivse tegevusplaani oma nädalale, päevale, kuule või ükskõik mis projektile või eesmärgile mida sa oled pühendunud saavutama, siis oled loonud oma teadmises kindlustunde, et sinu unistus on saamas tõeks.
 
Tasub mõelda 31. jaanuar 2014, kl 23.32
Minul on selline armastus mis ei põle kunagi tuhaks.Mida aeg edasi, küpseb ja läheb veel paremaks.Jääge ellu, sel tuulisel ja tormisel ööl!
 
Naeratus 31. jaanuar 2014, kl 23.40
http://muudaelu.eu/tag/unistused/
 
Naeratus 31. jaanuar 2014, kl 23.51
Muuda oma elu, alusta juba täna :))

http://www.youtube.com/watch?v=eRAbsixO6bA
 
' 01. veebruar 2014, kl 00.56
Missugustest eesmärkidest jutt käib ? Nendest mille sa ära rikkusid ja täis s.ttusid ja siis veel peal trampisid?
 
' 01. veebruar 2014, kl 00.57
Kui kaua sa veel teiste inimeste elusid rikud ja täis si.tud? Täpselt mitu aastat ja mitu päeva veel =?
 
IFF24 01. veebruar 2014, kl 01.19
eeh.. loe mu tekst uuesti läbi!
 
IFF24 01. veebruar 2014, kl 01.20
to .

viha on mõttetu emotsioon, kõige mõtetum kui aus olla! :)
 
' 01. veebruar 2014, kl 01.21
Ei ole sinuga kõnelenud ja ei kavatse seda teha ka.
 
IFF24 01. veebruar 2014, kl 01.26
jah ja mis siis? :)
 
Naeratus 01. veebruar 2014, kl 10.49
.-le
Ei tea, kes sa oled, ei tunne sind aga tunnetan, et oled eksinud hing ja vajaksid abi. Aita ise ennast.
Minevik on möödas. Me ei saa seda enam muuta. Küll aga saame muuta oma mõtteis mineviku kohta. Nii rumal on KARISTADA ENNAST praegusel hetkel sellepärast, et keegi kauges minevikus meile haiget tegi.
Minevikust vabanemiseks tuleb olla valmis andestama.
Meil tuleb otsustada, et vabaneme minevikust ja anname andeks kõigile, sealhulgas ka iseendale.

Võib olla ei oska me andestada ega tahagi seda teha, kuid juba ainuüksi valmisolek andestada paneb alguse tervenemisprotsessile. Tervenemise puhul on ilmtingimata vajalik, et ME LASEME MINEVIKUST LAHTI JA ANDESTAME KÕIGILE.

Ütle: ANNAN SULLE ANDEKS, ET SA EI OLNUD SELLINE, NAGU OLEKSIN SOOVINUD. ANDESTAN SULLE JA LASEN SU VABAKS.
Selline kinnitus vabastab meid.

Kas sa oled märganud, kuidas me kogu aeg ootame midagi? Seni olin ma elanud kogu aeg ootuses, et midagi peaks juhtuma - ma peaksin saama edukaks, ma peaksin selle ja selle saavutama, ma peaksin need asjad korda tegema jne.
Meil kõikidel on võime anda. Andmiseks ei ole vaja kullamägesid ja piimajõgesid, vaid piisab ühestainsast otsusest enda sees. Ja see otsus on väga lihtne: "Otsusta ära, mida sa elult tahad, ja samas ka seda, mida sa elule vastu annad". Ja ongi kõik.
Elu ei taha meilt midagi muud kui seda, et me muutuksime paremaks inimeseks. See on midagi nii lihtsat, et see tundub võimatu. Elu ei taha, et me midagi saavutaksime või kuhugi jõuaksime, sest see on tema töö - kanda meid sinna, kuhu meie süda meid kutsub. Meie töö on eespool nimetatud ränkraske töö iseendaga. Märka seda, millest sa mõtled, ja vali mõelda iseendast, teistest inimestest ja kogu maailmast positiivseid ning tunnustavaid mõtteid. Märka, mida sa tunned, ja vali tunda rahulolu, tänulikkust ja hoolivust oma elu, iseenda ja teiste inimeste suhtes. Märka, mida sa oled ütlemas ning tegemas, ja vali sellised sõnad ning teod, mis teevad sind ja teisi inimesi õnnelikuks. Sellest piisab.
Rohkem häid ja positiivseid mõtteid ning peagi oled teine inimene: parem, hoolivam ja mõistvam.
Edu Sulle.
 
Naeratus 01. veebruar 2014, kl 11.07
Miks on andestamine nii raske?
Oled ehk kuulnud ütlust, et andestamine on kingitus, mille teed iseendale? Näib, et ilusast lubadusest hoolimata teevad seda kingitust endale vähesed. Sellega on nagu tervislike eluviisidega – enamik teab selle kasulikkust, aga vähesed rakendavad oma igapäevaelus.
Asjast üle olemise ja eitamise lõks

Andestamist aetakse sageli segi suuremeelse asjast üle olemisega, juhtunu unustamise või eitamisega. Oletame, et juhtus midagi halba, keegi ütles või tegi nii, et sina said haiget. Suuremeelse ja intelligentse inimesena oled sellest üle, hoiad end vaos ja eitad haigetsaamist.

Kui oled lõpuks leidnud rea loogilisi põhjendusi, miks antud olukord sind "tegelikult üldse ei häiri" ja arvad, et oled sellega kõik andeks andnud, siis ... vead ennast ninapidi. Suuremeelsus on küll voorus, aga kui see rakendada üleoleku ja eitamise vankri ette, siis sellega andestamiseni ei sõida. Miks mitte? Aga sellepärast, et unustamiseni jõudmiseks tuleb halvale veel korraks otsa vaadata, selle olemasolu tunnistada.

Kui asuda kohe kustutamise või kinnikatmise juurde, siis jääb juhtunu teadvustamata. Ja allasurutud emotsioonid mõjutavad sind hiljem alateadlikult. Ja pealegi – mida sa kustutad või kinni katad, kui ise väidad, et asja ei ole?

Selline eitamine on ainult mulje jätmine ja enesepett. Naeratad vapralt ja püüad unustada, aga kingitus iseendale jääb tegemata ja kergus saavutamata.

Tunded tahavad valla päästmist

Olukord, kus sa said haiget, tekitas sinus negatiivseid tundeid. Võib-olla ei julge sa nende olemasolu tunnistada ja seepärast ignoreerid neid. Paraku on nii, et asi, mis andestamist vajab, mõjutas sinu tundeid ja just tunnete kaudu pääsed platsi puhastama, et andestamiseni jõuda.

Vastasel juhul on sinusse kogunenud allasurutud vimm nagu tihe tropp andestamise raja peal ees. Kuni takistus on ees, ei pääse andestavad mõtted ja sõnad su seest siiralt välja. Psühhoterapeudid teavad, et vanadest asjadest rääkides võib klient saada mõningat kergendust, kuid alles tunnete vallapäästmine toob püsiva vabanemise.

Seega, kui enda sisse vaadates saad aru, et olukord oli tegelikult ikka paganama vihaleajav, siis kõigepealt luba endal korralikult vihastada, emotsioon välja elada. Võibolla sobib sulle seda tehes ka jalgade trampimine, tühjal rannal meretuulde karjumine või kodus patja peksmine – valikuid on palju.

Igal juhul on sul õigus olla kurb, vihane või hirmunud ja seda väljendada. See ei tähenda, et peaksid pidevalt kraaklema ja tujutsema. Kui oskad oma tunnetest juba siis, kui asjad juhtuvad, aru saada ja neile aegsasti reageerida, siis ei pea hiljem suurpuhastusega tegelema.

Andestamine ei sõltu teisest inimesest

"Miks mina pean andestama, kui tema pole andeks palunud?". See on veel üks komistuskivi andestamise teel. Elu jooksul võib niimoodi koguneda mäekõrgune hunnik igasugu lahendamata konflikte. Sa oled muidugi täiesti vaba tegema oma eluga, mida ise heaks arvad: viha pidama, solvuma või andestama – nii nagu sulle sobib ja siis, kui sulle sobib.

Keegi tegi sulle haiget ja sa otsustasid, et tema peab selle ka heaks tegema. Aga mis teda peaks motiveerima? – kui tahab, siis palub andeks, kui ei taha, ei palu. Kas sa kavatsedki ohvrimeelselt temast sõltuvusse jääda?

Ei ole mingit mõtet jääda ootama teise poolt esimest sammu – sellega annad oma elu juhtimise tema kätesse. Kui sina oled see, kes tunneb end halvasti, siis saad ise olla ka see, kes olukorra parandamiseks midagi ette võtab.

Andestamise kolm tahku

Rohkem teatakse andestamise kahte külge: seda, et annan andeks sellele, kes on mulle haiget teinud ja palun andeks sellelt, kellele olen ise haiget teinud. Kolmas tahk, mis sageli ununeb, vabastab ruumi eneseaustusele ja -armastusele. See on oskus anda andeks iseendale oma igapäevased suuremad ja väiksemad möödalaskmised.

Perfektsioniste piinab sageli enesesüüdistamine ja lausa julm enesekriitika. Andestamatus enda eksimuste vastu ei lase ennast armastada. Alateadvus ei suuda uskuda su enesearmastuse kinnitusi, kui sa järgmisel hetkel ründad ennast ennastpiitsutavate mõtetega. See mõjutab su enesetunnet sama valusalt kui väljastpoolt tulnu. Õpi seda märkama ja enesele andestama.

Kuidas see andestamine siis käib?

Kui tunned, et hetk andestamiseks on küps, võib tekkida küsimus: kuidas ma seda ikkagi teha võiksin, et asi korda läheks? Mis sõnu peaksin kasutama ja kui palju aega kulutama? Südamest tulnud andestamine on kindlasti tõhusam, kui mokaotsast öeldud "vabandust!" või möödaminnes mõeldud "ma andsingi talle juba andeks".
Oluline on siiras soov ja keskendumine.

Seda, kas andestamine toimib, saad aru selle järgi, et tõelist andestamist sa tunned, mitte ei seleta loogiliselt lahti. Pärast andestamist läheb juhtunu sul sedavõrd meelest, et sa ei oska seda enam kirjeldada, rääkimata tundmisest. Sul ei ole enam kohtumõistmise vajadust. Kõik on andestamises lahustunud.

Autor: Jana Reidla
 
Naeratus 01. veebruar 2014, kl 11.26
Oska olla tänulik.
Iga inimene vastutab oma elu eest. Kõik, mis me elus kogeme, oleme ise kutsunud. Tänulikkus on millegi tervitamine oma ellu. Tänulik olles võtame kutsutu vastu. Elu pakub erinevaid kogemusi: neid, mida lahterdame headeks aga ka neid, mis tunduvad olevat halvad. Tänulik tuleks olla mõlemat sorti kogemuste eest, kuna oleme tulnud Maale koguma õppetunde ning need oleme endale ise valinud.
Elu viib kokku lähedastega, kelle me enda ellu kutsunud oleme. Nendeks on meie perekond, sõbrad, töö- või klassikaaslased jne. Need inimesed ei ole juhuslikud, vaid sa oled nad ise endale tellinud, kuna neil on sulle teatud õppetund pakkuda. Ka luhtunud suhet või halba töökaaslast ei tasu kiruda, vaid mõelda selle üle, mis õppetundi ta sulle pakub ning olla tänulik. Selliste õppetundide eest tänulik olles kasvab inimene vaimselt ning hakkab tervenema. Saades aru, teadvustades ning olles südamest tänulik, mida teatud ebameeldiv inimene õpetas, võib juhtuda, et korraga ta kaob sinu elust või tema suhtumine muutub positiivsemaks – teie suhtumine teineteisesse muutub paremaks.
Kui oled leidnud partneri, keda armastad, siis ole tänulik selle eest, et ta sul olemas on ja sina temal. Ta tajub seda. Kui oled südamest tänulik, et ta sul olemas on, siis ei kipu sa teda iseenesest mõistetavalt võtma, kuidagi alandama või tema suhtes vääritult käituma. Ta tunneb, et on oodatud su ellu ning sinu käitumine peegeldub ka temas. Tänulikkus toob suhetesse harmoonilisust ning seega võib olla ka kestvuse võti.

Tänulik saab olla vaid südamest. Sõnu peab toetama tunne. Inimene võib öelda „aitäh“, aga sealjuures mitte tunda tänulikkust. Küll aga võib seda tunda ka ütlemata sõnade puhul. Kuigi sõnad on tähtsad, on tunne kõige olulisem. Inimesed tajuvad tänulikkust ka ilma sõnadeta. Inimesedki tajuvad, kui sõna „aitäh“ taga ei ole tunnet. Kõige parem variant tänulikkuse avaldamiseks on see, et igasugusele välisele avaldusele järgneb sisemine tunne.

Tänulikkus näitab, et oskad hinnata seda, mida oled endale kutsunud. Kui oled saanud teatava külluse osaliseks, siis selle eest südamest tänulik olemine soodustab külluse edasivoolamist. Ka inimene jagab parema meelega sellele, kes oskab antu eest tänulik olla. On ju ka ütlus: „kes senti ei korja, see eurot ei saa“. Seega tuleks juba vähese eest tänulik olla. Kui inimene sellegi eest tänulik ei ole, mis tal on, siis milleks üldse juurde anda. Kelle olemuses on keskenduda vähesuse väljatoomisele, sellele küllus ei voolagi.

Aeg-ajalt peaksime tugevad olemise kõrval julgema ka nõrgad olla. Tuleb iseendale tunnistada oma kaotusi, valestivalimisi, laiskust ning oskamatust eristada head halvast. Aega pole tarvis üknes eluks, vaid ka elu üle mõtisklemiseks, sest muidu ei oskaks me olla tänulikud. Selle eest, mida inimesed on meile andnud, nende hetkede eest, mida oleme märganud, ilu ja valu eest, mida oleme enesesse nii silma kui südamega püüdnud.
 
Naeratus 01. veebruar 2014, kl 16.45
Kuidas oma soovid reaalseks muuta

http://nl.playforia.net/community/user/--Anna--/blog/1635299946
 
Naeratusele 01. veebruar 2014, kl 17.14
Seda kõike teadsin juba siis kui olin 16.Sinu soove tean ja neid on reaalselt lihtne teostada.
 
Naeratus Naeratusele 01. veebruar 2014, kl 17.31
Oled tubli, kui tead, kuidas oma soove soovida, õnne leida, hoida ja õnnelik olla. Ka mina tean, mida ma elus tahan, sina vaevalt minu soove tead :)
 
Naeratusele 01. veebruar 2014, kl 17.43
Mina tean rohkem kui sina endast.Ma ei ütle kunagi mööda vaid alati täpselt.
 
Naeratus Naeratusele 01. veebruar 2014, kl 17.51
Väga huvitav :D ehk kirjutaksid milline ma sinu arvartes olen, iseloomusta. Nii paganama põnev, kui keegi väidab mind paremini tundvalt kui ma ise :)
Julgelt võin sulle väita, et ma isegi ei tunne ennast üdini, kindlasti on momente ja olukordi elus, milles ma veel osalenud ei ole, seega ei tea ma täpselt kinnitada, mismoodi ma mingis olukorras käituksin.
Igas inimeses on peidus tema avastamata võimed, näita sina enda omi.
 
Naeratusele 01. veebruar 2014, kl 18.22
...näita sina enda omi?Selleks peame kohtuma,sest tasuta lõunaid pole olemas.Iga asi tänapäeval maksab ja teadmised samuti.
 
Naeratus Naeratusele 01. veebruar 2014, kl 18.30
kutsud mind kohtingule? :)
 
Naeratusele 01. veebruar 2014, kl 18.53
Kui soovid siis jah.Sõbrapäev on tulekul ja lauaga piisavalt tegemist.
 
Naeratus Naeratusele 01. veebruar 2014, kl 19.24
Tänan sind kohtumise ettepanekust :)
Ega ma tunnen ennast juba üpris hästi ja tean mis on minule hea ja mida-keda ma vajan.
Olen ju ise enda kõige parem sõber :)
Sõbrapäev on päev, mille ma veedan oma kallite sõprade ja lähedaste seltsis.
Rääkides teemast, tasuta lõunaid ei ole sinu arust olemas ja kõige eest tuleb maksta siis mina olen selles osas teisel arvamusel. Kui mul on teadmised, millega sa saaksid inimesi aidata siis tuleks seda igal juhul teha ja mitte ainult tasu eest. Ma ei kujuta ette olukorda, kus keegi on vägagi abitu ja hädas, ma tõttan talle appi ning külmalt teatan, aitan sind vaid siis kui sa mulle selle eest maksad. Või veel hullem, aitan ja alles siis teatan, et nüüd oleks vaja abi eest tasuda. Seda varianti ju ei ole, et ei lähekski inimesele appi. See oleks ju lausa kohutav. Mida sina teeksid?
Sellisel juhul, kui ametlikult seda tehakse, makstakse riigile makse, on oma büroo, mille eest tuleb renti maksta ja ehk ka oma abilisele töötasu + endale töötasu siis on teine asi. Siis on teada, et visiit ehk külastus maksab.

Üldiselt ongi paljud vaid saama peal väljas, selline inimlik abikäe ulatamine ja lihtsalt teisele head tegemine on defitsiit, rääkimata kiitusest, armastuse väljendamisest, head sõnad justkui oleks loetud ja juba paljudel ära kasutatud.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!