Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Kaaluklubi
Vaatame mis saab 800 kcal päevas
 
vaatame jh :D 18. juuni 2010, kl 22.22
Pärast rasedust on mul juures +15 kg.
Pikkuselt olen 165 cm ja hetke kaal on 70 Vanust 23a
Aga ideaalis näeksin ennast 55
Enne rasedust olin 57 ja siis oleks ka veel siit-seal ära võtnud. Ja siis ei saanud minu kohta ka öelda, et ma oleks olnud peenike.
Otsustasin, et proovin ära elada 800 kcal päevas. Ei ole kunagi kaloreid lugenud, aga nüüd hakksin pidama toitumispäevikut. Ja panen kirja kõik oma söögid ja arvutan kokku kalorid. Ma ei kavatse ennaast näljas hoida, lihtsalt vaatan mida suhu panen.

Vaatame, mis saama hakkab...
 
j 18. juuni 2010, kl 22.37
800kcal tähendab ikka suhteliselt näljas
 
k 18. juuni 2010, kl 22.39
inimesed, mis teil kõigil häda on??!!! 800ckal ööpäevas tarbida on liiiga vähe! (see on nälgimine, ehk siis anoreksia)
kõikepealt tuleks sul arvutada välja oma baasainevahetuseks vaja minev energia ehk BAV (see on siis energia hulk, mida organism vajab enda elus hoidmiseks). siis korruta see koefitsendiga, mis iseloomustab su aktiivsust (nt väga vähese liikumise korral on see 1,2). siis saad energiahulga, mida su organism kulutab. kui tahad kaalu langetada, võta sealt 200...300 ckal maha.
 
vaatame jh :D 18. juuni 2010, kl 23.51
Ma tean täpselt palju on mu baasainevahetus. Tean väga hästi, et seda on vähe, seda ei pea mulle hakkama rääkima. Võtame seda nagu eksperimenti. Kuigi küll ekstreemne meetod. Tahaks puhtast uudishimust näha, mis saab.

Ja peale selle, ma ei kavatse nälgida... Kavatsemn süüa tihti. Aga selliseid asju, mis ei anna mulle niipalju kaloreid.
 
k 19. juuni 2010, kl 00.40
... ja asa oled tuhinat täis noor inimene. sööd, teed, öpetad teisis ja leiad endas maailmaparandahja - see tuleb hiljem, umbes aastaga,
aga umbsd nelja kuu ( ehk 16-18 nädala pärast) ei viitsi sa ise ka enam.
ei-ei... ära hakka mulle vastu vaidlema! ma olen ju näinud! ja see on normaalne.
normaalne ka see, et esimeste kilode minekul "õpetad" teisi ja "aasid" kolmandaid - kas kahetsuse, mõnituse või samastusega. "kuidas ta saab?"... öääkk! "kuidas ta saab?" - lollakas, kes tõmbleb... ... "kuidas ta saab?" - peaksin ka ...

kättevõtmise asi!
 
vaatame, vaatame 19. juuni 2010, kl 00.40
"Aga selliseid asju, mis ei anna mulle niipalju kaloreid." Ühesõnaga, vatti siis.... ;D
 
vaatame jh :D 19. juuni 2010, kl 06.34
Olen kaalu langetanud, kui olin 17. Võtsin alla 15 kg. Kaalusin kõpuks 57 kg. Seega siis 7 a. Ei tulnud midagi tagasi, kui sööma hakkasin

Lihtsalt nüüd on raseduse lisakilod jäänud, millest on vaja vabaneda.
Ja kas ma räägin vati söömisest?
 
shirashikkur 19. juuni 2010, kl 07.09
See kalorite lugemine ja arvutamine on lauslollus ja idiootsus. Süüa võib ka vabalt 1800 kalori eest päevas, aga sööma peab õigeid asju ja õigetel aegadel.

Põhimõtteliselt on toitumise teemal kõik öeldud selles lühikeses kirjutises:
http://innojairja.blogspot.com/2010/06/paksud-inimesed-on-tegelikult-naljas.html
 
Hmh 19. juuni 2010, kl 09.56
Ma ei saa aru, miks on vaja kohe inimene maha teha. Kui tema soovib süüa 800 kcal päevas, siis vaba voli ju. Mina hakkasin paar nädalat tagasi vähem sööma, vaikselt on ka kaalu alla läinud. Kõht tühi ei ole ja nälga ei tunne, ei ole ka anorektik. Mingi päev lõin huvi pärast kokku palju mul siis kcal päevas tuleb ja vaevu sain ka 1000 täis. Mõni päev tuli 1200. Aga ikkagi ka suhteliselt vähe.
Igasugu kiirdieetidega on ka päevane kaloraaž suhteliselt väike. Kas need, kes dieeditavad, on kohe anorektikud? Hmmm, lahe :D.
Lihtsalt tuleks aru saada, et igal ühel ei ole seda trenni pisikut sees - jutt, et tee nüüd trenni, küll sulle meeldima hakkab ja siis võid süüa kõike, see ei mõju. Ja selle asemel, et kohe hõigata inimesele LOLL, võiks ka viisakalt oma soovituse sõnastada. Inimene tahab kaalust alla võtta ja kohe öeldakse, et idioot. Neid baasainevahetuse jne teemasid on piisavalt. Igaüks, kes tahab kaalu alandada, teab kõiki neid tõdesid, kaasaarvatud seda, et kiiresti kaotatud kaal tuleb tagasi, kui hakata sööma sama moodi nagu varem koguaeg söödi.
See on vaid minu tagasihoidlik arvamus :)
 
eesmärk 19. juuni 2010, kl 16.28
Hakatakse maha tegema sellepärast, et see 800 kcal on ilmselgelt vähe. Kui ainuke eesmärk on aga kaalu alandamine iga hinnaga, siis kõlbab selline söömismeetod kindlasti. Ja siis pole oluline, kui palju keha saab vitamiine, mineraalaineid või mil moel keha hormonaalsüsteem paigast võib ära minna.
 
Hmh 19. juuni 2010, kl 16.38
Aga teemaalgataja kirjutas ka, et tahab eksperimenteerida. Las ta siis teeb seda. Kelle jaoks on 800 kcal vähe, kelle jaoks mitte. Igasugu vitamiine saab eraldi ka juurde süüa jne. Häid soovitusi võib alati anda, kuid seejuures ei pea maha tegema :)
 
mutt 19. juuni 2010, kl 17.19
mineraalaineid on vaja juurde süüa, puuviljade antioksüdante annab ka roheline tee, sealt saab piisavalt antioksüdante. head õli, paprikat, kapsast. Punapeeti kui värske tulema hakkab, liha (kala, kana) valgu saamiseks. Piimatooted on igavene salakaval värk oma peitsuhkrutega.

Aga tegelikult mina ei kujuta ette kuidas lapse kõrval ennast näljutatakse, kas laps on juba omal jalal käija, et emme võib selliseid eksperimente endaga lubada?
 
no 20. juuni 2010, kl 00.01
kui ma noor olin, siis oli vaja kiiresti kõhnemaks saada. Ja käis see nii, et esimesel nädalal ei söönud ma üldse. Siis hakkasin tasapisi põõsalt tikreid nokkima. Nälgisin nii 2 nädalat. Kaalukadu oli ca 10 kilo. Ei juhtunud minuga midagi hullu ja tervis tuksi ei läinud.
Kahjuks pean ütlema, et mõne aja jooksul tuli see kaotatu jälle tagasi ja rasedusega ülearugi veel. Nüüd enam sellist ekstreemsust teha ei suudaks.
 
vaatame jh :D 20. juuni 2010, kl 06.34
2 päevaga on maha läinud 1,9 kg
täna hommikune kaal oli 68,1

Söön päeva jooksul 3x ja vahepalu söön ka. Joon palju vedelikku ja päeval liigun. Ei saa öelda, et jõudu ülearu oleks, aga ümber kukkuma kindlasti ei hakka!


Keegi küsis, et kui vana on laps, siis laps on 9 kuune.
 
3 kuuse ema 20. juuni 2010, kl 06.56
tahaks et mul oleks sinu tahtejõud. kuid 800 kalorit ööpäevas ei vea minu puhul kahjuks välja. tean et murdun. ma tahaks ka kaaluda 55 kg. enne rasedust olin 65kg ja rasedusega sain 16 kg otsa, mis 10 sünnitusmajja jäid. nüüd maadlen lisaks 10 eelnevale üleliigsele kilole ka veel selle raseduse 6 kg.-ga minu laps on kolme kuune... kuid sellegi poolest soovin edu sulle.
 
Eleni 20. juuni 2010, kl 21.56
Mina pean ka dieeti kuid luban endale kuskil 1600-1700 kcal, lisaks teen veel 1 h trenni päevas. Minul oleks aga küsimus, et mida sa sööd täpsemalt? Endal on mul raske sinna 1600 kcal ära mahtuda....ja söön kah 3x päevas põhitoitu, lisaks vahepalad peale trenni ja enne v6i pärast õhtusööki. Olen niigi juba kahandanud kust võimalik- kohvi joon suhkruta jne...
 
vaatame jh :D 21. juuni 2010, kl 08.37
Üldiselt on nüüd olnud nii, et mul on 800kcal raske täis saada.

Aga söön umbes nii:


HOMMIKUSÖÖK: Tass rohelist teed, 2 võisaia vorsti ja juustuga, sinna peale veel natuke majoneesi. Ja juurde 4 makrapulka.

VAHEPALA: 2 näkileiba, Must kohv.

LÕUNASÖÖK: Sealiha kaelakarbonaadi 100g ( mis on tegelikult päris suur tükk) Keedetud köögiviljad seentega 200g
Sinna peale majoneesi.
VAHEPALA: Tass teed

ÕHTUSÖÖK: Borši supp 150g (see on suur kauss)

Ja enne magamaminekut veel tass kummeli teed.

See teeb umbes täpselt 800 kcal. Ma ei ütleks, et seda sööki vähe oleks. Hommikul võiksvõileibade asemel midagi muud süüa, aga kuna mulle võileivad maitsevad, siis ei hakka ennast piitsutama ja neist loobuma ;)
 
riki 21. juuni 2010, kl 10.48
ma kaldun arvama, et see menüü, mis sul siin kirja pandud, annab vist küll tsipa rohjkem kcal-eid, kui 800.. oleneb, kuis on valmistet karbonaad, kui rammus on majonees , kas bors on ainult juurviljad ?
 
Anneke 21. juuni 2010, kl 11.29
Kui tahad kaalust alla võtta, siis suhtle personaaltreeneriga ja pane toitumine-treeningplaan paikka. Need käivad ikka koos, õigel ajal tuleb õigeid asju süüa ja 800 kcal on vähe juba sellepärast, see ei pruugi anda soovitud kaalulangust (kui, siis ainult tervise arvelt). Organism hakkab endale tagavara varuma ja pärast mässad palju hullemate probleemidega.
Ja 150g suppi on suur kauss??? kindlasti mitte.
 
vaatame jh :D 21. juuni 2010, kl 11.34
tegelikult mitte. Söögid kõik on kaalutud ja kalorid kirja pandud. Liha on keedetud ja majoneed on väga väikse rasvaga.
 
Eleni 21. juuni 2010, kl 11.41
Ma arvan ka, et tuleb üle 800 kcal see menüü....panen siis kirja ka oma 1 päeva menüü, kasutan köögikaalu ja http://tap.nutridata.ee seda progrmmi kcal arvutamiseks.

H: Nescafe 6 g fruktoosi ja 50 ml 1,5 % piimaga,
Activia jogurt 200 g. KOKKU 249 kcal

VP: Nescafe 6 g fruktoosi ja 100 ml 1,5 % piimaga,
1 tk Wasa näkileib, 1 viil juustu, 1 viil sinki, 70 g kana rinnaliha, 230 g tomatit. KOKKU 362 kcal

LÕ: Pakisupp (1 kruus..70 kcal), kurk 100 g, sealiha kondita/rasvata 100 g, pool banaani (70 g ). KOKKU 435 kcal

ÕS: Krevetid, keedetud 100 g, 87 g tomatit, 139 g kurki, õun 193 g. KOKKU 186 kcal

Nescafe 100ml 1,5 % piima ja 6 g fruktoosiga 71,2 kcal
VP: Arbuus 535 g 180 kcal

KOKKU PÄEVAS 1480 kcal



Sinu menüü puhul võisaiad....hakkasin nüüd sööma Finn Crisp näkileibu hommikul, ilma võita...mis on 1 tk 6 g, söön 2 tk, mis on kokku 43 kcal, lisaks 1 viil juustu 20 g, 1 viil keedusinki 15 g ja viil tomatit (singiviilu ja juustu teen pooleks)...sellised 2 peaaegu et olematut võileiba annavad kokku juba 150 kcal....vaatasin, et 20 g viil Kirde saia annab 43 kcal..2 puhul siis 86 ja lisaks või, seega vähemalt 100 kcal juba saia arvelt ja lisaks muu mis peale paned...ja majonees? Kusjuures hiljuti avastasin, et üks majoneesi sarnane blöga mida varem sõi andis 100g kohta 483 kcal ja selles oli 43 g rasva, sain shoki kui seda lugesin, seega soovitan ettevaatlik olla selliste asjadega.
 
hehh 21. juuni 2010, kl 16.26
POOL BANAANI! see pole elu vaid õudusunenägu.
 
hmm 21. juuni 2010, kl 16.50
See sai ja majonees ja makrapulgad on väga valed asjad su menüüs.
2 võisaia asemel söö 4 leiba või siis hoopis puuvilju/juurvilju/salatit.
Kui sa alla tahad võtta siis igasugune majonees/hapukoor on keelatud. Ükskõik kas see on extra light 0% vms majonees siis dieedi ajal seda ei sööda.
 
vaatame jh :D 21. juuni 2010, kl 16.59
Te kõik ütlete, et tulen üle 800. Ega ikka ei tule küll.

HOMMIKUSÖÖK: Tass rohelist teed 1,2 kcal.
2 võisaia vorsti ja juustuga, majonees 300kcal
Ja juurde 4 makrapulka. 70kcal


VAHEPALA: 2 näkileiba, Must kohv. 32 kcal


LÕUNASÖÖK: Sealiha kaelakarbonaadi 100g 256kcal Keedetud köögiviljad seentega 200g 54.2 kcal
Majonees 9kcal


VAHEPALA: Tass teed 1,2 kcal

ÕHTUSÖÖK: Borši supp 150g (see on suur kauss) 88.9 kcal

See teeb siis kokku 803,5 Kcal päevas On jh üle 3,5 kcal suured vabandused
 
vaatame jh :D 21. juuni 2010, kl 17.00
Ja pealegi ma ei dieedita!!!!!!!!! Söön ju kõike, lihtsalt loen kaloreid.
 
Tekkis küsimus, 21. juuni 2010, kl 17.06
Siin räägite, et keha hakkab talletama ja võtab juurde hoopis. Kuidas siis anorektikud, kes päeva jooksul ka õieti midagi ei söö, lõpuks nii peenikesed on. Neil peaks ka ju keha söögi talletama. Imelik, kas pole. Vaevlesin söömishäire all samuti. Sõin päeva jooksul mitte rohkem, kui 500 kcal. Ei talletanud see keha midagi. Lõpuks olin ikkagi 38 kg. koguaeg võtsin alla
 
hmm 21. juuni 2010, kl 17.27
vaatad mis saab?
hmm, ma tegin selle läbi võin öelda mis saab.
kui hakata toituma nii vähesest siis läheb keha säästukasse. üks märk säästukast on see, et kuigi sa sööd väga vähe ei tunne sa enam üldse, et näljane oleksid ja seega pead hakkama varsti toitu juba sunniviisiliselt sisse toppima, sest isu ei ole.
juba mõne nädalaga võtad mõnusasti alla. kaasa saad nõrkustunde ja minul hakkas süda lööke vahele jätma. edasi ei viitsinud/jaksanud enam 3 korda nädalas veel trenni ka teha ja läksin ahastades algsesse kaalu märkamatult tagasi.
 
hmm 21. juuni 2010, kl 17.56
See sai ja majonees ja makrapulgad on väga valed asjad su menüüs.
2 võisaia asemel söö 4 leiba või siis hoopis puuvilju/juurvilju/salatit.
Kui sa alla tahad võtta siis igasugune majonees/hapukoor on keelatud. Ükskõik kas see on extra light 0% vms majonees siis dieedi ajal seda ei sööda.

ja millises majoneesis on 9 kcal !?!!?!?!?!?!??!!?!?!?
 
Teele 21. juuni 2010, kl 18.10
Mina näiteks söön jogurti majoneesi. seal on väga vähe kaloreid. Vb sööb teemaalgataja sama.
 
b. 21. juuni 2010, kl 18.28
Ütlen lihtsalt korraks sõna sekka, et minu meelest hapukoor nüüd küll dieedi ajal keelatud ei ole! See on ika vähe teine asi ka, kui majonees. Samamoodi ei ole oliiviõli keelatud, sest rasva on vaja, et toidust vitamiinid kehasse imenduksid. Pisike törts hapukoort on dieedi ajal kasulik, nagu ka paar pähklit või oliiviõli kasutamine, kilosid see väheke tervislikku rasva nüüd küll juurde andma ei hakka, kui mujalt toiduga kokku hoida (süsivesikud näiteks). Räägin hapukoorest, mitte majoneesist.. mul pole aimugi, milleks majoneesi kasutatakse ja see jogurti majonees ei pidanudki päris majonees olema, vaid mingi tehislik kreemjas "majoneesimaitseline" ollus. Aga kui inimesele meeldib ja kaloreid lõhki ei aja, siis see pole mingi patt. Mõni suudab dieeti sisse sobitada ka näiteks ruudu shokolaadi või küpsist.. see on normaalne, oleneb inimese maitsest.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!