Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Arvutiabi
Palun arvamusi. Kas demokraatlikus riigis on selline asi vastuvõetav?
 
OTR.im 05. veebruar 2015, kl 08.27
Täispikk dokument (faili suurus on 2MB):

http://spiegel.de/media/media-35530.pdf


Lühidalt neile, kes ei viitsi kogu teksti läbi lugeda:

100% kõik Skype video, heli ja tekst on automaatselt salvestatud USA (Bluffdale) ja UK (Menwithill) serverites. Huvitaval kombel defineerivad nad "pealtkuulamisena" ainult seda, kui mõni nende töötaja sisestab otsingumootorisse vastava inimese andmed ning vaatab juba eelnevalt salvestatud andmetest enda jaoks huvipakkuvaid asju.

Lühidalt tähendab seda, et iga tulevikus võimule pääsev isik saab rakendada aastatepikkust tagasiulatuvat süüdimõistmist, tuginedes tulevikus kehtima hakkavatele seadustele.

Kas Delfi foorumi rahva arvates on Põhja-Korea sarnane lausnuhkimissüsteem vastuvõetav, kui iga väikseimgi ülestõus või rahumeelne protest on koheselt mahasurutud? Justnimelt tänu nuhkimisele püsib Kim Jong-un ja tema lähedaste hirmuvalitus võimul IGAVESTI, sest neil on alati täpselt teada, et kes on sellise riigikorralduse vastu.

Milline on siis tulevik? Kas midagi sellist? Totaalne hirmuühiskond nagu NKVD ja Stasi ajal?

https://en.wikipedia.org/wiki/Mass_surveillance#Electronic_police_state
Maaks 05. veebruar 2015, kl 08.53
Minuteada ei ole Eestis (ja ka kusagil mujal) Skype kasutamise kohustust, nagu ei ole ka FB kasutamise kohustust - kui ei meeldi teenus, siis ära tarbi :-)
 
polt 05. veebruar 2015, kl 09.46
vaevalt sinu kaamera ees onanime kellegile huvi pakub, ole rahulik :D
 
Naiivitaridele 05. veebruar 2015, kl 10.45
"vaevalt sinu kaamera ees onanime kellegile huvi pakub"


Mis on sinu emaili konto parool?

Ma teeksin kogu sinu postkastist omale isikliku koopia. Sobib? Niisama huvi pärast. Jagaksin sinu isiklikke kirju ka oma tuttavatega.

Kõikide teiste kontode kasutajanimed ja paroolid võiksid ka siia trükkida. Ma vaataksin lihtsalt huvi pärast kõik üle, et kellega sa suhtled ja millest räägid. Nõus?
 
galita 05. veebruar 2015, kl 10.56
Sellest hetkest kui hakkate kasutama internetti on privaatsus igaveseks kadunud, kuid tavalise inimese tegemised ei paku peale koolipoisist häkkeri mitte kellekile huvi. See võtaks liialt palju ressursse kui hakata jälgima iga inimese kirjavahetust või postitusi, kuid vajadusel on kõik ka tagantjärele kättesaadav nii nagu näiteks youtube video, mis on kustutatud ja mida enam brauseriga vaadata ei saa, kuid kasutades vastavat proget saab video arvutisse tõmmata.
 
Igavlev fotograaf 05. veebruar 2015, kl 11.18
Ostsin hiljuti mõned 128GB-suurused mälukaardid oma fotokale.

Arvutis on mul kolm 6TB-suurust kõvaketast. Kokku siis 18TB, millest 15TB praegu vaba ruum.

Keegi võiks kirjutada oma koduse aadressi ja siis arvutis kõik kontod lahti võtta. Ma sooviks huvi pärast pildistada kõike, sest vaba kettaruumiga pole midagi peale hakata. Tuttava käest saan varsti soodsa hinnaga ühe 6TB-suuruse ketta juurde.

Mul OCR-programm muudab fotod tekstifailideks. "grep"-käsuga leian 1 sekundiga sealt omale huvipakkuva asja.
 
kelle kile 05. veebruar 2015, kl 15.30
galita Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Sellest hetkest kui hakkate kasutama internetti on
> privaatsus igaveseks kadunud, kuid tavalise inime
> se tegemised ei paku peale koolipoisist häkkeri mi
> tte kellekile huvi. See võtaks liialt palju ressur
> sse kui hakata jälgima iga inimese kirjavahetust v
> õi postitusi, kuid vajadusel on kõik ka tagantjäre
> le kättesaadav nii nagu näiteks youtube video, mis
> on kustutatud ja mida enam brauseriga vaadata ei
> saa, kuid kasutades vastavat proget saab video arv
> utisse tõmmata.

Kõik peavad oskama arvutit parandada, aga ei pea oskama õigekirja?
 
galita 05. veebruar 2015, kl 17.40
to kelle kile, eesti keel on vähetähtis keel ja isegi Eestis elades ei ole eesti keele prefekte valdamine oluline, palju olulisem on hea arvutikasutamise oskus. Raamatukogu tädi võib küll väga hästi osata eesti keele grammatikat, ainult kuhu tal selle oskusega minna on?
 
kelle kile 05. veebruar 2015, kl 18.47
midagi nii debiilset vastust oligi oodata. mine isemaagile mehele, aga lapsi palun ärge tehke:)
 
troll 05. veebruar 2015, kl 21.24
Moderaator, kustuta kõik postitused mis ei puuduta arvutiteemat. Sel hullul kes siin pidevalt tüli norimas käib on jälle hoog peale tulnud.
 
trollile 05. veebruar 2015, kl 22.11
küll mode juba kustutab, pole vaja kitse panna. kustutab siit ka sinu mõttetu inina... :D
 
05. veebruar 2015, kl 23.05
Moderaator kirjutab ise kommentaare, selle asemel et foorumis korda hoida.
Mis siinse mode nimi on? Teab keegi?
 
@galita 08. veebruar 2015, kl 00.09
Olen Sinust siin alati lugu pidanud aga Sinu viimane avaldus on küll Eesti keele ja kultuuri vaenulik. Aga mida Sinul sellest keelest ja kultuurist, sest aliase järgi otsustades oled venelanna.
 
tsuks 08. veebruar 2015, kl 09.03
See skype pealtvaatamine on ammune asi ja ei üllata kedagi.Ka windows 8 laseb teatud ametkonnal "terrorivastase" vabanduse all sinu arvutisse tagauksest sisse tulla ja seda nii,et ühtegi jalajälge maha ei jää. Alles oli raadios intervjuu eesti politsei esindajaga,kus öeldi otse välja,et kõigepealt kontrollime üle kellega inimene suhtleb. See tähendab kontrollitakse üle tema FB ja kirjavahetus.Tähendab nad saavad vabalt sisse igasugusest teie paroolidest sõltumata. See pole midagi,varsti lüüakse juba sündides inimesele kiip kanni ja siis oled 24/7 näha,mis teed ja kus oled ja mida mõtled või räägid.
 
galita 08. veebruar 2015, kl 11.31
Minu teada ei logita suhtlusringkonna välja selgitamiseks inimese kontole sisse, vaid selleks on spetsiaalsed programmid, mis näitavad kellega inimene on meilinud või kes on tema FB sõbralistis. Kui midagi huvitavat ei leita, siis inimese kirjavahetust lugema ei hakata, kui tekkivad kahtlused, siis võetakse muidugi kogu kirjavahetus ette, k.a. Skype.
Mõhk Metsavana 08. veebruar 2015, kl 11.35
@galita Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Olen Sinust siin alati lugu pidanud aga Sinu viima
> ne avaldus on küll Eesti keele ja kultuuri vaenuli
> k. Aga mida Sinul sellest keelest ja kultuurist, s
> est aliase järgi otsustades oled venelanna.

Jah ta on venelanna. Kuid eestikeel ei meeldi ka eestlastele endile. Eriti just neile kõrgharidusega IT-inimestele ja neile kes eesti keelest teaduskeele peaksid tegema.
Eelmise Eesti Wabariigi ajal elanud eestlased olid palju asisemad kui need, kes elavad siin praegu. Näib, et downgrade on olnud päris korralik. ainus millega siin hakkma saadakse on hanitamine ja rehepaplus.

Huvitav kas stalin valis hävitatavad eestlased IQ järgi välja?
Mõhk Metsavana 08. veebruar 2015, kl 11.43
_Minu teada ei logita suhtlusringkonna välja selgitamiseks inimese kontole sisse, vaid selleks on spetsiaalsed programmid, mis näitavad kellega inimene on meilinud või kes on tema FB sõbralistis. _

jep, serveri poole peal on päris lahedaid statistika programme.

see oli isegi IRC populaarsuse ajal näha. kes servereid omasin need ka logisid salvestasid ja tegid sealt järeldusi. isegi privaat vestlus logiti üles ja seda tegid meie omad eestlased.
 
galita 08. veebruar 2015, kl 11.57
Asi ei ole üldse meeldimises, vaid internetiajastus. Eelmise Eesti Wabariigi ajal piirdus enamus inimeste suhtlusringkond oma kodukohaga ning Eesti meediaväljaannetega. Interneti ajastul suhtleme ju kogu maailmaga ning maailm ei hakka mitte iialgi kasutama suhtluskeelena eesti keelt. Nii, et isegi need eestlased, kes ei plaani Eestist kaugemale reisida vajavad tänapäeval võõrkeele oskust, rääkimata neist kes reisivad. Nii see eesti keel vaikselt teisejärguliseks jääbki ja see ei ole mitte eesti keele ega kultuuri vihkamine, vaid infotehnoloogia ajastu karm reaalsus. Sama toimub ka teiste väikerahvaste keeltega.
Mõhk Metsavana 08. veebruar 2015, kl 12.18
_Eelmise Eesti Wabariigi ajal piirdus enamus inimeste suhtlusringkond oma kodukohaga ning Eesti meediaväljaannetega._

pole õige see väide. tolle aegsed tehnikaajakirjad ei nõustu sellega.

_Interneti ajastul suhtleme ju kogu maailmaga ning maailm ei hakka mitte iialgi kasutama suhtluskeelena eesti keelt._

miks peakski.

_ Nii, et isegi need eestlased, kes ei plaani Eestist kaugemale reisida vajavad tänapäeval võõrkeele oskust, rääkimata neist kes reisivad. _

Ehh, kodus tehti teadust ikka eestikeeles.
võõrkeeles olid vaid võõrastele mõeldud artiklid.

_Nii see eesti keel vaikselt teisejärguliseks jääbki ja see ei ole mitte eesti keele ega kultuuri vihkamine, vaid infotehnoloogia ajastu karm reaalsus._

võrdle toonast ja praegust tehnikakirjandust. praeguste eestlsetel on Laiicus Contiites'i epideemia!

_Sama toimub ka teiste väikerahvaste keeltega._

jah kui neid jõuga ümbermuuta. magu eestlastega tehakse. ise asi kui viimane oskaja ära sureb.
 
Internet pole kohustuslik 08. veebruar 2015, kl 12.22
"Asi ei ole üldse meeldimises, vaid internetiajastus. Eelmise Eesti Wabariigi ajal piirdus enamus inimeste suhtlusringkond oma kodukohaga ning Eesti meediaväljaannetega."

Ka praegu on inimesi, kes väga hästi elavad ära ilma Internetis surfamiseta, üldse ilma arvutita.
Jääb rohkem aega oma elu jaoks.
Sama ka teistes riikides.
Mõhk Metsavana 08. veebruar 2015, kl 12.40
Niipalju kui tolle aegset tehnikakirjandust lugenud olen, tekib mulje, et tolle aegsed eestlased olid suhtumiselt nagu jaapanlased. Mihine põhjalikkus teaduslikes tekstides, praeguse pinnapealse mulinaga ei anna võrreldagi.

On kõlanud võrdlusi sakslatega.

anekdooti ka natuke.

Korra tahtsin nood tolle aegsed valemid toksida täna päevasesse CAD'i. natukese sai proovitud kui tuldi ütlema, et see koht (rahvusraamatukogu), see arvuti (FS Amilo L1310 läppar), see programm (FastShip 5) ja mina ei ole eriti kokkusobivad.



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Mõhk Metsavana 08.02.2015 12.44.
 
galita 08. veebruar 2015, kl 12.54
Internett ei ole ainult SLÕhtuleht ega FB. Internetist otsitakse infot ja eelisolukorras on alati see inimene kel on rohkem infot, sest nii omandab inimene uusi teadmisi, ainult koolis omandatud teadmistest jääb kogu eluks väheks. Arvutit läheb vaja erinevate ametkondadega suhtlemiseks, tuludeklaratsioon, avaldused, pöördumised....Kuigi riigiga saab ka veel paberil suhelda, teeb arvuti asjaajamised palju kiiremaks ning mugavamaks. Arvutikasutamisoskust on vaja ka paljudel töökohtadel ning kuna kõigil programmidel ei ole eesti keelset kasutajaliidest ega juhendit, siis tuleb osata inglise keelt. Juba töökoha otsimisel on eelis neil inimestel saadavad oma CV elektrooniliselt, mitte paberil.
Pensionär võib tõesti öelda, et saan ka ilma arvuti ja netita, kuid tööealise inimese elu mõjutab internett rohkem kui tunnistada tahetakse. Eks mõelge, milliseks muutub Teie elu kui homsest olete ilma netita, kuid teistel on nett olemas. Kellel on suuremad eelised, kas inimesel kel puudub internett ja võõrkeelte oskus või inimene kes kasutab netti ning oskab võõrkeeli?
Mõhk Metsavana 08. veebruar 2015, kl 13.23
ehh, ära lahmi.

see internet mida minusugune näha saab on vaid reklaamiklubi, epood, õhtuleht, fatsabuuk ja usergroups.

sinna teise internetti, kus teadmised liiguvad ei lasta keda kuraditki. ja kui sealt midagi ka väljailmub siis öeldakse, et oli suurem andmeleke.

_Juba töökoha otsimisel on eelis neil inimestel saadavad oma CV elektrooniliselt, mitte paberil._

täiesti võrdsed võimalused on.

_Kuigi riigiga saab ka veel paberil suhelda, teeb arvuti asjaajamised palju kiiremaks ning mugavamaks._


veel ei tee. ühildumis ja stabiilsus probleemid on väga suured. parem lugu on klient-server põhise intraneti korral.
(või on tuntud linuxihull hakanud kasutama windowsit ja internet explorerit).

_ Kellel on suuremad eelised, kas inimesel kel puudub internett ja võõrkeelte oskus või inimene kes kasutab netti ning oskab võõrkeeli?_

mitte kummalgi.

Arenenud riikides kasutatakse keelebarjääri ületamiseks tõlke.
 
galita 08. veebruar 2015, kl 16.05
Tuludeklaratsiooni esitamisel ei ole vahet, kas arvutis on Windows või Linux, deklaratsioon täidetakse ikka ühte moodi. Sama lugu on avalduste, päringute ja pöördumiste esitamisega-Thunderbird+digiallkiri töötab nii Linuxis kui Windowsis.
Miks Mõhk ei leia netist infot mis abiks uute oskuste omandamisel, sellest ma küll aru ei saa. Ka youtube video arvuti tolmust puhastamise kohta on abiks oskuse omandamisel. Kõiksugu veebiseminare on päris palju netist leida, kuid eesti keelseid e-õppe videosid on paraku väga vähe kuigi meil räägitakse e-Eestist. Õppevideosid ei ole võimalik google translate abil tõlkida ja google tõlge on nii nagu ta on.
Mitte ükski tööandja ei hakka Teie paberil olevale CV'le tigupostiga vastust saatma ega töövestlusele kutsuma. Ilma arvutioskuseta töökohtade valik on väga piiratud.
Mitte ükski arenenud riik ei palk võõrkeeli mitteoskava eestlase jaoks tõlki. Eestlasel tuleb võõrkeel selgeks õppida, palgata endale ise tõlk kui rahakott võimaldab või siis kodus istuda.
 
poluvernikule 08. veebruar 2015, kl 16.08
eestlased, kes teevad laias maailmas suuri tegusid, kasutavad töökeeleks inglise keelt, oskavad perfektselt eesti keelt, aga siin mingi poluvernikust ubuntu tädi arvab, et eesti keel sureb välja ja et arvutioskuseta inimene polegi inimene. ehtne t-ibla.
oled sa Yana Toomi õde või tütar?
 
Jakir 08. veebruar 2015, kl 17.50
poluvernikule Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> eestlased, kes teevad laias maailmas suuri tegusid
> , kasutavad töökeeleks inglise keelt, oskavad perf
> ektselt eesti keelt, aga siin mingi poluvernikust
> ubuntu tädi arvab, et eesti keel sureb välja ja et
> arvutioskuseta inimene polegi inimene. ehtne t-ib
> la.
> oled sa Yana Toomi õde või tütar?

Ära näe vaeva.
Ksenofoobi ümber ei veena. Kui mingi substants on arvamusel, et eksisteerivad "alaminimesed", "alamrahvused", "alamkeeled", siis on see igaveseks.
Ainult et mis siia ubuntu puutub, :D
 
galita 08. veebruar 2015, kl 21.13
Igaks juhuks tuleb Ubuntule ka tuld anda, muidu jääb hing kripeldama:-)
Ma ei ole väitnud, et arvutioskuseta inimene ei ole inimene. Väidan, et arvutioskuseta inimesel on juurdepääs infole piiratum, töökohtade valik väiksem, asjaajamised võtavad rohkem aega ja on tülikamad.
Milline eestlane, kes on aastaid kasutanud peamise keelena mõnda võõrkeelt, õppinud osa ajast võõrkeelses koolis, oskab perfektselt eesti keelt? Perfektselt ei valda eesti keelt isegi enamus Eestis elavaid eestlasi, ainult filoloogi keeleoskust võib perfektseks pidada. Minu eesti keele oskust ei vaja mitte keegi, kõik materjalid mis mul tuleb läbi lugeda on kas vene või inglise keelsed. Niipea eesti keel veel täiesti välja ei sure, kuid noored peavad üha olulisemaks võõrkeelte oskust ja paljud suhtlevad igapäevaselt mõnes võõrkeeles, aga pikemas perspektiivis on eesti keele kadumisoht täiesti reaalne ja seda väidavad juba ka keeleteadlased.
Aga miks "poluvernikule" ise arvutit kasutab kui saab ka ilma arvutita?
 
n2-galitale 09. veebruar 2015, kl 03.27
Iga kingsepp jäägu oma liistude juurde. Kas on tuttav ütlus?
Nii ka siin. See on ARVUTIABI foorum. Pole vaja siia tuua sisse mingeid nägemusi eesti keele tulevikust!
Ka interneti propageerimine on üleliigne, sest siin kirjutajatel on kõigil see kogemus olemas ja igaüks ise teab, mis ulatuses ta seda kasutab.

” Eelmise Eesti Wabariigi ajal piirdus enamus inimeste suhtlusringkond oma kodukohaga ning Eesti meediaväljaannetega. …jne”
• Miks sa nii kaugele lähed? Võta siis juba ENSV ja ”praegune Eesti” jutuks.
Üks isiklikku laadi küsimus: MIS AJAST ALATES OLED ISE INTERNETI KASUTAJA? Kas tunned vahet, et enne seda olid nagu kuidagi arengus maha jäänud, puudus võimalus end arendada, keelteoskus oli puudulik?

Ja nüüd mõningaist sinu dogmadest:
” Ma ei ole väitnud, et arvutioskuseta inimene ei ole inimene.”
• Umbes midagi sinnapoole su jutt tüürib küll. Usu, on olemas palju toredaid, tarku, asjalikke inimesi, kes saavad elus hakkama ilma arvutita. Pole nad rumalamad sellepärast, et ei tea, mis on tegumihaldur või puhas install ja brauser.

” Mitte ükski tööandja ei hakka Teie paberil olevale CV'le tigupostiga vastust saatma ega töövestlusele kutsuma. Ilma arvutioskuseta töökohtade valik on väga piiratud.”
• Kas see on nüüd mingi kriteerium absoluutselt kõigi töökohtade kohta?
Arvan küll, et mingi oskustöölise või ka ”mustatöölise” hinnatakse midagi muud. Oletan, et senini CV-d saab postiga saata ja töötajat vajav tööandja ei viska neid paberikorvi.

” Mitte ükski arenenud riik ei palk võõrkeeli mitteoskava eestlase jaoks tõlki. Eestlasel tuleb võõrkeel selgeks õppida, palgata endale ise tõlk kui rahakott võimaldab või siis kodus istuda.”
• Mille kohta see jutt nüüd käib? Miks on mainitud ARENENUD RIIK ja mis puutuvad siia võõrKEELED? Aitab riigikeelest. Kui räägid töötegijast, siis tavalisel tööl pole kusagil sellist asja, et kaks inimest tööd teeksid – teine neist tõlgiks. Kui mingi eriliti vajalik spetsialist – küllap on siis ka tõlk!
Sama kehtib ka Eestis ju.
Kui muidu elust, siis just arenenud riigid on kohustatud teatud eluvaldkondades tõlgiabi tagama (ametiasutused, õigusabi, meditsiin jm).

”Milline eestlane, kes on aastaid kasutanud peamise keelena mõnda võõrkeelt, õppinud osa ajast võõrkeelses koolis, oskab perfektselt eesti keelt?”
• Mitut sellist eestlast sa isiklikult tunned? Minu sõja-ajal lahkunud sugulased (3 USA-s ja 1 Kanadas) rääkisid küll pärast mitmekümne aastast eemalolekut imepuhast eesti keelt. Kunagi Gagras (Abhaasias) kohtasin ka üht sealset ammu lahkunud eestlast, kelle keelel polnud midagi viga.

”Perfektselt ei valda eesti keelt isegi enamus Eestis elavaid eestlasi, ainult filoloogi keeleoskust võib perfektseks pidada.”
• Kas kõik teiste keelerühmade inimesed räägivad oma emakeelt PERFEKTSELT?
 
Jakir 09. veebruar 2015, kl 10.06
"Milline venelane, kes on aastaid kasutanud peamise keelena mõnda võõrkeelt, õppinud osa ajast võõrkeelses koolis, oskab perfektselt vene keelt? Perfektselt ei valda vene keelt isegi enamus Venemaal elavaid venelasi, ainult filoloogi keeleoskust võib perfektseks pidada. Minu vene keele oskust ei vaja mitte keegi, kõik materjalid mis mul tuleb läbi lugeda on kas saksa või inglise keelsed. Niipea vene keel veel täiesti välja ei sure, kuid noored peavad üha olulisemaks võõrkeelte oskust ja paljud suhtlevad igapäevaselt mõnes võõrkeeles, aga pikemas perspektiivis on vene keele kadumisoht täiesti reaalne ja seda väidavad juba ka keeleteadlased."
See lõik taolisel kujul meie netinatsile kindlasti ei meeldi, :D
Kuigi netinatsi loogikast lähtudes on vene keel sama perspektiivitu ja tulevikuta.
Kasvab hiina keele dialektide, portugali, hispaania, hindi, urdu, malai etc keelte osakaal maailmas. Vene keel kaob kuna esindab majanduslikult degradeeruvat tooraineripatsit.
Tsiteerime klassikuid - Leninit siis:
"Обрусевший инородец - ублюдок и держиморда, более великорусский шовинист чем великоросы сами."
Väikerahvaste ja nende keelte väljasuremisest on jauratud juba aastasadu, ei ole neist aga keegi ilma "kõrvalise abita" kusagile kadunud. Ikka on leidunud mõne suurrahva "vennaliku abi andja", kes on rahva ja keele füüsiliselt hävitanud.
 
galita 09. veebruar 2015, kl 15.20
Vabandust Jakir, et su harja punaseks ajasin. Eestlasi pean ma kõvasti üle keskmise targemaks rahvuseks, kuna enamus eestlasi oskavad vähemalt kahte keelt, paljud valdavad ka kolme keelt, lisaks hea kohanemisvõime. Venelastest oskab mitut keelt heal juhul 10-20%, ma pean silmas kõiki vene rahvusest inimesi, mitte ainult Eestis elavaid venelasi. Eesti teadlased on välja töötanud palju uusi tehnoloogilisi lahendusi, mida kasutatakse kogu maailmas.
Netti kasutan üle 10a., kuid umbes 10a. on internett mulle eluliselt tähtis, kuna ilma selleta ei saa ma töötada.
Esimesest Eesti Wabariigist kirjutas Mõhk ja nii see teema sinnani jõudis. Mina ei tea sellest suurt midagi, kuna Eesti ajalugu ma õppinud ei ole.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!