Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Arvutiabi
läpakas sureb ära...
 
See suur et.... 04. mai 2015, kl 10.23
Labist viskab äkki pildi kotti ja ekraanile ilmub mingi sinine kastike kus kribukirjas hulga juttu, nii palju kui mina sellest jadast aru saan siis probleem on mingis mälus, kas on mälu täis vms. Kuidas seda mälu tühjendada saab? Mul win7 ja grhome.
 
külastaja 04. mai 2015, kl 11.59
Konkreetset juttu tahaks ikka lugeda, muidu on kohvipaksult ennustamine.

http://landfield.pri.ee/Windows_7/Win7_optimeerimine_1.html#ram
 
see suur et 04. mai 2015, kl 12.36
no vaatasin neid asju oma arvutist ja tundub et asjad ei ole kõige hullemad, pigem sellised keskpärased aga mida ma panin tähele, et pidevalt töötab mingi 56 programmi või kuidas neid nimetada õigesti, kas see nr peab nii suur olema? Kuidas ma teada saaksin mis nagu peaks töötama ja mis ei ole eriti oluline ehk siis koormab mu arvutit lihtsalt niisama uduumbe? Äkki on viga selles hoopiski sest vahepeal muutub ta megaaeglaseks ja siis äkki jälle nagu oleks kõik ok.
 
see suur et 04. mai 2015, kl 12.38
ja seda konkreetset juttu ma ei saa siia kuidagi panna sest see sinine kastike, mida algul mainisin, ilmub ju ootamatult ja ei püsi kaua ekraanil.
 
abiks 04. mai 2015, kl 13.43
see suur et Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> ja seda konkreetset juttu ma ei saa siia kuidagi p
> anna sest see sinine kastike, mida algul mainisin,
> ilmub ju ootamatult ja ei püsi kaua ekraanil.


https://arvutiturve.wordpress.com/2009/12/01/ekraanipildi-tegemine-ehk-print-screen/
 
n2 05. mai 2015, kl 11.56
Kas selline:
http://et.wikipedia.org/wiki/Sinine_surmaekraan ???
 
V 07. mai 2015, kl 10.07
https://www.youtube.com/watch?v=wn3k6tivQNI
 
See suur et... 08. mai 2015, kl 19.05
n2, just selline jah tuleb, vaatasin et see on üks õudne värk, mida ma nüüd peale hakkan....
 
V 08. mai 2015, kl 19.30
http://landfield.pri.ee/Windows_7/Win7_veateated.html
 
See suur et... 08. mai 2015, kl 20.01
ah ei ma saa aru mida ma tegema pean....
 
n2 09. mai 2015, kl 03.50
Kui vana arvuti on? Kas ostsid valmis operatsioonisüsteemiga arvuti? Mis keelne?
Kas viimased värskendused on laaditud ja viirustõrje ajatasal? Oled kontrollinud ka sellega?
Mis sa hiljuti teinud oled – mingit uut programmi pannud või seadet arvutisse? Oled äkki mingi lollaka programmi laadinud, mis sulle valed või vigased draiverid on pannud arvutisse?
Kust sa tead, et mäluga midagi on? Seda sinist ekraani kuvatakse tavaliselt niivõrd lühikest aega, et ei jõua seda korralikult läbigi lugeda.
Kas seda Sinist Surmaekraani viskab pidevalt ette? Kui kaua arvuti üldse töötab, st kas sa jõuad sealt veateate üles otsida?

Küsiks siis juba seda ka, kui palju sa arvutit üldse jagad ja kas sellest on kasu, kui neid veateateid loed, saad sa aru, mida need tähendavad ja oskad ise midagi ette võtta?
Kirjuta ka arvuti täpne mark, siis keegi oskab ehk aidata.

Mul oli ka mingi aeg tagasi mitu korda seda ”SINIST”, ma ei mäleta enam mida ma täpselt tegin. Pole mingi arvuti hingeelu tundja ka, aga oma probleemidega olen hakkama saanud senini.
Eks sa vasta neile küsimustele, praegu on liiga vähe infi.
 
See suur et... 09. mai 2015, kl 08.25
Oi kui palju küsimusi korraga aga üritan siis vastata midagi. Olgu kohe öeldud, et mina ise eriti ei jaga seda arvutiasjandust ja arvuti on ostetud klickist mingi 3-4 aastat tagasi ja win7 oli juba sees olemas, sisu on muidu eesti keelne aga no vahel viskab neid kastikesi või mingit muud infi ka inglise keeles ette (nagu näiteks ka see sinine surmakastike). Värskendusi ta laadis mul automaatselt aga kui mõtlema hakkan siis viimasel ajal nagu ei ole märganud seda,muidu ta ikka andis teada sellest... Viirusetõrjest on mul algusest peale MSE ja kontrollib mul koguaeg seda arvutit aga ma ei ole näinud et ta midagi ka leidnud kunagi oleks. Aga nende programmide kohta ma ei oska midagi öelda, eks neid ole ikka mõni pandud sisse aga on nad pahad või head, ma ei tea....Olekski vaja kedagi tarka kes vaataks üle. Veel vaatasin et mul korraga töötab umbes 56-58, kas neid ikka peab nii kuradima palju korraga töötama? Et kust ma tean, et mäluga midagi on? No ega ma ei olegi kindel et on aga mingist kastikesest makusagil nägin ingl.keelset jutukest kus oli mälu mainitud aga ega ma kõigest ju aru ei saanud. See sinine kastike püsib eest jah mingi 15-20 sekundit,muidugi ma ei jõua seda lugeda selle ajaga ja ega ma sellest aru nagunii ei saaks kah aga peale taaskäivitamist ta töötab ikka tunde jälle normaalselt, vahel ainult muutub mingil hetkel nii megaaeglaseks ja siis mingist hetkest jälle on normaalne aga ega ma ei oska sealt mingit veateadet välja otsida,ma oskan vaid kasutada arvutit. Arvuti markimatäpselt ei teagi enam, nimi on Asus ja ta on selline väiksemat mõõtu ja lihtne luts, sai ostetud selleks, et tööle kaasa võtta ja netis käia saaks. Arvuti all on mingid tähed nagu MH62C-GXP4K-.... edasi ei loe välja,kulunud on see kiri. Ekraani üleval servas on veel Eee PC. No ma ei tea palju sellest infist nüüd kasu on aga midagi ehk ikka. Viiksin heameelega kuhugi parandusse ja laseks korda teha selle sisu aga mul ei ole raha selleks kahjuks, tõesti ei ole... Oleks ülimalt tänulik kui keegi viitsiks kulutada oma aega ja vaataks kaugjuhtimise teel mu arvuti üle ja teeks mis vaja...
 
V 09. mai 2015, kl 09.14
http://naistekas.delfi.ee/foorum/read.php?67,11754325
 
See suur et... 09. mai 2015, kl 12.04
See viimane link ei aita mind kuidagi, kui ma isegi mõistetest aru ei saa, et mis asjad need siukesed on ja arvutit ka ei tunne siis ei oska ma nende asjadega midagi peale hakata... teeksin ilmselt asja veelgi hullemaks...
 
külastaja 09. mai 2015, kl 13.32
See suur et... Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> See viimane link ei aita mind kuidagi, kui ma iseg
> i mõistetest aru ei saa, et mis asjad need siukese
> d on ja arvutit ka ei tunne siis ei oska ma nende
> asjadega midagi peale hakata... teeksin ilmselt as
> ja veelgi hullemaks...

Kui oled väga võhik, siis on kaks võimalust. Esimene,et maksta raha ja lasta teha masin korda neil kes asja tunnevad.
Teine võimalus on tippida iga tundmatu väljend või fraas googlesse ja õppida, õppida.
Antud juhul on sul targem teha süsteemi taastamine mingisse varasemasse töötavasse ajahetke.

http://landfield.pri.ee/Windows_7/Win_7_systemrestore.html#taastamine

System Restore abil saad viia arvuti " Taastepunkti" ehk "Restore Point" abil mingisse aega mil loodi Windowsi poolt "Restore Point" See "Restore Point" luuakse automaatselt enne mitmete rakenduste installeerimist, enne riistvaradraiverite installi ja Windowsi uuenduste installi.
Sinise ekraani (BSOD) põhjuseks võibki olla mõni vigane draiver või Windowsi uuendus, samuti vigane riistvara.
Kui sinine ekraan ilmub kohe windowsi käivitumisel ja sul ei ole võimalik sel juhul "System Restore`t" käivitadada, siis tuleb seda teha "Safe Modes" ehk kaitstus režiimis. (loe antud lingil F8 kasutamist)


Mida iganes küsimusele saad vastuse sisukorrast.

http://www.hot.ee/sm2/sitemap.html
 
n2 09. mai 2015, kl 14.14
See: MH62C-GXP4K- on Windowsi registreerimisel vajalik kood, on igal legaalsel arvutil oma. Kui peaks vajalik olema arvuti tehase algseaded taastada, siis on seda vaja. Teistel inimestel seda igaks juhuks pole vaja teada.
Seda nimetatakse tootenumber või tootevöti. Seda peaks siiski teadma, kui tootenumbrit ikkagi ei leia, siis võib juhtuda, et pead tõenäoliselt uue ostma. Tegelikult on võimalus see arvutist leida, ma seda praegu ei hakka seletama.

Vaatan hiljem ülejäänud juttu, praegu on pliidi taga tegemist.
 
n2 09. mai 2015, kl 15.10
Külastaja andis väga hea lingi, kui rahapõud ka on, siis pead tasapisi hakkama endale asju selgeks tegema. Alguses on võõras, aga pärast on päris tore - nagu ristsõnade lahendamine.

On jah selline võimalus, et keegi sama operatsioonisüsteemiga (OS), siis w7 kasutaja saab sinu arvutisse sisse tulla ja sinu eest seal hiirt liigutada.

Aga prooviks algul midagi ise ära teha.
Kui sa ütled, et Windows Update pole nagu kaua toimetanud, siis mine ise sinna: alt vasakult Start ->Kõik programmid ja avnenud aknast klõpsa Windows Update. Sealt siis midagi sellist, nagu kontrolli uuendused. Mul endal pole e.k. arvuti, seepärast võib möödapanekuid olla.
Vaata, kas tuleb midagi uut ja tee nii, nagu arvuti ütleb.
Mõnikord võib arvuti OS pahasti häiritud saada, kui uuenduste laadimise ajal arvuti vägisi suletakse (vooluvõrgust välja).
Kui midagi on tulnud, siis käivita uuesti (restart) ja kontrolli veel.
Vaata ka, et viirustõrje ei näita, et pole kaua aega kontrollitud - see oleneb asetustest, üldiselt on nii, et see ise teeb skanni.

Kui pole midagi uut, arvuti ikka jamab, siis peab nii tegema, nagu eespool soovitati - süsteemi taastamine mingisse varasemasse töötavasse ajahetke. Sealt pead ise kuupäeva valima ja rahulikult ootama. Pärast jälle Windows Update.

Kui siis ikka jamab, siis selle sama hea lingi peal on õpetus: "Süsteemi diagnostika aruande/ülevaate (System Diagnostics Report) genereerimine:" http://landfield.pri.ee/Windows_7/Win7_optimeerimine_4.html

Siis pead jälle foorumisse tulema ja rääkima, mis seal punane oli.

Head tegutsemist.
 
See suur et... 09. mai 2015, kl 18.32
Ma siin lasin skannida ESET online scanneril, leidis mingi 4 vigast faili nagu ma aru sain vist, kustutasin need vigased ära ja täna hommikust saadik pole arvuti veel ära surnud.... Eks ma siis üritan siin kirjeldatut midagi teha ise aga viirusetõrje on koguaeg onlines ja igal pühapäeval panen ta veel ise skannima. Aga ok, hetkel tänud teile, kui miskit muutub siis kirjutan siia. Olge tublid ja päikest teile!
 
külastaja 09. mai 2015, kl 19.40
Kui töötab siis ära tee midagi. Seni võid seda landfieldi lehte lugeda, ehk saab mõni asi arusaadavamaks.
 
See suur et... 09. mai 2015, kl 20.38
installisin ka kõige viimase värskenduse ära, muud ma hetkel teha ei oskagi, siiani töötab arvuti, eks näis siis kas ja millal jälle surema hakkab... :D Täna on siiani jutti töötanud igatahes.
 
See suur et... 09. mai 2015, kl 20.41
aga kas see on normaalne et arvutis on mingi 150 000 faili ja et pidevalt töötavad mingi 55-60 programmi või mis nad seal on, äkki rakendused vms?
 
See suur et... 09. mai 2015, kl 21.00
No sõnasingi ära, 5min tagasi suri kätte ära.... enne muutus üliuimaseks, peale igat klikki pidin minuti ootama et pilt vahetuks ekraanil ja siis suri ära... peale käivitamist jälle kõik suurepärane. no mida nüüd siis??
 
See suur et... 09. mai 2015, kl 21.20
Ei krt, ikka on uimasem ka kui päeval...
 
külastaja 09. mai 2015, kl 21.45
See suur et... Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> aga kas see on normaalne et arvutis on mingi 150 0
> 00 faili ja et pidevalt töötavad mingi 55-60 progr
> ammi või mis nad seal on, äkki rakendused vms?

Failide hulk pole küll probleem ja 50- 60 protsessi töös on ka normaalne.
Tee see System Restore ära. Taastepunkti juures millega süsteem taastatakse on kuupäev mil see loodi. Kõik programmid mis oled installinud peale seda kuupäeva kaovad, samuti Windowsi uuendused mis on win uuendanud pärast seda kuupäeva. Failid (pildid, filmid, mis iganes jäävad alles.
isemaag 09. mai 2015, kl 21.52
Kõvaketta mootor võib olla loksu kulunud ja ka selle kahvli telg mis ta pääl vibrab. On veidramaid juhtumeid, ma pole spets, lihtsalt ühe tuttava arvuti vana kõvaketta kaane kruvisin lahti huvipärast, leidsin tolle ketta ideaalselt peegelpinnalt tehases jäetud liimitilga. + tasub meelde tuletada viimased ise tehtud installimised, väljakustutamised, task manageris kuupäevad üle vaadata, väljakustutatud hää abiline võib jätta oma exesid edasi tiksuma. Nod 32 oli äärepealt minult rahakest saamas, irvv, kuid ühe sellise saasta jättis leidmata ja ei kavatse ma enam tasulist viirusetõrjet otsida.
 
galita 09. mai 2015, kl 22.26
Ma kahtlustan, et läpakas lihtsalt ei jaksa enam Windowsi+programme jooksutada. Teemaalgataja kirjutab, et 3-4a. tagasi ostetud väiksem luts-selle kirjelduse järgi arvan, et tegemist ultrabookiga, mil ressursse eriti palju ei ole. Kui teemaalgataja oskaks kirja panna läpaka tehnilised näitajad, CPU ja RAM'i siis on näha, kas tasub probleemi otsida või tuleb nentida, et windows 7 ei ole enam selle arvuti jaoks.
Kui oled netis siis ava Task Manager, seda saab teha klahvikombinatsiooniga ctrl+alt+del ja pane kirja mida näitab CPU %
isemaag 09. mai 2015, kl 23.18
galita Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Ma kahtlustan, et läpakas lihtsalt ei jaksa enam W
> indowsi+programme jooksutada. Teemaalgataja kirjut
> ab, et 3-4a. tagasi ostetud väiksem luts-selle kir
> jelduse järgi arvan, et tegemist ultrabookiga, mil
> ressursse eriti palju ei ole. Kui teemaalgataja o
> skaks kirja panna läpaka tehnilised näitajad, CPU
> ja RAM'i siis on näha, kas tasub probleemi otsida
> või tuleb nentida, et windows 7 ei ole enam selle
> arvuti jaoks.
> Kui oled netis siis ava Task Mana
> ger, seda saab teha klahvikombinatsiooniga ctrl+al
> t+del ja pane kirja mida näitab CPU %
..................
Ainult täiendan: ühe mulle tuttava ameti poolest elukutselise arvutiklassis korraldaja masinates on Win 7 ja muudki, protsesside arv on nõks alla neljakümne. Vanad arvutid toimivad kuldselt. Lubaküsimata vahel olen vaadanud. Kuid tuliuuel läpakal on nähtud tsirka 80 - koma, mida täiesti uue masinaga kaasa pandi. Keegi teie tarkadest võiks siin arvutinurgas avaldada, millised protsessid võib julgesti tuttu panna. Et jääks alla 40. Netiavarusist otsides satub ainult inglite keelne mula, kus teavitatakse et kõik on viirused.
 
külastaja 09. mai 2015, kl 23.32
galita Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Ma kahtlustan, et läpakas lihtsalt ei jaksa enam W
> indowsi+programme jooksutada. Teemaalgataja kirjut
> ab, et 3-4a. tagasi ostetud väiksem luts-selle kir
> jelduse järgi arvan, et tegemist ultrabookiga, mil
> ressursse eriti palju ei ole. Kui teemaalgataja o
> skaks kirja panna läpaka tehnilised näitajad, CPU
> ja RAM'i siis on näha, kas tasub probleemi otsida
> või tuleb nentida, et windows 7 ei ole enam selle
> arvuti jaoks.
> Kui oled netis siis ava Task Mana
> ger, seda saab teha klahvikombinatsiooniga ctrl+al
> t+del ja pane kirja mida näitab CPU %

Galita, sul võib õigus olla.
Ma soovitaks selle ära teha mis V soovitas.

V
07. mai 2015, kl 10.07

https://www.youtube.com/watch?v=wn3k6tivQNI

V soovitatud Speccy allalaadimine;

http://www.filehippo.com/download_speccy
 
See suur et... 10. mai 2015, kl 06.50
Nõnnamoodi, hetkel seal sellised numbrid kirjas - protsessid 68, CPU hõivatus pendeldas alguses kui selle kastikese ette sain, 14-80 vahel, siis jäi püsima 16 ja 35 vahele, pidevalt pendeldab nende numbrite vahel, ja füüsiline mälu oli 90-94 piirides aga siis langes kusagile 50-ne peale. Pidevalt muutuvad need numbrid.
 
n2 10. mai 2015, kl 11.31
Kas sa oma arvutit vanast saastast oled puhastanud kunagi?
Otsisin internetist, siin on ïks hästi lihtne õpetus. Kui ei ole midagi niisugust teinud, siis su arvuti on lihtsalt igasugust vana pahna täis.

http://blog.photopoint.ee/mis-teha-kui-arvuti-on-aeglaseks-jaanud-10-lihtsat-nippi-arvuti-kiirendamiseks-kodutingimustes/

1. Tee kõigepealt see ära, kui sa seda pole kunagi või viimasel ajal teinud.

2. Kui ei aita, vali vana taastepunkt ja ära unusta seejärel Windows Update kasutamast!

3. On olemas ka windowsi oma tööriist, mis minu arvutil on küll mõned asjad paika pannud: Microsoft Fix it Solution Center
http://support.microsoft.com/fixit#tab0

.
Selle teema postitustele ei saa vastata, sest teema on moderaatori poolt lukustatud.