Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Lapsesoov
Päevad jäävad ära aga test negatiivne
 
H.... 25. august 2011, kl 17.49
Mul on selline mure, et unustasin üks päev tableti võtta. Tegin nii nagu peab, et järgmisel päeval võtsin uuesti ja alustasin ka uue tableti lehega, sest tablett ununes täpselt siis kui oli jäänud lehest veel 1 tablett võtta. Kasutasime nädala aja jooksul mehega ka kondoomi, et ma mingil juhul rasedaks ei jääks. Aga päevad oleksid pidanud hakkama nädala pärast aga juba on 3 nädalat möödas ja ikka pole hakanud.... Tegime ka pärast kahe nädala möödumist koduse rasedustesti aga ei midagi, polnud rase.... Kas kellelgi on ka samamoodi juhtunud? Mul on nädala pärast arsti juurde minek... Äkki keegi oskab midagi öelda?
 
Liiska 21. september 2011, kl 12.19
Tüdrukud, üks hea soovitus neile kes tahavad hullult last ja "mõtlevad end rasedaks", pidage meeles et see rasedaks mõtlemine takistab rasestumist, sest organism arvab ka et on rase ja tõrjub kõike spermatosoide. 100 testi ei ole mõtet teha, sajast kaks näitab et olete rase, aga see on vale lootus ja viga testis. Päevad jäävad ära - kollaskeha probleem, minge arsti juurde kohe, sest see võib tekitada ka "aborti" kui päriselt rasestute kunagi. Keegi mainis temperatuuri - rektaalne temperatuur rasestumisel tõuseb ainult. Laske lõdvaks ennast, selle asemel et pidada valeid lootusi, valmistage oma keha ette parem ja käige kõik arstid koos abikaasaga läbi, et mitte aega raisata.
Rasestumist kõigile :)
 
Liiska 21. september 2011, kl 12.21
to: H....
See on normaalne tabletide kasutamisel ja ununemisel, ole rahulik, sa pole rase
 
Suska 01. oktoober 2011, kl 19.49
Aasta tagasi lõpetasin Yasminelle tabletide söömise. Päevi ei olnud pool aastat. Kuid hakkasid uuesti regulaarselt. Ja kõik korras, nüüd 4 kuud proovitud ja käes esimesed triibulised :)
 
Mureee ! 01. detsember 2011, kl 15.09
Võib olla mõtlen üle ..
Aga minu mure on järgmine, et sellel sügisel olid mul päevad septembris.. 26 september said need läbi. Ja selle järgnes oktoober, kus polnud punaseid päevi.. Novembri alguses hakkasid, kestsid 5 novembrini ja tänaseks on mul juba kolm päeva jälle menstruatsioon olnud .
Kuna olen Pärnus ja siin on raske, väga raske, arsti juurde saada.. Siis tahaksin ennem teada, et kas mul on muretsemiseks põhjust, et kas raseduse võimalus on olemas ? Aidake palun kasvõi enda kogemustega..
 
Kkertu 26. jaanuar 2012, kl 23.18
endalgi mure olen oodanud päevi juba 9 nädalat ( ja alati on olnud päevad öigel ajal nii kuidas peab , aga sel korral mitte ), kötu on ees,rinnad suuremad ja tundlikumad ja valulikumad, syda paha oksendan, ja köiks rasedusele vastavad symptomid on, tegin ka vere analyysi testi see oli negatiivne ja ka ise ostetud testid olid negatiivsed, arst ytles,et pean veel ootama,et nad ei saa ennem mind saata ultrahelisse,kui test näitab positiivset, aga esmasel uuringul kui käisin ja arst köhtu katsus yltes mulle,et " oled rase mis rase " palju önne. Kas töesti vöib arst eksida nii ? . Ja olen ka kuulnud et paljudel on test näidanud alles 4-5 kuu löpus positiivset ,enne seda aga negatiivset, Kuidas see vöimalik? :)
 
Kris. 30. juuli 2012, kl 14.48
Mul on ka mure. Olin vahekorras juuni alguses kohe päev pärast päevi, kondoom purunes. Kohe järgmisel päeval võtsin sos-pilli. Siis algasid kuue päeva pärast päevad, olid verehulga poolest üsna tavapärased aga kestsid üks päev vähem, kui tavaliselt. Siis algasid taas päevad oodatud ajal aga olid verevaesemad aga kestsid sama kaua kui tavaliselt. Kolm nädalat peale pilli võtmist tegin ka rasedustesti, mis oli negatiivne. Nüüd pidid aga päevad kaks päeva tagasi hakkama aga pole hakanud :S kas võib olla, et olenemata pillist ja negatiivsest testist olen ikkagi rasestunud :S
 
to kris 06. august 2012, kl 18.31
Kunagi juhtus ka mul sama lugu,votsin SOS pilli ja hiljem paevi ei kuskil,jai kui vahele aga rase polnud lihtsalt hakkasid hiljem
 
ka mures 13. veebruar 2013, kl 02.18
Olen samuti mures. Päevad pidi algama 4 veebruar. alati on kõik nagu kella värk, aga nüüd... Tegin 8ndal ka testi, sest tundus asi kahtlane ja pearinglused olid. Testil oli üks triip. Nüüd kardan, et äkki testi tegemine oli liiga vara. Iseeneset on mul praegu pidev pearinglus ja väsimus. Võiksin magada lõpmatuseni... Lisaks on mul alakõhus krambid või sellised nagu lihastõmblused aegajalt. Samuti on mul igast imelike asjade järgi isud nagu kriit, krohv jne. Võimalik, et äkki raua puudus? See seletaks pidevat väsimust, aga samas olen hakkanud teadlikult raua rohkeid toite tarbima. Äkki raua vähesuse tõttu jäävad ka päevad ära? Kaltsiumi puudusega kaasneks ka meeletu söögi isu, aga seda pole olnud, nii et pigem asi sarnaneb raua puudusele.
Tundub nii ebareaalne, et olen rase, sest kondoom pole kordagi katki läinud (olen igakord selles ka ise veendunud ja partner juba teab, et selle kontrollimine on minu jaoks väga oluline). Pillide peal oli palju turvalisem, aga samas nende tarbimine muutus tarbetuks see aasta, sest olude sunnil kohtume vaid iga 3 kuu tagant...

aah miks naistel päevad selle kohapealt parakad olema...
 
marru 18. mai 2013, kl 20.52
Praegu 13a päevad hakkasid eelmine aasta kuu enne 13 saamist olen süütu aga ikka jäävad ära mis mul viga??
 
mures 18. mai 2013, kl 21.04
Mul ka kogu aeg käib pea ringi kuigi olen süütu palun antke nõu kas se on hormopnide tasemest ?
 
mures 18. mai 2013, kl 21.06
*Hormoonidest
 
Murelikele tiinekatele 20. mai 2013, kl 15.01
Päevad võivad ära jääda stressist, suurenenud füüsilisest koormusest, alakaalust(kui pikk, palju kaalud?), rangest dieedist jne. Kui endale tundub, et kõik oleks nagu normaalne aga päevi ikka pole, siis naistearsti juurde võiks igaljuhul minna. Las vaatab üle, see vähemalt rahustab. Kui pea käib ringi ja päevi pole, siis võib mingit terviseprobleemi kahtlustada küll ja tasuks arsti juurde minna.
 
marru 20. mai 2013, kl 23.39
Olen 161 cm. Pikk ja kaalun 43 kg pole mingit dieeti kunagi pidanud sammuti ei ole palju füüsist teinud.
Kardan arsti juurde minna sest ei tea mida ta seal teeb minuga?
 
Murelikele tiinekatele 21. mai 2013, kl 16.56
http://www.kalkulaator.ee/?lang=1&page=24

Sinu pikkuse ja kaaluga saab tulemuseks alakaal, seega võib see olla üheks põhjuseks. Kuigi sinu vanuses ei pruugi sellepärast veel paanitseda, eriti kui sa normaalselt sööd ja ei ole anorektik. Ma ise ka selles vanuses kasvasin muudkui pikemaks ja laiust kogunes sellevõrra vähem.

Arsti ei maksa karta. Ta küsib küsimusi tervise kohta ja võibolla vaatab üle või määrab mingid analüüsid. On olemas ka noortekabinetid, kus peaksid olema eriti sõbralikud arstid, kes arvestavad, et oled naistearsti juures esimest korda. Üldiselt peaks alates murdeeast iga naine korra aastas kontrollis käima, seega oleks hea ennast sellega harjutada. Esimesel korral võib ka näiteks ema kaasa võtta aga eks see oleneb ka, millised on suhted emaga.
 
looduse tarkus 22. mai 2013, kl 01.20
alla 43 kilosel tüdrukul/ naisel päevi polegi. see looduse tarkus säästab tüdrukut soovimatute tegude eest..
meeste jutt, et väga nunnu kehakaal ja mõnikord plixid ise valetada selle väiksemaks.. neid jutt ei maksa tõsiselt võtta, puhas illusioon..
 
renate 08. august 2013, kl 08.21
Tere!
Vaatan siin see teema juba ypris ammu kirjutataud ja arutatud! Olen aga ise momendil samas olukorras! Päevi ei ole juba kolmas kuu,ras ei ole,kuna arsti järjekorrad nii pikad ja kannatada ei suutnud,siis läksin erakorralisse,seal kästi samuti rasedusrest teha ,samuti negatiivne! arst ei vaadanud isegi mind läbi,kuid pani aja arsti juurde,esk siis näis mida arst arvab! Samuti on valud alak6hus munasarjade juures rohkem ja ajab iiveldama,vahel on ja vahel kaob! Ei ole kunagi varem midagi sellist olnud,kuid peale spiraaki väljav6tmist hakkasid jamad pihta! tugevad valud,päevad kyll 6igel ajal,aga 2 päeva,5 päeva asemel ja nyyd l6puks yldse pole,ainult sellised menstratsiooni valud ja iiveldused! Kas on keegi ehk selliste tunnustega arstil käinud ja mis vastuse ta seal siis saanud on ka?
 
renate 08. august 2013, kl 08.22
ahjaa,kaalus olen pigem alakaaluline ja kaal t6snud ka ei ole,vastupidi pigem langenud,aga arvan et see sellest kuna olinkaua kodune ja nyyd järsku tööle,kus pingeja kiire,kas ka sellest v6ib see tingitud olla?
 
Hmm 09. august 2013, kl 16.02
Aga renate,mis sinu mure on..kas soovid rasestuda või ootad lihtsalt päevi?
Minul peale pillide lõpetamist ei olnud ka pea 3 kuud päevi ja siis ka õnneks rasestusin,juusis keha taastus ja oleksid muidu läevad hakanud.
Pillide ajal kah päevade pikkus lühenes ja teinekord olid väga olematud nad. Aga minu arust see täitsa normaalne.
Ma ei tea, kaua oled ilma spiraalita olnud, aga jusis hormoonid segamini, lisaks veel stress ja see suur ootus.
Kui tahad olla raseduses/mitte raseduses kindel, siis veretest alati aitab asja kindlaks teha. Näiteks quattromed laboris 8€, vastus kah 3-4 tunniga käes.
Aga kui arstil käidud ja diagnoos olemas, võid siingi teada anda, saab targemaks :)
 
kohe 15 aastane 16. oktoober 2013, kl 21.37
tere, olen teismeline ja pole kunagi vahekorras olnud. mul hakkasid päevad 2013 suve alguses ning kestid ilusti korralikke vahedega kuni augustini. siis augusti lõpus katkesid ja pole siiamaani olnud... valgevoolus on vist tugevnenud kui ei tundu olevat nii hull et häiriks. Kui pisut määrib. Pole emale sellest rääkinud kuna kardan naistearste. Kuid nüüd tuleb vist ära rääkida, sest kardan juba viljatuks jäämist..
 
Mutuka5 28. oktoober 2013, kl 19.07
Tere

Minu probleem siis järgmine. Oleme küll last üritanud teha, aga mitte nii intensiivselt ja ei mõtle kogu aeg sellele. Päevad pidid algama teisel augustil, siiani pole midagi, kolm kuud juba möödas. Käisin günekoloogi juures, saatis mu veretesti tegema, mis oli negatiivne. Teisel korral tegi sisemise UH ja ütles, et ei ole midagi. Ega ma väga lootnudki, sest olin ise mingi neli testi juba teinud, pluss sain just tööle. Kas tõesti võivad hormoonid niimoodi päevadega mängida? Sain eriarstile aja alles 26-ndaks novembriks. Kas kellelgi on sarnaseid juhuseid olnud?

Eks kergem on küll, kui päevi pole, muretum natukene aga pole päevi, ei saa last. Pluss midagi on ju ikka valesti, kuna päevad on normaalne nähtus iga kuu, kuupuhastus siiski. Mures...
 
niina 06. detsember 2013, kl 00.02
minul sama mure. päevad pidid hakkama 24.nov. kuid siiani ei ole hakanud.
kuna mul sündis natukene üle poole aasta tagasi laps siis loodan väga, et rase ei ole.
päevad hakkasid 4 kuud pärast sünnitust, ning on olnud korrapäraselt. 30 päevane tsükkel.
Rasedusest oleme hoidunud kasutades kondoomi, kuid ühel korral kasutasime ka nn katkestatud suguühet, mis ei ole rasestumisvastane, ma tean. Olen ka teinud 1 rasedustesti, mis oli neg.
nüüd polegi muud teha kui päei oodata, ja kes teab kuna need ükskord hakkavad :S
 
Tundmatu 20. detsember 2013, kl 10.53
Tere, äkki naisteka lugejad oskavad aidata.
Oktoobri alguses olin kaitsmata vahekorras, aga sisse ei lastud. Novembris olid päevad ilusti õigel ajal ja korralikult, nüüd aga juba nädal ja peale hilinenud. Vahepeal õhkõrnalt tuli, kuid sedagi hetkeks. Rasedustest näitas negatiivset. Viimasel ajal on ka stressiperiood olnud, kas ma peaksin veel kordustesti tegema, arstile pöörduma või kannatlikult edasi ootama?
 
Nojaa 18. august 2015, kl 08.08
Olen 15-aastane tüdruk ja mul pole juba kaks kuudpäevi olnud! Vahekorras ma pole kordagi olnud aga raseduse tundemärke on. Kardan nii väga, et olen rase;(
 
Katu 24. veebruar 2018, kl 18.37
Tere. Mul olen selline probleem et päevad on hiljaks jäänud ja rasedus ei saa veel võimalik olla. Millest see olla võiks?
 
Lalla 04. märts 2018, kl 08.59
Mull on ka ära jäänud ikka palju aga see on normaalne sest meie hormoonid tahavad ka puhata arst ütles et rase ma küll ei ole et pead rahulikus jääma ja küllap nad tulevad

Et naised ärge muretsege käige aint arstide vahel ja jääge rahulikuks küll nad tulemata jää
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!