Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Saatmata kirjad
lihtsalt mõtisklus
 
Imelik tõesti 20. detsember 2014, kl 20.46
Ega sellises vanuses meest enam nii lihtsalt ei muuda. See pole küll mingi uudis, kui inimene ei soovi muutuda siis võid oma raamatut copi paste siia 10 aastat. Nagu ise nendest meestest parem oled? Arene enne ise reaalis siis sinu õpetust siin vaevalt keegi vajab!
Kaua palli peksad siin vastu seina? Veel 20 aastat?
 
♥ ♥ 21. detsember 2014, kl 00.00
https://www.youtube.com/watch?v=Hat1Hc9SNwE
 
Naeratus Imelik tõesti-le 21. detsember 2014, kl 12.34
Liiga palju on teesklust ja manipuleerimist ent sellele kõigele vaatamata, ei kavatse ma kedagi kasvatama hakata. Iga inimene teab ise, mida ta õigeks peab ja millist elu elab.


https://www.youtube.com/watch?v=T_fHsmgIhYM

See, kaua ma siin midagi postitan, ei puutu sinusse. Kui ei meeldi, ära seda teemat ava, vaba valik ju :)
 
Naeratus 06. jaanuar 2015, kl 20.36
Kõige sagedasem viga, mille tulemusena enamasti suhted purunevad, on see, et ei räägita üksteisega südamest südamesse.
Inimesed ütlevad sageli, et nad ei kahetse oma elus mitte midagi. Iga tegevus on meid ju juhtinud selleni, kes me hetkel oleme ja see on kokkuvõttes suurepärane tulemus. Või vähemalt positiivne õppetund.

Halvad valikud võivad meid suhete kohta vahel väga palju õpetada. Aga kuidas on nende kordadega, kus sa oleksid võinud enda suhte parandamiseks midagi ette võtta, aga sa ei teinud seda? Või oleksid võinud püüda suhtest võtta kõik, et ennast tunda nii õnnelikuna kui võimalik, aga sa ei teinud seda? Alati on midagi, mida sa võiks teha, ja need on asjad, mille tegemata jätmist võid hiljem kahetseda. Need on lihtsad, aga põhimõttelised asjad, mis aitavad kindlustada seda, et olete suhtes olles nii tervislikud ja õnnelikud, kui võimalik.

Lülita välja elektroonilised segajad!

Tule töölt koju ja lülita segajad välja! Või määra taimeriga, millal need on väljalülitatud – siis on teil tõeliselt aega teineteisele. Viska kõikelektroonika välja magamistoast ja muuda need keelatuks ka söögiaegadel. Väärtustage aega teineteisele, kui te ei ole tööl, ja väärtustage seda raudselt rohkem, kui sotsiaalmeediat!

Tee oma kaasale iga päev kompliment

Leia iga päev midagi ilusat, mida partnerile öelda. Tee komplimente hästi läbimõeldult, mitte muuseas ja üldiselt. Jaga oma tähelepanu detailidele, oma partneri jõupingutustele ja ka muudatustele kaaslase juures. On oluline, et te ei muutuks teineteise suhtes hajameelseks ja tähelepandamatuks.

Ülista oma partnerit

Ole uhke enda suhte üle! Ole sama elevil, kui olid siis, kui teineteist leidsite, nii leiate te teineteist iga päev uuesti. Lase oma partneril tähelepanu tunda ka teiste juuresolekul, mitte ainult siis, kui omaette olete. Kasuta rääkides ülivõrdeid ja omadussõnu. Kui sa kirjeldad enda partnerit või tutvustad teda, siis ära kasuta ainult tema nime, lisa kindlasti juurde omadusõnad nagu näiteks “suurepärane”, “kaunis” ja “armas”. Ka väikesed sõnad kannavad endas suurt sõnumit.

Lahenda konfliktid koheselt

Sa veel kahetsed seda, kui jätad konflikti lahendamata, sedasi see “mädaneb” ja kasvab asjatult suuremaks. Konflikte tuleb lahendada ja haiget saanud tundeid parandada meeskonnana töötades.

Veetke regulaarselt aega ainult kahekesi

Kui te ei leia teineteisele aega, siis lõpuks pead seda kahetsema – sa võid leida ennast järsku üksinda, või soovib üks suhtes suuremat muudatust selles osas, kui palju aega koos veedetakse. Investeerige aega ja hoolimist teineteisesse kohe suhte algusest alates, ja hoidke seda kõige olulisema prioriteedina!

Ole seksis alustav osapool, ja seda sagedamini

Seksi ka siis, kui see tundub sulle hetkel ainult leige idee. Muidu soovid tulevikus, et oleksite te ometi rohkem aega veetnud teineteist sensuaalselt ja seksuaalselt nautides selle asemel, et koguaeg hoopis kuhugi kiirustada. Hiline mõnele peole või üritusele ja seksi enne minekut. Sedasi näitate teineteisele, et teie ühine eluosa on tõeliselt oluline.

Loo positiivsed suhted partneri perega ja sõpradega

See on oluline selleks, et tunneksid ennast lähedasena mitte ainult partneriga, vaid ka inimestega, kes talle ka peale sinu olulised on.

Naerge koos ja palju

Leidke asjad, mis panevad teid mõlemat naerma, ja tehke seda sageli! Paarid, kes naeravad koos, on kauem ja õnnelikumalt suhtes. Paraku aga ei suuda paljud meenutada viimast korda, millal nad teineteist naerma panid, või koos midagi naljakat jagasid.

Proovige koos uusi asju

Kasvage kokku ja laiendage oma maailma koos. Säilitage huvi elu ja maailma vastu vastavalt sellele, kuidas see muutub, ja tehke seda koos. Ära leia ennast kahetsemas, et sa pole midagi teistsugust teinud või üldse miskit teinud, ja elu tundub seetõttu vanamoeline ja ebahuvitav. Või on sinu partner teist teed läinud ja tunneb ennast selles maailmas hästi, sina aga oled kaugele maha jäänud. Avastage uusi võimalusi, tulge koos sellest mugavustsoonist välja.

Kõnele enda mõtetest ja südamest

Sa veel kahetsed seda, kui sa ei ole suhtes aktiivne osapool ja ei ütle endale olulisi asju välja. Ära peida oma tundeid ja ära vaiki, et rahu hoida. Tervislik suhe on selline, kus mõlemad partnerid tunnevad, et neil on võrdne sõnaõigus, seega räägi – see aitab kaasa õnnelikum olemisele ja sa saad ühtlasi ka ära kuulatud. Armastus ja mõistmine puhkevad õide avatud suhtlemise tulemusena.
 
Naeratus 09. jaanuar 2015, kl 22.10
Vaata, milliseid haigusi erinevad emotsioonid põhjustavad! (1)

Põhjuseid, miks me haigeks jääme, on mitmeid. Peale väliste tegurite on Hiina meditsiini järgi sisemised põhjused just emotsioonid, nii et külmetushaiguste epideemia asemel võib meid olla tabanud hoopis halva tuju epideemia.

Seda, et emotsioonid nagu rõõm, mure, pahameel, ärritus või viha, mida me oma igapäevaelus kogeme, ei mõjuta ainult meie tuju, vaid ka tervist, teadsid juba tuhandeid aastaid tagasi Hiina ravijad, keda peetakse siiani maailma meditsiinikunsti alusepanijateks. Haigusi ei tekita siiski iga mööduv tundevirvendus, füüsiliste hädade põhjusteks peetakse emotsionaalset seisundit või tunnet, mis püsib liiga kaua, eriti kui see jäetakse enda sisse ja surutakse alla.

Süda olgu tühi!
Tundeelu füsioloogias on keskne koht südamel, mis oli hiinlaste arvates teadvuse ja meele asupaik. Selleks et kehas toimuvaid protsesse juhtida, peab süda olema "tühi", nii et kõik pääseks läbi selle liikuma. Kui aga mingi emotsioon, vajadus või idee täidab meie meeli ülearu, ei suuda me kontrollida, mis meie sees toimub. Kui süda on tühi, võib inimene oma tunnetega toime tulla ja ära tunda seestpoolt tulevad aimdused, tähelepanekud ja ideed. Võtta vastu reaalsuse ja jätta ülejäänu kõrvale. Haiguseni võivad viia nii tugev, äkiline emotsioon kui ka liiga kaua kestev tunne, mis mõlemad murravad loomuliku energia ehk organismi vastupanuvõime voolu. Nii sünnib vaevus, mida energiatasandil kutsutakse "vastuvoolu liikumiseks" või mässuliseks energiaks. Termini all peetakse silmas nii energia vastassuunda pöörduvat liikumist kui ka loomulikus suunas toimuvat liialdatud liikumist ehk kui energia ei suuda enam keha eri osasid võrdselt toita, võib mingi osa kehast sattuda vähesusseisusesse, teine osa liiasusseisusesse. Ja ongi häda käes.

Seitse emotsiooni
Seitse olulisemat emotsiooni on raev, rõõm (täpsemalt elurõõm või elujaatus), muretsemine, mõte (Hiina lähenemisviisis on mõtlemisprotsess seotud südamega, mis on eluenergia asupaik, seetõttu on mõte siin emotsioonide nimekirjas), kurbus, hirm ja ehmatus lähtuvalt energiast, mida need organismi jõudes tekitavad. Emotsiooni ja teatud siseorgani kokkukuuluvus põhinebki nende energeetilise liikumise sarnasusel. Emotsioonid ja siseelundid on seotud järgnevalt.
Raev paneb energia tõusma. Raev mõjutab maksa, tõstab rõhku vereringesüsteemis.
Rõõm liigutab energiaid, mõjudes ennekõike südamele. Südame haigestumise esimene sümptom on rõõmu puudumine.
Muretsemine ja liigne mõtlemine panevad energia paigal seisma. Peas pöörlevad sundmõtted mõjutavad põrna ja muretsemine mõjutab ka kopse, mille kaudu põhjustab väsimust ja depressiooni.
Kurbus kui elurõõmu vastand nõrgendab energiat. Kurbus mõjub kopsudele, tekitades hingamisraskusi, ja takistab kehavedelike loomulikku liikumist. Seiskunud eluenergia mõjub ka südamele.
Hirm paneb energia laskuma. Hirm mõjutab neere, kus asuvad tarkus ja tahtejõud, vähendades inimese reaalsustaju ja otsustusvõimet, aga põhjustades ka kusepidamatust ja erektsioonihäireid.
Ehmatus teeb energia kaootiliseks. Mõjutab neere ja südant.

Raev
Raevumine ja vihastumine on maksa tüüpilised liikumised. Maks on organismis impulsi andja, liikumapanija ja elu jaoks vältimatu. Kuid liiga metsikuna muutub see elu jaoks ohtlikuks. Vihastumine on normaalne tunne, mis põhjustab haigusi alles siis, kui see on liiga tugev või kui see kestab kaua allasurutud ärrituse, viha, tigeduse ja kibestumisena. Äkiline ja tugev raev paneb maksa vere tõusma, mis põhjustab ebamugavat enesetunnet, ärritust ja õhetust ning tõstab vererõhku. Kui veri on pähe jõudnud, põhjustab see tugevaid peavalusid, punaseid silmi, ajuturset ja äkilist teadvusekaotust. Pikaajaline raev või ärritus põhjustab ka maksa seiskumist, mille sümptomid on kõhuvalu ja pinge. Raev teeb ka maksa enda haigeks. Vaevus levib eriti kergesti põrna ja makku. Sümptomiteks võivad olla veri okses, kõhulahtisus, kõrvetised. Põrnavaevused võivad avalduda seisundis, millega on seotud kalduvus vihastuda, halb söögiisu ja soov üha vähem rääkida.

Rõõm
Hiina meditsiin tunneb kahte liiki hirmu, millest üks mõjub kurnavalt, teine rahu ja harmooiat loovalt. Sügav rahulik rõõm, kui inimene on oma eluga rahul, ja lustlik rõõm, mis paneb hüppama ja rõõmust kiljuma, annavad koos inimesele elurõõmu. Rõõm teeb energia lõdvestunuks, mõnusaks. Kui rõõm muutub liiga kirglikuks, muutub energia liikumine keskusest tugevamaks ja inimene tühjeneb energiast. Sellepärast võib inimene pärast suurt rõõmu olla väga väsinud. Kui südame energiad on tühjenenud ning teadvus ja meel ei ole enam kohal, on inimene vastuvõtlik hallutsinatsioonidele. Kaob terve mõistus ja mõte ei moodustu loomulikul viisil. Käitumine võib muutuda ennustamatuks ja impulsiivseks. Rõõmu väjendatakse naeruga. Kui see on mahlakas naer, on see tervise märk. Kui aga teadvus ja meel on liiasusseisus, naerab inimene hüsteeriliselt kõige peale, mida näeb ja kuuleb. Suutmatus naerda ei tule ainult rõõmu puudumisest, vaid kõneleb sellest, et energia ei suuda vabalt ringelda.

Mõte
Ettekujutused, kavatsused ja tunded pulbitsevad südame suunas, mis need vastu võtab ja neid hindab. Seal saab idee oma tooriku ja sünnib mõte. Kui süda mõtte heaks kiidab, moodustub meis tahe. Tahe asub neerudes ja annab meie elule suuna. Vabalt kulgev mõte on energia loomulik liikumine ja siseelundite harmoonia. Haigused võivad alata ühe mõtte pidevast korrutamisest, mille tulemusel käib mõte ringiratast, mõjutades nii energia liikumist ja lõpuks põrna. Rahvalik ütlus selle kohta on, et "ei suuda mõtet seedida". Ühe asja pidev korrutamine kahjustab seedesüsteemi ja vere moodustamist ning nende liikumist. Liigne muretsemine mõjutab nii põrna kui ka kopse. Põrna energia vähenemine põhjustab väsimust, söögiisu vähenemist ja vedelat väljaheidet. Kopsude energia aga seiskub, millele järgneb depressioon, pinnaline hingamine, hingeldamine. Väga tavaline haigestumise põhjus on liigne mõtlemine, mida esineb eriti koolilastel, üliõpilastel ja vaimse tööl tegijatel.

Kurbus
Sügava kurbuse tundmine suure kaotuse, lähedase inimese surma puhul on loomulik ja selle väljendamine on tervise seiukohalt vältimatu. Liialdatud ja kauakestev lein aga ohustab organismi tervist. Lein kahjustab energiat ja vere vaba voolamist, tappes elurõõmu. Inimest haarav kurvameelsus on kopsudega seotud tunne. Kurbusega tõmbub energia kokku ja liikumine tõkestub. Kopsud on tõkestatud, rinnas on pitsitustunne ja süda on lõhkemas, mis toob kaasa hingamisraskused, isegi kopsupõletiku. Kehavedelikud suruvad ennast välja silmadest pisaratena ja ninast limana, nohuna. Rohke nutmine kahjustab lõpuks aistingute ja aju toimimist. Nii on pikalt kurvad olnud inimesed väga väsinud ja kurnatud, kuna kurbus pigistab ka südant, süda on häiritud ja veri ei ringle enam nii nagu peaks. Süda lükkab vere allapoole ja põhjustab just naistel probleeme emaka ja kuseteedega.

Hirm
Hirm muutub patoloogiliseks, kui see jääb meisse püsivalt, mille tagajärjel sünnivad kahjustused elu aluses, neerudes. Patoloogiline hirm murrab inimese põhitelje ja ta muutub vaimselt juuretuks. Kontakt reaalsusega nõrgeneb, kardetakse asju, mida pole vaja karta, ega nähta reaalsust sellisena, nagu see on. Neerud ei valitse enam energiat, see põhjustab kõhulahtisust, kusepidamatust või spontaanset seemnepurset, seega on just hirm meeste erektsioonihäirete taga. Inimene, kes ei taju reaalsust, satub korratuse seisundisse, tal on raske hirmu võita. Julgus asub sapipõies, kuid neerude häirumisel ei saa ka sapipõis energiat, inimene kõhkleb, ei võta midagi ette, tekib depressioon. Hirmule võivad lisanduda ka erutus ja rahutus. Laste öine märgamine on põhjustatud tavaliselt hirmust ja turvatunde puudumisest.

Ehmatus
Ehmatus teeb inimese rahutuks ja suhe ümbritsevaga on häiritud. Kuna energia ja veri on teineteisest lahku läinud, ei saa lihased piisavalt verd ja see selgitab võpatusi. Ühtlasi tekitab vere ja energia ringlus teadvuse ja meele kontrolli puudumisel kaose. Peale südame mõjutab ehmatus ka neere. Ehmatusest põhjustatud sümptomid on südamepekslemine, hingeldus, unetus, öine higistamine ja peapööritus, inimene kaotab sisemise tasakaalu.

Elina Hytönen "Suur Hiina meditsiini käsiraamat. Praktiline õpetus keha ja vaimu tasakaalust"
 
Naeratus 13. veebruar 2015, kl 20.37
oli mul vaja...

https://www.youtube.com/watch?v=hm2Vd5kBE28
 
Naeratus 13. veebruar 2015, kl 21.01
?

https://www.youtube.com/watch?v=b0MOcMz9tw0
 
Naeratus 22. veebruar 2015, kl 09.23
Minust on üle astutud,
mind on ära kasutatud ja unustatud.
Aga ma ei kahetse mitte ühtegi halba sündmust ega valusat hetke oma elus,
sest need kõik on olnud mulle head õppetunnid.
Need on õpetanud mulle
keda saan usaldada ja keda mitte.
Olen aru saanud, mis tähendab tõeline sõprus.
Olen õppinud aru saama,
kas inimesed valetavad või räägivad tõtt.
Olen õppinud olema Mina Ise.
Olen aru saanud, et oma ellu tuleb lubada ainult selliseid inimesi,
kes ei teeskle ning kes ise tahavad Su ellu kuuluda!
 
Möödaminnes 22. veebruar 2015, kl 10.56
Valesti arusaamisi on väga palju. Kas Sa ise oled teinud kõik, et tema sõber olla? Öelnud talle päriselus, mida tunned ja et soovid tema lähedal olla? Kui oled, siis polegi kahjuks midagi teha.
 
Naeratus 22. veebruar 2015, kl 18.01
. Naistemees teeskleb, et ta armastab naisi; härrasmees armastab päriselt naisi. Mees, kes teeskleb, et ta armastab naist, armastab vaid mõtet, et tema kõrval võiks olla õrn naisolevus. Tõeline mees armastab ja austab naist.

2. Naistemees usub, et ta mõistab naisi; härrasmees teab, et ta ei õpi kunagi naist mõistma. Naistemehe üheks tunnuseks on kahtlemata see, et ta usub, et saab naistest läbi ja lõhki aru. Härrasmees aga teab, et ta tunneb naisi üsna vähe ja tal on nende kohta veel palju õppida.

3. Naistemehe teod on hoolikalt läbi mõeldud; härrasmees läheb lihtsalt vooluga kaasa. Naistemehele meeldib plaane teha. Kui tema plaan peaks kursilt kõrvale kalduma, ei oska mees kuidagi käituda. Härrasmees võib sind spontaanselt kohtingule viia ja sellest kujuneks sinu elu parim õhtu.

4. Naistemehe jaoks on naine auhind, mida võita; härrasmehe jaoks on naine kingitus. Naistemehed on need, kes armastavad jahti pidada. Härrasmehe jaoks on naise tähelepanu võitmine aga auasi.

5. Naistemees kutsub naist «tibukeseks»; härrasmees ei kohtleks naist kunagi «tibukesena». Hellitusnimed on väga armsad, kuid tavaliselt näitavad need seda, et mees ei taha sind su pärisnimega kutsuda.

6. Naistemees käitub, nagu ta ei hooliks; härrasmees on võimeline tunnistama, kui ta hoolib. Vaid tõeline mees teab, et oma tunnete sõnadesse panemine on julge samm.

7. Naistemees annab tühje lubadusi; härrasmees ei tekitaks sinus kunagi tühja tunnet. Naistemehele meeldivad suured mõtted ja julged žestid, kuid härrasmees eelistab jääda reaalsuse piiridesse ega anna lubadusi, mida ta ei suuda täita.

8. Naistemees üritab oma puudujääke varjata; härrasmehel pole puudujääke. Kui mees vajab enda kõrvale naist, et tunda end täisväärtuslikuna, pole see mees õieti midagi väärt. Härrasmees teab hästi enda väärtust.

9. Naistemees üritab pugeda naise pükstesse; härrasmehel pole midagi selle vastu, kui püksid on naise jalas. Meestele meeldib seks, kuid see ei tee neist veel halbu inimesi. Aga kui mees näeb naises vaid seksobjekti, pole see mees naise aega väärt.

10. Naistemehest on raske aru saada; härrasmehe teod on läbipaistvad. Iga mees võib viia naise uhkesse restorani ja teha talle hinnalisi kinke. Vaid tõeline härrasmees laseb naisel ise valida, kuhu sööma minna või küsib naiselt, mida ta kingiks sooviks.

11. Naistemees loodab naist purju joota; härrasmees ostab naisele vaid joogi. On suur vahe sees, kas mees üritab naist pildituks joota või ostab talle viisakalt vaid paar jooki.

12. Naistemees muudab seda, kuidas naine meestesse suhtub; härrasmees muudab seda, kuidas naine iseendasse suhtub. Naistemees võib jätta naisele mulje, et kõik mehed on halvad. Tõeline härrasmees näitab aga naisele, et kõik mehed pole sugugi nii hullud ja aitab kergitada ka naise enesehinnangut.

13. Naistemees jätab naise pimedusse kobama; härrasmees juhatab naist. Paljudele meestele meeldib mõttemänge mängida ja naisi segadusse ajada. Härrasmees ei teeks seda kunagi.

14. Naistemees otsib probleemseid naisi; härrasmees aitab naisel probleeme lahendada. Naistemees jahib neid naisi, kes ilmutavad nõrkuse märke. Härrasmees aitab naisel aga probleeme lahendada ja naine on pärast temaga kohtumist tervem kui enne.

15. Naistemees soovib naist voodisse meelitada; härrasmees tahab naist tundma õppida. Naistemees on naise küljes kui takjas, üritades teda kõrvalisse kohta meelitada. Härrasmees jälgib naist ruumi teisest otsast ja läheb alles siis naisega juttu ajama. Naine ei pea kartma, et härrasmees üritaks teda pepust krabada.

16. Naistemees teeb naisele haiget; härrasmees muudab naist tugevamaks. Naistemehed üritavad naisi maha teha, et oma enesetunnet parandada. Härrasmees ei pea naisele haiget tegema, et naise lojaalsust võita.

17. Naistemees mängib naisega; härrasmehe jaoks pole armastus mäng. Tõeline mees teab, et armastus pole midagi, millega hooletult ümber käia. Kui keegi meeldib sulle, tegutse. Kui sa ei näe end tulevikus sellega inimesega koos, jäta ta rahule.

18. Naistemees toidab naise ebakindlusi; härrasmees toidab naise hinge. Väga lihtne on tekitada naises tunnet, et ta pole midagi väärt. Härrasmehed aga ei kasuta selliseid alatuid võtteid.

19. Naistemees ei suuda detaile meeles pidada; härrasmees hindab detaile kõrgelt. Naistemehel ei püsi meeles, millises koolis naine õppis, mitu õde-venda tal on või millega sisustab naine oma vaba aega. Sellised asjad ei huvita naistemeest. Härrasmees peab aga taolisi nüansse meeles.

20. Naistemees ei esita küsimusi; härrasmees ei teeskle, et ta teab kõiki vastuseid. Naistemees ei tunne oma kaaslaste vastu eriti huvi, seetõttu ei esita ta ka küsimusi. Härrasmees tahab aga naist tundma õppida ja küsib tema elu ning tegemiste kohta.

21. Naistemees vajab pidevalt tähelepanu; härrasmees tahab kogu oma tähelepanu naisele kinkida. Naistemees vajab naisi, kuna siis ta tunneb, et ta on midagi väärt. Härrasmees vajab naisi, kuna ta tahab tunda, et teda armastatakse.

22. Naistemehel puudub sügavus; härrasmees on valmis naisega sügavikke vallutama. Naistemehed on pealiskaudsed. Härrasmehed mõistavad ja hindavad emotsionaalset sidet sama palju kui füüsilist.

23. Naistemees ajab naisi armukadedaks; härrasmees ajab naisega teisi mehi kadedaks. Tõelise härrasmehe jaoks pole oluline see, mida teised mehed tema kaaslasest arvavad; tema jaoks on tähtis vaid see, et teised austaksid tema kaaslast.

24. Naistemees tahab, et naine toetuks temale; härrasmees tahab, et naine oleks iseseisev. Naistemehed tahavad tõestada, et nad on tugevad ja et naised vajavad neid. Härrasmees mõistab, et taga on mõtet ajada vaid neid naisi, kes on seda ka väärt.

25. Naistemees käib lühikestel väljasõitudel; härrasmees viib sind endaga pikale reisile. Naistemees viib naise endaga kaasa vaid paariks päevaks või ööks; härrasmehega koos rändab naine kohtadesse, kus ta pole ealeski varem käinud ja veedab seal kuid, vahel isegi aastaid.

ja nii ongi :)
 
Naeratus 22. mai 2015, kl 18.05
Kui imeline suhe muutub ängistavaks vangistuseks... Kahjuks ei suuda paljud naised enda soove suhtes realiseeridaümmardavad vaid meest ja tema soove ning on nõus hambad ristis kannatama.

Kuidas siis juhtub, et ühel hetkel tunneme end suhtes kui lõksus ja meil pole õrna aimugi, mida ette võtta? Miski pole enam endine, kõik ilus on kuskile kadunud. Ja keegi ei oska öelda, miks ja millal kunagi nii õnnestav suhe kiiva kiskus. Ühel hetkel on jama majas ja «musikesest» on saanud «see seal». On siin põhjuseks mingi konkreetne olukord, teatud sorti solvangud või koos elatud aastate arv (räägitakse ju 7. aasta kriisist?), mis on justkui lävepakk kahe ukse vahel – kui oleme sellest üle astunud, siis võime olla kindlad, et asi kisub kiiva? Või on põhjuseks hoopis kehv karma?

Mulle tundub, et selline «lävepakk» on tõepoolest olemas, aga selleks pole mingi sündmus, olukord ega aastad, vaid mina ise. Probleemid saavad alguse sel hetkel, kui ma lõpetan olemast aus iseenda vastu – kui jätan oma arvamuse välja ütlemata, oma vajadused väljendamata, kui ei näita, et tegelikult tegid tema sõnad mulle väga haiget, et olen solvunud, pettunud või vihane. Kui ma hakkan asju ilustama ja iseendale valetama. Ütlen «hea küll» selle asemel, et tunnistada: mulle nii ei sobi! Mõne aja pärast ei märka ma seda enam isegi ja nii saab mitte- ja möödarääkimine igapäevaseks. Löön käega ja loobun: «Ah, mis seal ikka! Nagunii midagi ei muutu.» Aga ma ei anna ju võimalustki! Keerutan solvunult peas kõikvõimalikke mõtteid sellest, kuidas ta üldse ei mõista, kuidas ta suudab nii vastikult käituda, aga hetkekski ei küsi: mis minuga toimub? Kas ma olen sellest talle üldse teada andnud?

Mõnes suhtes on selline muster algusest peale kasutusel. Asjadest ei räägita, selle asemel käiakse kikivarvul ja püütakse näilist rahu säilitada. Ja siis imestatakse: kuidas me oma suhtega küll nii sügavale auku oleme kukkunud?!

Isegi, kui oled vait, näeb ja tajub su partner, et oled õnnetu, et tunned end pahasti. Kui mu eelmine elukaaslane minult sellistel puhkudel uuris, mis minuga toimub, siis kostsin tavaliselt: «Ma ei tea, ma ei oska vastata.» Mis mõttes ei tea või ei oska?! Ei taha, sest ei hooli piisavalt. Või ei julge, sest see, mis on mu sees, hirmutab. On kaunikesti ebamugav seista silmitsi oma kahtluste ja pettumisega. Vahel võib hirmutada ka kaaslase võimalik reageering või reageerimata jätmine. Oskamisega pole siin küll midagi pistmist. Selleks, et öelda, mida ma parasjagu mõtlen või tunnen, ei ole vaja spetsiaalseid teadmisi ega oskusi. Selleks on vaja otsust olla iseenda vastu aus. Võtta ennast kokku ja raputada maha kõik enesekaitse või mugavuse müürid ja maskid. Sest ainult siit saab edasi minna.

Et suhe töötaks, õpime kursustel ja teraapias ennast kehtestama ja valitsema, oma vajadusi ja tundeid väljendama, kaaslast aitama ja abi paluma. Aga miski ei hakka tegelikult tööle, kui me kõigepealt pole ausad enda vastu. Kui me ei tunnista, et saime haiget, et tunneme end jalge alla tallatuna, et on häbi või et viha nöörib hingamise kinni. Kui neelame kõik selle alla ja teeme halva mängu juures head nägu.

Oma häbiks pean tunnistama, et kasutan seda ma-ei-tea nippi vahel veel tänagi, aga mu partner on ära õppinud lihtsa fraasi: «Tead küll. Räägi!» Ta ütleb seda hellalt, aga kindlalt ja mul ei õnnestu rohkem vingerdada. Hingan sügavalt sisse ja lihtsalt alustan. Ka siis, kui täpselt veel ei tea isegi, mis mind vaevab. Ka siis, kui vahepeal matab vali nuuksumine sõnad. Ma lihtsalt kirjeldan, mis mu sees toimub: olen väsinud, tunnen pitsitust rinnus, nutma ajab, olen kuradima pettunud, karjuda tahaks. Annan sellega selge sõnumi, et asjad ei ole hästi, et minuga ei ole kõik korras, et ma vajan kuulda- ja sageli ka kaissu võtmist. Sellega on esimene samm lahenduse poole tehtud. Ma olen aus iseenda ja samal ajal ka oma partneri vastu.

Ma ei taha sugugi öelda, et mõtete-tunnete päevavalgele toomine lahendab automaatselt kõik probleemid, kuid see on vajalik eeldus, et saaks üldse lahenduse poole liikuma hakata. Muidugi tuleb nüüd rääkida ja kuulata, küsida ja kaasa tunda, uskuda ja leppida, aga kui me ei alusta aususest, siis istume edasi oma mätta otsas ega suuda näha, et ümberringi on soomülgas, kuhu oma suhtega vajume. Ja kui oleme kurguni sees, siis imestame, kuidas meie ideaalse suhtega küll niimoodi läks...
 
Naeratus 22. mai 2015, kl 22.01
Kogu see valik muusikat on niivõrd võrratu ja minu temperamedile nii kohane :))

https://www.youtube.com/watch?v=bjF5trTqyr0
 
Naeratus 23. juuni 2015, kl 07.31
Kui alguses on kõik suhtes roosiline, siis üks hetk võib sinu imetlusväärsest partnerist välja kooruda tema tõeline loomus, mis ei pruugi olla sugugi nii meeldiv.

Pidev tülitsemine võib viia armastamise-vihkamise suhteni, mis filmides võib tunduda küll romantiline, kuid päriselus hukatuslik sinu õnnele ja heaolule, kirjutab YourTango. Sa võid küll ise olla võimalikult toetav ja mõistev, aga kui teine pool tekitab raskusi, siis on võimatu suhet harmoonias hoida. Kui oled suhtes väga keerulise iseloomuga inimesega, siis hakkad pidevalt kahtlema ka endas. Oluline on teada, kas partneri käitumine on ajutine või võib ta veel paremuse poole muutuda. Märgid, et suure tõenäosusega su partner ei muuda kunagi oma käitumisharjumusi ehk püsivalt keerulise inimese tunnused:

1) Sa kahtled, kas teda võib usaldada

Sa võid küll endale kinnitada, et partnerit tasub usaldada, aga siiski on teievahelisel usaldusel mõrad sees. Pidev kahtlemine tähendab seda, et probleemid on üpris laiaulatuslikud.

2) Temaga suhtlemine on äärmiselt keeruline

Miski ei ole kunagi selge ning asjaolud on pidevas muutumises. Teil on raske ühiseid otsuseid vastu võtta, sest teievaheline suhtlus on piiratud. Kõik koos tehtud plaanid muutuvad või jäävad lausa ära.

3) Tal ei ole tahtmist konflikte lahendada

Tundub, et ta ei taha anda oma panust probleemide lahendamiseks ning tal pole tahtmist, et konfliktid lõppeksid. Osad inimesed alateadvuses naudivadki konflikte ning nende elu on üks suur kaos.

4) Ta ei lase emotsionaalselt endale liiga lähedale

Kui üritad luua oma partneriga emotsionaalset sidet, siis mingil põhjusel see side katkeb peagi. Ta võib küll väita, et hoopis sina oled emotsionaalselt kauge, aga tegelikult on hoopis tema. Paljud keerulise iseloomuga inimesed kardavad lähedustunnet, kuid samal ajal väidavad, et tunnevad sellest puudust.

5) Ta süüdistab sind kõiges

Iga asja pärast oled sina süüdi ja tema pole kunagi midagi valesti teinud. Kui aga sina juhuslikult e ole probleemi põhjustajaks, siis on selles süüdi muud faktorid: ilm, perekond, töö või valitsus. Selle pärast on vahel võimatu probleeme lahendada, sest ratsionaalset lahendust on praktiliselt võimatu leida.

6) Ta tegutseb tunnete, mitte faktide põhjal

Ta reageerib igale asjale oma tunnetega, mitte ei kasuta analüüsimiseks oma mõistust. Sündmuste olemuse määravad seega tema tunded, mitte faktid, ning lähenemine kõigele on väga subjektiivne.

7) Ta ei suuda ennast kõrvalt vaadata

Kui ta pidevalt süüdistab sind ja teisi asju probleemide põhjustamises, siis ei ole aega enda käitumist kõrvalt vaadata ja analüüsida.

8) Tema käitumine tuleneb hirmust

Selle tõttu võib igast väiksemast konfliktist välja kujuneda suur sõda. Ta kardab kontrolli kaotamist ning võib kaitserefleksina hakata süüdistama hoopis sind.
 
eelmisele 23. juuni 2015, kl 09.46
Naeratus, lõpuks ometi suutsid enesekriitiline olla ja endast objektiivse ülevaate kirja panna. Kas Sa aga sellest õpid ja end arendad, või jäädk vaid targutuste tasandile, sõltub Sinust :)
Head jaaniaega Sulle :))))
 
Naeratus eelmisele-le 23. juuni 2015, kl 10.01
Enesekriitiline olen ma alati olnud, ma ei karda enesele tõde tunnistada, enamasti ma ei loo omale illusioone vaid võtan olukordi just nii nagu nad on.

Ära usu mu ilusaid sõnu, enne kui pole näinud ja kogenud minu tegusid.Ära usu mu süütuid silmi, enne kui pole näinud neis pisaraid. Ära usu mu meelast naeratust, enne kui pole näinud mu mossis suud. Ära usu kõike, mida minust räägitakse, enne kui pole mind ise tundma õppinud.
 
viimasele 23. juuni 2015, kl 13.12
Kas oma probleeme reaalis ei oska lahendada või naistekas ongi sinu elu?
 
Naeratus viimasele-le 23. juuni 2015, kl 14.49
Millest sa võtad, et ma siin oma probleeme lahendan?

Kas ma pean sinult luba küsima, kui palju ja kus ma viibida tohin?

Vaata inimest nagu raamatut – mitte kaane vaid sisu järgi.
 
Mille üle sinul naerda on 23. juuni 2015, kl 15.59
Sellest on kahju, et sisu pole vastuvõetav. Ega välimusega elu elatud ei saa, isegi seda sina ei tea!
 
Mille üle sinul naerda on-le 24. juuni 2015, kl 08.55
ole kena ja mine siit teemast eemale, sul pole siin mitte midagi teha, veel vähem öelda.
 
autorile 25. juuni 2015, kl 22.56
Teema on täis illusiooni,tarku sónu,mille ohvriks oled ise langenud.
 
Naeratus 26. juuni 2015, kl 09.50
Sellest see minu teema ongi, minu soov on aidata nõrku, kes mingil põhjusel ei kasuta oma aju ja mõtlemisvõimet, kes ei mõtle loogiliselt vaid on siin teemades enese illusioonide ohvriks langenud. Siit otsitakse enamasti seda, mida nad siit ei leia. Need artiklid aitaksid väga paljusid, kui inimene vaevuks neid lugema, mitte nii sama siin plõksima.

Mina pole kindlasti illusioonide ohver, kõik oma probleemid, kui neid olnud on, olen reaalis selgeks rääkinud.
 
Ohtlik lend 26. juuni 2015, kl 18.03
Küsimus : Kas pärdikud salvavad?

Vastus : Jah, Delfipärdikutel on miski pind perses (astel?) !
 
joonistatud naine 08. juuli 2015, kl 16.58
Illusioonid nagu moonid...
aga hea on end anonüümselt kuskil tühjaks kirjutada
kirjutamine on justkui teraapia.
No arvatagu siin, et pind või astel...
aga ütlemata hää on unistades lihtsalt nn. Sulle, mu kukupaike, kirjutada - minu joonistatud mees!
 
pliiats 08. juuli 2015, kl 17.11
Kirjuta ja joonista sahtlisse
 
kriipsujuku 08. juuli 2015, kl 17.27
sahtlisse oleks mõttetu - nn.Sind poleks ju sääl, koomik
 
juku kriips 08. juuli 2015, kl 17.48
kus tead, äkki olen.
 
Naeratus 07. august 2015, kl 17.47
Ma ei ole pealetükkiv oma õpetustega!
Iga inimene peab jõudma ise oma tõeni.
Pidev suunamine või õpetamine ajab teise segadusse ning viib hoopiski rajalt eemale.
Kõik me peame omad kogemused saama omal viisil.
Ühed kergemini, teised läbi häda ja viletsuse.
Mida rohkem tõeotsija komistab ja kukub, seda rohkem ta teeb vigade parandusi, et see enam ei korduks.
Nii et otsige ja leidke oma tõde ise!
 
Naeratus 14. august 2015, kl 15.55
Mis on tõeline armastus?

Mis vahe on armumisel ja armastusel? Mis on tingimusteta armastus? Miks saavad kokku vastandlikud inimtüübid? Miks mina armastan, aga tema mind ei armasta? Mida teha oma tunnetega, mis on nii tugevad, et neid tundub pea võimatu juhtida? Mida tähendab tingimusteta armastus ja austus suhtes, kus üks pool soovib vaba suhet? Miks tekivad kõrvalsuhted, mida tegelikult otsime? Kuidas leida endale tõeline armastus?

1. Mis vahe on armumisel ja armastusel?

Miks siis on nii lihtne asi nagu armastus nii keeruline? Millal see inimeste jaoks nii keeruliseks muutus? Mis on armastus? Kindlasti ei ole armastus armumine. Armumine on keemia kahe inimese vahel. Armumisel tavaliselt peegeldab teine inimene sulle sind ennast. Sa näed partneri silmades enese ilu ja headust, kes meenutab sulle sinu võimet armastada ja tunda ülevaid tundeid. Sa justkui armud iseendasse. Teine peegeldab sulle sinu oskusi ja andeid ja te näete üksteises ainult head. Armumisel näed sa kõike kirkalt ja tunned, et sa elad. Sa oled ärkvel ja ergas. Muidugi ka joobunud, imetlev ja kergelt vaimustuv. Inimesed, kellega me kohtume on ideaalsed peeglid meie sisemaailmale. Nad aitavad näha sõnas ja tundeis, kes me oleme. Kui armumise aeg läbi saab, siis hakkame nägema kõike seda, mis meile enestes ei meeldi ja sealt hakkavad riiud, hukkamõistmised, kriitikad ning küsimused, kuhu kadus see ilus tunne, mis täitis kogu mu keha, mõtte ja tundemaailma? Kas see oli armastus? Ei see oli põgus viide sinu enese ilusse!

Armastus ei ole ootus, et teine inimene sind pidevalt armastusega täidaks. Armastus algab meie seest, mis on lugupidamine ise enda suhtes. Armastus ja armastusvõime algab endast - ma olen õnnelik oma kehas, mis tähendab, et armastan oma keha sellisena nagu see on, ma armastan oma isiksust, mis tähendab mul ei ole kunagi igav iseendaga koos olles, ma olen õnnelik tehes tööd, mis mu silmad särama panevad ja mind täielikult rahuldab. Armastus on oskus saada kontakt looduse lummava ilu ja suursugususega, mis puudutab hinge kuni pisarateni. Armastus on võime näha ilu, headust ja ülevust eneses ja enese ümber.

Kui mulle ei meeldi see, mida ma endas näen, siis tuleb sellega tegelema hakata ja see endas muuta. Kui mu keha mulle ei meeldi, siis tuleb selleks midagi teha, et hakkaks meeldima, näiteks liikuma rohkem, toitumist muutma, vett rohkem jooma, kreemitama, koorima, nautima jne. Vähem oluline ei ole ka vaadata psühholoogilist põhjust, miks mu keha mulle ei meeldi. Kas ehk olen saanud selle mustri oma vanematelt või ehk pole mind hinnatud sellisena nagu olen? Need valukohad tuleb endas üles leida ja tervendada. Tuleb teha samme ja tööd, et muuta olukord enda jaoks meeldivaks. Armastus algab enese leidmisest ja teadmisest, kes ma olen ja mida ma väärt olen. Kui väärtustad ennast, siis hakkavad väärtustama sind ka teised. Taas peegeldavad teised inimesed seda, mida sa ise endast arvad. Kui väärtustad madalalt, siis sulle ka seda kohe peegeldatakse. Aga määra ise oma väärtus.

Kui ma armastan ennast ja olen täidetud oma sisemise väega, siis muutub inimene magnetiseerivaks. Kes ei sooviks olla sellise inimese väljas, kes kiirgab rahu, armastust, headust ja harmooniat? Kes ei sooviks sellist energiat, mis sind ülendaks ja tõstaks, mitte ei madaldaks ja alandaks? Miks peaks keegi mind armastama, kui ma ise ennast ei armasta? Kas on õige panna vastutus armastuse saamise ja armastatuna tundmise eest teise inimese õlulule? See on meie eneste töö ära teha. See on väekus - ise teen ennast õnnelikuks, mitte ei ole ohvrirollis jäädes ootama, et keegi teine mind armastusega täidaks. Väekas armastusega täidetud inimene ei karda, et ta jääb kellestki ilma või ei leia armastust. Ta lihtsalt tõmbad armastust ligi, kuna ta on ise sellega täidetud.

Mis on tingimusteta armastus?

Tingimusteta armastus on see, et mis iganes minu armastatu ka ei teeks, ma armastan teda ikkagi. See on nagu ema armastus lapse vastu. Mis iganes laps oma kasvamiseks ja arenguks teeb, ma armastan teda ikkagi. Armastus ei saa otsa, kui isik, keda mina armastan ei osuta vastu armastust. Ma aksepteerin ja lepin sellega täielikult, et see isik, keda mina armastan ei armasta mind, aga mina võin teda ikkagi armastada ja talle armastust saata kõigele vaatamata. Keegi ei saa seda mulle keelata, isegi see, kellele ma seda armastust saadan. Selline tingimusteta armastus vabastab igatsuse köidikutest ja suurendab minu armastamise võimet.

Suhtes on armastus pühendumine. Ma teen kõik minust oleneva, et mu armastatu ennast hästi tunneks, et ta oleks õnnelik, hoitud ja armastatud. Täiuslik suhe on kui mõlemad partnerid on üksteisele pühendunud. Kui armastust on endas vähe, siis aitab armastavate tegude tegemine. Hoolitse kellegi eest tingimusteta - tee kõik, et teisel oleks hea, aga ära oota, et teine peaks sulle heategudega vastama. Lihtsalt tee heast südamest- andmise rõõmust. See täidab su hinge armastusega ja see armastus tuleb sulle tagasi, kui mitte sellelt, kellele osutad seda, siis kindlasti kuskilt mujalt.

2. Ent tihti juhtub nii, et kokku saavad vastandlikud inimtüübid - kus üks on rohkem endale orienteeritud nn "egoist" ja teine teiste heaolu suurendamisele ehk "armastuse ärateenija". Selline suhe on selleks vajalik, et pooled saaksid end tasakaalu viia.

On olemas inimesi, kes on rohkem Mina-inimesed, kes on osavamad enda õnnelikuks tegemisel, teavad ja tunnevad enda vajadusi, on endaga heas läbisaamises, aga teavad, tunnevad vähem teiste vajadusi. Nemad ei ole nii osavad tunnetama teiste vajadusi, vaid rohkem viisil, kuidas minul on hea olla ja mida vajan selleks, et mul oleks hea. Nad on võtnud vastuse enda õnne eest enda peale. Selle natuuri kohta kiputakse ütlema egoist ja ärakasutaja. Mina-inimesel tuleb õppida arvestama teiste tunnetega ja õppida looma heaolu teistele.

Ja on olemas Meie-inimesed, kes on orienteeritud teiste inimeste õnnelikuks tegemisele. Nad soovivad näha enda ümber õnnelike inimesi ja teevad selleks kõik, et teised ennast hästi tunneksid. Nad on õnnelikud, kui saavad anda ja rõõmu pakkuda. Aga nad kipuvad unustama ennast ja enda vajaduste täitmist. Nad on orienteeritud teenima teisi. Meie-inimene teab ja tunneb ennast ja enda vajadusi Mina-inimesest vähem. Nad teavad rohkem, mida teised vajavad, aga ei tea, mida ise vajavad. See natuur laseb tihtipeale teiste teenimises end ärakasutada. See on ohvrirolli langemine ehk mulle tehakse liiga. Meie-inimesel tuleb õppida ennast kehtestama ja seadma ennast esikohale.

Sellised vastandlikud natuurid tõmbuvad üksteisega selleks, et aitada teieneteisel tasakaalu minna. Oluline on märkida, et kumbki natuur ei ole teisest parem või halvem, vaid vajadus end tasakaalu viia. Inimese põhinatuur jääb ilmselt üldjoontes samaks, aga ta õpib kas siis rohkem iseedaga või teise inimesega arvestama.

Mina-inimene saab õppida arvestamist, pühendumist ja teise inimese õnnelikuks tegemist nt järgmise harjutusega: pühendu 3-5 päeva ainult oma kaaslase teenimisele. Mõtle, mida sa saad teha, et kaaslane oleks igati hoitud ja armastatud. Võid küsida partnerilt, mida ta soovib, et ta tunneks end õnneliku, vajatud ja armastatuna. Selline lähenemine võib suhtesse tuua imelist uut energiat ja palju armastust. Tervenda endas teisele pühendumise taga olev hirm. Nt hirm, et ma ise ei ole väärt teise inimese armastust, pühendumist ja hoolt, ma ei ole kellelegi oluline (kuna on lapsepõlves sellest ilma jäänud). Mille taga on omakorda hirm "ma ei ole armastust väärt". Hirm hülgamise, armastusest ilmajäämise ja haiget saamise ees. See hirm loob eraldumist ja egoismi. Eraldumine, ise hakkamasaamine on ainult kaitserüü, kus oma südame avamine ja pühendumine teisele tundub väga hirmutav.

Meie-inimesel tuleb õppida enda peale rohkem mõtlema - õppida ennast esikohale seadma ja ennast rohkem armastama. Õppida tundma, mida vajan mina? Harjutus: pühendu 3-5 päeva ainult enda vajaduste rahuldamisele. Mõtle, mis sulle meeldib teha ja tee neid. Ära tunne süütundeid, vaid tea, et see aitab teistel iseseisvuda, isegi kui see algul teisi häirib, sest nad on ju harjunud, et teete kõik nende eest ja nende heaks. Ära karda jääda ilma nende inimeste armastusest, kui sa äkki enda peale mõtled. Peale mõningast hingesegadust (viha, pettumus, valu, hirm) austavad nad sind veel rohkem, kuna aitasid neil nt õpitud abituse arengus edasi liikuda ja enda jalule tõusta. Tervenda endas vajatud olemise, teiste teenimise ja selle taga olev hülgamise ning "ma ei ole armastust väärt" hirm.

Nii eradumine ehk nn egoism, kui teiste armastuse väljateenimine on mõlemad hirmu kaks otsa, kaks erinevat valule reageerimise viit, kus aga mõlemad kardavad, et ei ole armastust väärt. Üks teenib ennast, aga kardab teenida teist, teine teenib teisi, aga kardab teenida e. armastada ennast. Vastandlikud inimtüübid saavad kokku selleks, et tervendada endas puudujäänud armastus.

3. Miks mina armastan, aga tema mind ei armasta?

Pea kõigil on tulnud ette olukordi, kus ellu saadetakse inimene, kelle vastu tekivad suured ja tugevad tunded, aga kes vastuarmastust ei osuta. Miks see nii on? Need inimesed on tavaliselt meie kõige suuremad õpetajad tingimusteta armastuse õppetükkide andmisel. Neid võib nimetada ka karmasuheteks ja hingesugulasteks. Vastapandamatu külgetõmme ja igatsus tekib inimeste suhtes, kellega on jäänud eelmises elus või eludes midagi lahendamata ja see on see energia, mis meid kokku viib. Ja kuna nad on meie hingegrupist, siis nad on meile väga sarnased ja ekslikult arvame, et tema ongi see ainus ja õige, kellega kogu eluks peaks kokku jääma. Kui armastus on ainult ühepoolne ja sealtpoolt armastusega vastu tulemist ei toimu, siis tuleb sellest suhtest lahti lasta ja lihtsalt saata nii kaua armastust, kuni ise vabaned klammerdumisest. Klammerdumine toob väga tugeva kannatuse ja valu, mis võib viia väga suurte probleemideni kuni haigusteni välja. Teise inimese vastutahtmist enese ellu kutsumine, tõmbamine, mõtlemine ja igatsemine on tugev energeetiline sekkumine teise inimese ellu ja loob uut negatiivset karmat.

Mida siis teha oma tunnetega, mis on nii tugevad, et neid tundub pea võimatu juhtida?

Kuna see inimene on sinu hingegrupist ning teie kohtumine määratud hingedevahelise kokkuleppega, siis sellisel suhtel on sinu jaoks väga tähtis sõnum. See, et sina oled armunud ja tema sinusse mitte, siis see on hingetasandi kokkulepe. Selline suhe annab arukordsed võimalused liikuda oma vaimses arengus hüppeliselt edasi. Selles peitub võimalus õppida tingimusteta armastust, lahtilaskmist, enese tundma õppimist.

Hingesugulasega kohtumine vallandab ka sinu loovenergia. Sa võid sel ajal leida oma eluülesande. Sa saad parema kontakti nii oma mees- kui naisenergiaga. Sa õpid juhtima oma tundeid, mõtteid ja elu üldse. Tingimusteta armastuse õppimisel on tähtis väljendada siiralt ja ausalt oma tundeid. Sina saad anda armastatule teada, mida sina tunned ja tema anda siiralt sulle teada, mida tema tunneb. Aus tõde loob tugeva aluse, millele saab toetuda ja üksteisest lugupidav suhe üles ehitada. Raske on tulla keskmesse, kui sa ei tea, mis tunded teisel sinu vastu on. Ebamäärasusele ei saa midagi ehitada. See ainult lõhub hinge. Tunnetest avameelne rääkimine aitab vabaneda klammerdumisest. Sa lihtsalt aktsepteerid, et tal ei ole sinu suhtes tundeid, mis aga ei tähenda, et teil ei oleks üskteise suhtes suur ja siiras armastus hingetasandil. Nii suur armastus, et ta tuleb sulle andma nii valusat ja rasket õppetükki. Ent hingetasandil ta teab, et selle läbi sina kasvad ja liigud vaimses arengus edasi.

Tavaliselt oma hingesugulastega kohtudes ei toimu seksuaalsuhet. Seksuaalsuhe looks ainult uusi raskeid energeetilisi sidemeid, kus õppetükk raskeneb ja raskem on ka transformeerida teie vahel olev karma. Tähtis on meeles pidada, et see on tingimusteta armastuse õppetükk, mis tähendab seda, ma armastan seda inimest vaatamata sellele, et ta ei osuta vastuarmastust. Sellest läbinärimine tõstab sind suuremasse valgusesse ja armastusse. Hingesugulased võivad ka kokku jääda, kui mõlemad seda soovivad ja nii on hingetasandil kokkulepitud. Hingesugulasega kohtumine ja selle kohtumise edukas lahendmine viib sind kõrgemale teadvuse ja armastuse tasandile. See on eeltöö, millekski suuremaks. Sa tõused madalamast (mis on sinu kindel otsus ja senisest erinev reageerimisviis) - hirmude ja ego tasandilt kõrgemale puhtamale ja armastusega täidetud käitumistasandile, millel on suur ja transformeeriv mõju sinule, sinu ümber olevatele inimestele kui kogu planeedile üldse. Transformatsiooni osas (lahtilaskmine, leppimine, tingimusteta armastus) saad alati paluda kõrgemate jõudude abi. Ja see abi antakse, kui sa vaid palud seda.

4. Mida tähendab tingimusteta armastus suhtes, kus üks pool soovib vaba suhet?

Tõeline armastus on vabadus. Vabadus elada oma elu nii nagu mul on vaja ja lasta seda teha ka teisel. Tõeline armastus on enese ja teise tunnete ja vajadustega arvestamine. Kui mul on vaja teisi suhteid oma hingeõppetükkide saamiseks, siis mul tuleb seda rada käia. Selleks, et teisele sellega mitte haiget teha ja jätta sellepärast oma vajadused täitmata on enese mahasurumune, enese vajadustega mittearvestmine ja enda mittearmastamine. Aga oma partneri tunnetega mittearvestamine ja haiget tegemine on samuti halb. Mida siis teha? Suhtes tuleb olla aus ja väljendada julgelt oma vajadusi. Ei ole hea oma partnerit petta ja seljataga teha oma tegusid. Reetmine ja nn petmine rikub rängalt suhte energeetikat, mida hiljem on väga raske parandada. Sa võid andestada, aga usaldust ja reedetuse tunnet nii kergelt ei paranda. Seetõttu on eelnevalt vaja anda oma kaasale/partnerile/armastatule ausalt teada oma vajadustest, tunnetest ja mõtetest ning sõlmida kokkuleppeid. Oma tunnetest ja vajadustest teadaandmine annab teisele poolele teada, millest on puudus. Ehk saate hoopis koos need olukorrad ära lahendada. Ühesõnaga anda kaasale olukorraga seedimiseks, lahenduste leidmiseks ja oma otsuste tegemiseks aega. See on partnerist lugupidamine. Vajadustest märkuandmine on sisemine soov kasvada ja vajadus suhe viia uuele tasandile, peale mida saate otsustada, kas liigute edasi koos või mitte. Püha suhe põhineb aususel ja tõel.

Tõeline armastus on tingimusteta. Ma armastan oma elukaaslast või partnerit nii palju, et lasen tal teha asju, mis teevad teda õnnelikuks, isegi kui mul on valus. Aga valu tekib tavaliselt tundest, et mul on midagi puudu, ma ei ole piisav, ma ei ole tahetud ja armastatud. See aga näitab alaväärsust ja näitab kätte koha, millega on vaja tööd teha. Eelnevalt rääksin, et armastusega täidetud inimene ei karda mahajätmist, sest tal on alati armastus olemas ja ümber. Ta usaldab elu ja olukordi. Ta on külluses. Ta annab välja suurel hulgal armastust ja saab seda sama suurelt vastu.

Miks tekivad kõrvalsuhted? Mida otsime?

1. Esiteks otsime iseenda tühimiku täitmist - midagi on puudu ja arvame, et selle tühimiku saab täita teine inimene. Mõnes mõttes see ei olegi päris vale. Loomulikult ei saa teine isik tegelikult täita sinu tühimikku, aga need tekkinud suhted aitavad sul jõuda iseendani, selle arusaamiseni, mis on minus puudu, arusaamiseni, et armastus on minu sees, mitte minust väljaspool ja mina saan end ise täita armastusega nt eelnev teema hingesugulasega kohtumine. Ent selle otsimise käigus on vajalik teadlik töö iseendaga. Muidu võib jäädagi ennast otsima läbi partnerite järjestikuse vahetamisega.

2. Teiseks otsime me oma täiustamata teist poolt. Meis kõigis olenemata soost on olemas nii mees- kui naisenergia. Naine otsib mehes enda meespoolega kontakti saamist (nt tugevus) ja mees otsib naises oma naispoolega kontakti saamist (nt õrnus). See on vajadus need poolused endas ühendada, saada tervikuks, ühendada endas polaarsused. Siis kaob ära see piinav tühimik hinges. Miks me kohe ei ole terviklikud, siis sellepärast, et kasvamisel saame ümbritsevast nii kodust, koolist, kui ühiskonnast kaasa piiravad mustrid nagu me ei oleks täiuslikud.

3. Me otsime teistes ka enda erinevaid tahke ehk arhetüüpe. Meis on ürgsel kujul olemas kõik pooled - naises tütarlaps, armastaja, perenaine koos emadusega ning kuninganna ja mehes - maag, sõdalane, armastaja ja kuningas. Kui üks või lausa mitu arhetüüpi on puudu, tekib endal või kaasal sisemine vajadus otsida neid mujalt. Näiteks, kui naine läheb perenaise ja ema rolliga liiga kaldu ühele poole ja unustab armastaja rolli, siis võib üldjuhul juhtuda, et mees läheb seda arhetüüpi otsima mujalt.

4. Vaistlikult teame ka seda, et läbi armatsemise on võimalik saada kontakt Jumalikkusega - ülima armastuse ja fluidumiga, oma hinge valgusega ja saada valgustunuks. Kuid ka see nõuab teadlikku tööd enesega ja nt tantrapraktikaid.

5. Neljandaks otsime oma terviku teist poolt ehk kaksikleeki, aga kellega ei saa siin maisel tasandil kohtuda enne, kui kõik meie sees on tervikuks saanud. Kaksikleegid kohtuvad selleks, et aidata ja teenida kõrgemat tahet ehk planeet Maad või universumit tervikuna.

Võiks öelda, et armastus on protsess - vajadus kasvada ja avarduda.

5. Kuidas leida endale tõeline armastus?

1. Armasta end, pea endast lugu, siis tuleb ka partner, kes sinust lugu peab.

2. Õpi end tundma, siis tead täpselt, millist partnerit ja suhet sa soovid.

3. Suurenda tutvusi, otsi, aga ole õnnelik ja rahul ka üksi iseendaga olles. Rõõm tõmbab ligi häid variante.

4. Taotle/palu endale sobivat partnerit oma ellu. NB! Tõeline ja määratud armastus on vastastikune. Kui teinepool vastusamme ei tee, siis tuleb see variant unustada.

5. Õpi igast tutvusest midagi, märka, mida elu sulle teada tahab anda ja mida on vaja õppida. Ole tänulik iga olukorra eest, sest kõik olukorrad õpetavad midagi. Tänulikkus on parim hea ligitõmbaja.

Autor: Agnes Laine
 
Naeratus 16. august 2015, kl 11.23
15 soovitust, et elada õnnelikumat elu

Selle asemel, et lubada endale õnne ja rõõmu, hoiame me kinni asjadest, mis põhjustavad meile stressi ja kannatusi. Seda ei oleks vaja teha. Meil on võimalus neist asjadest lahti lasta juba täna ja muuta oma elu ilusamaks.

1) Loobu oma mõttest, et sul on alati õigus. Meie seas on palju neid, kes ei kannata mõtet, et ta eksib või tal ei ole õigus. Nad arvavad, et neil on alati õigus. Paljud on valmis selle nimel isegi suhteid rikkuma ning tekitavad endale ja teistele sellega stressi ja muresid. Asi ei ole seda väärt. Alati, kui sul on soov tõestada, et sul on õigus, siis mõtle: "Kas ma eelistan, et mul on igal juhul õigus või ma eelistan olla meeldiv inimene?" (Wayne Dyer). Mis vahet sellel on? Kas su ego on tõesti nii suur?

2) Loobu soovist omada kontrolli. Ole valmis loobuma sellest, et sa omad kontrolli kõige üle - enda ja enda ümber toimuva suhtes, situatsioonide suhtes ja inimeste üle. Ükskõik, kas sa tahad kontrolli omada oma pere, oma töökaaslaste või kelle iganes suhtes, loobu sellest - lase neil olla nii, nagu nad on. Lase kõigel ja kõigil olla nii nagu on ja sa näed kui palju lihtsam on olla. "Lase asjadel minna, kõik saab alati korda. Maailma on vallutanud need, kes on asjadel minna lasknud, aga kui sa ei lase minna, siis võidab maailm sinu." Lao Tzu

3) Loobu süüdistamisest. Loobu oma soovist süüdistada teisi selles, mis sa oled või mida sa ei ole, mida sa tunned või mida sa ei tunne. Lõpeta olemast jõuetu, võta vastutus oma elu eest enda kätte.

4) Lõpeta enesehaletsus ja enesekriitika jutt. Väga paljud inimesed teevad endale liiga oma negatiivsete, enesekriitiliste, ennast hävitavate juttudega. Ära kuula ja usu oma negatiivseid mõtteid, sa oled kindlasti parem inimene. "Sinu mõtted on väga võimas relv, kui seda kasutada õigesti. Aga kui neid valesti kasutada, siis võivad nad väga hävitavad olla" Eckhard Tolle.

5) Loobu oma piirangutega uskumustest. Sa oled ise endale seadnud piirid, mida sa suudad ja mida ei suuda teha, mis on võimalik ja mis on võimatu. Loobu kõigist neid piiridest, mis oled endale seadnud, välju neist, ela vabalt.

6) Loobu virisemisest ja hädaldamisest. Loobu oma püsivast soovist viriseda nende inimeste, situatsioonide, sündmuste üle, mis teevad sind õnnetuks, kurvaks ning depressiivseks. Mitte keegi, mitte ükski sündmus ega asi ei tee sind õnnetuks, kui sa ei luba neil seda teha. Sinu tundeid ei tekita need sündmused ega inimesed, vaid sinu enda valitud mõtted nende asjade suhtes. Ära alahinda positiivse mõtlemise jõudu.

7) Loobu kritiseerimisest. Ära kritiseeri asju, sündmusi või inimesi, kes on sinust erinevad. Me oleme kõik erinevad, kuid samas ka sarnased. Me kõik tahame olla õnnelikud, me kõik tahame armastada ja olla armastatud, me kõik soovime, et meid mõistetaks. Me kõik soovime midagi ja meile kõigile on lubatud midagi.

8) Loobu oma soovist teistele muljet avaldada. Ära ürita olla meeleheitlikult teiste meele järgi keegi, kes sa tegelikult ei ole. See ei käi niimoodi. Sellest hetkest alates, kui otsustad olla sina ise ja võtad eest oma maski, siis sa võtad omaks oma tõelise olemuse ja sellest hetkest hakkavad inimesed sinu juurde tulema ilma pingutusteta.

9) Loobu oma vastuseisust muutustele. Muutused on head. Muutused aitavad liikuda edasi punktist A punkti B. Muutused arendavad edasi sinu elu ja sind ümbritsevat. Järgne muutustele julgelt. "Järgne muutustele ja universum avab sulle uksed kohtades, kus olid enne seinad." Joseph Campbell

10) Loobu sildistamisest. Ära pane igale asjale või inimesele, millest või kellest sa aru ei saa, mingit silti külge. Ava oma meeled ja ole mõistev. Inimesed ja sündmused meie ümber on vahel meile mõistmatud, aga see ei tähenda, et nad on valed või et neid tuleks nimetada imelikuks või kõlbmatuks. Sildistamisega võid sa jätta oma elust välja palju huvitavat.

11) Loobu oma hirmudes. Hirm on kõigest illusioon, seda ei eksisteeri tegelikult, sa oled selle ise loonud. See on sinu mõtetes kinni, korrigeeri oma mõtteid enda sees ja hirm väljastpoolt kaob. "Ainus, mida meil karta on, oleme me ise" Franklin D.Roosevelt

12) Loobu oma vabandustest. Paki nad ära ja saada minema, ütle neile, et nad on vallandatud. Sa ei vaja neid enam. Väga tihti me piirame ennast oma vabandustega, miks midagi ei saa või ei tohi. Selle asemel, et kasvada ja edasi areneda, me seisame paigal ja oleme kinni oma vanades asjades. Unusta kõik need vabandused, sest 99% neist ei vasta tõele.

13) Loobu oma minevikust. Seda on kindlasti raske teha, kuna see, mis on olnud, on juba olnud ja ei lähe meil meelest. Minevik paistab palju selgem ja arusaadavam, tulevik tundub ebaselge ja ootamatu. Kuid praegune moment on ainus, mis sul praegu on, selles hetkes viibides mõeldes minevikule jääme me sinna kinni. Niimoodi kaotad sa väärtusliku hetkes olemise aega ja sinu tuleviku unistused jäävad realiseerimata. Naudi hetke, ole hetkes, unista homsest. Elu on teekond. Tee see teekond nauditavaks.

14) Loobu kinni jäämisest. Seda on üsna raske järgida, meil kõigil on mingid asjad, inimesed ja sündmused, mille külge me kinni jääme ja millest on raske loobuda. Need võivad olla mineviku sündmused, endine armsam, mingid materiaalsed asjad. Mitte millegi külge ei ole mõtet kinni jääda, elu on liikumine, seisev vesi läheb tavaliselt haisema ja kaotab oma positiivse mõju ning energia - nii on ka elus. Tihti on hirmud need, millest tulenevalt jääme kinni teatud asjade külge. Puhas armastus on see, mis aitab loobuda, kui sa armastad isetult ja puhtalt kõike, mis meid ümbritsed, siis sa usaldad ja oled valmis loobuma ja sa ei hoia kinni. Kui sa lased kõigest lahti, siis on suurem võimalus, et sinu ellu ilmuvad uued ja huvitavad asjad, inimesed, sündmused.

15) Loobu elamisest teiste inimeste ootuste järgi. Liiga paljud inimesed elavad elusid, mis ei ole nende elud. Nad elavad selle järgi, mida teised neilt ootavad, nad elavad selle järgi, mida nende vanemad soovivad, mida töökaaslased ootavad ja sõbrad nõuavad, mida kallim tahab, kuidas poliitikud nõuavad, mida õpetajad soovivad. Nad ignoreerivad oma sisehäält, seda häält, mis avaldab oma soovi. See ei ole õige. See viib inimesed tupikusse ja stressi. Sellest algavad haigused ja probleemid. Ela oma enda sisetunde järgi, kuula oma südant ja voola sellega kaasa nagu vesi jõesängis. Ära lase teiste inimeste arvamusel segada oma teekonda ja elu. Elu on lühike, me elame seda ühe korra, võtame siis sellest parima osa ja naudime seda täpselt nii, nagu meie soovime.

Tõlkis: Rain Siemer
 
Naeratus 22. august 2015, kl 18.06
Mind sa vajad...

https://www.youtube.com/watch?v=PhVWDVck90Q
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!