Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Sünnilood
Kas sünnitus on patoloogia?
 
Kata 04. märts 2009, kl 19.41
Kas siis tõesti on sünnitus selline haiguslik nähe, et selleks tuleb ilmtingimata haiglasse minna?
Olen veendunud, et on olukordi, kus meditsiiniline abi on omal kohal, kuid kas sünnitusmaja ise oma masinate ja atribuutikaga ei tekita vajadust meditsiiniliseks sekkumiseks?
Minul esimest last sünnitades ei olnud hirmu sünnituse ees, sest see on ju keha loomulik toiming, kuid mida ma kartsin, oli keskkond ja arstid- võõras ümbrus ja suhtumine.
Hetkel olen teise lapse ootel ja mida rohkem ma kuulen ja teadlikumaks saan võimalustest kodus sünnitada, seda normaalsem ja loomulikum see tundub. Mida aeg egasi, seda vähem naine ennast usaldab ja see omakorda viibki meid haigla ukse taha, sest me ei usalda ennast, vaid arste, kes ei tunne meid:)
Täna just kuulsin lugu, kuidas ühel naisel oli sünnitus peale emakakaela katsumist arsti poolt peatunud, sest see olevat olnud nagu vägistamine.. No on selliseid traumasid siis vaja.
 
jo 04. märts 2009, kl 23.13
asi on siiski ju arengus. meditsiinilise abi kättesaadavuses.
vanasti ka naised sünnitasid saunas ja usaldasid vaid end ja nurganaist. aga kui palju naisi sünnitusel suri!
loomulikult võid kodus sünnitada, aga kui midagi on valesti? meil ei ole asi veel nii kaugele arenenud, et sul kõikvõimalik abi kohe käe ja jala juures on.
seega olen mina võib-olla paranoiline, aga mulle annab haigla kindlust, et kui midagi on pahasti, siis on abi kohe siinsamas
 
kukimuki 05. märts 2009, kl 09.40
Jah, alati võid kodus sünnitada. Ise tead. Enamus sünnitusi läheb hästi, aga... Kui mina poleks sünnitanud sünnitusmajas (ja kui mind poleks seal kontrollitud, et teada saada, et tuleb sisse võtta), ei oleks mind ega minu pisikest poissi ka.
 
Kata 05. märts 2009, kl 09.54
Õnneks elan Pelgust 2 min kaugusel, kui midagi peaks olema valesti. Loomulikult, kui viimasel uuringul selgub, et midagi on valesti või laps vales asendis, siis loomulikult oleks haiglasse minek, kuid seni, kui midagi ei avastata ei minul ega beebil, siis plaanin ikkagi kodus mullivannis hakkama saada. Loomulikult tuleb kas siis ämmakas või tugiisik minule ja mehele appi.
 
ajupesu 05. märts 2009, kl 14.39
Kui sa ise elad haiglast 2 min kaugusel, siis on alatu propageerida kodus sünnitamist nende hulgas, kellest lähim haigla jääb nt 70 kilomeetri kaugusele. Siga oled!
 
Kahe käega 06. märts 2009, kl 17.57
kodus sünnitamise poolt - a tooge kogu see aparatuur ka igaks juhuks kohale! Kaasa arvatud op-i saal ja muud sellised vajalikud asjad.
 
naine 09. märts 2009, kl 15.34
Mina pooldan sinu mõtet,olen ise sama asja plaaninud ,et sünnitusmajja pole vaja tingimata minna ,saaks ka ise hakkama,lihtne ja loomulik peaks olema lapse sünd(olen 3 lapse ema)
 
ttreew 09. märts 2009, kl 22.21
Minul kolmandat sünnitades ei keeranud laps õlgu ära: hetkega abistajad nägid vaeva 5 minuti ringis enne kui lapse kätte said (järil sünnitasin). Lastearst elustas last.
Kodus sünnitades oleks see laps mul sunud olnud. Ja seda probleemi ei ennusta mitte keegi enne lapse sündi ette.
 
w 11. märts 2009, kl 11.01
Kata, muidugi sünnita kodus. Kogenud ämmakas oskab probleeme ette näha.
aga ära arva et Sa siit mingit tuge leiad. suhtle parem otse inimestega, kes selle läbi teinud.
 
Kata 11. märts 2009, kl 16.19
Aitäh, Sulle, armas inimene:)
Ma juba hakkasin siin mõtlema, et kõik ongi selle 60 aastaga, mis meil on haiglas sünnitamine toimunud, ära keeranud ja elavadki hirmude all, suutmata ennast usaldada:)
Sinu kirja oli hea lugeda, Aitäh:)
 
kata 12. märts 2009, kl 10.44
Igaüks peaks sünnitama seal, kus ta ennast turvaliselt tunneb. Kui sind hirmutab sünnitusmaja, siis on mõttekas sealt eemale hoida. Mõnd teist jälle hirmutab mõte, et ta sünnitamise ajal vajaduse korral ilma abita jääb. Tema tunneb end turvaliselt just sünnitusmajas sünnitades.
Hea sünnitamise eelduseks on justnimelt turvatunne.
Suur vahe on ka sellel, kus keegi elab. Kui sa elad piirkonnas, kus vajalik arstiabi on käeulatuses, võid ka rahulikumalt kodus sünnitada, vajadusel on sul suurem eeldus õigel ajal haiglasse jõudmiseks. Kõik ei ela Tallinnas. Mõnedes piirkondades jääb lähim haigla 100-150 km kaugusele. Kui selle piirkonna naine otsustab sünnitusmajas sünnitada, ei tähenda see ju seda, et ta on ära keeranud, elab hirmude all või ei usalda ennast. Ära sildista inimesi.
60a ja rohkem tagasi sünnitas enamik naisi kodus seetõttu, et muud võimalused ei tulnud kõne allagi ja nii oli kombeks juba sajandeid. Sünnitasidki oma kodus saunas, küla ämmaemand ja esiemade vaimud abiks. Suremusprotsent nii laste kui naiste seas oli kõrge.
Kuskil Mustamäe paneelikas 5 minuti tee kaugusel Pelgulinna sünnitusmajast sünnitamine ei ole mingi kangelastegu. See on lihtsalt naise vaba valik. Ei ole ta tugevam, ürgsem ega julgem kui naine, kes sõidab sünnitama sünnitusmajja.

Ei tahtnud ma sind solvata, Kata. Sünnita sina ikka seal kus soovid ja mingu sul kõik hästi. Mina sünnitasin Fertilitases armsa inimese abil, ämmaemand vaid moraalseks toeks ja ka mul läks kõik hästi. Sest ma tundsin ennast turvaliselt.
 
deem 22. märts 2009, kl 21.05
kui see on su soov ja tahe, siis loomulikult sünnita kodus, eelnevalt aga on vaja leida ämmaemand ja temaga see läbi arutada.. sest praegusel hetkel pakuvad eestis kodusünnituse juures abi 5 ämmaemandat..
see probleem aga mille sa tõstatasid.. see on reaalne probleem ja üha enam naisi tahavad sünnitada kodus.. käimas on protsessid ka kodusünnituse legaliseerimiseks.. naistel on küll õigus sünnitada, kus nad soovivad, aga praegune seadusandlus paraku ei luba tegelikult ämmaemandal kodusünnitust vastu võtta..
sünnitus on täiesti normaalne füsioloogiline protsess ja selle juures on tõesti väga tähtsal kohal naise mugavus ja turvatunne.. me ei saa propageerida kodusünnitust, küll aga saame naisi selle suhtes harida ja julgustada ning toetada..
olen raudselt su mõttekaaslane ja toetaja, kuna õpe, mida saavad tänapäeval ämmaemandad, nõuded kogemuste kohta kvalifitseerumisel jne on piisavad selleks, et ei pea sünnituse juures seisma naiste ja lastearstid lisaks ämmaemandale, ülejäänud meeskonnast rääkimata, et võtta vastu normaalne sünnitus..
ka mina plaanin oma teise lapse sünnitada kodus..
jõudu ja edu sulle! :) tee nii nagu süda õigeks peab ja usalda oma keha
 
Liis 28. märts 2009, kl 17.15
Norras ja Hollandis on kodussünnituste protsent kõige suurem Euroopas, kuid emade ja laste suremus sünnitusel on neis Euroopa madalam. Üks põhjusi on, et ema tunneb end kodus sünnitades kõige mugavamalt ja turvalisemalt, seega kulgeb sünnitus kergemini.
 
Kata 29. märts 2009, kl 13.38
Vaatasin mõni päev tagasi RD dokumentaal kodusünnitusest ja see tundus loomulik, õnnelik ja rahulik tegevus, mis andis mulle ainult jõudu juurde õppida ennast, last ja oma keha võimalikult paremini tundma, et ka minul oleks see imepärane võimalus kinkida lapsele stressivaba sünd.
Aitäh Teile toetuse eest:)
K.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!