Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
50+ nurgake
nipp
 
vanaisa 14. detsember 2016, kl 17.10
See küsimus on siin nats sobimatu aga ma küsin siiski. Elan üksinda ja kartus selline, et kui ära suren siis avastatakse mind võibolla nädala pärast, sest nii tihti käivad lapsed minu juuras saunas. Naabrid on tublid, sest korra nad juba olid mures kui paar päeva mind näha ei olnud. Ei viitsi ju iga päev lastele helistada või emaili saata. Ehk on kellelgi muu jälgimise süsteem?
 
asjata muretsed 14. detsember 2016, kl 17.14
surnutel on aega küll.
 
tont 14. detsember 2016, kl 17.49
see on elavate probleem-surnul on küll ükskõik millal, või kas üldse leitakse.
 
pea püsti -- vanaisa ::: 14. detsember 2016, kl 17.51
vanaisa Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> See küsimus on siin nats sobimatu aga ma küsin sii
> ski. Elan üksinda ja kartus selline, et kui ära su
> ren siis avastatakse mind võibolla nädala d, sestpärast,
> sest nii tihti käivad lapsed minu juuras saunas. N
> aabrid on tubli korra nad juba olid mures k
> ui paar päeva mind näha ei olnud. Ei viitsi ju iga
> päev lastele helistada või emaili saata. Ehk on k
> ellelgi muu jälgimise süsteem?

Ka võiksid Naabrinaisele KA
oma Telefoni numbri anda---Naised elavad ikka kauem ,kui meie vanamehed! JA kui igav hakkab, naaber ongi esimene -- või vajad kiiresti arsti -abi ! Ja ise võid helista naabrile-- kutsu külla ja leppige täpselt nii kokku,::
 
soovitus 14. detsember 2016, kl 18.20
Kutsu mõni asine ja toimekas omavanune naine enda juurde toavahiks elama ja keetma aga enne tee ikka kindel testament ära oma lastele...Kui see naine juba kohal, küll hakkavad su lapsed ja laspelapsed iga päev sulle kohapealset jälgimist visuaalselt toimetamas käima. See ongi soovituseks.
 
ksd 14. detsember 2016, kl 18.50
Koli maalt linna elama. Linnas vabasid mammisid ka rohkem, keda omale külla kutsuda ning kellega koos väikene jalutuskäik teha.
 
lihtne 14. detsember 2016, kl 19.20
Me suhtleme küll lastega iga päev FB-s, ainult selleks mul konto ongi. Kui ma ikka keskpäevaks pole sõnagi kirjutanud, kasvõi tere hommikust öelnud, siis helistavad, et mis lahti, kus oled, kas kõik korras. Ja mina helistan samuti, kui keegi kaua kadunud.
Õhtuti vahetame ka ikka mõne sõna, kui rohkem ei viitsi või mahti pole arvuti taga olla. Tavaliselt lobiseme ikka rohkem, räägime päevast ja plaanidest või lihtsalt uudistest, saadame pilte jne.
Sellist asja ei ole, et me päev otsa üksteisest midagi ei tea. Niimoodi harjunud.
 
Iga päev 14. detsember 2016, kl 21.07
Lapsega või sõbraga (kokku lepitult) üks kõne iga päev. Võib olla lühike (tere-head aega) võib venida pikemaks, kuid väga regulaarne.

On olemas mingid võimalused (moblale lisaseade vms), mis annavad alarmi kiirabisse?, lähedasele?, eestkostjale?, midagi sihukest olen kuulnud, täpsemalt ei tea.
 
vanaisa 14. detsember 2016, kl 21.15
Mõni arvab, et sunutel aega küll, aga liha hakkab ju üsna ruttu haisema.
 
ksd 14. detsember 2016, kl 22.41
Ega sa ise seda haisu enam ei tunne, vanaisa.D
Võib ju elamisse kaamera panna, siis näevad su lähedased üle interneti, et ikka liigud ja oled elus.
 
Raivo Kohalik 15. detsember 2016, kl 00.01
Skype ei maksa midagi
kui telefon või arvuti juba on.
me peres suheldakse iga päev
selle kaudu laste ja lastelastega
 
vanaisa 15. detsember 2016, kl 00.02
Aga kui ma arvutis olen, siis kui lapsed Skaypi lähevad näevad ju kas ma olen arvutis või ei. Surfan siin ikka iga päev, huvitavaid asju on ju nii palju: muusika,sport,sõjatehnika, filmid, mustkunstitrikid jne. Pean lastega lihtsalt kokku leppima, et vaadaku kas olen netis?
 
hahaa 15. detsember 2016, kl 09.13
Miks sa neile siis kirjutada ei või, kui juba nagunii iga päev netis käid? Saada paar sõnumit, leppige kokku, et tervitad igal hommikul ja soovid õhtul head ööd. Kui seda ei tee, siis lapsed helistagu või tulgu vaatama, kas abi vaja.

Mis kasu sest on, et lapsed näevad, et su arvuti on nt FBsse sisse logitud? Sa võid selle taga ju ammu surnud olla:)
 
mitte vana 15. detsember 2016, kl 09.54
Sama probleem võib olla ka täiesti noortel üksi ja linnas elavatel inimestel. Me keegi ei tea ette, mis juhtuda võib. Seda enam pole mõtet oma närve sellise muretsemise peale kulutada.
 
uu 15. detsember 2016, kl 10.57
kus surijaid, seal pärijaid!
tore ütlemine, onju? seda tarvitas üks kuraasikas vanaeit, kellel lapsi ei olnud. kogu elu oli ta aga kõigest ja kõigist huvitatud, suhtles inimestega heal meelel. lõpuks, kui mees ära suri, jagas ta oma varanatukese ära - andis naabritele jt mõne asisema asja mälestuseks. sellega oli kindlustatud "naabrivalve", kuigi ta elas teistest kaugemal üksikus kohas.
ei julge öelda, et see sulle, vanaisa, abiks oleks, aga lihtsalt tuli meelde.
tegelikult...ütle lastele, et neil on lihtsam sind matta, kui asjadega pidevalt kursis on. ära karda.
 
lihtne 15. detsember 2016, kl 15.08
Tead, mitte vana, närve on mõtet kulutada küll. Kui juhtuks nii hästi minema, et kooledki kohe maha, nii mulle meeldiks. Aga kui saad insuldi ja jääd vedelema päevadeks... see on küll jube. Mul on selline kogemus lähedase inimesega.
Ikka peaks inimestega ühendust pidama. Kui lapsed olemas, siis on lihtne asju korraldada.
 
PÄÄSTEAMETI POOD 19. detsember 2016, kl 18.52
lihtne Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Tead, mitte vana, närve on mõtet kulutada küll. Ku
> i juhtuks nii hästi minema, et kooledki kohe maha,
> nii mulle meeldiks. Aga kui saad insuldi ja jääd
> vedelema päevadeks... see on küll jube. Mul on sel
> line kogemus lähedase inimesega.
> Ikka peaks ini
> mestega ühendust pidama. Kui lapsed olemas, siis o
> n lihtne asju korraldada.
AGA SEE INSULT ,, -- ON JUBA ALGUSES ÄRA TUNDA! TEGELIKULT ON OLEMAS KINDEL TEHNIKA ::::
MINA PAIGALDAKS VALJU JA ERITI VÕIMSA ELEKTRILISE-- VÕI AKUDE TOITEGA SIREENI ,, NAGU TERVISEGA -- MINGI JAMA ON ,,HELISTADA KA ENAM EI JÕUA ,
NB! AGA JÕUAD LÜLITADA SISSE SIREENI ,,MIS ON KÄE ULATUSES --- JA JUBE TULETÕRJE HÜÜRGAMINE ALGAB--ÜLE KÜLA ;;;
KÜLL SIIS KIIRESTI VAATAMA TULEVAD .--MIS SINUGA JUHTUS ::
 
vanaema 19. detsember 2016, kl 19.45
kui keeruline on lastega kokku leppida, et keegi iga päev kontrollib, helistab või sõnumineerib ootab vastust jne. Võimalusi on palju.
On ka olemas mingi perearsti süsteem, kus inimese kohta antakse häiret, aga täpselt ei tea, vist peab siis olema mingi krooniline haigus.
Kui hirm suur, et keegi ei leia, siis otsi keegi, kes kontrollib iga päev. Pole ju raske see keegi välja mõelda ja temaga kontateeruda. Kas või teineteise valve.
 
selleks 20. detsember 2016, kl 11.11
ongi leiutatud naabrivalve.
 
mhmh 20. detsember 2016, kl 12.37
Ja mina kui mõtlesin, et naabrivalve on meil selleks, et näha kui vastasmaja juurest pätid autosid tahavad varastada või kusgail kahtlased kujud aknaid piiravad või keldriuste juures toimetavad...Nüüd tuleb välja et hoopis peavad valvet kellegi peas olevate hirmude üle .
 
algatajale 20. detsember 2016, kl 14.33
oh vana ära muretse,mul poeg elab perega soomes, ise elan siin samas, viimati nägin peret paar-kolm aastat tagasi, lapsed käisid eestimaal,eesti passi vahetamas
 
maniila 20. detsember 2016, kl 16.51
no küll kõik on ikka naljanumbrid. ise elanud kuu aega nn "laiba peal". alumiselt korruselt inimene ole surnud, keegi ei otsinud. lõpuks ühistu hakkas asja ajama. kuna mina olin ülevalt naaber, siis tuli politsei minu ukse taha, et kas mingit lõhna ei ole. aga see oli kevadel ja mul "naljakas komme" aknaid lahti hoida. siin on ikka niipalju kamarajura, et annab otsida. kui ikka ise midagi kogenud pole, siis võiks oma pudrumulgu kinni hoida. nii ongi, et kui inimene elab üksinda, lähedasi pole, siis teda niipea ei leita.
 
nooh 20. detsember 2016, kl 16.55
mine ja loe teemaalgataja postitus uuesti läbi!
 
maniila 20. detsember 2016, kl 20.21
ei viitsi:)
 
M54 20. detsember 2016, kl 22.04
Minul oleks küll hea meel, kui Vikatimees tuleks ja oma töö korralikult teeks.
Siis juba saabuvad kodanikud, kes mu keha ära viivad ja tudengitele üle annavad jne.
Needki korraldused seaduslikult tehtud...
Ja kui mul peaks pikemalt aega minema, eks see ole minu probleem ja minu karmavõlg...
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!