Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Pulmad
täielik pettumus...
 
Brety 05. märts 2014, kl 18.47
Broneerisime eelmise aasta lõpus pulmadeks mõisa.Pulmad ise toimuvad alles suvel.Käisime mõisas kohal.Rääkisime kõik asjad läbi ja olime nende pakutavate varjantide ja hindadega nõus.Kiiresti oli vaja ettemaks(nädala jooksul) ära teha...kuna mõisa ju broneeritakse väga varakut ette.Aasta lõpust on mõisas aga tööl uus inimene,kes om teinud uued seadused ja muudatused ka hinnakirjas.Mis ei vasta eisalgsetele kokkulepetele.Ka nendest räägiti telefonis nii muuseas!Oleme väga nördinud ja pettunud...aega oleks veel teine kohtgi vaadata.Aga ettemakstud summat(500€) ka ei tagastata.Asi on rohkem nagu põhimõttes...kas nii ikka tehakse? On ehk keegi veel kes samas olukorras? Mida teha ?Kõrvad lonti lasta ja muutkui juurde maksta?Aega pulmadeni veel mitu kuud,seni võib ei tea veel mida muutuda.Mida teha?Võin ka öelda,et jutt käib Saku mõisast.
 
ootoot 05. märts 2014, kl 19.24
kui sellise summa ette maksid, oli ilmselt siiski ka paberil leping? või ei? kui ei, siis oled ikka ise süüdi küll, kahjuks :(

aga sellegi poolest ei pea sa leppima sellega, et uus töötaja teeb uusi reeleid, saada kohe sellekohane kiri juhatajale ja palu selgitusi. kirjuta kõik asjad lahti, mis teistmoodi nüüd on. lisa, et tunnete, et teilt on raha välja petetud. LOOMULIKULT pead sa raha tagasi saama, KINDASTI! kusjuures kirja lisa, et palud vastust, et edasiste erimeelsuste korral oma õiguste kaitseks selle vastusega siis Tarbijakaitsesse pöörduda. kui aus olla, siis mina isiklikult nõuaks kohe kindlasti kõik raha tagasi sellise asja peale, minu meelest ei tohiks mingil juhul sellise emotsiooni pealt enam minna sinna oma pulmi pidama, mõisasid on küll ja küll, kõik virelevad. ja on ka palju ilusamaid mõisasid (minu meelest).

ära jäta nii, ausalt, milleks raha tuulde lasta ja nahaale toita?
 
Brety 05. märts 2014, kl 19.36
Jah...tehti meile ainult ettemaksu arve.Mingit muud paberit me ei osanud nõuda.Ausalt öelda ei tulnud selle pealegi,et kui on mingis asjas kokku lepitud siis neid suvaliselt muudetakse.Kirjutasime ka kirja,et millised olid meie esialgsed kokkulepped ja mille kõige eest nüüd peame juurde maksma.Selle peale öeldi,et saame aru teie murest aga vot mis parata..nüüd on lihtsalt nii ja sellega peab leppima.Lihtsalt nii pettumus on peal...
 
jah 05. märts 2014, kl 19.54
tõesti otsige omale teine koht ja raha loomulikult nõudke ka tagasi. Sealt te ilmselt nagunii meeldivat emotsiooni enam ei saa.
 
ang 05. märts 2014, kl 19.55
Broneering on ikka konkreetse hinnaga konkreetse asja eest ja kui broneeringutasu on makstud, siis ei saa niisama küll ühepoolselt midagi muutma hakata. Saaks aru, et broneeringuraha ei tagastata, kui inimene ise lihtsalt ümber mõtleb, aga hetkel ei paista sellega tegu olevat.

Mõisa koduleht ütleb, et: "broneeringu kinnitamine ainult e-kirja teel." Ju sul siis midagi ikka kirjalikult on?

Hea reegel nende lehel on, et oksendamise eest on trahv 150 eurot. :) seal jah eriti pulmi ei tasu vist pidada, kuidas sa kindlustad, et külalistest keegi lihtlabast mürgitust ei saa? :D

Aga broneeringuraha ära küll neile jäta.
 
ang 05. märts 2014, kl 20.21
"Selle peale öeldi,et saame aru teie murest aga vot mis parata..nüüd on lihtsalt nii ja sellega peab leppima."

Ei pea. Nemad muutsid reegleid ja sina ei pea nendega lihtsalt leppima.
 
anna abi 05. märts 2014, kl 20.25
no mis jutt see nüüd on, et alla anda? kindlasti kohe pöördu selle vastusega tarbijakitse ametisse. mis siin mõelda. ja kindlasti nõua tagasi kogu raha, ka suuline kokkulepe on kokkulepe, eriti, kui sul on nüüd kirjalik, et nii ongi ja peate leppima. ei pea ikka küll, nemad peavad nüüd leppima, et te ei tule. kas sa pärisel plaanid seal veel oma pulmi pidada? mis suss sa küll oled? sülitatakse näkku ja sa oled ikka nõus? arusaamatu.

no juhul, kui ma miskipärast otsustaksin pidada seal oma pulmad, siis surmkindlalt teeksin nii, et esitagu lõpus oma arve, kui tahavad, mina maksan selle, mis eelnevalt oli kokku lepitud. ja siis andku kohtusse. seda nad aga ei tee. aga üldiselt ei näe küll ühtki põhjust, miks peaksin seal veel pulmi ja neile raha sisse tooksin. muide, levita seda ka facebookis, et teised teaksid hoiduda.
 
anna abi 05. märts 2014, kl 20.27
ja veel, et kas kirja saatsid ikka juhatajale? või mõnele pisikesele mutrikesele? alati ja otse juhatajale peaks.
 
Brety 05. märts 2014, kl 20.35
Olen väga tänulik teie toetuse eest...see annab palju kindlust.Muidu mõtlengi,et nii võibki ja saabki teha.
Kuigi palju eeltööd on juba tehtud ja kutsedki trükitud...õnneks pole veel laiali saadetud.Aga mis siis ikka,eks näis millega see lõpeb,igatahes selliste emotsioonidega ei taha seal tõepoolest enam oma kõige tähtsamat päeva tähistada.
Eks kannatavad ilmselt teisedki kes enne aasta lõppu broneeringud kinnitasid.
Väga inetu igatahes nende poolt.
 
ang 05. märts 2014, kl 20.39
Lohuta ennast sissejuhatuseks sellega, et pulm pole kõige tähtsam, kõik sellele järgnevad päevad on palju tähtsamad, neid lihtsalt teised ei pruugi näha. Aga ilus pidu peaks olema ilus pidu ja võimalusel ilma ebameeldivate mälestusteta.
 
Brety 05. märts 2014, kl 20.50
Septembris tasusime ettemaksu.Meil kõik rattad juba käima lükatud ja nüüd siis mitmeid kuid hiljem teavitavad meid muudatustest.Ja need pole mitte mingi paarsada eurot.Toidumenüü ja joogikaarti hindadest ei tea me veel midagi..ka need pidid olema muutunud.
Täiesti arusaamatu!
 
hehh 05. märts 2014, kl 23.15
Oota veel, palju hullem seisab alles ees...
 
arvaja 09. märts 2014, kl 08.26
ettemaks peaks olema siduv mõlemale poolele. loomulik, et hinnakirjad ajas muutuvad, aga muutused kehtivad uutele klientidele, st neile, kes soovivad teenust tarbida pärast seda, kui hinnamuutused toimunud on. kui neil ei olnud teie kokkulepet sõlmides kusagil märget, et teenuse pakkuja võib ühepoolselt hindu muuta, siis pole neil õigust teilt ka midagi nõuda. ole natuke kangem ja ütle, et nõuad nendelt kohtu teel sisse tekitatud kahju - ettemaks, kutsed + moraalne kahju.
 
Oleneb, mis on arvel kirjas 14. märts 2014, kl 20.04
Kui Sulle esitati ettemaksuarve, siis see on õigus tagasi nõuda, kui te teenust ei kasuta. Ettemaks on ette maksmine tarbitavate teenuste eest.
Kui maksite broneeringutasu, siis see jääb ettevõttele kui te broneeringu tühistate.
 
ang 26. märts 2014, kl 22.45
"Ettemaks on ette maksmine tarbitavate teenuste eest."

Tarbitav teenus oli konkreetne asi konkreetse hinnaga. Kui lubatud hinnaga lubatud asja saaks, et tühistaks teemaalgataja ju midagi.
 
Ats 31. märts 2014, kl 21.47
Kui pulmas n inimest ropsib, siis ongi 450.- reicmarka nagu vastu taevast
 
Ats 31. märts 2014, kl 21.47
500 eur katab 4 inimese ropsimistasu
 
kuhi 24. aprill 2014, kl 17.24
ma abiellusin Vihterpalu mõisas 2011.Me broneerisime mõisa 1,5a enne pulmi ja vahepeal oli mõis omanikku vahetanud.Aga õnneks meie maksime selle hinna mis oli kokku lepitud,enne uut omanikku, ses suhtes läks meil küll hästi.
 
seadus 24. aprill 2014, kl 18.26
Seaduses on öeldud, et ka suusönaline leping on leping. Ehk siis nad peavad andma teile ruumid varem kokkulepitud summaga. Kui toimub muudatus lepingus siis sellest peab ette teatama. Kui nad teile kokkulepitud summaga ruume ei anna siis nad PEAVAD tagatisraha tagasi maksma.
 
... 12. mai 2014, kl 14.08
Arvasingi et tegemist on Saku mõisaga. Meil oli TÄPSELT sama jama, aga ma ei jätnud jonni, sest kui on lubatud ühtede hindaega siis tuleb nii ka teha. Jaurasin nendega niikaua kuni sain ikkagi nende hindadega mis eelmisel aastal lubati. Tuleb jaurata ja küsida ja veelkord küsida, siis saab kõike mida tahta (või enamvähem kõike).
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!