Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Arvutiabi
bitchin windowsi teemal
 
trade maa 08. november 2014, kl 14.18
tahtsin windows 7 ssd kettale installida. andis veateateid igasuguseid. lõpuks tuli välja, et kõik teised kõvakettad tuleb installi ajaks lahti ühendada. no mida värki?
siis avastasin, et windows pargib mul pooled prose tuumad ära, et elektrit kokku hoida. tra, ma ei taha lauaarvutiga mitte elektrit kokku hoida, vaid tööd teha!
hiljuti enne seda oli mul juhtum, kus pärast mingit windowsi update'i arvuti enam ei buutinud windowsi. selgus, et mingi mikisofti vigane update, mis olla brasiilias eriti koledasti möllanud. pakkusid asja parandamiseks mingit portugalikeelset buutivat iso faili.
kui asi nii edasi läheb, siis võib must veel linuksikasutaja saada. windowsist hakkab saama mingi väga mõttetu ja kasutu opsüsteem.
 
arvutispets. 08. november 2014, kl 15.14
Kui uudiseid loed, siis teaksid, et Microsoft ja Apple teevad nuhkvara, mis on agressiivne ja pealetükkiv (vendor lock-in on õige mõiste).

Nuhkvara-Windows on täiesti ebaturvaline. Uuri PRISM-kohta. Nuhkvara-Apple'i turvalisuse kohta võid küsida kõigilt neilt kuulsustelt, kelle alasti pildid septembri alguses kõigile nähtavaks said. Jennifer Lawrence ja muud ilusad tütarlapsed.

GNU+Linux jooksma ja asi ants. Kui Nuhkvara-Windowsi isegi tarvis peaks minema, siis VirtualBoxis saab seda edukalt kasutada niimoodi, et ta ei saaks terve süsteemi üle kontrolli enda rämpsu ja viirustega.
 
pilidihäkker 08. november 2014, kl 16.11
Need kes need pildid lekitasid või "häkkisid" tegid koostööd pildi omanikega, et kuulsusejanus tibulinnukesed ikka kuulsust juurde koguksid. Pole ju mingit muud eesmärki hoida kusagil pilves pilte mis võõraid pilke kardaksid. Milleks peaks selliseid pilte üldse tegema, mõtelge.
 
arvutispets. 08. november 2014, kl 16.47
To: pilidihäkker

Kui uudiseid loed, siis teaksid, et Nuhkvara-Apple saadab faile AUTOMAATSELT nende serveritesse:

https://datavibe.net/~sneak/20141023/wtf-icloud/

Nende nuhkvara kasutades oled nagu luuahari, millega põrandat pühitakse.
 
pilidihäkker 08. november 2014, kl 17.32
Huvitav, milliseid üllatusi uus Windows 10 sisaldab? Ilmselt koos mikikonto loomisega saad endale ka personaalse NSA toimiku.
 
arvutispets. 08. november 2014, kl 18.02
Algajale on abiks leht https://prism-break.org/en/
 
galita 08. november 2014, kl 18.26
Kasuliku lugemist Windows 8.1 kasutajatele="Uus risk: Microsoft jätab Windows 8.1 kasutajad külma kätte"
http://majandus24.postimees.ee/2763884...

Kel Windows juba arvutis ja veel hingitseb, siis las olla. Aga uut arvutit ostes tasuks järele mõelda, kas üldse vajate tasulist Windowsi, mis vaatamata suht kallile hinnale ei tööta sugugi laitmatult, või saate oma igapäeva toimetused ka vabavaralise Linuxiga aetud, mis on oma 0€ hinnaga Windowsist palju turvalisem.
Mõhk Metsavana 08. november 2014, kl 18.52
Kas linuxigurud on nii kenad ja ütlevad misugune professionaalne helikaart omab kvaliteetseid linuxi draivereid? Senise info järgi on toetatud vaid Mac ja ka Windows. Linuxi jaoks tuleb draivereid eriliselt lunida ja rahakotirauad peavad andma rohkem lahti kui mäki, windowsi puhul vaja oleks.
 
arvutispets. 08. november 2014, kl 20.02
To: Mõhk Metsavana

Mis käojaani sa ajad?

Mul pole GNU+Linuxi peal arvutiheliga kunagi probeeme olnud. Ja kui paljudel inimestel tänapäeval üldse eraldi helikaart (süle)arvutis on? 0.000001%?

Järgmiseks hakkad pablama, et mingi haruldane RAM-cooler ei tööta? Kasuta siis oma nuhkvara-Windowsi koos keyloggerite ja viirustega edasi, kui see sulle meeldib.
 
saada kustutamisse kui ego riivab 08. november 2014, kl 21.18
mõhk ak olavsu1
seda heli jama siin ennegi pasundanud
kas mingi süldika helimees?
Mõhk Metsavana 08. november 2014, kl 21.28
Mis kas teil ei lähe oma elu hästi, et teisi vaja aasida? ja oma küsimusele ma ikka vastust ei saanud.
 
trade maa 08. november 2014, kl 21.31
mul arvutis asus xonar essence stx. karta on, et ta linuksiga vist piuksugi ei teeks. aga integreeritud helikaardid on suht juustud, bass jõuetu nagu hamstri peer.
 
pildihäkker 08. november 2014, kl 21.41
galita Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Kasuliku lugemist Windows 8.1 kasutajatele="Uus ri
> sk: Microsoft jätab Windows 8.1 kasutajad külma kä
> tte"
> http://majandus24.postimees.ee/2763884/uus
> -risk-microsoft-jatab-windows-8-1-kasutajad-kulma-
> katte
>
> Kel Windows juba arvutis ja veel hing
> itseb, siis las olla. Aga uut arvutit ostes tasuks
> järele mõelda, kas üldse vajate tasulist Windowsi
> , mis vaatamata suht kallile hinnale ei tööta sugu
> gi laitmatult, või saate oma igapäeva toimetused k
> a vabavaralise Linuxiga aetud, mis on oma 0€ hinna
> ga Windowsist palju turvalisem.

Windows 8.1 töötab laitmatult, eriti aga 8.1 update1.
Ja see artikkel oli puhas virin. Huvitav kas polnud targamat kirjutada.
Mõhk Metsavana 08. november 2014, kl 21.46
xonar essence stx on linuxis päris hää toetusega. hea hääle saab kätte küll.

toetatud omadused
[PCIE] [ANALOGio] [RCAo] [TOSo] [24bit] [192kHz]

alates kernelist kernel 2.6.30

paraku see on laiatarbekaart. ainult analoog sisend.
 
galita 08. november 2014, kl 22.29
Mõhk, ole nii kena ja pane siia link läpakast, mille professionaalset helikaarti Linux ei toeta. See ei ole aasimine, kuulen esimest korda sellist asja ja tahaks seda läpakat lähemalt uurida. Osadel 9-10a. vanustel läpakatel oli küll helikaardi draiveritega väike probleem, endalgi üks selline kodus, aga väikese nikerdamisega sai heli siiski arvutisse ja täiesti tasuta.
"Koduperenaise" arvutit see teema ei puuduta ja proffi muusikud kasutavad Mac, neile Windowsi masinad ei kõlbavat.
Mõhk Metsavana 08. november 2014, kl 22.52
sa tahad läpaka linki? ma annan parem helikaardi lingi. ma räägin välistest helikaartidest.
http://shop.pillipood.ee/0502010000/0/readmore...

Nüüd ma otsingi infot, et missugune sellistest oleks kõige parema toetusega.
 
to arvutispets 08. november 2014, kl 23.19
see, et tänapäeval keegi eraldi helikaarti ei kasuta, on täiesti süüdimatult loll jutt. sama hästi võiksid jahuda teemal, kas su hiirematt on ikka y2k kompatiibel.
kui tänapäeval keegi enam eraldi helikaarti ei kasutaks, siis miks? kas sellepärast, et realteki integreeritud audio chipset on nii hea? või hoopis draiverid viimase peal? kulla inimene, realteki hd audio on juustu etalon. ma ei torgiks seda ka 3-meetrise toikaga.
 
galita 08. november 2014, kl 23.29
Väliseid helikaarte kasutatakse harva, aga kel vaja, eks see peab selliste asjadega arvestama. Ise küll ei tunne, et vajaksin oma läpakale veel välist helikaarti. Linuxeid on sadasid ja ka muusika töötlemiseks on distro loodud, võibolla sel on mingid spetsiaalsed draivud kaasa pandud.
Manjaro annab kirjade järgi juba paigaldamise ajal draiverite valiku ette ja soovitud draiverid saab koos süsteemiga paika. Mõtlesin proovida, kuidas AMD graafikadraiverid töötavad Manjaro'ga. Kuid Manjaro põhineb Arch Linuxil ja ID-kaardi tarkvara paigaldamisega võib jändamist tulla kui temast default süsteem teha. Ma ei ole varem Arch Linuxiga kokku puutunud, aga käsuks peaks pacman olema kui ma ei eksi.
 
arvutispets 08. november 2014, kl 23.34
Kui sa nii über-audiofiil oled, siis miks vinüüli pealt ei kuula? Läbi arvuti kõlab heli üldse nagu "hamstri peer", kui kasutada sinu termineid.

Kutsu muusikud enda koju ning lase isiklik live-kontsert teha, siis on parim kvaliteet üldse.

Kui mingi firma pole otsustanud drivereid teha Nuhkvara-Apple'i või GNU+Linuxi jaoks, siis on see konkreetne firma selles süüdi, mitte operatsioonisüsteem.

Kõnni nüüd ükskõik millisesse arvutipoodi ja küsi mitmel komplektil on eraldi helikaart sees. Vastuseks saad 0%. Tavainimene ei tee isegi MP3 ja FLAC vahet. Failisuuruse erinevus on kompromissi väärt, et anda mitmekordselt väiksema suurusega muusikafail.
 
wannabedele 08. november 2014, kl 23.38
Windows on nagu demokraatia, et paremat süsteemi ei leidu.
Linuxit ülistavad ainult noored elukauged wannabe'd. Kui nad tööle lähevad kunagi, siis pannakse neile Windowsi kast nina alla ja hakkavad töötama sellega ja saama äiklientidelt Windows-formaadis dokumente ja asja, mida Liinuksis pole võimalik avadagi.
 
to arvutispets 08. november 2014, kl 23.45
sa vaene neegrilapsuke pole audiofiili lahendusi küll uneski näinud. ja kui linuksit edasi fännad, siis ei näe edaspidigi.
Mõhk Metsavana 08. november 2014, kl 23.48
Galita, tule ikka vahest kloostrist välja ja jälgi audiofoorumeid. see kes mainib mõnd onboard soundikat langeb enamasti naerualla.

Kõik, kes vähegi helikvaliteedist hoolivad hangivad välise helikaardi. Enamasti DAC'i millest tulev hääl on kordades parem igast onboard soundikivist.

Kõlarid ja kõrvaklapid juba said stuudio omade vastu väljavahetatud, nüüd siis järg helikaardi käes.

_ Läbi arvuti kõlab heli üldse nagu "hamstri peer", kui kasutada sinu termineid._

Oli tõesti nii, kui vanu Maxxtro http://www.maxxtro.ru/catalog/spka2a.phtml kõlareid kasutasin.



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Mõhk Metsavana 08.11.2014 23.51.
 
arvutispets 08. november 2014, kl 23.50
Demokraatia mikisofti hirmuvalitsuse all? Paistab et muldvanad nuhkvara-Windowsi kännud on urgudest välja roninud.

Tööst endast sõltub asi tegelikult. Vaatamata mikisofti ränkadele püüdlustele "vendor lock-in" teha, on siiski vaba tarkvara sepad 99% formaatidest dekrüpteeritud. Uusim LibreOffice loeb vabalt neid formaate.

Kui vaba tarkvara tõesti nii halb on, siis miks sellised uudised:

http://www.zdnet.com/linux-dominates-supercomputers-as-never-before-7000030890/

"With 97 percent of the world's fastest supercomputers running Linux, the open-source operating system has eliminated almost all its rivals."

June 24, 2014
Mõhk Metsavana 08. november 2014, kl 23.56
_arvutispets 08. november 2014, kl 23.50_

kuule serverid on hoopis teine teema. Seal pole unix'itele ja linuxitele vastast. Linux on serveri tarkvara ja serveri tarkvara pealt ahvitud.
 
arvutispets 09. november 2014, kl 00.02
Seda ma räägingi, et serveritega ju mingit õiget tööd ei tehta.

E-valimiste korraldajad olid ka väga rumalad, et Debiani kasutasid. See pole mingi õige töövahend.

Õige tööd tehakse desktop-masinatel väliste helikaartidega.
 
serveriga 09. november 2014, kl 00.05
ei tehta tõepoolest mingit tööd. server on selleks, et serveerida. simple as that. ja debiani võid endale ka sisse istuda...
Mõhk Metsavana 09. november 2014, kl 00.11
_Seda ma räägingi, et serveritega ju mingit õiget tööd ei tehta._

tegelikult tehakse küll, nende pärusmaa on sadakond inseneri ja CAD/CAM/CAE rakendused ning veebilehed/ hiiglaslikud andmelaod ning renderdusfarmid.
kõik autod, laevad, lennukid on nende peal sündinud.

meie siin räägime ühemehe tööjaamadest. ma olen ainult ühte unix tööjaama näinud, millega tööd teha sai, SGI O2.
 
arvutispets 09. november 2014, kl 00.11
Väga õige. Google, Twitter, Facebook, Wikipedia, Amazoni serverid majandavad ennast täiesti ise. Mis tööd seal siis üldse vaja teha on? Mingid "vaesed neegrilapsukesed" ja "elukauged wannabed" paigaldavad, administeerivad ja uuendavad neid. See pole küll õige töö.
Mõhk Metsavana 09. november 2014, kl 00.19
arvutispets võiks vähem trollida :)
 
galita 09. november 2014, kl 00.28
Ei aita kloostrist välja tulemine ka, kuulan arvutiga väga harva muusikat ja minu jaoks ei ole tegelikult vahet, kas Linux toetab välist helikaardi või mitte. Muusikavideod saab ka USB pulgale salvestada ning vaadata, kuulata kodukinoga.

to wannabedele, millised need Windowsi formaadis dokumendid on, mida Linux ei ole võimeline avama??
Ma saan päris tihti dokumente, millest osad on koostatud Windowsi süsteemiga arvutites ja mingeid probleeme avamisega ei ole. Samuti suudavad Windowsi kasutajad minu loodud dokumente avada. Ega siis Windows ja Linux loo dokumente, dokumente luuakse Office programmidega ja nii LibreOffice kui OpenOffice töötavad Linuxi ja Windowsiga.
Aga kui tööandja peab vajalikuks kasutada tööarvutites Windowsi, siis ei ole probleemi, saan ka Windowsiga hakkama. Enamus Linuxi kasutajaid saavad Windowsiga hästi hakkama, sest paljudes arvutites on juba ostes Windows peal ja praeguste Linuxi kasutajate esimeseks süsteemiks on ka Windows olnud. Linux on hiljem tulnud.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!