Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
50+ nurgake
Palju teil 50+ inimestel OMA hambaid veel suus on
 
susserdis 04. märts 2015, kl 18.07
Selline küsimus ongi, paistab, et pean varsti ühest oma hambast jälle loobuma, raha ja aega proteesimiseks aga pole, soovitage head proteesijat,kes teeks head tööd ,kuid mõistliku hinnaga.
 
pehme ja karvane 04. märts 2015, kl 18.21
mul ikka on, aga on ka vaja asendada. olen just käimas arstivooru ning tulemas on kirurgi konsultatsioon implantaatide panemisele. kui on võimalik jupi kaupa (ükshaaval)panna, saan hakkama. kui nad kipuvad väga konservatiivselt lähenema, ning leiavad, et ikka kõik korraga, siis ei mängi välja ja kaalun muid variante. muidugi prooviks, kas implantaat mu organismiga üldse sobibki, tuleb enne ühega proovida. kallid on muidugi. kui nii võtta, on kõik variandid kallid. muidugi on võimalik ka sillad uued panna või ka veel odavam variant büügelproteesid, aga oluliselt mugavam on selline, mis suust ära ei käi. headuse kohta ei oska öelda, esimesed sillad pandi Tartus 17 aastat tagasi ja on väga hästi siiani suus, tõesti, ilma probleemideta.(sülitan 3X:D) lihtsalt aeg on ära vahetada, seega kiiret ei ole, aga enne päris vanaduspõlve tahaks uue tiiru suus peale teha.
 
?? 04. märts 2015, kl 18.46
Eh? mis teil viga on? Mul siiani kõik omad alles ja ei paista ka, et mõni ära hakkaks kukkuma.
 
n60 04. märts 2015, kl 18.56
kui oled Tallinnast, mine LTKH Nõmme polikliinikusse Jaama 11 - dr Romantšenko. sõbralik ja asjatundlik, ei kirjuta arvele juurde:-)
 
vampiir 04. märts 2015, kl 19.15
 
60 04. märts 2015, kl 19.42
 
n60 04. märts 2015, kl 19.49
 
m54 04. märts 2015, kl 19.52
 
mina 04. märts 2015, kl 19.56
kõik peale ühe.
 
naine 51 04. märts 2015, kl 20.15
minul on alumised proteesid, ühel pool puudu 4, teisel pool 2 hammast, esimesed on alles. proteesid on karkassi peal ja maksid üle 500 euro. olen nendega rahul, naeratus ilus ja süüa on sama hea kui oma hammastega.
büügelproteesid ei kõlba kusagile, neid enam ei soovitata. hakkavad hõõruma ja jäädki neid parajaks tegema. hambaarst ütles, et need olid selline katsetus, mis ei õnnestunud.
mul olid esimesed proteesid tavalised plastmasskobakad, nendega ma ära ei harjunudki.
 
mis implantaat 04. märts 2015, kl 20.41
tänapäeval maksab ka? 1000 v 1500? Mul vaja üks hammas asendada.
 
no 04. märts 2015, kl 20.42
Mul on kaks mürgi hammast alles .
 
50 ja pool 04. märts 2015, kl 20.49
Kõik hambad on veel omad õnneks.
 
eha 04. märts 2015, kl 22.27
Kõik on omad.
2 on välja tõmmatud.
Peale breketeid tõmmatakse veel üks välja, seejärel saan 3 uut asemele.
 
m58-1 05. märts 2015, kl 14.50
hea küsimus, ka huvitab seo hammaste pesemise ja säilivuse vahel.
Nimelt ei usu, et hammaste säilimine sõltub nende pesemisest eriti pastadega,
pehme harjaga igemeid maseerida, see on mõistetav,
See pastadega hammaste pesemise reklaam paistab olema isegi 100% äri.
Veritsevate igemete eripastadega igemete massaaz on mõistetav,
aga see ei ole ju hammaste pesemine.
Söögi jäätmed suus, tundub naljakas,
suu loputamine peale sööki puhta veega, tundub mõistlik.
 
tundub ka 05. märts 2015, kl 17.16
Eluaeg olen õhtuti hambaid pesnud, mingil eluperioodil ka hommikuti ja siiski, käies kaks korda aastas hambaarstil, leiti alati auke. Seevastu mu eksmees ei pidanud suuhügieenist suurt midagi, tal ainult üks hammas välja tõmmatud ja muidu tal polnud sinna asjagi. Mul ka üks hammas väljas, kuid paljud mitu korda parandatud. Mingil ajal sain targemaks, et peale iga sööki oleks mõistlik suud veega loputada, et happerünnak peatada. Ja jutus oli iva: eelmisel aastal ei olnud hammastes mitte ühtegi auku. Küllap need pastad ikka hambavaapa lõhuvad ja eriti hull, et üksvahe soovitati söögisoodaga pesta !
 
valulla 05. märts 2015, kl 19.19
 
dentist 05. märts 2015, kl 20.03
tundub ka Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Eluaeg olen õhtuti hambaid pesnud, ...

Ja siis imestad, et hammastel augud?
 
to naine51 05. märts 2015, kl 20.48
Mida tähendab proteesid karkassi peal ?
 
naine 51 05. märts 2015, kl 23.23
see tähendab, et ei ole üleni plastmassist proteesid, vaid selline metallist karkass, mille külge siis on pandud plastmassist hambad. väga mugav, kui esimesed hambad on enda omad, ei ole seda plastmassist kobakat ees, mis susistama paneb ja mille pärast ma ei suutnudki plastmassist proteesidega harjuda. ka püsib see karkassi peale ehitatud protees väga hästi suus ja ei ole seda probleemi, et toit läheb kusagile vahele ja hakkab hõõruma, miski ei hõõru. minule arst soovitas ja olen väga rahul, soovitan teistele ka.
 
Nohu 06. märts 2015, kl 11.56
kas see on suust äravõetav? Mitu hammast on teil alt puudu?
 
u 06. märts 2015, kl 16.26
tänan küsimast, üsna palju. aga kui arst (on selline laia profiiliga, teeb nii ravi kui ka muud) hakkas "keelt kõrva ajama", et tõmbame alumised välja ja paneme uued, põgenesin kabuhirmus. sest samal ajal olid hoopis muud mured, neid ta ei näinud, muudkui korrutas oma "suurt plaani" ja et varsti võib olla hilja.
 
marvi 07. märts 2015, kl 14.17
6 alumist on omad üleval alt tagant plastmassist
 
n57 07. märts 2015, kl 15.12
4 hammast välja tõmmatud ,5 portselan krooni oma hammaste peal.Käin vähemalt aastas kord hambaarsti juures.Hambad suht viletsad.Ka ema ja isa olid viletsate hammastega.Vanaema,aga elas 89 aastaseks ja kõik hambad suus.Ei olnud ta mingi eriline suu hügeeni austaja.
 
n51 07. märts 2015, kl 20.15
Kõik hambad on suus ja pole hirmugi, et mõne välja peaks tõmbama.
Mis teil nende hammastega juhtus, et neist ilma jäite? Juurealune põletik?
Mul ema 72 ja vaid üks hammas välja tõmmatud (seegi kõige viimane).
 
n50+ 08. märts 2015, kl 11.07
Sinu emal on ikka õnne olnud. Ta nii vana inimene ja siis ei olnud neid ägedaid hambapastasid ja nagu minu mees just ütles, ega siis ka suusex ei olnud in.
 
eks 08. märts 2015, kl 14.48
see ikka geneetikast ole. mul isa suri 85sena, ja üks hammas oli vaid välja tõmmatud. hambaid pesi vast 2x aastas, kui meelde tuli. hambad oli valged, suu ei haisenud. sama lugu tuttavate vendadega - mõlemad üle 50a vanad. ühel on Hollywoodi hambad, teisel pole üldse hambaid. hambaid pesta ei viitsi neist kumbki.
ise aga märkasin, et uusi auke enam juurde ei tekkinud peale seda, kui 14aastaselt ise teadlikult korralikult hambaid pesema hakkasin. siis oli aga juba hilja. mõned hambad olid kahjustatud, millest nüüd ilma olen.
selles olen samuti veendunud, et hambapastad võivad hambaid kahjustada. loodan see eelpool mainitud peale sööki suu loputamise idee on hea.
 
n55 08. märts 2015, kl 20.56
Minu emal oli juba 58 aastaselt sahtel tühi. Ei tea ta isegi miks?
 
u 10. märts 2015, kl 11.21
just neil päevil lulgesin ühest "ajalehesabast" (Targu Talita), et hammaste pesemine on üldse küsitav komme! dr Tuhkanen soovitas seda teha e n n e sööki ja pärast sööki millalgi loputada.
küll aga soovitati nimetatud kirjatükis selliseid kevadisi suurpuhastus-protseduure nagu pärlpesu, soodapuhastus ja hammaste valgendamine!
ja veel: ühes dok filmis Keenia seksiturismi kohta olid teenuseosutajad rastapatsidega poisid kõik lumivalgete kaunite hammastega. kas oma ameti tõttu "üles tuunitud" või on see rassiline omapära?
 
61 10. märts 2015, kl 14.30
8 oma. 1 just läks pooleks- närisin jäätist.
Proteese ei julge lasta teha- kardan logisevaid õudukaid, mis koos pudruga suus segi lähevad.
Varsti tuleb niikuinii mullatoidule minna.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!