Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
50+ nurgake
sööge sibulit ja kala
 
kaheksajalg 09. september 2016, kl 09.26
eestlane on rannarahvas ja eluaeg mingit silguniiska nätsutanud. ega see sajandki erand ole. õnneks on meil lisaks silgule lettidele ka lõhet, ahvenat, forelli, lutsu, karpi, koha, rannakarpe, kalmaari, krevette ja mudilast ilmunud.

üks eriti hää retsept - võtke terve forell, rookige, puhastage soomustest, lisage soola, sidrunipipart ja sättige suure nõu sisse. kõhupoolte vahele hakitud tilli ja üle valada vähemalt 400g vahukoorega.
 
tursanägu 09. september 2016, kl 09.50
aitäh hea retsepti eest. hommikusöögiks plaanisin küll homaare grillida, aga nüüd veensid mind ümber ja teengi ühe kena täidetud forelli. bruschettad oliiviõli ja tüümianiga juurde, mida sa hing veel tahad. selle peale võtame lausa ühe caffe latte. võtaks väikse tiramisu ka, kahjuks pean tööle minema. tööd tänavu palju, ei anna eelmise aastaga võrreldagi.
 
kaheksajalg 09. september 2016, kl 09.58
tervitan kõigi kaheksa kombitsaga. ega ma ise ka hommikuti alati neid grillitud toite taha, olengi viimasel ajal rohkem selline fetajuustu, rukola, oliivide ja tomatisõber. kas ise eelistad kivita või kividega oliive? ja üks espresso minu poolt teele.
 
lestalapik 09. september 2016, kl 10.09
Minul on ka isu feta, oliivide, rukola ja tomati järele. Just eile tegin neist salati ja kaifisin. Rukola on minu uus lemmik, avastasin ta sel aastal. Aias on 5 suurt puhmast olemas, mida krõmpsutan suure himuga, pidi veel hääästi tervislik olema, kapsaline ikkagist :)
 
tursanägu 09. september 2016, kl 10.17
tervitan kõiki salatisööjaid. kas grillitud punapeeti seesamiseemnete ja mozarellaga balsamico kastmes olete juba proovinud? saadan teele ka ühe caffe latte. selle jubeda töörabamise vahepeal kulub igati ära.
 
lestalapik 09. september 2016, kl 10.20
tuhat tänu tursanäole latte eest. vat nii peeneks ma veel läinud pole, et peet grillida ;)
 
tursanägu 09. september 2016, kl 10.28
kah mul maailmaavastus see grillpeet. sakilise noaga nii poolesendised viilud, ahjurestil grillfunktsiooni all ca 250 kraadil minutit paar ühelt ja samapalju teiselt poolt. kuumale peedile viil mozarellat, peale puistada seesamiseemneid, triibud balsamicoga peale ja kõik. täna sobib siiski ice coffee. iiriselisandiga.
rästu 09. september 2016, kl 10.44
vabandage...kas tohib sekkuda...:D
 
kaheksajalg 09. september 2016, kl 10.46
tänud jääkohvi eest, iiriselisand mu lemmik. tegelikult peaks vist kergeks kohvikõrvaseks hoopis keedukreemiga kirsistruudlit tegema. puhta eestimaise võiga lehttainas ongi sügavkülmas ootamas. samas sai ka filotainast varutud ja krevette, mõtlengi nüüd suure töö rabamise vahepeal, kas struudel või kevadrullid. kohe valmib kuum šokolaad, saadan su poole tassikese teele.
 
tursanägu 09. september 2016, kl 10.48
rästu, jälle sina. räägi ruttu, töö ootab kolmel rindel ja keedutainas hakkab ka kohe kokku.
 
lestalapik 09. september 2016, kl 10.54
Mida rästule pakkuda, kui sa kord siin oled juba? Mul on küll hirmus kiire, aga eks näis...
rästu 09. september 2016, kl 10.57
vabandust...mul on lihtsalt see interferents...:D
rästu 09. september 2016, kl 10.59
ma pakun ise endale labida...oi see aiatöö, annab energiat ja samas ka tapab...:D
kena päeva teile...ma saadan topka viina...:DDD
 
tursanägu 09. september 2016, kl 11.03
ää mureta rästu, ma olen koherentne. pealegi hakkasin siin juba bataadi püreesupi peale mõtlema. kergelt praetud küüslaugu, jalopenorõnga ja šalottsibulaga.
 
kaheksajalg 09. september 2016, kl 11.15
mingi kahtlane rohelises vestis tädi tõi viina, kahjuks on kirsid läbi juba. ei anna enam šerrit teha. nüüd kuluks rohkem äädikas ära, seente marineerimiseks. kitsemamplite ja timpnarmikute saak oli sel aastal tõesti hea.
 
tursanägu 09. september 2016, kl 11.33
kus sul nüüd kiire hakkas, rästu, selle viinatopkaga. kas ühte lõiku ploomimoosiga sacherit ei tahagi või?
 
kaheksajalg 09. september 2016, kl 11.42
kahtlastele tädidele kahtlastes rohelistes vestides ei sobi sacher juba värvi poolest. pigem omlett pestoga. ja pistaatsiamakroonid. varsselleri ja spinatismuuti jätaks ära, mis endal näost sisse ei lähe, seda teistele ka ei paku.
 
tursanägu 09. september 2016, kl 12.39
jõudsin juba suure töölahmamise vahepeal pirni-mustikasmuutit gochi marjadega teha. kellele nüüd seda pakkuda?
rästu 09. september 2016, kl 13.39
...:DDD
anna siia...
 
tursanägu 09. september 2016, kl 13.54
mida sa lõuna ajal selle smuutiga peale hakkad? paneb ainult kõhu korisema. võta parem lambakarree küüslaugukartulitega.
 
soovitaja 09. september 2016, kl 14.07
kahma lisaks karreele trüflitort ka kaenlasse ja pane ajama. nagunii keegi kokku ei loe, kes mis pajast matti võttis.
 
uu 09. september 2016, kl 14.13
just, õige jutt: sibulit ja kala! teadlased on nimelt välja selgitanud, et peekoni söömine on ohtlik, naturaalsest "venna ihust" e seapekist rääkimata:)
tegelikult see viimane on kogu aeg toidutegemiseks olemas. või ka. mingit "liha" peale hea lamba nagu ei lähegi, aga aeg-ajalt on suur kalaisu ja -tegu. ainuke viga, et lestad kipuvad jätkuvalt liiga lahjad olema.
 
to uu 09. september 2016, kl 14.38
need olid väga vanad teadlased, kes ise ka enam täpselt ei teadnud, millest heietasid. nüüd hoiatatakse rohkem ikka dehüdreeritud taimsete rasvade eest. kui aga siga kardad, siis erinevad veisesteigid täiesti saadaval. korraliku marmorlihaga, mitte mingi kiuline esikuvaibamaterjal.
 
lestalapik 09. september 2016, kl 14.39
Küll on krapsakad noored siin, muudkui vaaritavad - rästik on nüüd nii segadusse aetud, et ei tea enam, mida võtta, mida jätta. Kahmab ja lahmab kõike. :)
 
tursanägu 09. september 2016, kl 14.49
no mis noori siin 50+is enam, kõik tiksume vaikselt pensioni poole. las rästu nüüd vitsutab, näebki seal pildi peal välja nagu niit oleks kaela asemel. üks lahmakas tükk lasanjet kuluks kohe ära, selle najal peab vähemalt õhtuooteni vastu.
 
tursanägu 09. september 2016, kl 18.47
kas rästul pea ikka kaela otsas? sööb teine na närvalt. just tegin vaagnatäie puravikutäidisega ravioole. lõuna pool uhataks neile kulbiga tomatikastet peale, mina soovitan vana head hapukoort. ja kohvitorbiku saadan nüüd kaheksajalale tagasi. aeg oleks juba martini välja koukida.
 
pauka kauss 09. september 2016, kl 20.08
jätan siia igaks juhul suuuure ja tühja kausi, mine tea, mida kõike võib käest pudeneda, eks ma homme sorteeri. muidu ühildun valge veiniga. loodan, et mõni presidendikandidaat ei kuulnud.
 
podzataya 09. september 2016, kl 20.45
mina täna eriti lahke ja pakun rummikokteile. valikus tooniku, koola ja apelsinimahlaga. tomatimahl jääb homse minestrone supi jaoks. kuigi vaevalt, et keegi tomatimahlaga rummi tahabki.
rästu 09. september 2016, kl 21.08
mina täna eriti närb ja kitsi...võtan ainult rummi...:D
ikka kahtlen...
võtta kõrvale tõde...või õigus või hoopis sajane, kes plehku pani...:D
 
täpiline vihmavari 09. september 2016, kl 21.13
rästu, parem võta täna kõike ja ära kahtle, homme võib olla hoopis teine tõde ja õigus või neid üldse mitte olla
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!